Trzej Królowie

– Daleko jeszcze Królu Melchiorze?
– Ano jeszcze trochę cierpliwości. Na czas dotrzem towarzysze
– Daleka droga za nami i ciężka – rzecze Król Kacper
– Ano daleka, daleka ale misja nasza chwalebna, oj wielce chwalebna – dopowiada Król Baltazar a dwaj pozostali potakują

– Bogu dzięki, że gwiazda Betlejemska prowadzi nas – po chwili milczenia odzywa się się Król Melchior – Bez niej niechybnie byśmy w drodze sczeźli
– O tak Melchiorze! Misja nasza zacna i chwalebna. Dziecię ledwo co narodzone w Betlejemskiej szopce idziem powitać. Cześć oddać należną Zbawicielowi i Królowi Świata i takoż ojczyznę naszą, Lechistan, zapodać po wsze czasy.
– Tak bracia królowie, zrzec nam się trza z tytułów. Niech nowo narodzony Syn Boży Królem Lechistanu stanie się. Pomyślność nam zapewni i dostatek.
– I pokój bracia i pokój bo wieszczki wieszczą iż burzliwe będą losy ziemi naszej ojczystej. Wojny, zawieruchy a nawet podboje przez tyranie sąsiednie
– Aj! Aj! Ja żem słuszał iż syn naszego narodu namiestnikiem Pana na ziemi zostanie! – dodaje Baltazar
– Ja zaś, że dwaj niziołkowie, bliźniacy odrodzą nasz Lechistan i odbudują Królestwo Boże w Galii, Germani i takoż w Itali.
– Bieżmy zatem towarzysze mili, bieżmy czem prędzej!

13 myśli nt. „Trzej Królowie

 1. Warszawiak

  Oświadczenie biskupa pragnącego zachować anonimowość:

  Bracia i Siostry!
  Hierarchia kościelna wzburza się niczym okręt na wzburzonych falach, że posłowie Nam się wtrącają. Nie wtrącać Nam się! Modlić się i pokutować. A pamiętać kto kogo wybrał. Oto bowiem nie wy posełkowie Kościół wybraliście, tylko Kościół was – PiS wybrał i namaścił na władcę Ojczyzny naszej Chrystusowej.
  Jezus nie będzie Królem Polski dopóki My Kościół nie podrzucimy wam tego pomysłu. Oburzeni jesteśmy, że Nam zabieracie Nasz dorobek. Do tego są copyright, jak to dziś się mówi.
  Powiadam wam posłowie – jesteście jeno pachołkami, wybranymi za zgodą Kościoła i jemu i Polsce, Ojczyźnie naszej Piastowej służyć będziecie. Niech krawiec szyje ubrania a szewc buty. Niech tradycja chrześcijańska ucieleśniona na łonie naszego Kościoła katolickiego panuje w Niebie i w Ojczyźnie naszej a demokracja wasza niech się zajmuje tym, co tam na Wiejskiej dla Kościoła i Polaków wszystkich robić trzeba. I spokój niech tam będzie. Niech tam żadnych przepychanek nie ma. My sobie radę sami damy.
  Bracia i Siostry!
  Wasza władza jest tu, teraz, na płaskiej ziemi, a Bóg was po to stworzył tak, jak stoicie, żebyście mądrzy byli. Nie więc króla w niebie szukajcie. On już króluje i w sercach Naszych i w Naszym umiłowanym Radiu. Wy na króla obierajcie Lecha, Kaczyńskiego. Niechaj króluje wreszcie porządek. Niechaj układy szczezną i każdy Polak niechaj będzie Polakiem zjednoczonym w miłosiernym Jezusie katolickim”
  + Wasz Pasterz

  Odpowiedz
 2. Bolek

  Widocznie p.Górski przymierza się do stanowiska nadwornego błazna (na nic innego się nie nadaje). Nie wiadomo tylko,czy Szef go zaakceptuje…

  Odpowiedz
 3. Warszawiak

  p. Górski studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim (na prawdę). Widać to chyba w tekście jego przemówienia (link był podany przez Fraglesa).

  Odpowiedz
 4. Stootch

  Politycy koalicyjni wykręcają się mówiąc, że Sejm nie powinien się tym zajmować; biskupi pukają się w czoła. A opozycja? Dlaczego nikt idiotów nie nazwie idiotami?

  Odpowiedz
 5. rychas

  aż chce się zacytować Świetlickiego….

  ” On przyjdzie On przyjdzie da mi robote wreszcie…on przyjdzie”

  Odpowiedz
 6. Warszawiak

  przepraszam – muszę zdementować. Nie studiował polonistyki tylko historię i z tego też ma doktorat.

  Odpowiedz
 7. Razer

  To ukoronowanie to koronny dowód na to, że zbyt długie przesiadywanie w kościele może się skończyć nie tylko reumatyzmem, ale szkodzi na zdrowie psychiczne :-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.