U TeDe na urodzinach

– Niech będzie pochwalony
– Na wieki wieków synu. Jakże się cieszę, że was widzę!
Ojciec Dyrektor, zwany TeDe, wyciąga dłoń ozdobioną dwoma złotymi pierścieniami i sygnetem. Szef, ociągając się, całuje ją.Następnie czynią to Robo-marszałek oraz Gosiu zwany od niedawna Edgar Peron.

– Cieszę się synkowie moi z waszego przybycia na 15 lecie naszego radia. Niech wam Bóg błogosławi.
– Ojcze Dyrektorze – mówi nieco stremowany Szef – nie mogło nas tu zabraknąć w takiej chwili

Reszta panów kiwa głowami. Robo-marszałek nie przestaje. Widocznie coś się w nim zacięło. Edgar wali go plecy. Robo-marszałek zastyga z głupawym uśmiechem.

– Ot technika! – zdumiewa się TeDe
– Tak Ojcze Tadeuszu, to dzieło naszych czołowych polskich inżynierów. Ostatnio sprzedaliśmy jeden egzemplarz (model Fidel) na Kubę. A wcześniej dwa poszły do Korei. Północnej Korei – dodaje Szef.
– No dobrze Synkowie i co słychać? Jak idzie realizacja naszego planu?

TeDe i Szef od lat realizują plan jaki wspólnie nakreślili podczas jednego z tajnych spotkań w Toruniu. Szefa zaciągnął na to spotkanie Tadziu Cymes, aktywny członek Opus Dei i bliski współpracownik TeDe – szefa polskiego oddziału. Po dłuższej rozmowie w cztery oczy obaj panowie doszli do porozumienia. Jarek licząc (w nadchodzących wyborach) na poparcie radiomaryjnej moherowej armii, zgodził się na realizację planu przedłożonego przez TeDe. Cena była wysoka (zgoda na umieszczenie członków Opus Dei na różnych szczeblach władzy) ale opłaciło się. Bracia wygrali.

Plan Ojca Tadeusza przeraża Szefa. Zakłada bowiem stworzenie chrześcijańskiego państwa wyznaniowego. Realizacja odbywała by się powolutku, kroczek po kroczku tak aby ciemny lud nie protestował za bardzo.

Pierwszy krok to zmiana konstytucji umożliwiająca dalsze “reformy” takiej jak: wprowadzenie podatku kościelnego, delegalizację mediów niezależnych i połączenie TVP z TV Trwam a Polskiego Radia z Radiem Maryja.

W sferze obyczajowej zakaz używania prezerwatyw oraz drakońskie kary za seks przed i poza małżeński. Kara śmierci za cudzołóstwo oraz homoseksualizm. Daleko idąca reforma szkolnictwa. Zamiana obecnych szkół laickich na szkoły chrześcijańskie gdzie uczyliby adepci, zwanej obecnie dla niepoznaki, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Za parę lat w środku przeżartej rakiem liberalizmu Europy, powstanie silna, czysta rasowo katolicko-narodowa Polska, która nie będzie już pawiem i papugą narodów. Najwyższą władzę sprawować będzie Prymas. Oczywiście nie trzeba dodawać kto nim zostanie. Zastępy wiernych Ojcu TeDe fedajkinów ruszą „uzdrawiać” upadłą Europę. Ogniem i mieczem – tak jak kiedyś krzyżowcy.

Czy Szefowi uda się wywinąć z objęć TeDe i zrealizować własny plan? Przyszłość pokaże

 

13 myśli nt. „U TeDe na urodzinach

 1. Nostradamus

  Nie, nie uda sie wyrwac go z objec Ojczulka. Nikt o tym nie wie, ale Szef jest czlonkiem szeregowym Opus Dei. Nawet slubowal celibat. W Opus nieposluszenstwo zwierzchnikowi karane jest zeslaniem do klasztoru kamedulow. A on przeciez tak uwielbia flesze kamer… Poza tym Tadziu Cymes, zaufany czlowiek Ojczulka, pelni funkcje kamery Big Brothera i donosi Ojczulkowi wszytko, wlacznie z najbardziej intymnymi szczegolami. W sumie Ojczulek ujawnil Szefowi tylko plan piecioletni. Natomiast plan dziesiecioletni zaklada zamach stanu w Watykanie. Pod pretekstem artykulu w Tages Zeitung zaogni sie tradycyjna animozje polsko-niemiecka i dokona sie zamachu stanu w Watykanie po to by usunac szwaba i postawic na jego miejscu Polaka. Tego ktory jest, poki co, jedynie pasterzem Polakow, a zasluguje przeciez by byc pasterzem wszystkich narodow… Sily specjalne Ojczulka juz przekupily oficera Gwardii Szwajcarskiej wysokiej rangi gotowego do puczu. Na samym koncu planuje sie przeniesienie Watykanu z Rzymu do Torunia…

  Odpowiedz
 2. Feckless

  Ja niestety, nie mam u siebie mozliwosci kupienia polskiej prasy. Bardzo prosze o podanie kto ze zwierzchnikow Kosciala byl u Rydzyka na urodzinach.

  Odpowiedz
 3. qadam

  …Ta Karczma Rzym się nazywa…
  …apage satanas…
  …coś mi się z Panem Twardowskim pomyliło…
  ..a tu:
  Tylko Firma Opium Dei
  i tylko Ona da Ci Wieczyste Szczęscie!

  Alleluja oj dana dana od wieczora do rana, szczęść boże bo lekarz nie pomoże,
  a na tace nie dają tylko ladace!
  firlajlaj firlajlaj tup tup kto nie wierzy w ojca tadeusza to moralny trup!
  …nie rzucim kasy,bo gdy czerń,
  ta co w moherze chodzi,
  odda nam rentę,weźmiem My łup,
  bo co to nas obchodzi…
  …Kilka minut z radyjem i Takie skutki…
  o qwa!

