Warcholstwo z chamstwem

W nocy nastąpiła nocna zmiana. Koalicja została reaktywowana. Wszystko co było złe ostatnimi czasy, zostało puszczone w niepamięć. Kochajmy się jak bracia. Albo małżonkowie.

Kłótnie zdarzają się nawet w najlepszym małżeństwie. Ciche dni a potem godzenie. Małżeństwo spaja bardzo zacne uczucie jakim jest miłość i odpowiedzialność za dzieci. Zaś to co spaja PiS z Samą broną i Ligą to….. nieprzemożone uczucie do władzy. Bo władza to kasa. Zero honoru, zasad. Czyste warcholstwo doprawione chamstwem.

Zastanawiam się jak czują się ci uczciwi i za bardzo nie naćpani układem, sympatycy PiS. Ja na ich miejscu miałbym kaca. Niesmak w ustach. Myślę oczywiście o ludziach wykształconych, myślący, jednym słowem wykształciuchach. To, że moherowa babcia, z wypadającą szczęką, będzie chwalić pod niebiosa rządzących, mnie nie dziwi. Do czasu, aż wyłoży się system opieki społecznej. Gdy nie będzie z czego emerytury czy renty zapłacić.

Mam cichą nadzieje, że pisiory zostaną uwalone z kretesem w najbliższych wyborach samorządowych. Mam cichą nadzieję, że platforma zmądrzeje. Stanie się partią z jajami. Mam już trochę dość patrzenia na bezpłciową mumię Tuska z napisam „Razem”. Pójdę i zagłosuje. Wedle zasady „nie chcem lecz muszem”.

8 myśli nt. „Warcholstwo z chamstwem

 1. swoopy

  Wczoraj w nocy, cichaczem (jakby wstydliwie) Warcholy i Chamy wrocily do wspolnych rzadow. Nigdy jeszcze nigdzie nie widzialem tak ogromnej politycznej prostytucji. Najsmutniejsze jest to, ze nawet gdyby PO wygralo ewentualne wybory parlamentarne, to prawdopodobnie by sie musialo z kims ukladac coby skutecznie rzadzic… tylko z kim? Madame Lepper…?

  Odpowiedz
 2. azraelk

  A na kogo głosować ? Bo jak jakoś nie widzę… Kompromitacja wszelakich partyjnych układów jest juz tak duża, że nie ma dobrych kandydatów.

  Głosowanie na Marcinkiewicza w W-wie – żenada.

  HGW zostanie – będzie blokowana…

  I tak układy, praktycznie wszędzie, zrobione według idei blokowania list – bedą się w 2. tygodnie po wyborach – rozgadać…

  A o Lepperze… cóż – zastanawiam się czy bardziej ciekawy i bardziej czysty nie byłby reportaż z jego chlewni…

  Azrael

  Odpowiedz
 3. umberto

  HGW nie będzie blokowana, bo w wyborach na prezydenta/burmistrza/wójta głosujemy większościowo. Radnych gminy/powiatu/województwa wybieramy proporcjonalnie (w gminach pow.20 tys. mieszkańców) i tylko tu występuje blokowanie list partyjnych.

  Odpowiedz
 4. Franz

  Platforma zmądrzeje? Wolne żarty… prędzej się chyba rozłamie, bo doły mają już dość 'takich mądrych ale nieskutecznych przywódców’ co to „pół królestwa” jakie rk temu oferował PiS odrzucili w imię fotela marszałka nie dla tego co chcieli…

  Będzie spoko, zobaczycie… najwyżej zamiast następnej koalicji będziemy mieli związek parnerski :)))

  Pozdro
  Franz
  franz.blox.pl

  Odpowiedz
 5. Sympatyk

  Ech, Wojciechu. Podziwiam Twoją siłę i wytrwałość..
  Mnie się już nie chce pisać. Ani tu, ani w ogóle.
  Jeśli wolno, odpowiem jednak na niektóre passusy. Poczułem się niejako wywołany.
  Czuję się kiepsko. Czuję się kiepsko z tym – z TYM (ambiwalencja wobec rzeczywistości naszej) – od roku niemal. Od roku, jak legła w gruzach wizja, jak się okazało, była to iluzja, że tu może być inaczej. Znaczy – normalnie.
  Myślę, że wszyscy, myślący, musimy się czuć nietęgo. Taki kraj, kurna. Takie ludzie.
  Wyjechałbym, tyle żem za stary i mi się już nie chce nic.
  Jeśli wolno…

  „Ja na ich miejscu miałbym kaca. Niesmak w ustach. Myślę oczywiście o ludziach wykształconych, myślący[ch], jednym słowem wykształciuchach. To, że moherowa babcia, z wypadającą szczęką…”

  1) Mam „kaca”. Mam niesmak. Ale niekoniecznie do tego co Ty. Odbieram to inaczej. Libertariańsko – wolno mi. Czuję się oszukany. Oszukali mnie wszyscy. Kaczor Tusk i Kaczor Mały w Dwójcy Rządzącej Nam Miłościwie.
  2) Jestem wykształcony jakoby (dyplom PW), acz nie poczuwam się do związku z „wykształciuchami”. Wykształciuch bowiem, to w moim rozumieniu, zaprzeczenie człowieka „myślącego”. To „semantyczne nadużycie”.
  3) Moja mamuśka, czyli „moherowa babcia”, circa 82 lata (ma renty 1200 netto albo więcej), jest fanką Tuska, Platformy, TVN24 i Szkła Kontaktowego. Nie ma z Nią kontaktu! Więc jak to jest z tymi moherami?

  >>> Azrael:
  Czemu głos na KM to żenada?
  A głos na HGW to co?

  A możesz mi udzielić światłej odpowiedzi, czym HGW jest lepsza od KM?
  I obiektywnie – kto ma większą osobowość i zdolności menadżerskie, wizję rozwoju itd.?

  PS. Mimo wszystko zapraszam do Komedii. Sobota, Sierpecka 3, pub Monetta, godz. 20. Kasia czeka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.