i kawa przestała mi smakować

Godzina 20. Zwykle o tej porzę robie sobię kawę i siadam na chwilę do komputera. Czytam njusy:

Posłowie LPR Arnold Masin i Daniel Pawłowiec (na zdjęciu) zaapelowali w piątek do wicepremiera i ministra edukacji Romana Giertycha o „rewizję treści” podręczników do historii. Giertych zapewnił, że apel będzie przeanalizowany. „Podręczniki powinny zawierać prawdę historyczną” – zaznaczył. reszta tutaj
albo

Zmiany proponowane przez resort edukacji przywrócą ład w szkołach – powiedział w piątek w Gdańsku wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Potwierdził też, że prawdopodobnie „po drobnych poprawkach” w przyszłym tygodniu podpisze nowelizację rozporządzenia dotyczącą m.in. matur. reszta tutaj
Zastanawiam się dlaczego mój 11-letni syn ma chodzić do szkoły, którą zawiadują tacy ludzie. Już nawet nie chodzi o ich młody wiek (Giertych 1971, posłowie roczniki 77-78) choć uważam, że to obraza dla tego kraju, że posłem jest taki szcz… młody człowiek. OK, Demokracja demokracją, ktoś ich wybrał. Tu chodzi o to, że jeszcze parę lat temu wyciągali ręce w hitlerowskim pozdrowieniu. Dużo też o nich tutaj.
Zastanawiam się gdzie podział się honor prezydenta lub jego brata, gdy ich kumpel-koalicjant rzyga na Jacka Kuronia ? Czemu zamiast mówić (inne słowo ciśnie mi się na język) tylko „Ja wiem o prawie do prawdy, ale z drugiej strony, wnioski wysuwane przez młodych posłów z LPR są niezmiernie daleko idące. Nie jestem w stanie ich zaakceptować, bo byłem w pewnych okresach życia z bliska, nawet bardzo z bliska, świadkiem działalności Kuronia” walną pięścią w stół i powiedzą: dość! wyp….ać !

Bo ważna jest koalicja? Walka z układem? Budowa IV RP, której mało kto chce?

A może, dobrali się jak w korcu maku? lub jak mówi mądre przysłowie: kto z kim przestaje takim się staje…

Kawa mi ostygła. Zresztą i tak przestała mi smakować. Boje się tego co przyniesie następny dzień. Kogo jutro obrzygamy ? Szymborską? Lema? Miłosza?
Coraz ciężej dworować z ich „wpadek”. Co ja mówię, to już nie są wpadki, to jest pogrążanie nas wszystkich w otchłani, w imie własnych zawiści, fobi, kompleksów.

ps. Szkoda, że JP2 odszedł, nie było by tak.

29 myśli nt. „i kawa przestała mi smakować

 1. Oliveira

  „Bo ważna jest koalicja? Walka z układem? Budowa IV RP, której mało kto chce?”
  Bingo. Cel uświęca środki.

  „ps. Szkoda, że JP2 odszedł, nie było by tak.”
  A to się nazywa naiwność… który z tych — brak mi tu wystarczająco obelżywego określenia — koalicjantów kieruje się w życiu naukami JP2? Że wypomnę tylko stosunek do kary śmierci? Nawiasem mówiąc, czekam na zlustrowanie przez „Dziennik” czy inny „Wprost” niejakiego Karola Wojtyły…

  Odpowiedz
 2. KrzyChu!!!

  Nie ma co lustrować. Oszołom Pająk, którego nazwisko widziałem też na stronie polonicy(.net), której link podałeś we wcześniejszym wpisie, pisał w pseudonaukowej książce „Rak Watykanu”, że śp. sługa Boży Karol Wojtyła został papieżem, bo tak zadecydowali masońscy Żydzi. I że _czasami_ udawało Mu się działać wbrew ich woli, bowiem rząd wszechświatowy nie doceniał Polskiego Kardynała (podobnie jak wcześniej komuniści). I dlatego próbowali Go zamordować na placu św. Piotra w 1982 r. Tak! TO właśnie ONI stali za zamachem! I dalej tenże Pająk sugeruje, że Papież Jan Paweł II z lekka się podporządkowywał ich decyzjom… Po dwusetnej stronie tych kłamstw nie wytrzymałem i przerwałem lekturę – a mam zasadę, że czytam do końca nawet najgorszą książkę!
  Wracając do meritum – nie trzeba nawet lutrować Papieża – przecież mamy „źródła i oprawcowania historyczne”, że Był On agentem!
  Tacy ludzie naprawdę skutecznie ćwiczą chrześcijańską cierpliwość i wiarę, że człowiek może się poprawić i nawrócić! Bo gdyby nie ta wiara, to… Ech… Szkoda mówić…

  Odpowiedz
 3. azraelk

  Fragles, dalczego sie pytasz o honor ? Takich ludzi ?
  Przcież ich nie wolno się o to pytać… oni wlasnie tworzą nową wartośc ideową i moralną… a Ty zadajesz niestosowne pytania

  A powaznie… na wierzch w formie karyaktury wyplywaja wszystkie smrody II RP – Dmowszczyzna, faszyzm… same śmiecie

