Nie dajmy się zwariować

Wczoraj Minister Ziobro wraz z Kamińskim trąbili wszem i wobec o bezprecedensowym sukcesie CBA. Złapano bezwględnego i cynicznego łapówkarza! Kraj zamarł!

Czerwone paski na dole ekranu. Na TVN24 wydanie specjalne programu dzień na żywo. Konferencja prasowa. Pan superminister rozparty dumnie a dziennikarskie hieny spijają miód z jego ust. Hot News! Hot News! Hot News!

Lekarz a jednocześnie bezwzględny zabójca. Zobacz Ludzie pracujący miast i wsi ileż nakradł kasy! Koniaki, pozłacane zegarki, drogie perfumy, skórzane portfele a do tego BMW serii 7!

Na szafot z nim! Zabić go! Za jakiś czas może okazać się jak w starym kawale: nie rowery a samochody, nie rozdają a kradną. Nie wytłumaczy się już bo kamery będą skierowane gdzie indziej.

Oglądając ten marny show miałem nieodparte wrażenie, że ja już to kiedyś widziałem. Lata temu. Spekulanci, cinkciarze, badylarze. Stare sprawdzone, opanowane od mistrzostwa metody. Zamiast reformować, to co jest dogłębnie chore, robi się pokazówki. Odwraca uwagę od niewygodnych rzeczy. Nikt mnie nie przekona, że to zupełny przypadek, iż ten, pożal się Boże, “sukces” CBA wypłynął na powierzchnię akurat teraz . Dzień po zamieszaniu z Dornem.

Dlaczego piszę “pożal się Boże sukces” ? Mało to jest przestępców w tym kraju, mało zabójstw? Codziennie policja kogoś łapie. Sądy skazują. Wydawało mi się, że CBA zostało stworzone do większych rzeczy… Ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. A może gołębia po prostu nie ma?

ps. telewizor mam coś chyba popsuty ;-)

 

 

10 myśli nt. „Nie dajmy się zwariować

 1. brocha

  Cholera takie same mam odczucie.

  To jest ten wielki sukces po wydaniu 100 mln złotych? 5 prokuratorów nowa służba była potrzeba żeby złapać jednego lekarza? Ogłoszono wielki sukces i od razu lekarza skazano, bo takie jest zapotrzebowania ministra Ziobro ciekawe co będzie jak jest niewinny śmierci tego pacjenta?

  Odpowiedz
 2. rychas

  złapać „takiego” lekrza? „takich” lekrzy w szpitalach powiatowych jest na pęczaki.
  Tak dużo, że chodzić po powiatach i zbierać.
  Powiem szczerze, że jeśli to prawda to taka pokazówka ma troche racji. Może ci lekrze z powiatów zaczną się bać i bardziej uważać kiedy „biorą” bo teraz to jest hulaj dusza piekła nie ma:)))

  Odpowiedz
 3. btd

  A jak było z jelfa? Od razu dopieprzyli równo. Ten lekarz jest ze szpitala mswia, tak? Może kaczka się obraziła jak ktoś mu za mało delikatnie rękę nastawiał?

  Ja czekam kiedy znowu pojawi się 'bananowa młodzież’ i 'błękitne ptaki’ no i robolskie 'studenci do nauki’.

  Odpowiedz
 4. Gregor

  nie ma chleba, musza byc igrzyska.

  Zreszta ten model „rządów” pis uskutecznia od samego poczatku. Oni nie zmieniaja kraju, a jedynie sposob jego postrzegania na arenie miedzynarodowej. Ale przynajmniej daja naszym „czolowym sojusznikom” – bez mózgowym Amerykanom powód do śmiechu. Do opowiadania sobie dowcipów o głupich polakach..

  A przy okazji, czytaliscie?
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3912244.html

  Odpowiedz
 5. piotr

  Fragles, Ty to widzisz, ja też. Ale Ciemny Lud to kupuje, PiS wie, że czytelnictwo opiniotwórczych gazet jest prawie zerowe, TVN24 oglądają równie nieliczni. Ciemny Lud ogląda Klan i resztę, czyta (jeśli umie) Fakt i SuperExpress. A taki doktor G. nadaje się na czołówki, gniew ludu skieruje się na lekarzy (tych co zostali) i po sprawie. Słupki poparcia jeśli nie wzrosną to na pewno nie spadną.

  Odpowiedz
 6. sardzent

  marudzicie :)

  wielki sukces jest i basta … a zlosliwcy moga tylko zarzucic niewykorzystanie spec brygady i helikopterow przy zatrzymaniu „zbrodniarza” ;]

  Odpowiedz
 7. Flogiston

  W PRL-u też były takie akcje. Proszę zwrócić uwagę, jak dużo Kaczor z PRL zapożycza: dla
  wszystkich jego poczynań zawsze można znaleźć analogiczne zdarzenie PRL-owskie.

  Pierwsze z brzegu: brakowało w sklepach mięsa (bo za dużo wywozili do Sowietów) – to natychmiast znalazł się winowajca – ojciec obecnego aktora Wawrzeckiego (Pawła), jako dyrektor mięsnej hurtowni Warszawskiej został wrobiony w kradzież tak ogromnej góry mięsa. Potem skazano go na śmierć! Oczywiście w Polsce niepodległej Wawrzecki był pośmiertnie uniewinniony i rehabilitowany.

  Kaczor teraz też skazuje ludzi na śmierć polityczną i bardzo ubolewa (od czasu do czasu) nad tym, że w Wolsce zniesiona została faktyczna kara śmierci. A ilu przeciwników politycznych można byłoby wyeliminować fizycznie!! Marzy mu się to!!

  Odpowiedz
 8. Świrgoń

  „Potem skazano go na śmierć!”

  Tak na marginesie, to sędzią w tym procesie był stary Kryże, tzn. ojciec obecnego wiceministra sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 9. Pingback: Weekend… « World Hydepark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.