Reforma Giertycha

Autobus wjechał przez bramę. Przez zakratowane okna nic nie było widać. Towarzyszyły mu dwie policyjne suki.
– świeże mięso – pomyślał strażnik Nowakowski – ciekawe gdzie ich pomieszczą

Specjalny zakład wychowaczy w Koziegłowach pękał w szwach. Pierwotnie przewidziany na 350 młodocianych a przebywało tu dwa razy tyle. Wczesniej mieściło się tu męskie więzienie. Po tzw. reformie Giertycha z 2007 dorosłych upchnięto po innych (równie przepełnionych) zakładach zaś tutaj przygotowano miejsca dla młodocianych.

W ramach wspomnianej reformy utworzono 24 godzinne sądy. Skazywały za każde najmniejsze wykroczenie. Nie było odwołania. Paliłeś w toalecie? podrywałeś dziewczyny z sąsiedniej szkoły? Nie daj Boże wąchałeś klej albo coś gorszego? Nie nosiłeś mundurka? Szast prast i lądowałeś za kratami.
Starsze pokolenie było zachwycone. W ciągu pół roku wyeliminowano ze szkół wszelkie patologie. Zapanował ład i porządek. Pozorny.

Protesty zrozpaczonych rodziców, przerażonych psychologów, szybko spacyfikowano. Wystarczyło parę pokazowych procesów wichrzycieli w których zapadły surowe wyroki. W końcu kto chciałby stracić pracę i zyskać status PŁP (Przeciwnik Ładu Państwowego) Minister Oświaty Roman Giertych triumfował.

Ale miejsc zaczynało brakować. Ponad 30% uczniów przebywało w zamkniętych zakładach wychowczych. Liczba ta szybko rosła. Na dodatek okazywało się, że zamiast wychowywać produkowały masowo zdecydowanych na wszystko przestępców. Tego Pan Roman nie przewidział. Minister Dorn zapewniał o budowie nowych zakładów karnych. Z braku pieniędzy Kończyło się na planach . Z konieczności, w dość odludnych miejscach, tworzono prowizoryczne obozy.

ps. Możliwe czy nie ?

24 myśli nt. „Reforma Giertycha

 1. ba

  możliwe, młodociane hordy półanalfabetów już odchowane, zima idzie, więc czas produkować nowe mięso w błogiej nieświadomości.

  Odpowiedz
 2. Dachowiec

  Nie, nie, niemożliwe. Jestem pesymistą, ale nie do tego stopnia. Owszem, nie wiem, co RG jeszcze nam zafunduje (pewnie przeżywa do dziś porażkę wyborczą w stol(n)icy), ale jego koledzy z podwórka też (chyba) mają ograniczone poczucie humoru. A propos – dziś rano w TV pokazano, jak (d)rżały ze śmiechu ławy sejmowe po przemówieniu RG. Biedak przyznał się, że brak mu kompetencji, aby ocenić prawdziwość (bądź nie) teorii ewolucji. Ech, czas powygrzewać się na piecu.

  Odpowiedz
 3. Timm

  Ach, nasza ojczyzna się rozwija, a jakie jeszcze perspektywy przed nią. Żyć nie umierać!

  …to była ironia;)…

  Odpowiedz
 4. azraelk

  Ach… jak pięknie piszesz fragles… obozy pracy… fermy ludowe… czarno-czerwoni khmerzy… potem powstanie, nowy Spartakus się urodzi… i wyzwoli kraj… apotem wszyscy polecimy na Gatakę… ( jeszcze 2 browarki poproszę… :-P )
  A.

  Odpowiedz
 5. czytelnik.archiwista

  lpr ma inne logo
  musisz dbac o szczegoly bo sie jeszcze jakis wszechpolak oburzy i poda do sadu za klamstwo ;)

  Odpowiedz
 6. btd

  Ogladales ostatnia reklamowke lpr? Wystarczy ze masz dluzsze wlosy i skore nosisz i juz jestes chuligan, dealer i nalezy wyslac cie do zamknietej szkoly. To ciekawe co zrobia w szkolach jego wlazidupy jak ojciec na wywiadowke przyjdzie w skorze :->

  Odpowiedz
 7. btd

  Aha, i jeszcze razer proponuje zebys napisal notke 'wpierdol dałnowi’ i zapanuje spokój zupełnie jak romuś chce.

  Odpowiedz
 8. wiki

  A właściwie dlaczego tylko młodzież? Takie obozy przydałyby się i dla „niegrzecznych” obywateli, którzy w swojej głupocie nie popierają PiS-u.