  Odpowiedz
 4. krytyczny

  leslaw -> oburzasz się na skutki a nie na przyczyny a przyczyną było dopuszczenie do władzy LPR i Samoobrony. Nie zrobił tego nikt inny jak PiS i to ta partia ponosi pełną odpowiedzialność za to. Wpływowi politycy PiS zachowują się w sprawie obrzygania Kuronia jak cichodajka, którą wypiera się swego procederu i jeszcze psioczy i ma pretensje do koleżanek z branży że w końcu się ujawniły. A jeśli szukasz przyczyn trwania tej chorej koalicji spójrz na kalendarz wyborczy i nowouchwaloną ordynację. PiS chce wyssać resztki umiarkowanego elektoratu swoich koalicjantów a później porzuci ich jak zużytą prezerwatywę. A te barany jeszcze wciskają PIS-owi kolejne argumenty, by mógł tego dokonać. Zdobędzie to co będzie chciał i wyjdzie z tego z czysty jak łza. Już widzę motyw przewodni przyspieszonych wyborów : Chcieliśmy dobrze, tylko z tymi ludźmi, sami widzicie, nie da się pracować. Głosuje na nas byśmy mogli sami stworzyć rząd godny IV RP !

  Odpowiedz
 5. emigrancik

  Szkoda gadac. Trzeba ruszyc dupy i isc do wyborow, chocby przez konsulat. Przy wiekszej frekwencji poparcie spadnie tym kmiotom ponizej progu. To ze pis ich porzuci nic nie da. Gdyby wogole nie bral ich do rzadu nie byloby problemu. Problem nie lezy tylko w samej LPR. Pamietacie negocjacje naszego poprzedniego rzadu w sprawie traktatu akcesyjnego? Rokite jak w rejtanowskim gescie wrzeszczy z opozycyjnej lawki – nicea albo smierc?

  Mnie sie podoba jak niemcy wspolpracuja z francuzami. Stworzyliwspolny kanal telewizyjny, teraz napisali wspolny podrecznik do historii. Predzej czy pozniej wspolne podreczniki beda w calej europie. I jest to tylko konsekwencja powstania wspolnoty. Polityka historyczna tylko dzieli ludzi. Wspolna historia ich laczy. A w europie chcemy sie laczyc, nie walczyc o wczorajsze bitwy.

  Niestety nasi „nowopolityccy” musza koniecznie zaistniec w mediach. A historia jest dla nich najtanszym sposobem. A im glupszy pomysl, tym wieksza publicity.

  Odpowiedz
 6. Lesław

  krytyczny > Przyjęcie przystawek to rządu to oczywiście dramat. Jednak żal, że nie powstała koalicja PoPiS. Nie tylko mi, takiemu Jarosławowi Gowinowi także http://prawica.net/node/4506#comment-92611.

  Ja bym wolał, żeby PiS rządził sam. Niech ich przeżują i wyrzucą na śmietnik. Uważam także, że część Platformy powinna się przyłączyć do PiS, aby wzmocnić nurt konserwatywno-liberalny.

  Ja chcę nowych wyborów.

  emigrancik > ja też bym chciał, abyśmy współpracowali z Niemcami i Francuzami jak równy z równym. Tylko czy oni chcą? Pamiętacie jak Czyrak mówił: „nie wykorzystaliśmy okazji aby siedzieć cicho”? Niemcy też nas nie traktują poważnie. A Unia nas nie broni, np. w sprawie embarga na eksport do Rosji. A przecież to jest psim obowiązkiem komisji europejskiej wstawiać się za swoimi członkami. Jak to jest?

  Odpowiedz
 7. Sympatyk

  Lesław, grabula (prawa) dla prawego.
  Niektóre komentarze aż hadko czytać…..
  A tak niedawno, bo ze onegdaj chyba niegłupi wpis dał fraglesowaty:
  http://fraglesi.wordpress.com/2006/08/31/wewnetrzna-spirala-nienawisci/

  I co zostało z niego w ….głowach (chciałoby się użyć innnego słowa) tych…. brak słów.
  Po co siać nienawiść?
  Co komu da patetyczny komentarz w stylu:

  „(…) pytasz o honor ? Takich ludzi?
  Przecież ich nie wolno się o to pytać… oni właśnie tworzą nową wartość ideową i moralną.”

  A autor tych słów, do jakich ludzi sam siebie zalicza?

  Czy padł choćby jeden argument?

  Odpowiedz
 8. feelipe

  strach się bać jak się widzi co narodowi socjaliści wyrabiają. Jak zmarł JP2 pomyślałem przez chwilę co teraz ten durny naród zrobi, jakie będzie miał hamulce przed autodestrukcją? Żadnych,a ruscy się cieszą

  Odpowiedz
 9. Sympatyk

  Poniższe dedykuję emigrancikowi.

  Zmarł Herbert Hupka – długoletni chadecki deputowany do Bundestagu i działacz Związku Wypędzonych – poinformowała we wtorek agencja dpa.

  Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach uważa, że muzeum Centrum przeciwko Wypędzeniom powstanie do roku 2010.

  W tym dniu niemieckie ziomkostwa obchodzą Dzień Stron Ojczystych, którego głównym gościem jest w tym roku prezydent RFN Horst Koehler.

  Szefowa BdV podkreśliła, że Centrum powinno zostać otwarte „tak szybko, jak tylko możliwe”.

  „Udział p o s z k o d o w a n y c h (podkr. moje) jest nieodzowny” – powiedziała. R z ą d A n g e l i M e r k e l (podkr. moje) zapowiedział, że stworzy w Berlinie „widoczny znak” upamiętniający wypędzenia.

