Dystans wobec wyuzdanego gwałtu

Oglądałem (znowu) gwałt w TV.
Starałem się zachować dystans i spokój. W kuchni telewizor przyśrubowany jest do ściany, wysoko nad stołem. Nie raz go to uchroniło. Na ekranie koalicja gwałciła opozycję. W sposób chamski, perfidny, wyuzdany. Z pogwałcenien (non omen) wszelkich zasad. Wszystkim kierował model, zdalnie sterowany przez radio, dwojga imion.

Do tego jeszcze tekst (niesamowicie prawdziwy i nie daj Boże proroczy ! ) na blogu Azrael’a„Jak się tworzy partię” , zwieńczony wnioskiem:

„Kaczyński buduje swoje partyjne imperium za państwowe pieniądze ! Pod przykrywką nośnych społecznie haseł oraz odwracania uwagi przez lustrację, CBA rozliczenia i komisje – następuje budowa prywatnego imperium politycznego Jarosława Kaczyńskiego…

Czy powinna być na to zgoda ?”

Zawsze byłem spokojny. Tylko dwa razy dałem w życiu komuś w mordę, z czego raz nie trafiłem. Umiałem pohamować emocje, zachować dystans. Od paru miesięcy zauważam, że przychodzi mi to z coraz większym trudem. Czy to ja jestem chory czy oni ? Jak pomyślę, że tylko 10% polaków zagłosowało na Potwory i Spółka plus kilka procent na samą bronę i Ligę Pół Rozumków, to….

Apeluje do posłów opozycji: Opuście ten sejm. Niech oni sami „bawią się” w tą farsę. To nie mój sejm. Nie mój prezydent. Nie mój premier. Ale (ciągle) moja Polska.

18 myśli nt. „Dystans wobec wyuzdanego gwałtu

 1. makowski

  prawda.
  (i nie ma już tego, że są jakieś obce czołgi, że się nie da… tera to wszystko nasze własne, rodzime… ta Durnota… ręce opadają. a czasu coraz mniej…)

  Odpowiedz
 2. homopoliticus

  widzę, że jesteś całkowicie zrezygnowany, ale mi też już ręcę opadają
  'to ja tylko dodam, że właśnie przegłosowano zmiany w składach komisji sejmowych w tym głównie do spraw samorządów, żeby następnym razem opozycja nie mogła przegłosować swoich poprawek i zablokować projekt PiSu – siąść, rzygać, płakać, czy strzelać do kaczek?

  Odpowiedz
 3. Zian

  Trochę off-topicowo. Dlaczego w każdym wpisie tego bloga zarówno pytajnik jak i wykrzyknik jest poprzedzony spacją? :)

  Odpowiedz
 4. Lesław

  Z kamienną twarzą siedzę przy stole
  Przy nim ludzie których mniej trochę wolę
  To stało się tak nagle jakby dziełem przypadku
  Kto z nas? Może Pan, Panie Waldku?

  Tak panie Waldku, Pan się nie boi
  Dwie trzecie Sejmu za Panem stoi
  Panie Waldku, Pan się nie boi
  Cały naród murem za Panem stoi

  Czas na Replay?

  Odpowiedz
 5. Waldek

  Fraglesi jestem tak wkurzony na to co się dzieje, że zaczyna mi się odechciewać czytać wiadomości na necie bo śa coraz gorsze. Jeśli PiS wygra samorządówkę czarno widzę naszą młodą demokrację.

  Odpowiedz
 6. Lesław

  >> Sadze, ze wojsko poszlo by na to

  Nasze może nie, ale gdyby tak wezwać sojuszników z NATO? Jak powiedział pewien niemiecki generał z okazji przekazania nam czołgów Leopard: Cieszę się, że czołgi z czarnymi krzyżami znów mogą jeździć po Polsce :D

  Odpowiedz
 7. Razorhost

  zablokujmy serwery sejmu i rządowe ile się da np w piątek o 12.00 powysyłajmy im e-maile jakiekolwiek… zróbmy rekord wejść… niech wiedzą, że ich Szef czyli MY ma już dość

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 8. joe255

  zrezygnowanych więcej. Do których posłów opoycji się zwracasz?
  Myślę, że nie wszyscy by się poderwali do wyjścia ;-)
  Ale myslę- kierunek właściwy

  Odpowiedz
 9. moth

  –> Razorhost, spoko – komisja sejmowa d/s banków będzie miała własny „portal” :-)

  Co do zamachów i innych takich. Po cholerę? Wystarczy wyjechać.

