Wrota ociekające złotem

Niewiele jest już w stanie mnie zadziwić. Nawet kolejne dwa miliony złotych wywalone w błoto. Jesteśmy w końcu tak bogatym, szybko rozwijającym się (czyje to słowa?) krajem, że 2 miliony złotych to dla nas pestka.

Urząd Marszałkowski województwa Pomorskiego otworzył właśnie serwis wrotapomorza.pl. Co to za serwis można przeczytać dzisiaj na trojmiasto.pl. Zacytuje tylko Pana Tomasza Żółtowskiego:

„Jeśli chodzi o dostarczanie czytelnikom aktualności z życia regionu to oczywiście nie mamy zamiaru ścigać się z portalem trojmiasto.pl, lub miejskimi portalami Gdańska, Sopotu czy Gdyni – […] Ważnych wydarzeń, takich np. jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na pewno nie będziemy ignorować, ale chcemy też pamiętać o sprawach istotnych dla mieszkańców wszystkich gmin naszego województwa”

Pan Tomasz jest pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego, odpowiedzialnym za zawartość merytoryczną portalu.

Teraz mój komentarz. Od ponad 10 lat zajmuje się zawodowo internetem a w szczególności tworzeniem rozbudowanych systemów portalowych. Jedną z wielu realizacji jest właśnie osowa.com. Wiem ile czasu potrzeba, a tym samym ile kosztuje wykonanie systemów analogicznych do opisywanego. W mojej ocenie, to co obejrzałem, jest warte góra 20.000 zł.

Szata graficzna jest ubożuchna. Powiedziałbym amatorska. Kod zawiera dużo błędów i daleko mu do najnowszych światowych webmasterskich trendów. Obejrzałem też wersję francuską. Pal licho, że jest niepełna i połowicznie przetłumaczona (kliknijcie na link “Le contact” :-))) Pełno jest szkolnych błędów. Coś o tym wiem, bo chodziłem do Liceum Francuskiego w kraju francuskojęzycznym.

No cóż kolejny przykład zmarnowania publicznych pieniędzy. Poprzednim był serwis forum pomorze.pl Co prawda za znacznie mniejszą kwotę – 300.000 zł. Sprawa zbulwersowała wtedy Internautów. Poseł PiS zgłosił nawet ją do NIK. Mówiliśmy o tym w podcaście numer 16. Obecnie forum jest praktycznie martwe.

13 myśli nt. „Wrota ociekające złotem

 1. jano

  hmm, gdyby się postarać to identyczną stronę można zrobić w oparciu o choćby. Mambo/Joomle (z drobnymi przeróbkami) w +/- miesiąc.

  Nie widzę tam funkcjonalności, których nie posiadał by lepszy darmowy CMS.

  O grafice wypowiadać się nie będę bo różne sa gusta, natomiast co do „usability” strony, to jest ona mocno niedopracowana (jak za tę kwotę) ot choćby nieklikalny górny baner.

  Odpowiedz
 2. mike

  nawet napisanie od poczatku takiego portaliku powiedzmy w oparciu o php + mysql i szablony smarty nie jest warte 2 mln złotych !!
  Toż to SZOK !!!
  Zgadzam się, no minimum 20 tyś zł a gdyby nawet było to 100 tyś ale 2 MILIONY ???
  Czy aby to prawdziwa informacja ?

  Odpowiedz
 3. Wimmer

  Sprawdziłem swoim zwyczajem w W3C:

  Result: Failed validation, 29 errors
  Encoding: utf-8
  Doctype: XHTML 1.0 Strict

  Jak na dwa melony, to ostro :-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.