  No comments.

  Odpowiedz
 10. Lesław

  sympatyku > nie ulega wątpliwości, że wypędzenie było złem. Tak samo jak zagrabienie przez Stalina naszych ziem wschodnich. Tylko pretensje prosimy zgłaszać do Wielkiej Czwórki, nie do nas. Nie słyszałem jakoś, aby ta sprawa była poruszana przez Angelę Merkel w rozmowach z Putinem.

  A co do „widocznego znaku” upamiętniającego wypędzenia, to Niemcy mają do tego pełne prawo. Jeżeli eksponaty będą zgodne z prawdą historyczną, nie mam zastrzeżeń.

  Odpowiedz
 11. krytyczny

  Lesław – Ja bym wolał, żeby PiS rządził sam. Niech ich przeżują i wyrzucą na śmietnik. Uważam także, że część Platformy powinna się przyłączyć do PiS, aby wzmocnić nurt konserwatywno-liberalny.

  Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść. Używując wuglarnego języka, acz odpowiadające obecnej sytuacji PiS wydymał Samoobronę i LPR koncertowo. Elity PiS-u zdawały sobie sprawę że z PO nie uda im się tak bardzo upolitycznić Polski, cynicznie więc wykorzystali pęd do władzy swoich koalicjantów. Mają najważniejsze ustawy, MSZ odzyskany, odrzucają teraz zbędny balast, bo inaczej władza wymknie się z ręki. Teraz plan pewnie zgodnie z Twoją wolą zakładać będzie po pozbyciu sie LPR i Samoobrony, oderwanie cześci polityków PO którzy robić będą za listek figowy dla działań nowego rządu. Jednak generalne założenia się nie zmienią, po prostu nadszedł czas na PiS z ludzką twarzą. I tylko za jedno udało się PiS-owi i ma wartość w moich oczach doprowadził do marginalizacji Giertycha i innych Wierzejskich, wybijając im z ręki główny oręż hasła walki z poskomunistami będącymi u władzy.

  Tak więc podsumuwując PIS nadal prowadzi grę z społeczeństwem, rzucając na pożarcie swoich koalicjantów, widząc że po woli dochodzi ono do punktu wrzenia. Teraz kolej na pochłonięcie PO czy też jego część spragnioną władzy i splendoru. I powiem szczerze mam nadzieję cichą, że się tym udławi.

  Odpowiedz
 12. homopoliticus

  a mi smaku kawy nic nie jest w stanie zaburzyć!

  czasami może zbyt emocjonalnie do tego podchodzimy, ja już czasami przestaję się przejmować, tym co mówią, tymi ich zapowiedziami-poprostu wiem, że i tak w moim życiu nic nie zmienią,
  jak nawet uda im się pozmieniac podręczniki, to pozostaje Internet albo zejście do podziemia lub emigracja! ;):P
  Oni (LPR, Samoobrona no i PiS też) są nastawieni na tani poklask, i ludzie którzy czytają Fakt (tego pokroju) to kupują taką taniochę.
  wiem, że to żałosne co robią i wyczyniają, nie dziwie ci się że protestujesz, bo to jest najlepsza forma wyrażania sprzeciwiu i o takich głupich i w głowach nie mieszczących się pomysłach trzeba pisać!!!
  ja tylko się cieszę, że rozpoczyna się rok szkolny i będe miał dużo wiele innych zajęć, polityką owszem będę sie zajmował, ale z czysto teoretycznej strony, ale nie tylko, poprostu powinniśmy mniej emocjonalnie podchodzić do tego wszystkiego, a czasami poprostu wyśmiać takie pomysły.

  Odpowiedz
 13. Sympatyk

  Lesław > ogólnie się zgadza, każdy naród ma prawo do upamiętniania swoich doświadczeń, ale – i tu zgoda- powinno to odbywać z poszanowaniem Prawdy o historii…

  Ale…. mnie chodziło troszeczkę o coś innego… o czym może wspomnę, jak mi wena pozwoli.
  (oczywiście będzie to socjotechnika…co mi tu ktoś kiedyś wypomniał…chyba to Ty, nie?).

  Ale teraz nawiążę jeszcze do tego, co pisał emigrancik…. byłem lekko zaskoczony jego wywodem.
  I tak z ciekawości wlazłem na jego bloga. I tu szok – totalne zbulwersowanie!

  Pisze on tak:
  (najpierw cytat ze Spiegel-Online)
  „Po spotkaniu z prezydentem Komisji UE Jose Manuelem Barroso, Jaroslaw Kaczynski zapewnil, ze w Polsce nie toleruje sie antysemityzmu, a homoseksualisci nie sa dyskryminowani“

  (a to już od niego comments poniżej)
  „Szlag mnie (…) trafia jak slysze takie butne klamstwa”.

  Kolego-emigranciku> to są kłamstwa? Jeśli tak, to czy jest PRAWDĄ, iż w Polsce toleruje się antysemityzm, a homoseksualiści są dyskryminowani?
  A masz jakieś dowody na te poparcie tych tez? Bo moim zdaniem to NIEPRAWDA, a odpowiada PRAWDZIE wypowiedź Premiera w Brukseli.

