Moja (trudne słowo) Katharsis

Czasem dopada mnie takie obrzydzenie, że nie potrafię nic napisać. W weekend spektakl obłudy i zakłamania osiągnął szczyt. Za plecami sztylety, przepychanki, ciosy a od fasady obleśne uśmiechy, tylko po to żeby durny ciemny lud (CL) wierzył dalej w wodza. Kac u CL lekki był ale szybko się on otrząśnie. Sondaże podskoczą w górę. Btw świetny tekst znalazłem na blogu Olgierda.

Na moje obrzydzenie mam niezawodny sposób. Gdy jest pogoda wskakuje do ogrodowego basenu. Bujam się na pontonie, niebo niebieskie nademną a świat wkoło przestaje istnieć. Taka moja katharsis. A gdy nie ma, to zaglądam do jaskini lwa i czytam komentarze. Oto kilka wybranych:

 • Życzmy sukcesu panu Jarosławowi i całemu układowi rzadzącemu. Wspierajmy go ze wszystkich możliwych sił, gdzie tylko możemy. Módlmy się, żęby współpracowali lojalnie. Mam dziwne przeczucie, że taka szansa, jak ta, niepręko się powtórzy. A może już nigdy…
 • Ja gratuluję Premierowi Kaczyńskiemu ale wielu nie pojmuje tego co się dzieje i psioczą . Mam nadzieje że to ryzyko mistrz politycznych układanek wziął pod uwagę i wszystko ułoży się pomyślnie dla dobra Polski i Polaków . Jednym słowem ludziska przechodzą przyspieszony kurs jak ta polityka powinna wyglądać.
 • Wszystkiego najlepszego dla Pana Prezesa,zycze Panu by zostal Pan drugim Pilsudskim,Dmowskim i wyzwolil uciemiezona Ojczyzne ,a ma Pan ku temu predyspozycje i zdolnosci….podziwiam Pana.

Nie wytrzymałem i dopisałem się (i was do tego zachęcam):

Gratulacje Panie Premierze !
Polaków trzeba trzymać mocno w garści inaczej wraże łże-elity zawładną nami i utracimy Polskę tak jak to już było w historii. A ja nie chce aby moje dziecko mówiło po niemiecku ! Szczęść Boże !

Na poprawnością czuwa administrator (nie to co na tej GW gdzie panuje lewacko-liberalno-totalne rozpasanie) Admin wie co ma wpuszczać. Nie traćcie czasu na oddawanie zbyt krytycznych głosów. Nie przejdą. Za to wszelka wazelina mile widziana. Być może co bardziej tłuściutkie kawałki drukują asystenci Pana Prezesa i czytają mu w chwilach zwątpienia.

5 myśli nt. „Moja (trudne słowo) Katharsis

 1. Olgierd

  Rozsądnie byłoby, gdyby wszyscy polscy użytkownicy WordPressa posłali do Pana Prezesa Rady Ministrów adres pokorny, składając mu jakieś dary oraz ofiary wotywne np. w wypełnionego nakładem pewnej niemieckiej gazety „Sołdka”…

  Odpowiedz
 2. fraglesi

  mój puścili:
  Powodzenia Panie Gosiewski !
  Jest Pan niesamowicie inteligentny, aktywny i ambitny
  Niech tylko ta ambicja nie spowoduje, że zbłądzi Pan bo stracimy w Panu wspaniałego członka Partii
  Szczęść Boże !

  Odpowiedz
 3. Apropag

  Sznowny Panie Prezesie,
  Z wielka Pokora Polecam Panom przeczytanie Archipelagu Gulag Aleksandra solzenicyna 1918-1956 Proba Dochodzenia Literackiego Pierwszy tom z dedykacja Autora Poswiecam wszystkim, ktorym zycia nie starczylo aby o tym opowiedziec. I niechaj mi wybacza ze nie wszystko dostrzeglem, nie wszystko sobie przypomnialem, nie wszystkiego sie domyslilem.
  Tom 2 czesc Piata Katorga ” Z Syberii katrzniczej, zakutej w kajdany, uczynmy kraj sowiecki, socjalistyczny!” Stalin
  Czesc Trzecia Obozy pracy morderczej ” Tylko ci nas moga zrozumiec, co jedli z nami z jednej miski”. (Z listu huculki, bylej zeczki).
  Zreszta, dosc jednego lyku, by poznac gorycz morza. Powiedzial Autor w wstepie do Czesci trzeciej. To ,co powinno znalezc odbicie w tej czesci ksiazki- jest nieogarnione. Aby zglebic i pojac caly sens tej sprawy- nalezaloby niejedno zycie strawic w obozach, w ktorych nawet jednego roku nie sposob odsiedziec w calosci bez jakichs ulg, bo stworzono te obozy dla ludzkiej ZAGLADY.
  Dlatego tez ci, co siegneli glebiej, ci co zaznali wiecej- sa juz w grobie i niec nie powiedza. Tego, co Najwazniejsze nikt nigdy juz o tych obozach nie opowie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.