Zakładam partię

Postanowiłem nie przejmować się ekscesami pisuaru i innych partyj. Nawet to mnie nie rusza:

Nowy prezes Stoczni Gdańskiej z PiS (Andrzej Jaworski) zarabia blisko 10 tys. zł więcej niż jego poprzednik. Rada nadzorcza podwyższyła też pensje wiceprezesom i dyrektorom. Wynagrodzenie dostaje również rada nadzorcza, choć wcześniej tego nie było więcej tutaj 

Notabene miałem okazję poznać pana Jaworskiego i parę razy rozmawiać na różne tematy. Przesympatyczny człowiek. Coż, 10 tysiaków piechotą nie chodzi, jak dają to dlaczego nie brać ? Żona będzie zadowolona, na waciki będzie.
Ale nie o tym miało być.

Wczoraj dzieki wykopowi trafiłem na stronę poświęconą scenie politycznej.  Szok ! objawienie ! radość  ! Zrozumiałem skąd wynik poczucie "sieroctwa politycznego" jakie w sobie mam. Przeanalizowałem swoje poglądy i zlokalizowałem się na pierwszym wykresie. Trochę po lewej i w miarę u góry. Na styku liberałów z libertanami. Tam pustka, biała plama, terytorium zamorskie bez aborygenów.

Stoję więc tam i krzyczę "pierwszy ! Do mnie  Ludzie ! Zakładam partię !" Tylko jak ją nazwać ? Niniejszym rozpisuje konkurs  z nagrodami :)

10 myśli nt. „Zakładam partię

 1. Ef-ka

  Sorry , ale po przeczytaniu twojej pisaniny doszłam do wniosku, że :
  albo jestes tzw. pożytecznym idiotą ( patrz:Lenin)
  albo po prostu głupcem (co może cię trochę usprawiedliwiać)
  albo po prostu cwanym i tanim populistą, który pragnie mieć swoje 5 min. popularnosci wsród podobnych sobie (żaden zaszczyt)
  dlatego najlepszą nazwą dla twojej partii proponuję:
  PPI (Populistyczna partia idiotów) a na prezia proponuję, nie, nie ciebie, bo jeszcze ci trochę brakuje do „ideału” lecz p.Konowicza
  Bez wyrazów szacunku…

  Odpowiedz
 2. Piotr

  Dziwne – jestem pod wra. Ale Ef-Ki chyba juz tak maja. Czy naprawde jest az tak ciezko zaakceptowac kogos takim jaki jest? Czy w tym chorym swiecie oglaszajac swoje zdanie – niewazne jakie by ono niebylo, byle prawdziwe – jestesmy naprawde narazeni na automatyczny brak szacunku? O ile piekniej by bylo Ew-Ciu, gdybys z szacunkiem zalaczyla tutaj Swoj wpis. A jeszcze piekniej, gdybys konstruktywnie I zeczowo opisala swoja opinie zamiast obrzucac autora blotem… Hmm.. Git by bylo ! :-) Z ubolewaniem :-( ale i poszanowaniem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.