Partię widzę wielką ….

To nie moje słowa tylko Jarosława Malutkiego. Powiedział bowiem na kongresie
"[..] partia ta powinna się rozbudowywać, tak aby w 2010 roku była „rzeczywiście wielka”. W jego opinii, inaczej PiS może grozić, że będzie kolejnym incydentem na polskiej scenie politycznej. [..] że obecnie PiS liczy tylko 12,5 tys. członków. „W porównaniu z założycielską pięćdziesiątką, taka liczba członków to sukces” – dodał. „Jeśli jednak spojrzymy na potrzeby partii rządzącej dużym europejskim krajem, a takim krajem jest Polska, to musimy sobie powiedzieć: za mało, za mało, dużo za mało!” [..] zaznaczył, że niemała część przyczyn niewielkiej liczebności partii tkwi w jej członkach. Tkwi w tym, że w wielu miejscach nie chcemy tych struktur rozbudowywać (…) Bywa, że jakaś grupa już ułoży się między sobą i nowych członków, nowych koleżanek i kolegów już po prostu nie chce.

Oglądałem migawki z tego kongresu. Jednym okiem bo drugie nie chciało. Oblężona twierdza, mówcy, wazelinka, oklaski, klakierzy, rozparte szychy. I oczywiście znowu układ z którym należy walczyć. Czy tym ludziom rzuciło się już totalnie na rozum ? A może to już tak jest na tym świecie tylko ja jestem nienormalny ? Patrzyłem na to i miałem wrażenie, że patrzę na przedszkolaków w piaskownicy… 

Tymczasem w obozie przeciwnym mamy kryzys na pomorzu , czyżby koniec naszej gdańskiej koterii ? ale o tym więcej wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.