Nadzieja w Samoobronie

Środek upalnego dnia. Zjadłem obiad oglądając na TV24 konferencję na żywo Tusk'a a chwilę później Gosiewskiego. patrzyłem, przeżuwając i dochodziłem do wniosku, że ja już nic nie rozumiem. Kto jest obiektem ataku ? kto kłamie ? Komu wierzyć ? Telewizor do ściany przyśrubowany więc ocalał. 

Cała nadzieja w Samoobronie. W tym, że pokerzysta bokser przegnie ze swoimi rządaniami i rozwali koalicję. Rozpisane zostaną nowe wybory (trudno) i …. może będzie lepiej a może tak samo ? Większość nie pójdzie głosować a zmobilizowany żelazny elektorat zrobi swoje. Więcej oszołomstwa dorwie się do żłobu a z kraju wyjedzie kolejny milion młodych.

Czy naprawdę nic nie możemy zrobić ? Czy mało jest w tym kraju ludzi uczciwych, normalnych, którzy powinni stanowczo powiedzieć tych wszystkim nierobom z wiejskiej wynocha ! Na madagaskar ! I tym spod znaku pisuaru i jego satelitów i tym co to mienią się obywatelscy ? Czy nie można zawiązać jakiegoś frontu obywatelskiego totalnie apolitycznego ? Pójśc i rozbić namioty na placu piłsudzkiego ?
Naiwniak pewnie ze mnie. 

9 myśli nt. „Nadzieja w Samoobronie

 1. uważny

  Frontu obywatelskiego w tym kraju zawiązac się nie da bo:
  – albo przyczepi się do takiej manifestacji SLD,Młodzi Lewicowcy czy coś tam jeszcze w tym stylu i Zarząd Kraju powie żeto przecież manipulacja jest (jak z młodzieżą ostatnio i Giertychem)
  – albo przypną Ci etykietkę anarchisty, geja, lesbijki, narkomana, komunisty, masona czy innego odmieńca i pośla na Ciebie ciężkozbrojnych z pałami.
  A co do Leppera to on sam jest niegroźnym idiotą ale już ci z drugiego szeregu „Samodestrukcji” mogą będąc na stołkach nieżle namieszać więc trochę rozumiem upór Prezesa przed daniem im w panowanie resortów siłowych i mediów.Wogóle z Lepperem jest problem, bo społeczeństwo jest raczej niezbyt rozgarnięte a lubiace obiecanki kasy za nic… Polski grajdoł taki, niestety potrzeba jakieś 20 lat na ustabilizowanie.

  Odpowiedz
 2. makowski

  normalni pracują. nie mają czasu.
  to widać po gospodarce, na razie i na szczęście…
  (ale się powoli coraz bardziej wqu… przynajmniej, jeśli ja jestem normalny.;-)

  Odpowiedz
 3. makowski

  ach, i >> uważny ma (generalnie) rację; ale Lepper — jest groźny.
  właśnie dlatego, xe jest Symbolem. flagą, tarcza i Sztandarem.

  Odpowiedz
 4. navaira

  Cześć makowski :)

  uważny ma niestety pełną rację; Inicjatywa Uczniowska i studenci próbowali zawiązać coś na kształt frontu obywatelskiego, po czym z mediów dowiedzieli się, że pedofile i komuniści zorganizowali demonstrację celem legalizacji narkotyków. Dopóki Giertych ma więcej czasu antenowego niż uczniowie, fraglesi i np. ja, a nie bardzo widzę szanse na zmiany tego stanu rzeczy, frontu obywatelskiego nie będzie. I nie bardzo jest co liczyć na internet, bo internetu używa łże-elita i lumpen-intelektualiści, a to nie są raczej ludzie, którzy byliby gotowi rzucać koktajlami Mołotowa i wywozić na taczkach…

  Ja oceniam — niewprawnym okiem — że szanse na budowę normalnego społeczeństwa, wykształconego obywatelsko i zupełnie dosłownie, stawiającego na rozwój, otwartość, naukę i wszystko to, czym brzydzą się Giertychy, mamy za 40-50 lat. Kiedy wymrą zainteresowani lustracją, słuchacze Radia Z Ryjem, kiedy po raz drugi wstąpimy do UE… I warto pamiętać, że to, co Giertych robi właśnie z edukacją — wymiana WOS i WF na lekcje nacjonalizmu! — ma szansę odsunąć ten moment o dekadę lub więcej.

  Odpowiedz
 5. fraglesi

  Zrobić coś można i trzeba. Wystarczy tylko chcieć :-)

  Ja, podobnie jak wielu też mam absorbującą pracę i mógłbym olewać to co się dzieje ale nie mogę. Coś w środku mi nie pozwala. Bo jak nie zrobimy nic to obudzimy się z ręką w nocniku albo jeszcze gorzej

  Dużo myśli mi krąży w powyższym temacie i postaram się je spisać w najbliższym czasie

  Odpowiedz
 6. navaira

  Ja zaś jestem w trakcie poszukiwania pracy w .nl, ale i tak jakoś nie mogę olewać tego, co się dzieje. Bardzo bym chciał, bo mi szkodzi, ale po prostu nie mogę, może dlatego, że mimo tego, że nie uczono mnie Historii Endectwa jakoś tak… jednak… kurczę… w środku siedzi we mnie takie głupie coś… patriotyzm? — i nie pozwala mi bez żadnej walki odpuścić i oddać Polski naziolom i moherom na skansen. :/

  Odpowiedz
 7. studioa30

  Niektorzy z powyzszych komentatorow byc moze przypomna sobie o moim nawolywaniu do zdecydowanego oporu tym co sie aktualnie do wladzy dorwali. Do tego potrzebna jednak odwaga i determinacja, ktora np. wykazali uczniowie. Ale niestety, w przeciwienstwie do parady tzw. wolnosci (wciaz nie rozumie dlaczego ta nazwa), nie dolaczylo do nich zbyt wielu a byla to znakomita okazja do demonstracji, ktora w przeciwienstwie do w.w. byla wlasnie antyrzadowa choc adresowana do konkretnego ministra. Wiec daleko nam do odwagi Ukraincow, ktorzy potrafili demonstrowac w gorszych warunkach wlasnego bezpieczenstwa. Co sie stalo ze znana, polska odwaga? Czy mozna ja jeszcze zmobilizowac i jakimi wypadkami?

  Odpowiedz
 8. fraglesi

  Potrzebna jest zwłaszcza determinacja, odwagi w dzisiejszych czasach nieco mniej bo władza jest mniej groźna. Co do działań to muszą to być działania partyzancko-nekające.
  Nie chodzi mi oczywiście o żadne wysadzanie mostów itp ale o ciągle przypominanie władzy o jej (niespełnianych) obietnicach.

  Odpowiedz
 9. studioa30

  Moze „tak! inicjatywa mlodych” (http://europa.blox.pl) jest jakas droga do zmobilizowania obywateli? Jezeli zaangazowanie grupy tworcow jest prawdziwe to ma szanse na rozszerzenie ruchu. Zawsze uwazalem, ze tylko mlodzi, nie poprani zaszlosciami, maja szanse na uzdrowienie PL. Jezeli nie wszyscy wyjada…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.