  Oczywiście emigrancik podaje „dowody” – linki do jakiś „wiarygodnych, rzetelnie sprawdzonych informacji.
  Cóż tam mamy?
  Oto np. takie rzetelne (absolutnie ich nie podważam!) świadectwa:
  HRUBIESZÓW. 20 stycznia Prokuratura Regionalna postawiła Arkadiuszowi Łygasowi, działaczowi uznawanego powszechnie za neofaszystowskie Narodowego Odrodzenia Polski, zarzut „znieważania z powodów religijnych wyznawców judaizmu”. Podejrzany rozwieszał na hrubieszowskich ulicach plakaty z hasłem: „Modlitwa za wiarołomnych żydów” (pisownia oryginalna).

  WARSZAWA. 15 lutego Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi uznał Leszka Bubla, szefa Polskiej Partii Narodowej i rasistowskiego wydawcę, winnym „lżenia narodu żydowskiego” i skazał na 5 tysięcy złotych grzywny. Jest to precedens – pierwszy wyrok skazujący w sprawach toczących się przeciw Bublowi od ponad 10 lat.

  POZNAŃ. 20 marca Sąd Rejonowy ogłosił, że dojdzie do drugiego procesu w sprawie wypowiedzi parlamentarzystów PiS – senatora Przemysława Alexandrowicza i posła Jacka Tomczaka, których działaczki Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek Lambda oskarżyły o naruszenie dóbr osobistych. Sprawa dotyczyła wypowiedzi z 2004 r. na temat Marszu Równości: „Chodzić może także o promowanie takich skłonności, jak pedofilia, nekrofilia i zoofilia”. Wypowiedzi te – zdaniem działaczek Lambdy – naruszyły ich dobra i dobra innych osób o orientacji homoseksualnej.

  Itd itd itd etc etc do znudzenia.

  Czego owe fakty dowodzą? Braku tolerancji, czy wlaśnie nietolerowania pewnych zachowań i braku zgody na takie postawy? I że zdarzają się. owszem, pewne sytuacji, które mogą się zdarzyć w każdym państwie cywilizowanym i „europejskim”, także np. w Niemczech (nowa „ojczyzna” emigrancika)?

  Krótka pamięć?

  A mam przypomnieć, jak w tych właśnie „europejskich” Niemczech, traktowano w latach 70-90 tzw. gest-arbeiterow (np. Włochów), napady na Polaków w latach 90-tych czy już po 2000 r. palenie żywcem dzieci tureckich, całych rodzin, pogromy itd.? Może to się działo w mojej halucynacji?

  No więc jak to z tymi Niemcami jest?
  Panuje tam ksenofobia, rasizm, nietolerancja dla innych nacji?

  Ano…

  Przykładajmy więc jednaką miarę, tu i tam, po obu stronach granicy, do pewnych zajwisk i rozróżniajmy incydenty od polityki państwa czy stanowiska reprezentowanego przez wysokich urzędników tego państwa.

  I dlatego mnie emigranciku, szlag trafia na brednie, które wypisujesz.

  Odpowiedz
 14. krytyczny

  Sympatyk – Braku tolerancji, czy wlaśnie nietolerowania pewnych zachowań i braku zgody na takie postawy?

  Nikt nikomu nie broni wyrażania braku akcepacji dla określonych postaw. Problem w tym że wszystko trzyma się rozsądnych reguł , a te reguły przestają działać w momencie ZAPRZĘGNIĘCIA w to wyrażanie państwa i jego organów oraz wykorzystywania pozycji w strukturach władzy. W tym sensie Kaczyński minął się z prawdą. Decycje Lecha w Warszawie na temat parady, zakaz marszu w Poznaniu – administracja włączono w obronę jedynych słusznych poglądów. Niech wszyscy którym przeszkadza rych gejowski, ruchy wolnościowe wyrażaja swoje opinie, każdy ich wysłucha i sam osądzia a później wyciągnie wnioski. w Polsce kierunek jest taki : to rządzącu określają co jest słuszne a co nie i wykorzystują cały aparat państwowy do „pilnowania” tej prawomyślności.

  Odpowiedz
 15. Sympatyk

  Zgadzam się w dużej mierze z ostatnim zdaniem, acz nie przesadzałbym z tym zakończeniem, iż „zaprzęgnięty” zostaje cały aparat.
  Gdyby tak miało być, to groziła nam by powtórka z historii albo z Orwella.
  Tak źle, moim zdaniem, nie jest, co nie znaczy, że jest dobrze.
  Odwołując się do podanych faktów i konkretów – zakaz parady w Warszawie (decyzje Lecha) był błędem i spowodował zupełnie odwrotne skutki od zamierzonych przez jego (zakazu) aktorów i myślę, że w dużej mierze taki jest zamysł organizatorów takich marszów , parad itp. – przykuwać uwagę na swojej grupie każdymi dostępnymi metodami i „wygrywać” bez względy na to, czy będzie zgoda czy nie. Tak naprawdę nie „wygrali” by tylko wtedy, gdyby była zgoda w 1 minutę i zero zainteresowania w mediach, żadnej rozróby na trasie itp.
  No ale mają wszechpolaczków. Ci zawsze są do pomocy.
  Co do Poznania, sprawa jest nieco bardzie złożona z dwóch powodów: 1- zgody nie wydał wojewoda z ramienia PO, 2- kierował Sie jakimś sensownymi z pozoru przesłankami.
  Wynikła chryja, bo nic innego nie mogło wyniknąć, a punkty zdobyte (raz – „zaistnieliśmy” – mowa o gejach i les; w europkę poszła wiadomość, a więc drugi punkt).

