PRL PiS

Od paru dni jestem porażony współczynnikiem ciemnoludyzmu w Polsce. Wydawało mi się, że wynosi on 30, no góra 40%. ale zaczynam sądzić, że dobija do 80%.
Dochodzę do tego wniosku, obserwując szum jaki jest wokół Romka Edukatora. Najpierw sprawa samobójstwa Ani i sklecony na prędce program zero tolerancji. Mało kto zauważa, że tolerancja to niezbyt trafne słowo. Tolerancja to coś szczytnego, pozytywnego. Odpowiedniejszym słowem byłoby pobłażanie. Zero pobłażania. Ale to gorzej brzmi. Tak jakoś nijako.

Gna Romek jak serfer na tej fali. Obiecuje co się tylko da. Wzrok ma srogi, mina marsowa. Rozgniewany Ojciec młodzieży. Surowy ale sprawiedliwy. Powsadza wszystkie dzieciaki w mundurki. Będzie obserwować przez kamerki. Krnąbrnych (i za całowanie czy obściskiwanie) zagoni do poprawczaków. Jeszcze chwila i cały naród będzie piał peany. Mało kto zauważa, że problem jest nie w młodzieży a w braku pieniędzy na edukację a także braku zaangażowania rodziców. Mało kto zadaje pytanie gdzie było Romek przez te miesiące odkąd został ministrem.

Dzisiaj kolejna sprawa. Notatka ze spotkania z wice ambasadorem USA. Na kilometr widać, że to Romek puścił ją w obieg. Przeznaczona była dla czterech osób. Top Secret. Romek zagrał vabank i nie przeliczył się. Ciemny lud krzyczy: Ręce precz od Giertycha ! Nie będzie Amerykaniec pluł nam w twarz! Rośnie poparcie. To, że w oczach innych dyplomatów wychodzimy na buców, nie ma znaczenia. Nikt nie będzie chciał poważnie z nami rozmawiać. Dlaczego premier nie zdymisjonuje swego ministra koalicjanta? Przepraszam, pytanie retoryczne.

Mój kraj, powoli stacza się w brunatną otchłań wypełnioną szarą mgłą narodowo-katolickiego socjalizmu. Państwo solidarne = PRL PiS … pardon.. bis. Coraz ciężej zachować mi dystans.

26 myśli nt. „PRL PiS

 1. homopoliticus

  a mi coraz bardziej puszczają nerwy, bo nie wiem gdzie jest GRANICA, [ta dolna], po przekroczeniu której już nie będzie można skompromitowac naszego państwa, ośmieszyć go itd…czy oni nie widzą, że sobie zupełnie nie radzą, że polityka i rządzenie państwem ich przerasta? kiedy kapną się, że to nie jest gra dla nich albo, że w tą grę nie gra się tak jak teraz oni to robią?
  nie wiem, coraz więcej pytań sie rodzi w mej głowie, szkoda, że pozostają bez odpowiedzi.

  Odpowiedz
 2. qadam

  Kaczynscy et consortes mają cały czas syndrom Oblężonej Twierdzy…Mobilizujmy sie,wróg i u Bram i może także wsrod Nas.Bądźmy Czujni!
  Czasami mam wrażenie,że kaczyści czują się teraz w Polsce jak filmowi obrońcy Los Alamos…
  …Polegniemy,ale raz zdobytych pozycji nie oddamy…
  Tak ,Polegniemy,ale My Wszyscy!

  Odpowiedz
 3. uenifeu

  Niestety obecna władza świetnie włada językiem. Najpierw „Polska Solidarna” a teraz „Zero tolerancji” to są niestety gwoździe do trumny niektórych ważnych i potrzebnych słów.

  Nie ma nikogo w opozycji kto potrafiłby temu się przeciwstawić :(

  Odpowiedz
 4. Kozik

  Mam 23 lata, studiuje za granica i pytany przez znajomych o plany na przyszlosc odpowiadam ze wracam do domu – Polski.
  Ostatnio zaczelem sie zastanawiac czy warto?

