Martwy orzeł

Nie jestem w żaden sposób przesądny choć czasem łapię sie za guzik gdy widzę kominiarza. Nie zmieniam drogi gdy przebiega ją kot. W piątek trzynastego nie spotkało mnie dotąd nic złego. Nigdy nie wierzyłem w żadne znaki.

Jakiś miesiąc temu, spacerując z psem po polu, natknąłem na martwego orła. Leżał już jakiś czas. Obsiadły go muchy. Chciałem nawet o tym napisać ale stwierdziłem, że to nic specjalnego. Choć pierwszy raz widziałem martwego orła. Zawsze wysoko na niebie.

Parę dni później wybuchła awantura z Andy Warholem. Potem BegerGate. Marsze w Warszawie. A Teraz Pomimo gorących obietnic w świętym miejscu, rozmowy z ludźmi o marnej reputacji. Znowu Bracia. Kompani. Dla “dobra” Polski? Nie warchoły! Dla dobra siebie.

Teraz myślę, że ten orzeł to był jakiś znak. Dzieją się rzeczy, które mogą bardzo źle się skończyć dla naszej Rzeczpospolitej. Historia lubi się powtarzać. Obyśmy byli mądrzy przed a nie po szkodzie. Miłego weekendu :-)

10 myśli nt. „Martwy orzeł

 1. Kornett

  Masz rację – historia lubi się powtarzać, a głupi jest naród, który swojej historii nie zna, albo historię po prostu ignoruje.

  A tak przy okazji różnych przesądów.
  W piątek 13 października 1307 roku (od tego czasu właśnie wziął się przesąd o pechowym piątku 13) Filip IV Piękny zapragnął położyć kres finansowej potędze templariuszy, przeprowadzając operację aresztowania wszystkich członków zakonu. Oskarżono ich o herezję, bluźnierstwa, kontakty z niewiernymi, satanistyczne orgie i wiele innych zbrodni.

  W sumie, gdyby trochę dopasować tę historię, to dla naszych obecnych władców liberalizm gospodarczy, kulturowy i liberalna świadomość jest dokładnie takim samym zagrożeniem jak niezależność i potęga finansowa Templariuszy.
  Ponieważ nie oni pierwsi wymyślili zasadę, ze łatwiej jest utzymywać w ryzach naród ciemny i skłócony.

  Smutne to, ale w takiej Polsce przyszło nam żyć i od nas tylko tylko zależy, czy w INNEJ Polsce przyjdzie nam umrzeć.

  Odpowiedz
 2. DareQ

  ..niedawno gdzieś prze3tałem taki cytat:
  „..Gdy wieje wiatr historii- pięknym ludziom rosną skrzydła, a pętakom trzęsa sie portki…”
  Oby tych pięknych ludzi było jak najwięcej i mieli odwagę powiedzieć DOŚĆ tym co od dziecka juz kradli!!! Ich miejsce jest na śmietniQ historii. Niech ludziom otwierają się oczy.
  A skoro w Polsce jest tylu katolików (ponoć) to niech sobie przypomną słowa pewnego mądrego człowieka- „..Po owocach ich poznacie…”
  Jeszcze mało wam zgniłych owoców zostawili?
  ………………………………………..

  Odpowiedz
 3. Ti B

  W Polsce katolik to tylko nazwa. Większość tych tzw. 'katolików’ to zwykli dewoci i bigoci. Wierzą bo trzeba, dla zasady, bo inni też wierzą. Bez żadnego celu i konsekwencji. Przyjmują wszystko co im księża klepią do tych małych, zamkniętych główek. Starają się nie wyróżniać podad i pod (a żeby się nie wyróżniać pod to podcinają nogi tym co chcą wystawać troche ponad), z czego tworzy się taka szara bezkształtna, bezidoewa, bezrozumna, bezmyślna i bezwolna masa. Potem przychodzi taki jeden Kaczyński z drugim Kaczyńskim. Powołują się na Boga i masa widzi w nich Mesjaszy i zbawicieli. I się robi dupa. Bo jak nie jesteś kolesiem w czarnej sutannie to nic takim nie wytłumaczysz…

  Odpowiedz
 4. zenobia

  do tego nalezy dodac, ze polski katolik (a zwlaszcza radiomaryjny katolik) wysyla „Zydow do gazu”, postepuje zgodnie z przykazaniami milosci blizniego, i tak jak Lech i brat jego, zawsze dziewica, Jaroslaw jest za kara smierci, w imie Boskiej sprawiedliwosci.

