Cuda, cuda ogłaszają

Tak moja szanowna małżonka skwitowała konferencję młodziutkiego (ale na pewno wielce doświadczonego) ministra finansów, który tłumaczył skąd wytrzasnął 3 miliardy złotych.

„Jeszcze w piątek minister finansów Stanisław Kluza w wywiadzie dla „Gazety” mówił, że przyszłoroczne dochody wyniosą ok. 209 mld zł. A wydatki – 239 mld zł. W poniedziałek: niespodzianka! Dochody w cudowny sposób spuchły. – Ministerstwo podwyższyło prognozę z 209 do 212,2 mld zł, pozostawiając deficyt na poziomie 30 mld zł – powiedziała PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

Cudotwórca, lub jak kto woli, mistrz księgowości kreatywnej. Zastanawiam się, czy Zyta (Beata?) Gilowska też dokonałaby takiego cudu? Bo gdyby kaska nie znalazła się, koalicję diabli by wzieli. Ale co się martwić wydatkami budżetu. Unia, na współkę z rodakami z V kolumny, pompują w nasz kraj morze pieniędzy. A my zbudujemy silne państwo – IV resz… rzeczpospolitą. Silną armię. Drang nach Western. Po tych co wyjechali. Aby deportować ich do kraju, żeby im wolność i liberalne ideały wyszły bokiem ;-)
Czy czarni czy czerwoni, kombinują rok w rok. Nic się nie zmienia. Ktoś obiecywał niższe podatki, niższe koszta pracy i nic. Pogonić do roboty tych wszystkich darmozjadów, zmamionych wizją (pseudo) solidarnego państwa. Ale kto pogoni własnych wyborców?

Obejrzałem spot wyborczy PO! bingo! W końcu ktoś zrozumiał (to co już dawno wiedział pisuar) że 95% tego kraju to przysłowiowy ciemny lud.Tu gra się na emocjach, a nie rzeczowymi, merytorycznymi argumentami. Trzeba walić w papę, chwytać poniżej pasa. Bulterierzyć. Smutne ale prawdziwe. Rozumiem zagniewanie w Potworach i Spółka. Za bardzo nie mogą się oburzać, byli pierwsi. W mało medialnych braci K można walić jak w bęben.

Czerwoni zaatakowali zaś zwierzakami. Czarni już znaleźli ripostę. Tak, bracia rodacy polacy. Teraz już będzie tylko szast prask po pyskach. Żegnaj solidarny kraju. Tyś czerwony, a ja czarny…

17 myśli nt. „Cuda, cuda ogłaszają

 1. zenobia

  „Pamietacie spot z lodowka i znikajacym jedzeniem ? Tym razem by znikali ludzie np. wielki dom stoi pusty, caly blok stoi pusty i potem takie spoty z Londynu: Polak na zmywaku, Polka jako kelnerka i na koncu napis: Juz niedlugo 3mln wolnych mieszkan stanie sie faktem”

  Odpowiedz
 2. emigrancik

  Byla kiedys taka piosenka:

  Na wyspach Bergamutach
  Podobno jest kot w butach,

  Widziano także osła,
  Którego mrówka niosła,

  Jest kura samograjka
  Znosząca złote jajka,

  Na dębach rosną jabłka
  W gronostajowych czapkach,

  Jest i wieloryb stary,
  Co nosi okulary,

  Uczone są łosowie
  W pomidorowym sosie

  I tresowane szczury
  Na szczycie szklanej góry,

  Jest słoń z trąbami dwiema
  I tylko… wysp tych nie ma.

  Sluchalem jej ostatnio i bardzo mi sie milo zrobilo. Budzi we mnie jak najbardziej cieple uczucia. W przeciwienstwie do bajek ministra finansow.

  Odpowiedz
 3. krytyczny

  Ja do konkursu: Wnętrze starej szafy, widać po koleji stare ciuchy, jakieś pudła, wszędzie pajęczyny. Kamera sunie powoli wzdłuż niej. Z kadru wyłania się przybrudzony, lekko rozpruty kot-pluszak z reklamówki PiSu. Napis : Wykorzystali mnie i porzucili. Czas na Ciebie

  Odpowiedz
 4. puffin2

  Hej fraglesie!