  Odpowiedz
 4. azraelk

  Wszystko będzie zapisane, Fragles -wszystko… jeszcze będziesz podcasty dla Pierwszego Programu Radia Maryja i Jarosław robił…

  A.

  Odpowiedz
 5. Bard

  Nie no, chwila, panowie. Nie mylmy katolicyzmu z „katolicyzmem”, religii z ruchem społecznym, który dla niepoznaki Sami-Wiecie-Kto nazwał zbieżną nazwą. Mnie to, mimo całej niechęci do RM, razi…

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  No właśnie, jak ustalić, kto dokładnie z naszych tzw. „polityków” przyjechał Szatanowi (Tadeuszowi) lizać spasłe dupsko?? (oczywiście oprócz Xero-Kurdupla).

  I drugie pytanie, który z hierarchów kościelnych prócz Sławoja-Głódź-Flaszki pojawił się, aby bić pokłony Szatanowi??

  Odpowiedz
 7. homopoliticus

  mnie zesmaczyło to że premier państwa zamiast spakować się i pojechać na Litwę, to przemawiał w świątyni… nie to nie do pomyslenia, żeby to była jakaś ważna chwila dla narodu, katolików…to rozumiem, ale z takiego powodu…bleh

  Odpowiedz
 8. ziomber

  Ja jestem za wprowadzeniem podatku kościelnego, moze dzieki temu latwiej bedzie dokonac apostazji.

  Odpowiedz
 9. Zbigniew

  Jest jedyna rada na to wszystko: natychmiast oddać całą władzę polityczną i zarządzenie gospodarką (oni sami ją szybko „ujednorodnią” poprzez nacjonalizację – a to już znamy), no bezwzględnie wszystko, „ODDZIAŁOM” słuchaczy Radia Maryja pod wodzą Ojca Dyrektora! Mówię wyraźnie nie jakimś tam PiS’om itp. – ale tylko i wyłącznie „oddziałom rydzykowym” !!! Tym z PiS’u i innym podobnym – jednak mającym trochę oleju w głowach – zwyczajnie zakazać wtrącania się!!!
  Po tym zabiegu…Maluczko, a korę z drzew obgryzać będziemy, albo własne kolana, bo kitu w oknach już teraz nie ma I wtedy ten posłuszny ludek, w szyku i na rozkaz (jak głosować) do wyborów chodzący, z głodu może coś zrozumie ! Innej drogi chyba nie ma! Mało kto wygrał swoje szmotaniny z zastępami nawiedzonych religijnie fanatyków. Tylko fanatyzm religijny ma taka moc, że ludzie potrafią się sami wysadzać w powietrze, walczyć dziesiątkami lat w Belfaście itd. itd. Weźcie to pod uwagę – proszę!

  Odpowiedz
 10. Resort marzeń politycznych

  Im większe Rydzyk święci teraz triumfy, tym większe bęcki dostanie jak przyjdzie zmiana. Tylko szkoda tych babć, komunizm je osierocił, a teraz jeszcze Rydzyk je osieroci. Ktoś będzie musiał je zagospodarować, bo taki potencjał nie może leżeć odłogiem.

  Odpowiedz
 11. Flogiston

  A może by tak zrobić ogólnopolską listę osób, którzy rozważają możliwość apostazji w wyniku działalności „Siedziby Szatana”?? (Osobiście bez wahania zapiszę się na tę listę). Trzeba następnie tę listę przedstawić nowemu Prymasowi Polski, żeby mógł zapoznać się, jakie straty w Kościele może spowodować dalsza działalność polityczna Tatusia-Dyktatora. Glemp był wyjątkowo nieudanym prymasem, to jego bezczynność przyczyniła się do tego, że Toruń, a pośrednio i cała Polska przemieniła się w Moherowo. Najbardziej chyba wszyscy w Polsce zapamiętali, jak to Glempuś przez kilka dni nie mógł wrócić z wojaży zagranicznych zaraz po śmierci Jana Pawła II.

  Tu musi być sprawa postawiona jasno:
  – albo dalsze swawolne i samowolne rozwijanie wrogiej Polsce rozgłośni i wtedy ludzie z listy odchodzą od wiary,
  – albo kościół odwołuje „Szatana” ze stanowiska i kieruje go gdzieś do Elżbietanek (tak jak Jankowskiego) lub można go wysłać na odpowiedzialne stanowisko np. w Rzymie.
  Może potrzebny jest jakiś większy wstrząs, aby nasz polski Kościół zrozumiał, jaki jest stan nastrojów w społeczeństwie. Niech nie myślą, że tylko moherowe babcie chodzą do kościoła.

  Odpowiedz
 12. asystent

  Nie wiem co powiedzieć. Można bać się takiego państwa, ale niestety to ludzie sprawiają, że ono takie jest. Mało, że obecni u władzy polaryzują naród to rozpychają się łokciami po europie. Też w europie patrzyć będą na nas jak na dziwoląga, bo po prostu nim jesteśmy.

  Dzisiejsze tytuły gazet tak u nas jak i w niemieckiej prasy potwierdzają, że uporczywie szukamy konfliktów. Bracia K. wraz z równym sobie Przemysłem G. i jedną z większych gnid panem o nazwisku pamiętnego okrętu są mieszanką z jednej strony kompleksów, z drugiej zaś manii wyższości. Polecić można jedynie kuracje całemu społeczeństwu bo to my do tego dopuściliśmy i my, społeczeństwo za to płacimy.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.