  Odpowiedz
 5. Dachowiec

  Pojutrze nie będzie w kioskach/aptekach prezerwatyw, do Świąt zniknie tv satelitarna – jesteśmy coraz bliżej zamknięcia granic znanego z tego oto bloga. Cholera, czy zdążymy uciec?

  Odpowiedz
 6. luo

  „Notatka ze spotkania z wice ambasadorem USA. Na kilometr widać, że to Romek puścił ją w obieg. Przeznaczona była dla czterech osób. Top Secret. Romek zagrał vabank i nie przeliczył się. Ciemny lud krzyczy: Ręce precz od Giertycha ! Nie będzie Amerykaniec pluł nam w twarz!”

  Giertych się nawet do tego przyznaje, więc co to za odkrycie „na kilometr widać, że to wina Romka”?

  Każdy rząd/organizacja/firma ma swoich nie lojalnych ludzi. Zawsze są wycieki. Czy to wielkie zaskoczenie, że Giertych broni swojej pozycji? Wcześniej miałby jedynie wstawiennictwo Jarka, teraz ma części społeczeństwa i Amerykanie mogą mu jedynie naskoczyć.

  „Ciemny lud krzyczy: Ręce precz od Giertycha ! Nie będzie Amerykaniec pluł nam w twarz!””

  Dlaczego od razu ciemny? Czy to normalne, że ambasador naciska na premiera aby odwołał ministra? Tak wygląda lobby amerykańskie?

  Odpowiedz
 7. luo

  Kto ustalił, że jest TopSecret? Bo tak powiedział ambasador?

  Załóżmy jednak, że treść notatki nie wycieka a Giertych zostaje zdymisjonowany. Społeczeństwo jak zwykle nic nie wie. Lud potraktowano jak przy dymisji Marcinkiewicza. Czy to dobrze, że ukrywa się prawdę przed społeczeństwem?

  Ok. Nie ujawnia się super-tajnej korespondencji. Lecz ciągle nie odpowiedziałeś czy to normalne, że ambasador naciska aby zdymisjonować ministra?

  Odpowiedz
 8. marcin

  a gdzie Ty tu widzisz jakies naciski???
  ot pan Ambasador wyraził opinie, nota bene całkowicie słuszna.

  Odpowiedz
 9. luo

  @marcin

  W porządku. Każdy to interpretuje po swojemu.
  Czy słuszną – wątpię. Osobiście jestem za wycofaniem wojsk z Iraku.

  To coś co pozostanie pewnie w strefie domysłów, ale..
  Skoro ambasador miał wyrobione swoje zdanie o ministrze i wiedział, że nic nie wskóra z racji swojego statusu to po co sugerował taką rzecz premierowi? IMHO, takich tekstów nie wysyła się do premiera chcąc podzielić się nim swoją opinią, to nie GG.
  To taka sama sytuacja gdy Microsoft „podzielił się swoim zdaniem” nt niepasowania wyglądu komputerów do Visty i wysłał zalecenia ;)

  Odpowiedz
 10. Staroświecka

  Skąd ta dyskusja : ŻYD, nie ŻYD,Arab
  Moim skromnym zdaniem przebranie Giertycha nie bardzo pasuje ani do czasow w jakich żyjemy, ani do kraju, czy tez do klimatu.Poprostu kompletnie mi nie pasuje do tej osoby.Za to owieczki są śliczne , ponadwiekowe, międzynarodowe.

  Odpowiedz
 11. luo

  Ok, włączyłem TV pierwszy raz od niepamiętnych czasów i odszczekuje co mówiłem o tajności.

  Ale dlaczego takie informacje poszły razem?

  Odpowiedz
 12. marcin

  mowiac o słusznej opini Ambasadora nie miałem na mysli kwesti obecnosci badz nie Polakow w Iraku. jedynie fakt ze conajmniej dosc dziwne jest gdy v-premier kontestuje decyzje swojego własnego rządu. PAN Giertych moze miec dowolna opinie na dowolny temat- mamy ( jeszcze ) demokracje , ale MINISTER Giertych reprezentuje rzad wiec albo podpisuje sie pod jego polityka albo wramach protestu i wiernosci przekonaniom rezygnuje z zasiadania w nim. Wogole niedopuszczalne jest ze taka notatka przeznaczona dla 4 osob przecieka do prasy. ehhh Żle sie dzieje w państwie Polskim. ale coz mozna sie spodziewac kiedy sie wpusciło Małpe z brzytwa do likwidacji słózb specjalnych

  Odpowiedz
 13. pearljammer

  @luo
  „Giertych się nawet do tego przyznaje, więc co to za odkrycie “na kilometr widać, że to wina Romka”?