  No to wybory, blogatorze bez fragu!
  Cieszysz się pewnie?
  No i jak myślisz, kto wygra?
  A kto będzie formował koalicję?
  A może nie będzie potrzeby koalicji? no???… może np. PiS 45%?

  Czy masz w domu jeszcze jakieś całe lustro?

  Odpowiedz
 16. septe

  septe prawdziwie zadziwione komentarzami.. przynajmniej niektórymi. wynika z nich bowiem, że gdyby nie ci upiorni koalicjanci, to PiS – świetliście czysty i przejrzysty – rządził by mądrze, nie kładł łap na wszystkim, co jeszcze niezależne [od PiS], czyli np. na Trybunale Konstytucyjnym, sądach, komisjach sejmowych, spólkach SP i kilku innych 'odzyskanych’ lub planowanych 'do odzysku’, a zamiast tworzyć kolejnych wrogów wziąłby sie za spełnianie choć kilka obietnic wyborczych np. niższe podatki, tanie państwo, kompetencje, jako kryterium zamiast przynależność partyjna… [no dobrze, septe się chyba rozmarzyło]. a wracającv do waszych komentarzy, septe zastanawia się – czy to w ramach 'zachowania twarzy’ szukacie teraz 'zewnętrznych winnych’ poczynaniom formacji, na którą głosowaliście, a która tak was okrutnie zawiodła? bo że czujecie się zawiedzeni i oszukani to, niestety, bardzo widać w waszych komentarzach.

  Odpowiedz
 17. Sympatyk

  (Political fiction)

  Do Gdańska na uroczystości z okazji **-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przyjechał Jacek K. – długoletni poseł PiS i honorowy prezes Związku Ofiar Zbrodni Niemieckich na Narodzie Polskim – poinformowała we wtorek agencja pap.

  Przewodnicząca polskiego Związku Ofiar Zbrodni Niemieckich na Narodzie Polskim (ZOZNnNP) Anna S. uważa, że muzeum Centrum Pamięci Ofiar Zbrodni Niemieckich powstanie do roku 201*.
  Zdaniem przewodniczącej muzeum ma łączyć narody Europy i wnosić znaczący wkład w sprawę dialogu i pojednania w Europie.

  W tym roku polskie ziomkostwa obchodzą Dzień Ziem Ojczystych na Wschodzie, którego głównym gościem jest w tym roku prezydent K.
  Obchody mają uświetnić swoją obecnością prezydenci Litwy i Ukrainy.

  Szefowa ZOZNnNP podkreśliła, że Centrum powinno zostać otwarte “tak szybko, jak tylko możliwe”.

  “Udział ofiar i ich potomków jest nieodzowny” – powiedziała. Rząd Jarosława K. zapowiedział, że stworzy w Warszawie “widoczny znak” upamiętniający ofiary.

  Polskie media poświęcają wiele uwagi zapowiadanym uroczystościom. Nasila się masowa krytyka władz niemieckich za brak „zrozumienia” i poszanowania prawa do tożsamości narodowej i tragicznej historii innych państw.

  Bulwarowy dziennik warszawski „Gazeta codzienna” wywołała niemałe poruszenie w niemieckich kręgach rządowych artykułem Piotra Kapuścińskiego pt. „Nowa niemiecka marchewka. Burdelmama, co chce zawładnąć światem”.
  W artykule autor porównuje urzędującą kanclerz do marchewki, zaś jej poprzednika na urzędzie do kapusty.
  Brak jest oficjalnej reakcji Warszawy na szkalujący artykuł, co wywołuje burzę w mediach nad Renem i Łabą.
  Prasie krajowej udało Sie uzyskać jedynie wypowiedź zastępcy rzecznika komitetu d/s współpracy europejskiej, który zaznaczył, iż media w Polsce są wolne i nie rozumie przesadzonej – jego zdaniem – reakcji Berlina na artykuł. Oficjalnie podany powód odwołania wizyty to: dolegliwości kobiece. Prasa spekuluje, że powodem był wzmiankowany artykuł. Pani kanclerz przebywa obecnie w kanclerskim ośrodku wypoczynkowym nad Bałtykiem.

  Odpowiedz
 18. milcha3

  Cz. Miłosz został obrzygany już dużo wcześniej, Szymborskiej też się dostało za wiersze o dobrym wujku Stalinie.
  Ale co ma JP2 do tego? Nie byłoby ani lepiej ani gorzej. Powiedziałby coś mądrego w Watykanie, a w Polsce jak zwykle, albo by nie zrozumieli albo nie dosłyszeli.

  Odpowiedz
 19. emigrancik

  Do leslawa:
  Wyrwales z kontekstu wypowiedz czyraka. Powiedz, ze polska podpisala list, popierajacy i weszla do koalicji, ktora od samego poczatku budowala na klamstwie potrzebe wojny. W niemczech i francji wrzalo, na widok tej hipokryzji. W polsce ludzie pytali, ile na tym zarobimy. Niemniej jednak Chirak przegial rowniusienko.

