Białe jest białe a czarne czarne

Jestem najmądrzejszy. Unikatowe poczucie humoru. Powalam. Wymiatam. Jestem debeściak. Czołowy myśliciel. W Pcimiu Dolnym i okolicach albo w Dywitach.

Rano lubię wylegiwać się. Do pracy nie chodzę. Bo po co? Matka ma rentę, na lewo zawsze się coś skręci. Na żarcie, fajki a i czasem rozpitą z kumplami flaszkę owocowego, styknie. Na bramce disco stoi szwagier, zawsze wpuści. Do kina nie łażę.

Szkoła? Zapomnijcie! Pierdoły. Jakiś czas łaziłem do zawodówki ale odpuściłem se. Wolę chodzić na dupy. Czasem zahandlować z ruskimi albo zrobić jakąś zadymę. Wieczorami siadam do kompa. Sieć za łyskacza monter kablówki załatwił. Kompa nauczyli w pośredniaku. Niby, że pracę łatwiej znajdę. Fajanse.

Loguje się. Ludzie posty piszą. Temu dosram. Tamtemu przywalę. Ja się nie chwalę ja po prostu mam talent. Temat? Nie ważne. Głownie polityka bo na tym się każdy Polak zna. Psioczą na PiS? Ubeki, lewaki, liberały. Tylko czekam aż odpowiedzą. Nie popuszczę szmaciarzom. Zwą mnie Trollem. Nie wiem czy dobrze to czy źle. Ładnie brzmi.

Książek nie czytam. Gazet też. Czasem w TV coś obejrzę. Serial jakiś. Kiedyś leciało Allo Allo, ten to mi się podobał. Lubię słuchać Leppera. Lubię Kaczyńskiego. Mądrze gadają. Prosto i tak do ludzi. Białe jest białe a czarne czarne.

30 myśli nt. „Białe jest białe a czarne czarne

 1. bynik

  Jeśli jest „myślicielem” jak się reklamuje to może i wyczuje pismo…

  Widzę Fraglesi, że ruszyła Cię dyskusja w komentarzach przy „Niech Was ręka boska broni…” :-)

  Odpowiedz
 2. brunorc

  Wcale nie spadek formy. Dawno temu L. J. Kern napisał taki wierszyk (przytaczam z pamięci, wybaczcie luki)…

  „MYSOMTACY”

  My jezdemy równe chłopce,
  co gdy wstaną nogą lewą
  (zawsze lewą – postępowce!),
  to się mogiem spotkać z krewą.

  (…),
  żeby przykaraulić cizie,
  A gdy ktoś nam wejdzie w drogę,
  My do niego mówim „Chmyzie!”

  Potem se żywieckie kropim
  Na pragnienie i podniete,
  No i z cizią – równe chłopy! –
  Idziemy w tete-a-tete.

  [uwaga!]

  Tak nam dzień za dzionkiem mija.
  My som tacy! Wśród Rodaków
  Ciągle rośnie kompanija
  Właśnie takich Mysomtaków!

  Fraglesi prozą opisał współczesnych Mysomtaków…

  Odpowiedz
 3. Voltaire

  Allo Allo jest dobre i całkiem na poziomie. Nie kumam tego wtrącenia =)
  Już lepiej było rzucić Big Braderem albo czymś z Polsatu :]

  Odpowiedz
 4. Flogiston

  Okazuje się, że to nie Mysomtakie wymuszają na niektórych politykach zachowanie populistyczne. To niektórzy populistyczni politycy (Mali Bracia, Lepper, Giertych i inni im podobni) indukują swoją postawą tworzenie się Mysomtakich. Oni po prostu – nie mając pomysłu na rządzenie 40-milionowym krajem, a mając nieodpartą żądzę rządzenia – zaczynają poszukiwać elektoratu wśród utajonych Mysomtakich. Wystarczy mówić językiem populisty – i wnet pojawiają się Mysomtakie. I to jest ten elektorat, o którym później Bulteriero-Bilbord mówi, że jest to „ciemny ludek”.

  To dlatego tym trzem partiom jest tak blisko do siebie. Bo są reprezentowane (zarządzane) przez populistów. To dlatego nie mogła powstać koalicja z PO, bo PO jest wprawdzie niemrawą partią, ale nie jest populistyczną partią. Mysomtakie! Dobre!

