TKM

Z gazeta.pl : "Dziennikarzom "Faktu" udało się sfotografować kartkę, którą w czwartek podczas posiedzenia Sejmu Kurski wręczył Kaczyńskiemu. Napisał na niej: "3 Program Radia – Jola Kucharska; Redakcja sportowa TVP – K. Miklas; TV Polonia – Robert Terentiew".
albo : "Na zastępcę dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie minister Rafał Wiechecki mianował swojego partyjnego kolegę, który nie ma żadnego doświadczenia w branży – wcześniej handlował rajstopami i telefonami komórkowymi."

Co tu się dziwić ? Jak się tyle wysiłku włożyło aby dorwać się do żłoba to trzeba korzystać, umacniac się przy nim.

Nie ma dnia, żebyśmy nie dowiedzieli się o niezbyt ładnie pachnących czy wręcz śmierdzących sprawach związanych z wybrańcami narodu. Dzisiaj matura Hojarskiej, wczoraj:Poseł Misztal mści się na dyskotece gdzie dostał w zęby lub odmowa prokuratury wszczęcia postępowania w sprawie posłów samoobrony, kłamców i ściemniaczy. Pytanie retoryczne: Czy tak zachowuje się poseł ? odpowiem sobie sam: to samoobrona.

Dość dobrą moim zdanie syntezę tego co wyprawia pisuar napisał Jarosława Kurski . Chyba mogę o sobie powiedzieć inteligent. W końcu mam (zdobyte z trudem ;-) ) wyższe wykształcenie. To co napisał Kurski (brat?) bardzo bliskie jest moim przemyśleniom.

Ludzie głosują nogami. Nie pójdą na wybory. Ci co pójdą być może rozniosą w pył obiecywaczy, wybiorą jeszcze większych oszołomów. Będziemy budować VI, VII RP. Gonić kolejne demony z przeszłości zamiast uczciwie, rzetelnie pracować i gonić … cywilizowany świat. W międzyczasie kolejne pokolenia młodych, którym ten kraj nie daje żadnej szansy na godziwe życie, wyjadą. Już 2 miliony. Czy wrócą ? Podejrzewam, że ci bardziej inteligentni, zaradni zostaną. Czy stać nas na to ?

Osobiście jest mi wstyd, że moim krajem rządzą oszołomy. Ludzie, którzy mają tyle z prawem i sprawiedliwością co słoń z fortepianem. Padają kolejne bastiony demokracji. Cichutko albo triumfalnie w imię "Teraz K* My". To co 10 lat wydawało się nieprawdopodobne dzisiaj jest faktem. To co dzisiaj wydaje się nieprawdopodobne za 2 lata będzie faktem. Skansen ekonomiczny w środku europy, republika wyznaniowa rządzona przez "mudjahedinów" faszystów. Nie wierzycie ?

Zastanawiałem się jak niemcy stały się III rzeszą. W jaki sposób partia wodzowska, narodowo-socjalistyczna, na początku słaba zwładneła władzą. Wodza już mamy, partię narodowo-socjalną też. Co będzie dalej ? Zdusimy wolne media ? zamkniemy granicę, odetniemy internet ?

Kto temu jest winny ? my wszyscy. Czy można jakoś przeciwdziałać, nie siedzieć bezczynnie ? myślę, że tak. cdn.

4 myśli nt. „TKM

 1. G

  Zgadzam się całkowicie.
  Każdego dnia inne gówno wypływa. Tzn. nowy świetny pomysł jakiegoś debila.
  Zresztą, nie będę się powtarzał, bo nie lubię: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=43519051&a=43520251 to mój głos.
  Co do przeciwdziałania… natłok debilizmu jest tak wielki, że zwykły uczciwy człowiek po prostu robi swoje, a nie zajmuje się absurdami. Ale każdy ma swoją granicę i będzie niedobrze. Ja osobiście mam na głowie mgr (trochę już za długo), pracę, kredyt świeży, zaraz mieszkania urządzanie… życie. Ale codziennie mnie coś trafia jak czytam kolejne rewelacje.
  Normalnie skurkowańcy są tak bezczelni, tępi i niereformowalni że się w pale nie mieści.
  Co robić… co robić? :/

  Odpowiedz
 2. Zbigniew

  Co robić…co robić?:/ – przeczytałem powyżej. Otóż, przede wszystkim:
  1. piętnować złe decyzje gospodarcze i polityczne, niegodziwe postępowanie, głupotę polityczną, nepotyzm, korupcję i tworzenie się sitw wszelakich itd. itp. ale BEZ UŻYWANIA W TEKSTACH OKREŚLEŃ ODNOSZĄCYCH SIĘ DO FIZYCZNYCH CECH I PRZYPADŁOŚCI OSÓB, O KTÓRYCH SIĘ PISZE LUB MÓWI !!!
  2. Nie bać się!
  3. Nie dać się zastraszyć!
  4. Nie dać się manipulować!
  5. Udaremniać każdą próbę wykorzystania Waszego młodego sprzeciwu przeciwko złu, w niecnych celach!
  6. Pamiętać, że żeby zło zwyciężyło, wystarczy żeby porządni ludzie obrazili się na wszystkich i nic przeciwko temu złu nie robili!

  Odpowiedz
 3. makowski

  winni jesteśmy my; prawda.
  ale i 250 lat historii narodu.
  (i ta fixacja na „krzywdzie narodowej”. na „Obcych”; którzy… i na „Władzy” która obca — to „kradnie”… i na „katolicyźmie” — 1-dynej „Obronie”… i tede.)
  ……………
  co robić?
  działać. nawet Lokalnie.
  i chodzić na wybory.
  (mimo obrzydzenia…;-)
  tylko Pozytywizm. praca od podstaw. i te de.
  (niestety. a bo to nudne jest.)
  ps.
  i nie przesadzajmy: bo ja pamiętam, co było; 20, 30 lat temu…
  było DO DUPY. w życiu bym nie zamienił Kaczyzmu (tfu!) na Kommunizm (tfu! tfu!).
  (choć yntelektualnie — to to dość podobne struktury są :-(

  Odpowiedz
 4. Liberlany Kalwin

  Moim zdaniem PiS jest tylko wykwitem polityki prowadzonej od kilkunastu lat. Wychowalismy politykow w atmosferze bezkarnosci, czego kwiatem wydawal nam sie rzad Leszka Millera. Po drugie, od lat bagatelizowalismy antysemityzm i homofobie, ktora poslugiwali sie politycy prawicowi.

  I teraz do wladzy doszedl Kaczor i jego przystawki, ktore retyryke endeckich bojowek zachowaly, a sama przejely zwyczaje Leszka Millera jesli chodzi o obsadzanie panstwa.

  Roznica jest jedna: SLD chodzilo tylko o to by sie nachapac, bez zadnej ideologii (przypominam, ze to SLD oblaskawialo kosciol kolejnymi przywilejami etc), a teraz mamy ludzi, ktorzy chca sie nachapac, bo sa religijni. Rozncia subtelna, delikanta i niezbyt istotna.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.