  On to jednak nie cala francja. I nie powininnismy zrywac kontatow dyplomatycznych po jednej wypowiedzi, nawet tak obrazliwej, tylko budowac sojusz tak, aby nie oplacilo im sie w przyszlosci tak mowic. tylko wzmacniajac swoja pozycje w unii sprawimy, ze ta bedzie nas w razie potrzeby bronic. Musimy stac sie jej integralna czescia, i czescia ktora ma duzo do powiedzenia. Nie tylko na temat doplat dla polski, ale na temat wizji przyszlosci, itd. Tylko tu trzeba nawiazywac sojusze strategoczne z partnerami, szukac kompromisow, SLUCHAC czego chca inni. waleniem glowa o mur nic tam nie zdzialamy. Najwyzej przekonamy unie (mowie o jej mieszkancach) ze niepotrzebnie nas przyjmowali.

  Do sympatyka. Antysemityzm i homofobia wsrod obywateli, znajdzie sie w kazdym panstwie EU. Po prostu trudno zeby wszyscy byli normalni. Jednak zarowno rzady francji jak i niemiec probuja z tym zjawiskiem walczyc.

  W polsce antysemitow i homofomob bierze sie do rzadu. Ba! Nawet czlowiek zwacy sie Liberalem (rokita) mowi o marszu rownosci jak o promocji dewiacji. Najwyrazniej tak trzeba mowic do polskiego wyborcy. Gdybys przeczytal artykul z polityki do fragmentu ktorego dalem linka u siebie, wiedzialbys tez jak nasi poslowie mowia o np. zydach Lepper chcwali program hitlera (przemilczajac przymusowych robtnikow), Wierzejski nie podaje reki gejom, „ze wzgledow higienicznych” i radzi zlac ich palami, razem z poslami niemieckimi, gazeta wyborcza nazywana jest zydowska, poslowie LPR „zamawiaja piwo i pozdrawiaja sie”… mozna mnozyc. Nie mowie juz nawet o tym ilu faszystow rzad PiS oddelegowal do Polskich mediow i edukacji. Przeciez to bylo posuniecie, ktore tylko pomoze im szerzyc swoje niebezpieczne i zaklamane poglady wsrod mlodziezy! Polskie radio, biorace natchnienie z naszego dziennika, bedzie utwierdzalo polskich sluchaczy o tym ze zyd i pedal sa zagrozeniem dla polski. Mowienie w takiej sytuacji ze „w polsce nie ma antysemityzmu i homofobii” uznaje za klamstwo!

  Piszesz dalej o publikacji w gazety codziennej i burzy jaka wywolala ona w mediach niemieckich. ja nic takiego nie zauwazylem. Gdyby nie twoj post w zyciu bym sie o tym nie dowiedzial.

  Odpowiedz
 20. emigrancik

  Jeszcze jedno. Wine za ten stan rzeczy ponosi wlasnie PiS. Dopoki bowiem LPR wraz z MW znajdowaly sie poza rzadam, i byly malutka partyjka, mozna bylo mowic o niewielkiej partii radykalow. A takich znajdziemy w wielu panstwach europy. Wprowadzenie ich jednak do rzadu, czyni z ich pogladow czesc polityki naszego panstwa.

  Odpowiedz
 21. Lesław

  Emigranciku drogi. A co sądzisz o haśle: „Gierych do wora, wór do jeziora”?
  http://www.wiadomosci.wp.pl/gid,8349262,img,8349270,kat,,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=3&T%5Bpage%5D=2&ticaid=12416&_ticrsn=3

  Żeby nie było wątpliwości. Nie mam nic przeciwko Żydom ani homoseksualistom. Tych ostatnich bardzo cenię, wielu z nich jest aktorami, pisarzami czy politykami. Tylko trochę za dużo robią szumu wokół swoich spraw. To tak jak ja bym się odnosił w jaki sposób robię to z żoną. Trochę prywatności, please.

  Wracając do Żydów. Ogólnie jest ok, poza tym że czasami trafiają się taki wpadki ja ta
  http://www.bibula.com/new/display.php?textid=00564
  Czy sądzisz że Unia Europejska rzeczywiście ma kompetencje do zamykania jakiegoś prywatnego radia w Polsce. Czy to nie jest przypadkiem jakieś totalniactwo?

  A na koniec polityka zagraniczna. Rzeczywiście Fotyga nie jest za mocna, ale… poczytaj sobie to
  http://prawica.net/node/4503

  Czy my jesteśmy tacy beznadziejni czy ktoś nam przyprawia gębę? A poza tym, nie odniosłeś się do mojego pytania dlaczego Komisja Europejska nie walczy z Rosją w sprawie odblokowania embarga. Miała być unia a wyszło jak zwykle (czyli Jałta)?

  Odpowiedz
 22. Sympatyk

  Kończy się ta „zwykła” niedziela.
  Za parę godzin wstanie fragles i znowy wypełni te łamy antypissaniem.
  A jednak dzień ten, ta zwykła niedziela przyniosła jedną radosną informację.
  Mnie, zatroskanemu i myślącemu o przyszłości… Polski, serce się raduje.

  „W Lubelskiem odchodzą z PO
  98 osób rezygnuje z członkostwa w lubelskiej Platformie Obywatelskiej – poinformował na konferencji prasowej w Lublinie były działacz tej partii, Dariusz Jedlina”.

  Wspaniały news!!!!
  Oby tak dalej!!!

  Odpowiedz
 23. krytyczny

  Sympatyk -> chyba się pierwszy raz się z Tobą zgadzam…niech odejdą i wstąpią do PiS-u a za jakiś czad poźniej niech przejdą z innymi do kolejnej partii władzy… tak serce się raduje :)

  Odpowiedz
 24. Sympatyk

  I już poniedziałek.
  Fragles coś zaspał chyba. Odsypia pewnie weekendowe balety.
  A tu takie nowiny!!!!
  Aż prosi się o komentarz!
  Krytyczny jakby miał nosa (albo czytał poranne newsy).

