Warszawa płonie

Uwaga, wchodzimy na wizję, wszyscy gotowi ?
– Dzień dobry, zapraszam na fakty. Jest 14 października. Justyna Pohanke.
leci czołówka….

– Witam Państwa serdecznie. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie dobrze, bo nadajemy z prowizorycznego studia, które znajduje się poza Warszawą. Jak Państwo wiedzą, nasze warszawskie studio zostało spalone przez tłum zwolenników PiS oraz LPR w nocy z soboty na niedzielę 8 października. Na szczęście obyło się bez ofiar.
– Jako, że mija już prawie tydzień od pamiętnego 7 października pora na małe przypomnienie wydarzeń jakie wstrząsnęły naszym krajem – Justyna patrzy w kamerę. Przykłada rękę do ucha. Chwila skupienia – Tak, tak. Przepraszam Państwa, mamy małe problemy techniczne. Już emitujemy materiał.

– Jak Państwo widzą, Młodzież Wszechpolska zaatakowała pokojowo nastawioną demonstrację PO. Doszło do prawdziwych walk ulicznych. Policja dopiero nad ranem częściowo zaprowadziła porządek. Część uzbrojonych bojówek MW zabarykadowała się w Pałacu Kultury.

Materiał pokazuje pałac otoczony ciasno kordonem policji. W tle płoną auta.

– Niedziela 8 października. Z całego kraju nadciągnęły posiłki wrogo nastawionych zwolenników PiS. Podobno na apel wyemitowany w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Jak sądzimy jego autorem jest Jacek Kurski.

W materiale widać nadciągające autobusy pełne uzbrojonych w kije bejsbolowe i inne niebezpieczne narzędzia, ludzi. Nie tylko młodych.

– W niedzielę doszło do jeszcze ostrzejszych walk z siłami porządkowymi oraz przeciwnikami koalicji. Podpalono pałac kultury i nauki. Wysadzono w powietrze dworzec centralny. Warszawa staje się miejscem bratobójczych walk. Są pierwsze ofiary śmiertelne. Szpitale nie nadążają z przyjmowaniem rannych. Mieszkańcy uciekają. Dochodzi do grabieży sklepów.

Materiał pokazuje opustoszałem centrum Warszawy. Walki na ulicach. Następnie zakorkowane drogi wylotowe.

– Siły porządkowe próbują bez większego skutku zaprowadzić porządek. Premier wygłasza przemówienie w którym winnych wskazuje prowydyrów z PO. Powoduje tym samym wybuch w całym kraju, niespotykanego dotąd gniewu.Ludzie wychodzą na ulice innych miast.
Materiał pokazuje autobusy, które policja spróbuje bezskutecznie zatrzymać na rogatkach Warszawy. Następnie migawki z Gdańska, Krakowa, Poznania.

– Poniedziałek. W stronę warszawy ciągną naprędce zorganizowane grupy przeciwników koalicji. Tym razem uzbrojone. Płoną gmachy rządowe. Nie wiadomo kto je podpalił. Jest podejrzenie, że to dzieło prowokatorów związanych z PiS.

Ciąg dalszy nastąpi jutro albo nie ;-)

12 myśli nt. „Warszawa płonie

 1. tuje

  A po cóż łysakowski tak omownie? Kawę na ławę trzeba wyłożyć i zacytować pana z Platformy Obywatelskiej:

  http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=8&news_id=100660&layout=0&forum_id=7258&page=text

  ################################################
  [ŻW] Kłopotliwi goście PO

  Wielu lewicowców i homoseksualistów wybiera się na sobotnią manifestację antyrządową PO. Organizatorzy są mocno zaniepokojeni.
  – Nie ma żadnej wspólnej demonstracji z SLD. Nie będziemy nikogo wyrzucać, natomiast nie wyobrażam sobie, żeby przyszła pani Senyszyn albo pan Biedroń. Na pewno nie życzymy sobie też lesbijek ani pań z biczem – powiedział wczoraj ŻW sen. Stefan Niesiołowski z Platformy.

  Może dojść do kłopotliwych sytuacji, gdyż na plac Piłsudskiego ze swoimi flagami wybierają się liczni lewicowcy. Na manifestację szykuje się też sporo homoseksualistów. – Masa gejów i lesbijek popiera przecież PO – usłyszeliśmy od działacza gejowskiego Krystiana Legierskiego.

  Co na to PO? Niesiołowski zapowiada, że „jeżeli przyjdzie jakiś homoseksualista, to na pewno nie będzie szedł w pierwszym szeregu, ani w jakimś widocznym miejscu, koło Tuska”. – Nie możemy takiego kogoś wyrzucić, ale, jeżeli zacznie wznosić swoje homoseksualne postulaty, zostanie wyprowadzony – zapowiada.
  ################################################

  To i ja nie pójdę…

  Odpowiedz
 2. Przyczynek

  Po raz któryś już zadowolonym, że w Warszawie nie mieszkam, chocia tak lubę ją….
  A Marcinkiewicz możliwe,że w stopę sobie strzelił wydając tyle zezwoleń…

  Odpowiedz
 3. Sympatyk

  Wojtek, dobrze się czujesz?

  Azraelk >> Jutro po 20. Teatr Komedia… pytaj w barze o Sławka….
  Może być Magda lub Kasia…pytaj o mnie.

  Może będę żył… po tej nawale :))))))

  Sławek

  Odpowiedz
 4. siteczko

  A ja w ostatniej chwili musiałam zrezygnować z pójścia na demonstrację. ;( Wieczorem czytałam książkę u siebie w pokoju, zasnęłam z głową widocznie jakoś dziwnie ułożoną… Mam chyba naciągnięte jakieś ścięgno i strasznie mnie boli szyja i bark. Praktycznie nie ma pozycji, w której by mnie nie bolało, więc maszerowanie wykluczone. Czekam, aż przynajmniej pyralgina zacznie działać, bo nawet jak siedzę prawie nieruchomo przy kompie, to boli…

  Odpowiedz
 5. Razer

  Coś mi mówi, że Razer też znalazłby się w dzienniku, jako symbol sprzeciwu wobec demonstracji PiSd i LPRowców. Razer pokazujący demonstrantom środkowy palec – to mogłoby być kultowe zdjęcie. I jest, tylko że w mojej prywatnej kolekcji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.