  Odpowiedz
 5. piotr

  sorry Fraglesi, ale popieram pierwszy komentarz: chyba jednak spadek formy. Najpierw sam prosisz o niekarmienie Trolla, a potem wstawiasz mu pełną lodówkę do klatki. To nie oni są problemem. Ja mam taki zwyczaj, że jak w TV lub radio rozmawiają z Lepperem to zmieniam stację. Wiem, że to nic nie znaczący gest, ale służy mojemu układowi nerwowemu i trawiennemu. Poza tym nie kojarzmy Trolli z poglądami politycznymi, oni to robią z czystej głupoty, to taki sposób na życie.

  Odpowiedz
 6. Palestrina2005

  Oj chyba kogoś na tym blogu zdenerwowałem i zamiast merytorycznie się spierać woli używać socjotechniki…

  Odpowiedz
 7. Palestrina2005

  …dobrze że „łaskawie” nie poszedł w ślady Goebbelsa i nie ocenzurował moich postów…
  Mieliśmy już takie przykłady wśród lewaków – Urban i Towarzysze z PZPR/SLD, cenzura Tymińskiego w latach 90tych, cenzura tych co pisali o „prowizjach” przy prywatyzacji…

  Odpowiedz
 8. Palestrina2005

  … Łubudubułubudubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu….

  To powiedziałem Ja, Palestrina2005, Czołowy Myśliciel UE…

  Odpowiedz
 9. Palestrina2005

  A co chcesz cenzurować jak za PRL, jak za Goebbelsa, czy za Stalina ????
  To typowo lewackie podejście – cenzura…

  Odpowiedz
 10. Palestrina2005

  Dobra, dam Wam już spokój i więcej nie będę tu pisał – idę na bloga kolejnego lewaka…

  Odpowiedz
 11. bruno

  U Palestriny fascynuje mnie absolutny brak choćby cienia świadomości własnego tragikomizmu… Fraglesi, jak reflektujesz, to ruszę d… i wklepię z „Księgi parodii” tekst oryginalny.

  Odpowiedz
 12. sejko

  Pozwole sobie wtracic pare slow (choc moze nie powinienem bo patrze na Polske z perspektywy za atlantyckiej). W przeciwienstwie do bruna tragizm sytuacji widze gdzie indziej. Tagedia jest to, ze wlasnie tacy „debesciaki” stawili sie na wybroach w 100%, czego nie mozna powiedziec o „wksztalciuchach” czy innych „lze…”.
  DO demokracji trzeba dojsc, a to jak widac w Polsce idzie …p o w o l i….
  Jak Ty nie wybierzesz to wybiora za Ciebie!

  Odpowiedz
 13. skubi

  > Tagedia jest to, ze wlasnie tacy “debesciaki”
  > stawili sie na wybroach w 100%, czego nie mozna
  > powiedziec o “wksztalciuchach” czy innych “lze…”.

  To niestety święta prawda. Oddaliśmy Polskę
  oszołomom (nie ja, tylko kolektywnie my; ja głosowałem, rodawałem ulotki a nawet te głosy potem liczyłem). I tu się zareklamuję, chociaż już po sezonie: Nie oddaj Polski oszołomom.

  Odpowiedz
 14. Radecki

  Witam!
  Fraglesi, czy to było zamierzone?
  Pod hasłem 'Sprawiedliwość społeczna’ dostajemy:

  Error 404
  The page you requested is no longer here!

  Hę? ;-)

  Odpowiedz
 15. Pingback: O wolności słowa i chamstwie « Fraglesowe widzenie świata

 16. pic

  rozumiem przesłanie jako aluzję i cynizm w pierwotnej postaci, ale.. Kaczyński – Lepper? hmmyy może ten drugi, ale co tam widzę, że jednak pomimo ładnego prozatorskiego textu MYSOMTAKICH jestes osobą wychowaną na propagandzie TVN, czyli Kaczyński nie ważne co zrobił – zrobił źle. oglądał dzisiejszą konferęcję? i co powiesz o przedstawicielu przeciwnego obozu – Tusku (ave premier.. ) nagle nie ma miejsca na „magię i czarodziejstwa”, a któż obiecał cud gospodarczy…? śmię kpić – owszem..

  a ktoś tam coś rzekł o polsacie – w komantarzach.. myślę, że jednaki chłam jak TVN – oh przepraszam, TVN jest bardziej kolorowy – czyli specjalnie dla ludzi wychowanych na masmediach i ogólnemu zatarciu jednostki. populizm…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.