  „Nawał chętnych na członków PiS
  (…) Kandydaci na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast szturmują Prawo i Sprawiedliwość.
  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba członków tej partii z blisko 10,4 tys. powiększyła się do prawie 15 tys. To oznacza, że średnio dziennie do PiS zapisuje się ponad 30 osób”.

  Czy ten Naród zbzikował?

  Odpowiedz
 25. emigrancik

  Leslaw:
  Co do hasla z worem i jeziorem, to uwazam je za slona przesade. Ale jak mowilem wczesniej, nie widze powodu aby wszystkich w spoleczenstwie zmuszac do tego, by mowili rzeczy wywazone. Problem powstaje wtedy kiedy grozenie komus staje sie notoryczne, a od czasu do czasu dochodzi do rekoczynu. Nie wydaje mi sie aby dziewczyna na ktora zwrociles mi uwage planowala zrealizowac to co opisala. Oczywiscie gdyby dziewczyna byla poslem lub premierem, bardzo bym sie oburzyl i pewnie obsmarowal na moim blogu.

  Zdania w stylu „nie mam nic przeciwko, ale…” zadko mi sie podobaja. Sluza glownie uspokojeniu czujnosci rozmowcy, a drugi czlon zaprzecza pierwszemu. Tego typu gloszenie antysemityzmu nie jest niczym nowym. Wiec jesli uwazasz, ze udalo ci sie wymyslic sprytny sposob by przemycic swoja homofobie, mylisz sie. Ani oryginalne, ani prawdziwe.

  W sprawie radia maryja:
  Skoro polski rzad nie reaguje, a wrecz finasuje je z budzetu byc moze zareagowac powinien ktos inny. Czy KE ma kompetencje? Nie wiem. Moze powinni udac sie do jakigos miedzynarodowego trybunalu. Moim zdaniem powinni zwrocic sie tez do watykanu i to watykan powinien obrywac po uszach za kazdym razem kiedy na antenie radia padnie jakis „skrot myslowy”. W koncu KK obiecal zajac sie tym radiem. A moze kosciol jest bezsilny wobec redemptorysty nr1 i boi sie rozlamu?

  A teraz polityka zagraniczna:
  Po pierwsze, nie rozumiem dlaczego nazwisko jakiekolwiek moze „dziwnie brzmiec”? Rozumiem, ze sa nazwiska niekiedy zabawne, rubaszne, ale zeby dziwne?

  Cytujesz dwie rozne oceny wizyty premiera w brukseli. To sie chwali. Nie dziwi mnie wcale, ze jest ona roznie oceniana. Wydaje mi sie jednak, ze za bardzo zachwycasz sie ocena dziennika. Ja nie uwazam oceny „wypadl lepiej niz sie spodziewano” za pierwszej klasy komplement. A co takiego zdzialal? Zmniejszyl napiecie „juz dzieki samej osobistej rozmowie”. Zwroc uwage, ze nie dzieki temu, o czym rozmawial, ale dzieki temu, ze wogole wybral sie do europy. Ach , i nie mial zadnych „ewidentnych wpadek” Czy za to nalezy skladac teraz kwiaty i gratulacje?

  Punkty ktore skrytykowal „le soir” wydaja mi sie istotniejsze od „pochwal”: brak pomyslu na role polski w EU, postrzeganie UE tylko(!) przez pryzmat interesow wlasnych – a tak postrzega sie nas w unii. Nawet jezeli jest inaczej, rzadowi nie udaje sie tego przekazac.

  Dla dobra polski zajalbym sie wyciaganiem wnioskow z krytyki niz samozachwytem z powodu miernych pochwal.

  Nie jest tak, ze nie cieszy mnie wyjazd premiera do europy. Wrecz przeciwnie. Uwazam jednak ze to co zrobil teraz to kropla w morzu potrzeb. Potrzeby zas wynikaja tylko i wylacznie z poprzednich bledow tego rzadu. Wiec musis jeszcze wiele razy wyjechac, by uznac jego bilans przynajmniej za „zerowy”.

  A tak na marginesie. Zastanawia mnie dlaczego dziennik ma takie poparcie wsrod polskiej prawicy. Przeciez to gazeta niemiecka. Malo tego, w niemczech springer verlag uchodzi za lekko nacjonalistyczny. Nie obawiacie sie manipulacji?

  Embargo:
  Ja nie wiem jak to jest z tym eksportem. Nie znam na tyle kompetencji komisji. Nie odnioslem jednak wrazenia zeby naszemu rzadowi zalezalo na wsparciu KE. Wogole od miesiecy nie slyszalem nic na ten temat z ust naszego rzadu. Slysze jakies dywagacje na temat cudzych zyciorysow, skrotow myslowych, ale na temat embarga – nic.

