Czołowy polski szubrawiec

Wróciłem z urlopu. Wypocząłem, nabrałem sił a co najważniejsze dystansu. I oto pierwszy test:
Czołowy polski szubrawiec (cisną mi się na usta inne słowa) sadzi z ekranu, że Gunter Grass musi oddać honorowe obywatelstwo Gdańska. Bo ktoś kto należał do waffen-ss nie ma prawa go posiadać !

Oczy wzburzone, głos podniesiony, fryzurka lekko zmierzwiona.
A ja sobie myślę: ty ******** ! kto dał ci moralne prawo tak mówić ? W czyim imieniu to mówisz ? Ja jako Gdańszczanin uważam, że Gunter Grass zasłużył sobie na to obywatelstwo. To co, że mając 17 lat został wcielony na 3 miesiące ? Czy 60 lat życia, którego można tylko pozazdrościć, nie równoważy z nawiązką tego błędu z młodości ? Zresztą co tu mówić o błędzie jak się ma zaledwie 17 lat.
Czym ty się możesz szubrawcu pochwalić ? Jakie są twoje dokonania ? Kto cię szanuje ? Wiekszość uczciwych ludzi splunełaby ci tylko w twarz albo pod nogi.

Upokoiłem się szybko bo na urlopie obiecałem sobie zachowywać dystans :-) W gruncie rzeczy za 20-30 lat nikt nie będzie pamiętał o Kurskim Jacku. Wyląduje na przysłowiowym śmietniku historii. Podobnie zresztą jak o jego panach, braciach K. Oby tylko nie napsuli za dużo.

23 myśli nt. „Czołowy polski szubrawiec

 1. azraelk

  Gdyby nie to, że sprawa Kurskiego ( bo przecież nie Grassa… ) wpisuje się w antyniemiecką propagandę, to tym ścierwem nie warto się zajmować… On wcześniej czy później wpadnie na minę. Są tacy co się nie uczą na błedach… on do nich należy…
  A.

  P.S. A co z Ludwisiem ? Było ciepłe powitanie , czy nie ?

  Odpowiedz
 2. makowski

  …niebędzieniemiecplułnamwtfasz…
  no, ale jednak ok. 30% wyborców dało mu to prawo; niestety. lata odmóżdżającej propagandy robią swoje. całe moje pokolenie w KAŻDY dzień dziecka — do kina na „Krzyżaków” prowadzono. od najmłodszych.
  ps.
  no i ale właśnie: te 20-30 lat trzeba jakoś przeżyć; a bardzo utrudniają!

  Odpowiedz
 3. Oliveira

  Chciałem też dodać, że niejaki Farfał, który raptem *6* a nie *60* lat temu wcale nieprzymuszany pisał teksty o treści antysemickiej, potem zaś dokonała się w nim odnowa moralna i wstąpił do znanej, krzewiącej tolerancję organizacji Młodzież Wszechpolska, MOŻE bez problemu być prezesem TVP, ponieważ w jego przypadku chodzi o „błędy młodości”.

  Odpowiedz
 4. Wimmer

  Oliveira – trafiony, zatopiony!
  A jak widzę tego „abirtra elegantiarum” moralności politycznej, tego notorycznego kłamczucha, który obszczekuje Grassa, to mi się źle robi.

  Odpowiedz
 5. fraglesi

  -> Azraelk
  Ludwisia nie było a nabodne dziewoje czekały ustawione w rządku… zaraz wrzucę zdjęcia do mojej galerii ( zdjecia.pl )

  Odpowiedz
 6. azraelk

  Paweł W. -> pisałem u siebie o „Brunatnej Polsce” – teraz – farfał, wierzejski i piskorski…
  Ale wlasciwie dlaczego Benedyktowi XVI nie podskoczy… był w HJ..

  Odpowiedz
 7. Yano

  przcież to Minister Propagandy i Oświecenia Publicznego IV Rzeszypospolitej, to co ma mówić? Dla niego Goebbels to wzór. ;)

  Odpowiedz
 8. jotesz

  fraglesi – dokładnie takimi bluzgami myślałem, gdym słuchał tego pieska gebelsika, którego nazwisko pisywałem dodając literkę „w” w środku… Potem z tym W już przestałem, bo ma brata w wyborczej i rodzice też niczemu niewinni!

  Kiedyś, w stanie wojennym, mówiono: -„uważaj, i ty możesz mieć syna Siwaka!”. Teraz za taki przykład może służyć merdający kaczy manipulator!

