A Lepper rączki zaciera

Najgorsze jest to, że na tym całym zamieszaniu korzysta Lepper (Prezydent Lepper – fajnie brzmi, co ?) Żyje już ładnych parę latek i wiem, że (zwłaszcza) w polityce wszystko jest możliwe. Zwłaszcza gdy wysoki jest współczynnik ciemnoludyzmu. Lepper jest medialny w ciemnoludystycznym słowa tego znaczeniu. Bliźniaki medialne były w dziedziństwie ale to dawno i nie ważne. Kroczek po kroczku Andriej zwinie im elektorat, wcześniej Giertychowi. Co też właśnie czyni swoją pielgrzymką do Częstochowy.

Dotychczas gospodarka opierała się zawierusze politycznej. Obawiam się, że przestanie. Bo gospodarka to w dużej mierze inwestorzy zagraniczni a ci omijają z dala bananowe republiki a taką właśnie się stajemy.

Powinniśmy zrobić wszystko aby odsunąć PiS od władzy bo dzieje to się ze szkodą dla nas. Tylko jak to zrobić ? Nie nawołuje do rewolucji bo to nierealne. Nie pojawi się żaden lider, który poprowadzi lud na barykady. Skończmy z szukaniem wodzów, zabierzmy się do roboty.

Polacy muszą zbudować trwałe społeczeństwo obywatelskie. Mamy na to czas do następnych wyborów choć z drugiej strony szkoda straconych 3 lat i … paru milionów młodych, którzy wyjadą.

Nie wystarczy aby każdy chodził na wybory. Trzeba uczestniczyć w życiu dzielnicy, miasta a może trochę dalej. Nie wolno zasłaniać się pracą, brakiem czasu, zmęczeniem. Niech każdy poświęci choćby parę minut dziennie. Niech każdy zrobi porządek koło siebie. Nie będzie wtedy „mętnej wody” w której tak chętnie pławią się „nasi” politycy.

Okazją będą zbliżające się wybory samorządowe. Przegońmy wszelkich oszołomów z Pis, LPR, Samej brony, SLD i niestety też PO. Wybierzmy ludzi mądrych, odpowiedzialnych i co najważniejsze uczciwych. Nie skażonych partyjniactwem. Nierealne ? hmmm

13 myśli nt. „A Lepper rączki zaciera

 1. makowski

  ale gdzie ci Mądrzy? bo nie widzę kandydata…
  ps.
  czuję (nawet poza sondażami) jak Lewica (tfu!) — zyskuje w błyskawicznym tempie.
  a bo o populistach już napisałeś.
  ps2.
  próbujemy — ja już sobie odpuściłem; ale moja Rzona nadal walczy… — myśleć (jakośtam) a działać lokalnie.
  ręce opadają.
  to samo partyjniactwo, myślenie Krótką Kołdrą, sekciarskie, ksobne, na krótką metę, akcjami i zrywami….

  Odpowiedz
 2. m.

  [b]wg sondaży
  onet – 94% przeciwko zmianie macinkiewicza na kaczora, 6% za
  gazeta.pl – 91% przeciwko, 6% za

  I gdzie tu demokracja ?!
  Niech ktoś mi to wytłumaczy![/b]

  Odpowiedz
 3. tockar

  No właśnie. Jeżeli mamy wybrać partię nieoszołomów, to jakich mamy kandydatów? Pozostają nam tylko partie skrajne jak UPR?

  Odpowiedz
 4. azraelk

  „Okazją będą zbliżające się wybory samorządowe. Przegońmy wszelkich oszołomów z Pis, LPR, Samej brony, SLD i niestety też PO. Wybierzmy ludzi mądrych, odpowiedzialnych i co najważniejsze uczciwych. Nie skażonych partyjniactwem. Nierealne ?”

  Szczerze ? Nierealne…

  Ja mam swoja idee fix, od dawna… ale popracuję nad nią

  A.

  Odpowiedz
 5. Ray

  „Okazją będą zbliżające się wybory samorządowe. Przegońmy wszelkich oszołomów z Pis, LPR, Samej brony, SLD i niestety też PO. Wybierzmy ludzi mądrych, odpowiedzialnych i co najważniejsze uczciwych.”

  Znasz jakichś? I żeby chcieli się pchać do polityki?

  Emigracja.

  Odpowiedz
 6. brocha

  Myśle że można głosować na: SLD, PO, PSL, PiS, SDPL, PD, Zielonych 2004 – każda z tych partii chce zmieniać Polskę na lepsze. Niestety w każdej z tych partii jest zbyt dużo różnego rodzaju oszołomów, którzy myśla, że mają jakiś patent na lepsza Polskę przoduje w tym oczywiście PiS, i myśle że wszysycy liderzy tej partii nadaja sie do wymiany jako osoby zbyt oderwane od rzeczywistości opętane mania prześladowczą układu.
  Tak się przy okazji zastanawiam, kiedy w końcu Rokita przejdzie do PiSu? Bardziej tam pasuje niż do PO. Choć myśle, że tak naprawde te dwie partię niewiele się od siebie różnią.
  Celowo nie napisałem wyżej o Samoobronie i LPR – bo to są partie skrajne i populistyczne mające na celu tylko zdobycie władzy, przy czym lepper łaknie jeno władzy, a giertych przy okazji chce nam wszystki zafundować getto europejskie z domieszką afganistanu z czasów telibów.

  Odpowiedz
 7. makowski

  >> brocha
  PiS — to Lewica narodowa; a PO — to (prawie)centrolewica narodowa. są więc różnice.
  niewielkie.
  (jak to mówił Abraham — czy nie Rzyd? — Lincoln:
  historia Ludzkości dowodzi, że z pomocą wysiłku Ogromnych mas ludzkich w bardzo długim czasie — można jednak dokonać niewielkich zmian na lepsze…)

  Odpowiedz
 8. Andrzej

  Fragles, nie wiem czy Tobie to sie wyda tak samo zabawne jak mi, ale może znajdziesz w tym pewne pocieszenie… Mój przyjaciel z pewnego europejskiego kraju napisał mi wczoraj email z jednym zdaniem:
  >you have a weird country…
  Na co ja mu odpowiedzialem (będąc co nieco skonsternowanym):
  > Which one do you have in mind?
  A on mi na to:
  > The one with the two ducks, not the one with the monkey.
  No i popatrz, Ty narzekasz, a ja jakbym się nie obrócił to albo małpa albo kaczki. Best, A.

  Odpowiedz
 9. makraf

  Lepper? No, tak. Media bardzo mu pomogly. Dziennikarze klusem ganiali go po korytarzach sejmu w nadziei, ze sie osmieszy. Zawiedli sie wiele razy, ale byli konsekwentni w promowaniu buraka. Dzis jest jedna z najczesciej pokazywanych „twarzy” w mediach. Zalosne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.