  Jalta? Okragly stol? Dlaczego prawica ma taka slabosc do grzebania w historii. Niemiecka NSDAP tez bez przerwy rozgrzebywala traktat wersalski. Tez nazywali sygnotariuszy „zdrajcami listopadwymi”, tez nuzali ich w blocie. Wiem ze czesc naszych koalicjantow uwaza hitlera za wzor („oczywiscie holokaust byl be, ale program gospodarczy mial dobry.” – tak a propos twojej wczesniej wypowiedzi o zydach i homoseksualistach) godny nasladowania. Podobnie zreszta jak czesc prawicy. I w tym tkwi problem. O ile bowiem lewica potrafila ewoluowac, prawica ciagle tkwi w pierwszej polowie dwudziestego wieku. A wrogow z tamtego okresu projektuje w terazniejszosc.

  O swoja pozycje w UE trzeba dbac. trzeba dbac o to, by miec tam partnerow. trzeba znalezc takich, ktorzy beda mieli wspolne z nami interesy. I z nimi wspolnie trzeba te interesy realizowac. Bardzo dobrym pomyslem byloby wziecie udzialu w dyskusji na temat kierunkow rozwoju unii. Rzecz w tym, ze PiS sie do tego nie nadaje. Bo ani tego nie potrafi, ani tego nie chce. Jego umiejetnosc strategii ogranicza sie do rozbudowywania swoich wplywow w kraju. W uni europejskiej gra toczy sie jednach wedle troche innych regul. Wiecej na ten temat u mnie.

  PS. W swoich tekstach nazywasz gazete wyborcza „Gazownia”. Wycinasz fragmenty jej nazwy by powstalo slowo „gaz”. Chcialbym zapytac, skad wzielo sie u ciebie takie skojarzenie? Ktos zlosliwy moglby bowiem powiedziec, ze ten skrot myslowy jest twoim zakamuflowanym antysemityzmem i pragnieniem.. no wlasnie, czego? Mam nadzieje, ze potrafisz rozwiazac tutaj ten rebus.

  Odpowiedz
 26. Lesław

  Eemigrancik > „Giertych do wora, wór do jeziora” to jest nawiązanie do śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Co najmniej niesmaczne.

  Co do Żydów, bardzo bym chciał żyć w przyjaźni w nimi. Wierzę, że jest to możliwe. Polska przecież uczestniczy w koalicji proizraelskiej w Iraku. Proszę tylko, aby nie szkalowali mojego narodu, jak to robi J.T. Gross w „Strachu”. Proszę też aby nie naciskali na UE aby zamykała RM. Jeżeli im się nie podoba, niech wytoczą proces cywilny przed sądem polskim. Tu jest Polska a nie jakiś obcy zabór i proszę się zwracać do kompetentnych władz polskich.

  Mój artykuł o wizycie Kaczyńskiego w Brukseli miał pokazać strajną nieuczciwość w ralacji Gazety Wyborczej. I tylko tyle. Gdyby GW napisała że były głosy krytyczne i pochwalne, nic bym się nie czepiał.

  Dziennikem się zachwycam, bo jest profesjonalnie robioną gazetą o innym spojrzeniu na świat niż Gazeta Wyborcza. Wytykanie niemieckiego właściciela jest poniżej krytyki, zważywszy że cała zespół redakcyjny to Polacy. Jeżeli Stasiński mówi „Der Dziennik”, to ja moge powiedzieć, że „pomagamy Niemcom likwidować getto”. Podoba Ci się taki poziom dyskusji? Mi nie.

  Embargo – uciekasz od tematu. Ja opieram się na słowach Jacka Sarjusza-Wolskiego. Chyba nie uważasz go za człowieka Kaczyńskich?

  Jeśli chodzi o Okrągły Stoł, to żeby nie było wątpliwości – oceniam go pozytywnie. W pełni podpisuję się pod słowami Lecha Kaczyńskiego (uczestnika domniemanej zdrady magdalenkowej):
  „Lech Kaczyński: Nie należało czekać! Ten system miał jeszcze sporo siły, a w Rosji sytuacja była głęboko niejasna. Nikt nie miał pewności, co będzie dalej. Należało korzystać z okazji. Nawet jeśli w przemianach 1988-1989 był element reżyserii przez rosyjskiej, szerzej komunistyczne służby specjalne. Nie bylibyśmy pierwsi w rozmontowywaniu komunizmu, a ostatni. To myśmy wpłynęli na wydarzenia w Berlinie, w Pradze. Co by było, gdybyśmy się znaleźli w ogonie przemian? Ten ustrój należało likwidować jak najszybciej. Każdy miesiąc jego trwania był szkodliwy dla polskiego narodu. Inną sprawą jest jak porozumienie Okrągłego Stołu traktowano później. Pewna część elity solidarnościowej potraktowała je niestety jako coś wieczystego.”

  Uważam się za konserwatywnego-liberała, nie głosowałem na Kaczyńskiego, w moim okręgu Tusk dostał 90% głosów, ale mogę poprzeć go wtedy gdy mówi mądrze (co niestety nie zawsze się zgadza). Tobie polecam dzisiejszy artykuł Rafała Ziemkiewicza w Dzienniku pt. Krytyka małpiego rozumu.

  PS. GAZ jest od zaczadzenia umysłów. Nie ma nic wspólnego z Cyklonem B. Poza tym ja nie rozumiem aluzji. Czy sądzisz, że Gazeta Wyborcza jest gazetą żydowską? Ja tego nigdzie nie napisałem. Ja nie dzielę gazet na polskie i polskojezyczne. Dla mnie Gazeta Wyborcza jest, tak samo jak Dziennik, gazetą polską, a Adam Michnik polskim obywatelem, który ma trochę inne proglądy polityczne ode mnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.