Słońce Tatr

Szef organizacji Potwory i Spółka siedzi, rozparty niczym basza, na swoim tronie. Obok niego stoi jeden z jego najwierniejszych żołnierzy, Andrzej zwany Księżycem w pełni.

Trzech pracowników, ciężko sapiąc, wnosi olbrzymi telewizor plazmowy. Za chwilę 19.30. Pora wiadomości… pardon… dziennika telewizyjnego.

– Dziennik Andrzejku ? Już nie wiadomości?
– Tak Szefie. Nasz elektorat wychował się na dzienniku. Do dzisiaj mówią: włącz bo zaczyna się dziennik…
– Masz rację synku, Mamusia też tak mówi

Leci nowa czołówka. Obrazy szczęśliwości przenikają się z ujęciami wodzów polskiej rewolucji. Nadlatują litery układający się w napis: TVP Trwam a poniżej DT czyli Dziennik Telewizyjny. Całość wieńczy dobrotliwie uśmiechająca się twarz marszałka, Słońca Tatr.

Dziennik prowadzi dwójka spikerów. Ksiądz z małą koloratką oraz ubrana po wiktoriańsku pani w wieku balzakowskim.

– Serdecznie witamy Państwa – mówi egzaltowanym głosem spikerka – Dziś nasz Marszałek, Słońce Tatr, Przywódca solidarnej IV RP, wstał jak zwykle o godzinie 4.15. Po krótkiej gimnastyce, Wódz spożył lekko strawne śniadanie a następnie udał się na mszę
– Nasz Wódz wstaje tak wcześnie by móc więcej czasu poświęcać dobru naszej ojczyzny – wtrąca spiker – Podobnie jak Napoleon poświęca niewiele czasu na sen
– Po mszy, Wódz zwołał radę ministrów gdzie zapoznał się ze stanem realizacji zadań na poszczególnych odcinkach. Wszystko krótko i treściwie ale jakże efektywnie. Nasz umiłowany Wódz, Słońce Tatr, Ojciec Narodu, śpieszył się bowiem na spotkanie z aktywem robotniczym, członkami organizacji Potwory i Spółka w fabryce łożysk tocznych w Łożyskach dolnych…

Przez najbliższe 30 minut relacja spikerów przetykana jest obrazkami z poprzedniego dnia Szefa. Wódz udziela cennych rad i wskazówek. Wódz trzyma dzieci do chrztu. Wódz po ojcowsku karci skazanych. Wódz zamyślony na papierami. Wódz przemawia z trybuny rzucając gromy na wrogów.

Andrzej „Księżyc w pełni” z zadowoleniem patrzy na rozanielonego Szefa.
– To był wspaniały pomysł z wyrzuceniem Bronka. Kryptomason, tfu! jego mać! – mówi Szef – o takiej telewizji marzyłem. Prawdomówna, obiektywna, rzetelna!

 

 

 

 

 

4 myśli nt. „Słońce Tatr

 1. krichot

  Słoneczko dostaje pogróżki słowno-amunicyjne… Ciekawe, kiedy komunistyczni terroryci spalą Reichstag, pardon, Sejm. Jakby co pytajcie kogos od Romeczka, bo wiedzą jak się w przed wojną walczyło z terrorystami.

  O. ludzie, dlaczego minister Urbański nawet mnie nie dziwi?

  Odpowiedz
 2. Flogiston

  Chciałbym przypomnieć, Szanownemu Fraglesowi, że Muzeum IVrp skrót PIS jest rozszyfrowany bardziej adekwatnie do treści:

  Por i Seler
  Przeproście i Spieprzajcie
  Posady i Stołki
  Populizm i Socjalizm
  Paranoja i Schizofrenia
  Poganie i Sataniści
  Przemoc i Seks
  Ponuro i Straszno
  Przegięcie i Spaczenie
  Przestępcy i Sprzedawczyki
  Prawie iak Sprawiedliwość (prawie robi różnicę)
  Proponujemy innym Stołki
  Przestępstwo i Samowola
  Populizm i Schizofrenia
  Pierdoła i Szmalcownik
  Pyszałkowatość i Swawola
  Poplecznictwo i Sprzedajność
  Protekcja i Stanowisko
  Pyszałki i Samochwały
  Pierdoły i Sieroty
  Przestępstwo i Synekura
  Parweniusze i Siermięgi
  Prostactwo i Siermięga
  Pijawki i Sępy
  Pazerność i Szkodnictwo
  Prostactwo i Szpanerstwo
  Potwory i Sadyści
  Przemoc i samosąd
  Podstępność i Szachrajstwo
  Przekupstwo i Szantaż
  Przewrotność i Szalbierstwo
  Przekupność i Szwindel
  Przemytnicy i Szmuglerzy
  Przestępcy i Szumowiny

  Fraglesie, proszę, zacznij używać też i innych rozszyfrowań skrótu, bo to rozwinięcie skrótu („Potwory i Spółka”) już się utrwaliło i nie jest tak bardzo adekwatne do charakteru opisywanej partii.

  Odpowiedz
 3. Makaron

  Żaden zamach. Po prostu ktoś, kto kocha premiera i jego rodzinę wysłał mu kilka kul. Premier jest wywrotny a jego mama już dość wiekowa, więc i kule się przydadzą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.