Dwie gęsi i ich pastuch

Jako człowiek, który lubi wiedzieć co dzieje się świecie codziennie przeglądam prasę (co prawda w postaci elektronicznej) oraz oglądam tv. Oto njusy z dzisiejszego dnia okraszone moim komentarzem:

Prześwietlą wszystko, absolutnie wszystko. Komisja prawdy i sprawiedliwości będzie mogła badać nie jedną, ale różne afery. Zamiast rozwiązywać problemy tego kraju oni będą stawiać kolejny stos i polować na czarownice. I kto tu zieje nienawiścią ?

Politycy PiS – wiceminister zdrowia Bolesław Piecha i Jolanta Szczypińska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia – zaatakowali wczoraj lekarzy. Zasugerowali, że za strajkami stoją koncerny farmaceutyczne. Bo większe nakłady na zdrowie oznaczałyby też więcej pieniędzy na leki. Szczypińska zwróciła się do prokuratora generalnego, aby to sprawdził. więcej

Skąd my to znamy ? czuje, że historia zatacza wielkie koło. Czyżby ziejący nienawiścią poseł Niesiołowski miał rację mówiąc o Gomółkowszczyźnie ?

Tymczasem Ameryka zaprasza polskie pielęgniarki 36 tysięcy dolarów rocznie, wolnych jest 118 tysięcy wakatów. Szybko przeliczyłem, to około 9000 zł netto miesięcznie… No więc siostry ? na co czekacie ? Sam zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zrobić tego samego. Apropos ostatnio jeden z forumowiczów na osowa.com napisał "Panie Wojtku, czy wie Pan , czym rózni sie PRL od IV RP? W PRL-u rząd był w Londynie , Naród w kraju…"

Posłowie PiS żądają nazwisk sędziów Sądu Najwyższego, którzy napisali miażdżącą opinię o lustracyjnym projekcie PiS. – To niegodna próba napiętnowania sędziów- ocenia prof. Zbigniew Hołda z Fundacji Helsińskiej.

Nic dodać nic ująć . Jakiś czas tenu postulowałem komisję w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, proponuje dodać Sąd Najwyższy. A jak się już wyrżnie wszystkich niezależnych to obsadzic wszystko członkami pisuaru.

Na deser koleny przykład jak to rządzący dotrzymują obietnice. :

Rząd przeznaczył na pomoc ofiarom katastrofy na Międzynarodowych Targach Katowickich ponad milion złotych – chwalił się wczoraj w Sejmie wiceminister pracy i polityki społecznej Bogdan Socha. – Gdybym liczyła na polityków, już dawno nie mielibyśmy co jeść – wzdycha Sylwia Szeliga, której po śmierci męża pomaga tylko Caritas. więcej

A skąd tytuł tego wpisu ano taki wizerunek Polski widnieje na okolicznościowych medalach dla dzieci wybitych za zgodą FIFA na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dwie gęsi i ich pastuch
Tym mało optymistycznym akcentem kończę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.