…Bo warto być Polakiem

Wieczorem, 12 grudnia 1981 roku skończyłem konstruować pierwszy odbiornik krótkofalarski. Następnego dnia wstałem wcześnie bo najlepsza propagacja była właśnie rano. A może chciałem nacieszyć się moim dziełem ? Cała europa (w tym ludowa) dyskutowała o przysłowiowej dupie -maryni. Polska milczała. Pomyślałem, że coś się popsuło. Popsuło ale nie radio. Smutny gość w ciemnym okularach bredził o wojnie. Babcia zapłakana, przygnębiony ojciec każe szybko demontować antenę.

Parę lat później przerabiałem radiotelefon tukan tak aby można było przez niego dyskutować na paśmie CB i to z całym miastem. Wracała wolność. Człowiek mógł porozmawiać przez telefon i nie słyszeć „rozmowa będzie kontrolowana…” Dzisiaj mamy komórki, laptopy, internet, cb radia, walkie talkie. Są wolne media. Możemy rozmawiać, dyskutować. Wyśniona wolność. Ale czy na zawsze ?

Władza ze skłonnościami do autorytaryzmu (lub prościej zamordyzmu) nie lubi jak obywatel z obywatelem kręci. Obywatel ma być lojalny i czujny, bo wszędzie czai się wróg. Układ, łże-elity, rekiny podziemia gospodarczego, homoseksualści-pedofile, anarchiści i lewaki. Własne szeregi władza sprawdzi wariografem.

W imię walki (np. z terroryzmem, innowiercami) zacieśni się kontrolę. Zlikwiduje wolne media, ocenzuruje internet. Zaprowadzi porządek bo wszyscy „chcą” silnego państwa. Wybory ? po co wybory jak i tak wygra jedynie słuszna partia. We wszystkich domach, biurach, zakładach pracy na zdjęciach wódz. Apele, wiece poparcia albo potępienia. Dłonie omdlałe od oklasków. Nie możliwe ? To jak w środku cywilizowanej europy narodził się faszym ? komunizm ?

Cieszę się, że zainicjowana przeze mnie akcja obywatelska rozkręca się w takim tempie. Mineło raptem 13 dni a uczestniczy w niej czynnie kilkaset osób. Dziesiątki tysięcy słyszało o niej i ją popiera. Różnimy się ale jednoczy nas jedno – brak zgody na to dzieje się się obecnie w naszym kraju. Bo to jest nasz kraj i… warto być Polakiem.

Jedna myśl nt. „…Bo warto być Polakiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.