  Aż przykro mi się robi, gdy patrzę na to co napisałem, bo mi to leci galbą albo jakimś wpiszem, ale trudno – kurski (chociaż małą literka sobie napiszę!) budzi we mnie chama…

  Odpowiedz
 9. homopoliticus

  no cóż typowa reakcja Kurskiego-ma nadzieję, że my za kilka lat będziemy tępić tych którzy cokolwiek mieli wspólnego z IVRP ;):P a zwłaszcza słuzyli jej 'Rewolta nadejdzie ;):P

  Odpowiedz
 10. Marcin

  Wiem oczywiście, że uznasz to za wymądrzanie się, ale powiem to mimo wszystko:
  Zgadzam się w stu procentach z Tobą, napisałem dokładnie o tym samym w moim blogu dzisiaj, ale postarałem się to zrobić w trochę bardziej wyważony sposób. Młodość ma swoje prawa, szanuję to i potrafię zrozumieć, ale wypowiadając się w tak bluzgający sposób zniżasz się do poziomu Kurskiego. I tak naprawdę dajesz mu broń do ręki.

  Odpowiedz
 11. xnb (aries.mehehe)

  Wałęsa też się czepia… Ogólnie mam wrażenie, że cała ta „afera” jest kolejną okazją, do przypomnienia mediom o swoim istnieniu… Akurat Kurski to chyba wszystkiego się chwyta, żeby tylko o nim było głośno -nie ważne jak mówią, ważne że mówią… Nawiasem mówiąc ciekawe to było zjawisko, najpierw go po koleżeńsku wykolegowali, a potem znów go przyjeli -normalnej partii było by wstyd takie szopki odprawiać, ale Por i Seler jest „inny” :/

  A co do Grassa, to w sumie jego wyznanie nie wpłynęło za bardzo na moje podejście do niego… Dali mu to obywatelstwo za coś, co się przecież niezmieniło, więc niech ma…

  PS. A Jaruzelskiemu ten „order” co to tostał od „naszego” prezydenta przez pomyłkę (bo ten nie czytał co podpisuje), to odebrali? Nawet nie wiem…

  Odpowiedz
 12. fraglesi

  Rozumiem, że to ja zostałem uznany za młodego ? Ale mi dobrze o poranku, ubyło mi 20 lat i kryzys przed 40 stał jakiś taki mniej groźny :D

  Odpowiedz
 13. Olgierd

  A ja się akurat w tym przypadku z Łukiem-Kurskim zgadzam!
  I nie chodzi mi o to czy był w Waffen SS czy też nie był, czy na siłę go wzięli czy poczuł w sobie zew młodości i potrzebę przygody. Rzecz w tym, że przez pół wieku przeszło zapomniał się tym epizodem pochwalić, grał wielkiego autoryteta.
  Jeszcze inna sprawa, że polskie miasta nie powinny honorować żołnierzy, którzy je niszczyli i zabijali ludność, tym bardziej jeśli organizację tę uznano za zbrodniczą.

  Odpowiedz
 14. Olgierd

  Heh wiadomość z 17:00 a mój post z 16:12 ;-) jeszcze nie wiedziałem ;-)
  A na poważnie: mamy sprzeczne wiadomości. To raz, dwa, że przyznał się władzom okupacyjnym natomiast *wydaje mi się*, że pomijał rzecz w swoim oficjalnym CV. Wydaje mi się też, że niezależnie od tego żołnierze Waffen SS nie powinni być honorowymi obywatelami miasta. (Hmm a członkowie Hitlerjugend…?)

  BTW przypomniało mi się, że parę lat temu poszła bomba, że honorowe obywatelstwo Wrocławia mają nadal Hitler i Bierut. Ktoś powiedział, żeby odebrać, ktoś się sprzeciwił – bo to byłoby przekłamywanie historii.
  I teraz sam nie wiem bo przekłamywania historii nie lubię – ale czy to naprawdę byłoby niedobre?

  Odpowiedz
 15. były Gdanszczanin

  Czas to pieniadz a cała Polska żyje wykrywaniem coraz kolejnych teczek które zafundowało nam PiS.Zgadnienia gospodarcze które stanowią o sile i bycie kraju to margines dyskusji.Kurski jawi się nam obywatelom III a moze IV RP jako wyrocznia moralna przemawiająca w naszym imieniu oceniając Grassa.A TVP jako niezależna pokazuje bulteriera stawiając nam Polakom wzorzec moralny jaki będzie przez najbliższy czas obowiązywał za panowania kartofli.

  Odpowiedz
 16. Pingback: Fraglesowe widzenie świata » Lamia, ściągaj tą pilotkę !

 17. Pingback: Fraglesowe widzenie świata » Antoś Oszołomator

 18. Pingback: Bo tak dostaniesz w dupsko, że… « Fraglesowe widzenie świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.