19 myśli nt. „Klaun Januszek

 1. Kuszelas

  a co się dziwić – on lubi chyba strzelać (albo strzelanki)
  gdzieś w 82 albo 83, po jakiejś demonstracji z okazji 13, z całą powagą nadawał w ówczesnej tiwi, że do demonstrantów powinno się strzelać, a nie polewać (zwolennicy pewnie będą twierdzić, to dżołk taki był, ale mnie się wtedy tak nie zdało – może dlatego, że jeszcze pełne porty miałem)

  Odpowiedz
 2. btd

  Prawda jest taka ze pojeb.. czy przestepcy nie ogladaja sie na zakaz posiadania broni i ta bron beda mieli. Ich ofiara ktora chce byc 'praworządna’ tej broni nie ma.

  Sikam na jkm tak samo mocno jak na euro 2012, ale jak inaczej sie obronic?

  Odpowiedz
 3. DeDark

  Gdyby ludzie posiadali broń, żaden napastnik nie mógłby czuć się bezkarnie. Nie twierdzę, że powinien być bardzo łatwy dostęp do broni. Wystarczyłyby obowiązkowe badania psychiatryczne.

  Odpowiedz
 4. Nowego Społeczeństwa Adam

  „Kilka lat temu wydarzyła się historia, którą Korwin-Mikke mógłby wykorzystać jako argument dla swojej tezy.

  W 2002 r. doszło do strzelaniny w Appalachian Law School w Wirginii. Jeden ze studentów, pochodzący z Nigerii Peter Odighizuwa, wtargnął z karabinem do gabinetów wykładowców. Z bliskiej odległości zastrzelił dwóch profesorów i studentkę.

  Na dźwięk pierwszych strzałów studenci Mikael Gross i Tracy Bridges, niezależnie od siebie, rzucili się do samochodów po swoją prywatną broń. Bridges stwierdziła później, że była gotowa zabić.

  W tym czasie napastnik opuścił już budynek. Na dziedzińcu postrzelił kolejne trzy osoby. Gross i Bridges przybiegli z dwóch różnych stron i wymierzyli broń w Odighizuwę, żądając żeby się poddał. Kiedy Nigeryjczyk wyrzucił karabin, obezwładnił go trzeci student,Ted Besen.”

  Ot, Fraglesowe widzenie świata.

  Odpowiedz
 5. sneezer

  Oj Fraglesi, nieładnie.
  jako wierny czytelnik jestem zawiedziony.

  Jeśli z kimś polemizuj używaj argumentów a nie kpiny. Jeśli odnosisz się dowcipem to niech bedzie na jakimś poziomie.

  Korwin na poparcie swoich tez używa argumentów – formułuje tezę i stara sie ją udowodnić na podstawie podanych faktów – i trzeba mu przyznać, że nawet największą bzdurę argumentuje z gracją! CZY TY POTRAFIŁBYŚ W TAKI SPOSóB PRZEDSTAWIć KONTRARGUMENTY?
  z komentarza widzę, że chyba to zadanie zbyt trudne – a szkoda – najlepszy bloggerze IVRP – dużo straciłeś w moich oczach

  Odpowiedz
 6. fraglesi

  @sneezer
  „największą bzdurę argumentuje z gracją! ”
  Dlatego właśnie nazwałem go klaunem.
  Nie ukrywam, był kiedyś moim idolem, głosowałem na niego. Ale to było dawno, dawno temu i od tego czasu zmądrzałem trochę.
  Przełknąłem jego wypowiedzi o Kapuścińskim ale powyższej już nie potrafie. Pewnych zachowań nie da się komentować. Wobec takiej tragedii ludzkiej zachowuje się milczenie a nie dywaguje, że gdyby mieli broń to…
  Obecnie wszystko co robi ten gość jest tylko po to żeby zaistnieć w mediach. Ciągła błazenada.

  Odpowiedz
 7. swoopske

  fraglesi: zgadzam sie. Kiedyś nawet felietony JKM w Angorze miały o wiele wyższy poziom niż teraz.

  Odpowiedz
 8. Gb.Ottis (MiszczQ)

  A ja uważam, że Korwin dobrze gada. Jeśli każdy ma dostęp do broni, to przestępst będzie mniej, bo przestępca będzie się bał.
  Ktoś nie wierzy? Weź pałkę pneumatyczną i przejdź się po ulicy. Czy będziesz mieć długie włosy, czy będziesz w stroju metala, przez Radom przejdziesz bezpiecznie.
  Sam kary gówno dają, bo kazdy zakłada, że jego nie złapią, a jak złapią to uniewinnią.
  Fragliesi, tym razem bardzo słabo ci to wyszło.

  Dlaczego ktoś ma nie krytykować co się stało? To, że zginęło kilkadzisiąt osób oznacza, że mamy siedzieć cicho i całą sprawę przemilczeć? NIE! Powinniśmy wyciągać wnioski.

  Odpowiedz
 9. druid

  Akurat JKM w tym przypadku ma racje, nie on zreszta pierwszy. Juz starozytni mawiali „chcesz pokoju, szykuj sie do wojny”.

  Wojna/napad ma znacznie mniejsze prawdopodobienstwo wydazenia sie, kiedy obie strony potencjalnego konfliktu maja w miare wyrownane sily.

  Na tym zalozeniu dziala sie „Zimna wojna” – nie zamienila sie ona w „goraca woje”, tylko dlatego, ze sily byly w miare wyrownane i zadna ze stron nie miala specjalnie szansy wygrac potencjalnego konfliktu.

  Oczywiscie wyjatkiem od takiego kalkulowania sytuacji sa osoby niezrownowazone psychicznia, ale takze z takim wypadku lepiej by inni tez byli uzbrojeni i odstrzelili szalenca zanim ten zabija znaczna liczne niewinnych osob.

  Odpowiedz
 10. doodge

  Ale jedno trzeba mu przyznać: przynajmniej jest wierny swoim poglądom i (przynajmniej na mnie robi takie wrażenie) szczerze w nie wierzy…

  Odpowiedz
 11. Mistyk

  Heh, Fraglesi ująłeś tego pajaca takim jakim jest w całej okazałości. Po prostu nic dodać nic ująć.

  Odpowiedz
 12. Alina Cala

  A co powiecie na zdenerwowanego Polaka. co zastrzelił rodaka, bo za długo gadał w budce telefonicznej?
  Jednak za pomocą kołka z płotu mniej ludzi mozna wykończyć, niż z broni automatycznej sprzedawanej na życzenie.
  Czy nie jest lepsza aborcja na życznie? Niniej cierpienia!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.