  Z ostatnią uwagą co do wyborów zgadzam się prawie całkowicie – poza:

  „…W końcu ktoś zrozumiał (to co już dawno wiedział pisuar) że 95% tego kraju to przysłowiowy ciemny lud. Tu gra się na emocjach, a nie rzeczowymi, merytorycznymi argumentami…”

  To nie ma nic wspólnego z ciemnogrodem, brakiem wykształcenia itd. Takie są reguły gry w każdej demokracji (a w gruncie rzeczy w każdym systemie rządzenia). Nie da się rządzić bez rozbudzania w ludziach emocji, pozytywnych i negatywnych, i ich kanalizowania. Kampania wyborcza w USA, Wielkiej Brytanii, Francji jest tak samo miałka intelektualnie i niemerytoryczna, co najwyżej bardziej profesjonalna piarowsko.

  I byłoby tak samo nawet gdyby w Polsce każdy miał tytuł naukowy ;-) Babcia w mocherowym berecie jest bowiem równie podatna na manipulację jak profesor renomowanej uczelni. Oczywiście jest to inaczej rozgrywana manipulacja w zależności od odbiorcy, ale wynik ten sam.

  Odpowiedz
 5. uenifeu

  Co do budzetu: szlag mnie bierze kiedy pomyślę, że pokaźna część efektów tak drogocennego wzrostu gospodarczego idzie na polityczne kariery dwuch egoistycznych populistów…

  Odpowiedz
 6. Pingback: Ooops! » no, zaraz wszyscy o tym napiszą, ale…

 7. Sympatyk

  Widziałem rzeczony spot wyborczy PO-paprańców! Sepuku! Normalnie śmiechu kupa! Oni nie zrozumieli nic! próżny trud, daremne żale – będzie wkrótce 3-ca (ST) i 4-ta klapa (prezydencka w stolicy). Nie zrozumieli, że normalny obywatel, statystyczny, przeciętny, ma to minimum wyczulenia na hipokryzje i obłudę, i nie da się otumanić frazesami w rodzaju 3×15 albo „Razem”. I nie podoba mu się, jak ktoś atakuje przeciwnika politycznego, do tego premiera, wyszydzając formę i to, że ta osoba coś robi.
  Samemu nic, literalnie NIC nie robiąc przez ostatnie 9 miesięcy, poza braniem z państwowej kasy i sianiem destrukcji i obstrukcji.
  „Potwory i s-ka” nie mają się co gniewać, lepszego prezentu nie mogły sobie wymarzyć przed wyborami!
  Nawet nie ma potrzeby walić platfusów w papę, łapać poniżej krocza, walić w nich jak w bęben.
  Sami się wykończą.
  Biedne inteligenckie ciemniactwo, znowu będzie wyć, rozpaczać na forach i szukać pocieszenia w wymyślaniu kolejnych akcji czy scenariuszy spotów antypisuarowych.
  Biadolące, zniewolone umysły.

  Tak, to fantastyczny spocik!!!
  I do tego ta pełna nienawiści gęba w tonacji brudno-szarej bełkocąca kolejne frazesy.
  Bingo!

  Odpowiedz
 8. Zdzicho I

  Symaptyku,

  Ale właściwie co ten przeciwnik polityczny PO robi dobrego? Jakoś nie mogę się doszukać….

  No własnie, z tym „inteligenckim ciemniactwem” to jest na pewno język „nawiści” w przeciwieńśtwie do mojego języka nienawisci!
  Jajogłowi, mędrcy z Trybunału (jak powiedział Jaśnie Oświecony PAN), to wszytsko już słyszeliśmy…. Za Gomułki, w wykonaniu niektórych tzw. działaczy związkowych, itd., itp. Tak właśnie, należy inteligencików do szamba zapakować, a my jedynie słuszna klasa rządząca damy im łupnia! No nie? Cóż za odwaga!

  Pełna nienawiści gęba w tonacji brudno-szarej bełkocąca kolejne frazesy… Zaraz, zaraz, chodzi o Pana Premiera? :-)

  pozdrowieńka, niezwykle sympatyczny Symaptyku!

