O eksterminacji (łże)elit

Dobre czasy nastały dla blogerów, zwłaszcza politycznych. Codziennie dylemat: o czym tu pisać?. Na przykład dzisiaj:

 • O “Krwawym” Ludwiku, któremu przeszkadza uczestnictwo wraz z Romkiem w programie Gawryluk (drżyj babo!) a nie przeszkadza współrządzenie?
 • O wczorajszej konferencji rozchisteryzowanego Ziobry? Szkoda słów.
 • O ”kuku” jakie zrobiła Panu “niewyżytemu” komisja ds. banków?
  Teraz Zawisza boi się wyjść nawet siku. Mówią, że krzyczał “kłamcy, oszuści, cynicy” i tupał nóżkami. Panie beton, było wierzyć zapewnieniom posłów PO, że nie będą podejmować ważnych decyzji pod nieobecność przewodniczącego? Toż to IV RP gdzie obietnice (zwłaszcza polityków) można sobie o kant d* rozbić. Jeszcze ta wredna Olejnik postawiła mu kropkę na czole a Lis dokończył dzieła. Ciężka noc.
 • O karze dla Balcerowicza za niestawienie się na komendę… pardon komisję?
  Proponuje wyrychtować zgrabny kociołek ze smołą i Balcerka ugotować, ku uciesze ciemnego ludu z miast i wsi. W ten oto sposób uda się ominąć przepisy p-poż (należy pamietać kto jest naczelnym honorowym strażakiem III RP)
 • O bydgoskim radiu Pik gdzie zlustrowani zostaną wszyscy, w tym sprzątaczki i konserwatorzy a co lepsze “Zaświadczenia oglądać będzie m.in. wiceprezes Tomasz Gąska, były sekretarz POP PZPR w bydgoskim tygodniku Fakty w latach 70., który na łamach tej gazety apelował do władz partii o odnowienie ducha leninowskiego.”

I można by tak dalej i dalej, bo każdy dzień przynosi nowe wydarzenia. Oczy polaków robią się coraz to bardziej okrągłe i wielkie. Jak talerze. Jestem więcej niż pewien, że podobne będą mieli watażkowie z Potworów i spółka. Po wyborach. Oby przyśpieszonych.

Dzisiaj rano na forum gazeta.pl, ktoś, komentując kolejną durnotę rządzących, rzucił: “Załóżmy nowe państwo, w Irlandii”. Już to robimy. Tanie linie lotnicze zacierają ręce. Koalicjanci też, bo im liberalny, antypisowski elektorat wyjeżdża. Pozostanie moherowy ciemny lud. Nie bez kozery, okupanci zawsze zaczynali od eksterminowania elit. Dodatkowo znika problem z bezrobociem.

Nasz kraj pozbywa się ludzi ambitnych, inteligentnych. Zamiast budować normalne, nowoczesne państwo, dawać młodym perspektywy, naprawiać gospodarkę, reformować sferę budżetową, będziemy się lustrować i ścigać układ, którego nie ma. Dla mnie tragedia. Młody, bez rodziny, stojący na zmywaku, wróci ale ktoś kto sprowadził tam rodzinę, zdobył dobrą pracę, posłał dzieci do szkoły nie prędko wróci. O ile wogóle. W urnie na kolanach wnuka.

13 myśli nt. „O eksterminacji (łże)elit

 1. Razorhost

  Z(a)wis(z)a wczoraj u T.Lisa pokazał się chyba ze swej prawdziwej strony … dyszący ze złości, wywracający oczyma wtedy gdy nie miał nic do powiedzenia, chamski sarkazm oraz totalna ignorancja i niekompetencja… mały człowieczek próbujący zrobić wokół siebie duże zamieszanie, a nóż Jarek to doceni i jakaś tekę da…. albo zrobi z niego prezesa NBP („niego” celowo napisane z małej litery). NBP to już ostatni bastion gdzie Porządzą i Sczezną nie wprowadził w życie TKM-u. Niestety do czasu …. Potem tylko wiać pozostanie
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Zdzicho I

  I tu właśnie należy do tego dodać do fraglesowego, że:

  Nic nie obchodzi obecne elity władzy jakikolwiek postep cywilizacyjny Polski. Ani informatyzacja, ani telekomunikacja, ani drogi. Tu chodzi tylko o lustrację, dekomunizację, walkę, walkę i po trzykroć walkę. Ciągłe poszukiwanie wroga. Bicie na odlew żydokomuny. W kółko powtarzanie, że Balcerowicz to oprawca polskiej gospodarki. „A jak to się panocku żyło fajnie za komuny? Te ostatnie 16 lat to tylko trwoga, zniszczenie i zgliszcza!”