  Każdy rząd/organizacja/firma ma swoich nie lojalnych ludzi. Zawsze są wycieki. Czy to wielkie zaskoczenie, że Giertych broni swojej pozycji? Wcześniej miałby jedynie wstawiennictwo Jarka, teraz ma części społeczeństwa i Amerykanie mogą mu jedynie naskoczyć.”

  świetnie-czemu ja sie dziwie że tutaj w tym kraju jest jak jest, skoro bez większych skrupółów można usprawiedliwić szarganie polską racją stanu, jej wizerunkiem i statusem międzynarodowym tylko po to by obronić własny stołek! robie się bezsilny na takie argumentowanie…taaa teraz cały świat nam może jedynie naskoczyć… tak jak naskakuje białorusi! żenada! ciekawe czy w państwie „prawa i sprawiedliwości” (cynizm w „” zamierzony) ktoś poniesie za to konsekwencje czy rozejdzie sie po kościach-ale to tez raczej pytanie retoryczne

  Odpowiedz
 14. pearljammer

  … a obrazek jest rewelacyjny-dla niektórych Romek i żydowski pasterz w jednym nie pasuje do siebie-zgadzam się! tak samo jak nie pasuje romek i minister edukacji w jednym, i sam naprawdę nie wiem co jest bardziej absurdalnym pomysłem…:)

  Odpowiedz
 15. luo

  @pearljammer

  W tym kraju mało jest ludzi, którzy stawiają wizerunek Polski nad swoje dobra.

  Na zachodzie mówią, że Polacy to złodzieje i lenie a w Polsce nazywamy się idiotami gdy mamy odmienne poglądy, wyzywamy od moherów, część społeczeństwa określamy mianem kretynów bo wybory wygrał PiS.

  Sami Polacy nie dbają o swój wizerunek, więc nie dziwie się, że i politykom się nie chce.

  Ciągle nikt mi nie odpowiedział czy ambasador powinien w ogóle sugerować taką rzecz a jeśli już to dlaczego wysłał ja razem z tajnymi danymi? Czy plany działań wojennych to ten sam papier gdzie piszemy „wg mojej opinii, Roman jest bee i trzeba go zdymisjonować” ? ;-)

  Odpowiedz
 16. marcin

  proponuje uwazniej sledzic doniesiaenia. notatka była zapiskiem ze spotkania ambasadora z urzednikiem wiec zawierała streszczenie poruszanych kwestii. a tak najlepszym komentarzem do zdarzenia jest,moim zdaniem, wypowiedz prof. Bartoszewskiego. nic dodac nic ujac samo sedno sprawy

  Odpowiedz
 17. pearljammer

  @luo
  a ja myślałem że budujemy IV Rzeczpospolitą-państwo doskonałe (a przynajmniej doskonalsze od IIIRP-która była cała beeee) a tu proszę za każdym razem jak coś z tej utopijnej krainy prawa,sprawiedliwości i powszechnego dobrobytu nie wychodzi mówi się że tak przecież było, tak robili inni… przykład ZAWSZE idzie z góry!!!aż chce się z bezsilności walić głową w mur!! k%#$a mać!!!
  zdanie o tym że dymisja w każdym innym normalnym kraju europejskim by nastąpiła gdyby przedstawiciel rządu jakim jest vice-premier ostentacyjnie i publicznie krytykowałby jego polityke, zwłaszcza w tak delikatnej kwestii jak polityka zagraniczna, to nie SUGESTIA… TO FAKT!! no ale my nie jesteśmy zwykłym (normalnym) europejskim krajem…już niestety nie…!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.