  Odpowiedz
 9. wiki

  A dlaczego tylko młodzież? Potrzebne są obozy dla wszystkich „niegrzecznych” obywateli, którzy nie popierają PiS-u!

  Odpowiedz
 10. diabinha

  Po aferze ze szkoleniem nauczycieli w rozpoznawaniu u uczniach objawów opętania przez szatana myślę, że wszystko jest możliwe.
  Nadchodzą czasy tępienia wszelkich objawów wolnej myśli i oryginalności u młodzieży.
  Indywidualiści do obozów! Tak!
  Razer: Idea może i jest po części słuszna, ale rozpowszechnianie fałszywych stereotypów w spotach wyborczych jest niedopuszczalne i szkodliwe.
  Swoją drogą, przecież nie mogli dać tam łysych karków bo za bardzo by się to z MW kojarzyło ;>

  Odpowiedz
 11. pajeczaki

  no masakra.
  wizualnie zastosowano stereotyp myslenia lysych – kazdy inaczej ubrany, koraliki, glany – to brudas i narkoman. a co sie z takimi robi? wiadomo.

  Odpowiedz
 12. bronek z prowincji

  Wszystkiemu winny kościół – to na jego autorytecie zbija polityczny kapitał giertych, rydzyk i im podobni. Wina kościoła w tym, że nie wyraża zdecydowanie sprzeciwu – tępi natomiast nielicznych uczciwych w swoich szeregach (przykład: ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego).
  Najlepszym rozwiązaniem byłoby odrzucenie kościoła, lecz nasze prymitywne społeczeństwo wysysa ten zabobon z mlekiem matki, dzięki czemu zapewne niedługo zaczną nam wpajać, że ziemia jest płaska. Kto śmie podważyć ową teorię, zostanie aresztowany za sianie wrogiej propagandy. Już to kiedyś przerabialiśmy. Historia pokazuje, ze prymitywni polaczkowie (a ich jest większość), sami na klęczkach kładą głowę pod topór – musimy mieć jakiś reżim wszystko jedno o jakim zabarwieniu, ale trzeba być gnojonym – bo bez tego pobożny naród IV Rzeszy ani rusz.

  Odpowiedz
 13. Mieszko I

  „Ten to ma łeb, tylko mu w niego”…. On chyba ma rację? Tylko ta droga
  prowadzi do wiecznej szczęśliwości i rajskiego żywota…po śmierci. A może by
  tak, panie Giertych, więcej wychowania i mniej ideologizowania, więcej
  empiryzmu i mniej dogmatyzmu, więcej zrozumienia młodej natury i pomocy w
  rozwiązywaniu problemów związanych z tym wiekiem a mniej rygoryzmu i
  zaostrzania represji, mniej religii i więcej (także) wychowania fizycznego!!!!
  BO JEŚLI NIE, PANIE MINISTRZE GIERTYYCH, TO DOPIERO PAN BĘDZIE MIAŁ PROBLEMY
  (KTO WIE CZY RÓWNIEŻ NIE Z WŁASNYMI DZIEĆMI!) gdyż to, co pan ma zamiar zrobić,
  JESTY ZAMIAREM WYCHOWANIA WIĘCEJ ŚWIĘTYCH. A JAK PAN WIESZ, NIE Z KAŻDEGO DA
  SIĘ ŚWIETYCH ZROBIĆ, BO I „NIE ŚWIĘCI GARKI LEPIĄ”… Pan jeszcze o tym nie
  wie, w pańskich szkołach tego nie uczyli? To pójdź pan, dziecię wyrośnięte,
  niech DOBRZY I PRAWDZIWI PEGADODZY wezmą pana w swoje ręce. ROWNIEŻ WIĘCEJ
  PIENIĘDZY NA SZKOLENIE I PENSJE NAUCZYCIELI, NIE NA RELIGIĘ, BO KAŻDA ZŁOTÓWKA
  WYDANA TEN OSTATNI CEL, TO PIENIĄDZ WYRZUCONY W BŁOTO.

  Odpowiedz
 14. mi

  Po tym jak LPR i Samoobrona doszły do władzy PIS wydaje się partią ludzi całkiem mądrych i cywilizowanych. Podobnie po objęciu ministerstwa przez Romana Giertycha wydaje się, że on niszczy instytucję szkoły która dotychczas funkcjonowała znakomicie. Oba przykłady są nieprawdziwe. Polska szkoła funkcjonowała i funkcjonuje źle. To że Giertych jest wariatem nie zmienia faktu że zmiany są konieczne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.