  A co robi nasz Wielki Pan Jaro? Odwiedził kościół w Czykago i dostał owacje na stojąco od mieszkańców Milwałki Aweniuł i Jackowa. Nic dodać, nic ująć. Taka mentalność…. Tylko nie wiadomo za co. Za stopień upolskowienia? Miłość do Orła i Dziewicy? Czy to jest przywódca nowoczesnego państwa w środku Europy w XXI wieku? Te rozmodlone oczy i wielkie kluchowate ręce. Gotowe do wsparcia mądrych prac fizycznych na Jackowie i Greenpoincie.

  Nawet Endrjuł mi się ostatnio spodobał. Jemu inteligencja zaczyna niebezpiecznie wzrastać, w porównaniu do Jara. W konstruowaniu kolejnych przeklepów uczeń zaczyna przewyższać mistrza.

  Na koniec o pośle Zawiszy. Czy to nie jest typowy fryzjerczyk lub kielner? (oczywiście nie ubliżając temu szanowanym zawodom!!). Właśnie, taki typowy burkliwy kelner z mordowni kat.III. Jak przyniesie kurczaka z włosem, to ten włos brudnymi palcami z mięcha wyjmie i opierniczy klienta, że się palant czepia!

  PS. Nudne to forum się stało, odkąd Fraglesie wywaliłeś Sympatyka. Czasem trzeba było chama trochę poduczyć. Z1.

  Zdzicho I

  Odpowiedz
 3. milcha3

  Radio PIK to pikuś. Cała telewizja publiczna się lustruje od dziennikarzy po obsługę techniczną. Wszystkich gnają do IPN po zaświadczenia.
  Ale to szary ludek. najważniejsze to żeby, Zyta nie podpadła pod przyszłą ustawę lustracyjno-ipeenowską.
  A dobrze wielbicielom PIS-u.

  Odpowiedz
 4. krytyczny

  post wprawił mnie w przygnębienie pozostaje tylko zacytować piosenkę dezertera :

  Jest szary dzień, a krople jak pięści okładają Twoje ciało
  suniesz noga za nogą, wpadasz w kałuże myślisz o tym co się stało
  Kolejny dzień roku, kolejny rok życia i popadasz w przygnębienie
  twój gatunek, wojownik szłusznej sprawy odchodzi w zapomnienie
  Tłum ogarnięty wirusem obłędu pędzi w psychotycznym szale
  chcesz powstrzymać ten bezmyślny pęd ale tłum biegnie dalej
  ref
  zmiany nie przyszły, babilon nie upadł, a głosów protestu nikt nie chce słuchać
  system jest z gumy, która jest miękka rozciąga się tylko i nigdy nie pęka

  Tyle że ja nie chcę wyjeżdzać…

  Odpowiedz
 5. Stary Werter

  W związku z tą wyliczanką naszło mnie takie myślątko. Tych zajść, afer i aferek, kompromitacji , chlapnięć, insynuacji, kłamstw, protekcji, horrorów prawnych i innych kualicyjnych kwiatków jest tyle, że pamięta się tylko te najgrubsze i te z ostatnich dni. Pozostałe nikną w pomroce dziejów, ludzkiej pamięci i gazetowych archiwach. Porządnie zrobiona lista (nie wiem, czy alfabetyczna, tematyczna, osobowa czy chronologiczna), taka baza danych „kwiatków swojskich” byłaby bardzo przydatna, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów. Chociażby żeby zamknąć paszcze kilku Wybitnych Publicystów, wg których grupka histeryków i łże-elitek ogranicza się do kpin z urody, wzrostu, nazwiska i bliźniactwa Kaczyńskich oraz wady genetycznej Gosiewskiego, taty Giertycha i pochodzenia Leppera. Byłby to niestety kawał roboty, chyba , że takie coś już istnieje ?

  Odpowiedz
 6. Vami

  Układ jest… Niejeden. W tej chwili to po prostu walka dwóch układów: okrągłostołowego i anty-okrągłostołowego i to jest główny podział naszej sceny politycznej.

  Odpowiedz
 7. maniek

  JA BYM Z TĄ URNĄ NIE PRZESADZAŁ.. ALE SPEWNOSCIĄ NIE PRĘDKO WRÓCĄ LUDZIE KTÓRZY ZAZNALI NORMALOŚCI..

  Odpowiedz
 8. Lord Belial

  Ja nie wracam :). Coraz mniej sie stresuje czytajac wiadomosci, wiec zaczynam zdrowiec… Na zakupy przyjade do Polski i odwiedzic rodzine.

  Zal zajebisty czuje do tych debili z Wiejskiej. Gorycz i rozpacz, nie ma NIC pozytywnego w polityce, jesli jest to nikle i ginie w zalewie szamba :(

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.