  Odpowiedz
 10. Sympatyk

  Gdzie ja żyję?
  Czy w tym samym kraju co fraglesi?
  Z niepokojem też zauważam, że ów znamienity opozycjonista (nawet go polubiłem) powoli traci nerwy. Może czas znaleźć jakieś inne zajęcie? np. ryby?
  Jak śpiewał Wojtek M. „Róbmy swoje”. Czas pokaże, kto tu miał rację. Bez zbędnych emocji. Bez gwałtów, których jako żywo, nie ma, bez tej całej woltyżerki słownej, w której niezdrowe emocje są tylko podsycane („Jak pomyślę, że tylko 10% Polaków zagłosowało na Potwory i Spółka plus”… a ile procent Polaków zagłosowało na Partię Obłudy?).
  Ale czy fraglesów stać na to?

  PS. Pamiętam i dziękuję za wzmiankowanie mojej skromnej osoby. Przeżyłem naprawdę duże wzruszenie.

  Odpowiedz
 11. jotesz

  jednym słowem Chamopolska!
  Taka Polska jak jej politycy?
  Teraz do góry się rwie Zawisza. Był Czarny był Biały a teraz będzie Szary! Jak papier toaletowy – Szary i Do…

  Odpowiedz
 12. PiotrekK

  Przykro mi, ale tak już musi być, bo sobie takich dobieramy polityków. Myślicie, że wygrana PO w wyborach byłaby lepsza? Muszę was zawieść – oni wszyscy są tacy sami… Co? Ale jak to? Przecież moje bożyszcze Tusk, ten mądry i nieskażony Frasyniuk – oni mogli by zawiesć??? Przecież tak pięknie mówią w TV o demokracji, wolności, odcinają się od tych faszystów z PiS! Za ich rządów Polska byłaby wspaniała, prawdziwie demokratyczna, dobrobyt wylewałby się z ulic.. Achh…Ochhh…

  Ludzie rozśmieszają mnie tą naiwnością. Skąd pewność, że oni spełniliby swoje obietnice wyborcze? ja takiej pewności nie mam, tym bardziej, że ludzie z PO mieli już nie raz w IIIRP pokazać swoje umiejętności polityczne i sorry, ale im nie wyszło. Poza tym co oni takiego ciekawego oferują w swoim ( i idę o zakład, że nierealizowanym w razie wygranej ) programie? Wolności obywatelskie? A teraz ich brak? Wolny rynek? Nie, jedyna partia nastawiona na wolny rynek to UPR – to, co proponuje PO to kosmetyka, uczciwe rządy? Też pudło, duża część polityków PO jest umoczona w różnorakie afery,wymienię choćby aferę „mostową” w Warszawie, pod tym względem PO plasuje się na 3 miejscu po SLD i Samoobronie.
  Prawda jest taka, że obecne teraz na scenie partie, wszystkie bez wyjątku służą do budowania „prywatnego imperium poliycznego”. Niesety teraz duża część Polaków jest zajęta bezsensownym wyzywaniem, ubliżaniem i ośmieszaniem czy to PiSu, czy PO, tworząc „sztuczną wojenkę” w której zyskują tylko partie i ich interesy, nie nasz Kraj. Ja się na to nie godzę i nie zamierzam być instrumentem w walce o wpływy i koryto dla poszczególnych osób – niestety lwia część obywateli dała się zmanipulować mediom przychylnym tej czy tamtej partii i są teraz marionetkami, które tańczą, jak sobie owe media ( a raczej osoby za nimi stojące) zażyczą, by po osiągnięciu celu pogardzić nimi, wyrzucić, zapomnieć. Przyjdzie rozczarowanie, a po pewnym czasie cykl się powtórzy.
  Niestety w tym kraju (ale nie tylko) polityka zeszła naprawdę na psy. I nie widać póki co na horyzoncie jaskółki zwiastującej zmiany tego stanu rzeczy. Na razie nie widać…

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 13. guzik

  fraglesi, swieta racja: opozycji zostalo juz jedynie zlozenie mandatow, co do jednego. dalsze przebywanie w sejmie, w ktorym jedynym jej prawem jest glosowanie za projektami koalicji, tylko legitymizuje to bagno.
  pzdr
  guzik

  Odpowiedz
 14. KrzyChu!!!

  A mi się smutno robi… Zgadzam się z Tobą, fraglesi – nie czują żadnego związku z tym, co dzieje się Wiejskiej. Odcinam się od prymitywnych ministrów i zapatrzonych w majaczący na horyzoncie układ braci K. Zapatrzonych tak, że nic poza nim nie widzą…
  Ale czuję związek, ba! ukochałem bardzo ten kawałek ziemi i tych ludzi stąd pochodzących i tu żyjących. Kocham Polskę z Jej wadami, ale i z wielkimi atutami. Dlaczego „oni” robią „takie rzeczy” z moją ukochaną Ojczyzną?!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.