  Odpowiedz
 5. Dachowiec

  Pokusisz się o komentarz nowego programu szkolnego? Po usunięciu ewolucji z lekcji biologii (tfu! cóż to za zabobon), czekam osobiście na zaprzeczenie istnieniu atomów (choć jest kłopot, Starożytni już go wymyślili), a co najważniejsze – zaprzeczenie istnieniu genów (’dusza’ przecież wystarczy). Czy ktoś z tych oszołomów zna w ogóle stanowisko Watykanu?

  Odpowiedz
 6. coque

  Makowski dziwisz się orłom? To mądre ptaki.
  Co do ewolucji – przecież każdy inteligentny człowiek wie, że Bóg nas stworzył szóstego dnia. Tak mówi Stary Testament a nie jakiś Darwin! Ciekawe co będzie dalej… Może należy zrobić obowiązkową maturę z religii, może zakazać wstępu innowiercom do Polski. A tak wogóle to nazywa się to (w nowomowie) „odnowa moralna”. Wy wszyscy, którzy krytykujecie Braci Miłościwie Nam Panujących pewnie należycie do sławnego spisku. Tak, na Was też teczuszka się znajdzie… Poczekajcie. W Chinach już jest cenzura internetu, jeszcze trochę i nie będziecie mogli tak bezkarnie krytkować Miłoście Nam Panujących… Pozdrawiam Was Myślący Obywatele.

  Odpowiedz
 7. Szcz

  Ja tego po prostu nie rozumiem… Ogarnia mnie wściekłość, żal i pragnienie zemsty – ale nie na Kaczorach – tylko na ciemnej masie narodu – wiwat pędzenie bimbru, tania wódka, papierosy, gandzia, hasz dla wszystkich! Zalegalizować narkotyki – niech się wytrują sami… Albo złóżmy wniosek o ubezwłasnowolnienie elektoratu naszego RAJ-u – gdyby mi tak kumpel łgał, to byśmy się szybko rozstali… Albo jeszcze inaczej – po urodzeniu status rezydenta, a dopiero w wieku lat 20 deklaracja obywatelska – obrona kraju w jego granicach terytorialnych, odbycie służby wojskowej, prawo do głosu i udziału w wyborach…
  Głupi rządzą i jest źle – mądrość, to nie inteligencja, jak pokazuje przykład Macieja Giertycha… Wprowadzić obowiązkowe coroczne badania zdrowego rozsądku? Albo zróbmy tak: rozwiążmy nasz rząd i wynajmijmy fachowców z zagranicy – zapłaćmy za następny rozbiór! Tym razem dla rodaków ratowania… W takich chwilach żałuje, że nie mogę zrobić rewolucji, ale „rewolucja pozera dzieci swe”, a stosując represje wobec takich jak oni ergo stałbym się taki jak oni. Podejmuje się dyskutować z każdym zwolennikiem PiS, LPR lub Samo – jeśli nie jest ułomny psychicznie, to musi się dać przekonać! Nawet jeśli jest zwolennikiem rządów silnej ręki, to musi widzieć, że to na pewno nie będą rządy sprawowane przez Braci K.! Ludzie mózg mi się zlasował, co robić… 3 z 10 Polaków żyje w stresie – reszta w Londynie… – Wałęsa pokazał, ze każdy idiota może rządzić – K. udowodnił, ze jedna nie kazdy… NIEE… VETO! Nie pozwolę… Skubancom nie pozwolę… A Templariusze, to swoja droga interesujący temat… Czemu tak się z Krzyzakami nie dało!? Przepraszam za niespójnosć komenta, ale synapsy mi się w geście rozpaczy na rdzeniu kregowym wieszają… Tak nie można! Nie można tak kłamac bezkarnie! Nie? A jednak można…

  Odpowiedz
 8. Dachowiec

  >>Makowski
  Przepraszam za tę straszną pomyłkę, naprawdę, na usprawiedliwienie mam tylko to:
  M. Orzechowski: „Wtedy sięgajmy do klasyki uznanej za dziedzictwo świata – do Biblii, do antyku.”

  Odpowiedz
 9. kofeina

  Akurat jesli chodzi o Filipa IV Pieknego to byl geniuszem.
  A templariusze mili zbyt silna pozycje w panstwie. Filip nigdy nie byl swietoszkiem i wiedzial co znaczy wladza kosciola.
  Brdzo podobala mi sie ta „wyrazista” postac historyczna.

  A ciemnoty ci u nas dostatek. I szczerze mowiac jakos nie widze by sie zmniejszala. Sami pozwalamy na to by edukacja dzieci byla na coraz nizszym poziomi. Nie doceniamy roli nauczeli. Wszystko jest do gory nogami. Niedlugo bedziemy miec jedynie modlitwe, liste ksiag zakazanych i nauki o Soncu biegajacym wokol Ziemi, a w szpitalach beda nam upuszczac krew.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.