  Zdzicho I

  Odpowiedz
 9. btd

  Napisz 'sympatyku’ uzasadnienie dla przyszlorocznych podwyzek i ze 30% wiecej akcyzy do lpg i 25 gr do akcyzy na benzyne to jest 'tanie panstwo’
  Tez bedziesz taki zadowolony? Czy belkocik ucichnie i tylko bedziesz drapal zasliniona gebe?

  Odpowiedz
 10. Sympatyk

  Czcigodny Panie Ździchu,

  Wszystko (bez mała), co Pan PiSze, zgadza się co do joty.

  Tylko nie zauważył Pan jednej, drobnej rzeczy, która powoduje, że Pan strzela z wielkiego działa kulą w płot.

  Mój tekst jest rodzajem pastiszu i kompilacji tekstów gospodarza tego bloga, wtapia się dokładnie w klimaty, jakie ambitne i oświecone fraglesy tu ewokują.

  Ja odwracam tylko kierunki.

  A że mi się gęba czyjaś nie podoba, to fakt….. nie, nie, nie Pana Premiera śliczna pucułowata, radosna, słodka buziulka… pełna i okrągła jak księżyc.

  Nie podoba mi się ta inna papa (że znowu fraglesy zacytuję), ta papa ze spotu, ta pełna obłudy papa, co powiada (do kogo? -sic!!!): „Razem”.

  I jeszcze jedno, zauważę poufnie, iż: ja w odróżnieniu od Gomułki nie mówię o „inteligencikach” en bloc.

  Ja mówię o „ciemnocie inteligenckiej” czyli CI (antyteza fraglesowego CL), czyli ciemnej części inteligencji.
  Tej części, co wspiera portal akcjaobywatelska.pl, podcasty gdańskie, fraglesowe widzenie świta, nielegalne „wysłuchania publiczne”, organizuje hucpy pod sejmem 30-osobowe przeciw ordynacji do ST i czytuje GAZ.

  To jest CI.

  Odpowiedz
 11. Sympatyk

  Do btd >>>>

  Na gazie nie jeżdżę (GAZ precz!!!), więc mi lpg lotto.
  Co do bezynki, to juz mi to tak nie lotto.
  Ale pożywiom, uwidim.

  I tak będzie to WPO.

  Odpowiedz
 12. Zdzicho I

  Symapytku Ty mój ulubiony!

  A któż Ci dał prawo mówić, cytuję: „ciemnota inteligencka” na: portal akcjaobywatelska.pl, podcasty gdańskie, fraglesowe widzenie świta, nielegalne “wysłuchania publiczne”?????

  Co to oni gorsi od Twojej inteligencji antytezowej? A propos wysłuchań publicznych. Gdy się olewa podstawowe prawa obywatelskie, to rezultat jest taki, ze ludziska sami sobie imprezy urzadzają. Ale jaśnie oświecony (mój ulubieniec kwiecisty zresztą), poseł Cymański twierdzi, może zartem, ale kiepskim, że to nielegalne. A Pawlak mu na to, że niedługo na spotkanie przy grillu trzeba bedzie mieć zezwolenie. No właśnie! Taka to jest ta kaczdornowa demokracja, że wkrótce może tak być!!!

  Poza tym wolę GAZ niż Wasz Radiowóz-Pałka-Gaz w wykonaniu obecnego urzędu bezpieczeństwa.

  Ach, jakie skróty: CI, CL, GAZ, ST…. I co jeszcze???? PRL jednak??? ;-)

  PS. Trzeba uważać z tym odwracaniem kierunków, bo kiedyś wektor trafi w Ciebie.

  Zdzicho I

  Odpowiedz
 13. btd

  Tak jak myslalem: nie uzywam to wali mnie, a o reszcie jak najdelikatniej, bo jeszcze sprawdza i rozlicza za krytykowanie jedynie slusznych postanowien.

  Napisz od razu ze widocznie musi zdrozec wszystko i sie nie znamy, bo nas zadna pisda nie jest w stanie oswiecic.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.