Król Midas

Dla kato-prawicy wszystko co znajduje sie poza murami ich twierdzy to czerwona zaraza.

Przez ostatnie półtora roku wykopano w Polsce głęboki rów dzielący społeczeństwo na pół. Z jednej strony zomowcy, wykształciuchy, lewaki, łże-elity. Po drugiej mohery, narodowi socjaliści, fanatycy religijni, zwolenicy kreacjonizmu i ewidentni kretyni.

Dzisiaj czytam : “Prezydent Lech Kaczyński jest zdania, że jeśli w Polsce ktoś jest inteligentem, to jest za lustracją. Prezydent uważa też, że nie łamie sumień inteligentów mówiąc o tym, że inteligent, który sprzeciwia się lustracji, nie zasługuje na to miano.”

Zatem nie jestem inteligentem. Nie skończyłem wyższych studiów. Nie czytam książek, zawyżając znacznie średnią krajową. Jednym słowem prezydent mojego kraju po raz kolejny obraża mnie i innych przeciwników lustracji. Czy pan prezydent wie co znaczy być ponad podziałami? być ojcem narodu? głupie pytania. Jedno mi się tylko nasuwa: jacy wyborcy taki prezydent.. Duchowo nie mój i uprzedzając od razu komentarze oszołomionych prawiczków: Kwas też nie.

Lustracja a la PiS to dla mnie polowanie na czarownice. Czynione z jednej strony przez zakompleksionych ludzi małego formatu, zaś z drugiej przez młodych aparatczyków, którzy jak kończył się PRL sikali w pieluchy.

Czytam właśnie historię Polski autorstwa Wojciecha Roszkowskiego. Najnowsze wydanie obejmujące lata 1980-2006. Bardzo pouczająca lektura. Pozwoliła odświeżyć mi pamięć. W roku 1987 miałem dwadzieścia lat. Naturalne jest, że byłem zajęty studiami a potem budowaniem własnej przyszłości niż interesowaniem się polityką. Szkoda bo działo się wiele.

Mój wniosek z lektury jest taki, że Kaczyńscy są prawie jak mityczny król Midas. Czegokolwiek się nie dotkną zamienia się, tu różnica, w zgliszcza. Napaja więc mnie ta książka z jednej strony optymizmem. Z drugiej strony boje się pomyśleć o tym, że będę musiał znowu oglądać szyrderczą mordę Millera i innych czerwonych kolesi. Dzięki ci o Kato-prawiczki!

Dziś kolejna ofiara obrzucania się błotem: “Znany językoznawca profesor Jan Miodek przyznał Polskiemu Radiu Wrocław, że po powrocie z zagranicznego stypendium złożył milicji sprawozdanie z pobytu i podpisał je. Wcześniej przed wyjazdem był wzywany przez milicję.”

Kto następny ? Pies Szarik? Miś Uszatek?

19 myśli nt. „Król Midas

 1. skubi

  > Z drugiej strony boje się pomyśleć o tym, że będę
  > musiał znowu oglądać szyrderczą mordę Millera i
  > innych czerwonych kolesi.

  To popieraj Platformę. Ta siła nie jest ani czerwona, ani moherowa.

  Poza tym podziękuj Jurkowi: on rozpija PiS. Z PiSem, który istniał tydzień temu nikt współrządzić by nie mógł i dlatego tyle się mówiło o przyszłej koalicji PO-SLD. Skoro Jurek rozwala PiS, to może będziemy mieli rządy samej Platformy, może rządy Platformy z jakimś kawałkiem LiD (przeciw Mazowieckiemu chyba nic nie masz), amoże z jakimś odpryskiem PiS.

  Jest Szansa na lepszy rząd bez czerowych towarzyszy,

  Odpowiedz
 2. Szyba

  Sorry że się wtrącę….ale dlaczego- do jasnej cholery ktoś uważa, że PO to alternatywa dla PiS? Jak bardzo różny był stosunek PO do lustracji? Debilne hasło „Nice albo śmierć”? Jaki jest stosunek PO do homoseksualistów?….I coś, co wzburzyło mnie po same czubki….. dlaczego Komorowski wysyła życzenia świąteczne do „Naszego Dziennika”- gdzie PO była wielokrotnie poniżana? Błagam, tylko bez argumentów o chrześcijańskim miłosierdziu i wybaczaniu…PO= PiS, tylko lepiej ubrany, uczesany i z mniejszą ilością chamstwa…

  Odpowiedz
 3. swoopske

  Szyba: Chyba PO jest alternatywą dla PiS tylko dlatego, ze jest „mniejszym złem”.

  Patrząc na naszą scenę. Nie widzę żadnej innej realnej alternatywy, o której bym pomyślał, że właśnie na tych chcę zagłosować bo chcą rozwijać Polskę, a nie kłócić się o poczęte dzieci byłych współpracowników SB.

  PO nie są idealni, ale na post SLD’owskie partie nie zagłosuję bo się nie sprawdziły. Uważam też, że nie mógłbym sobie pozwolić na nie pójście do głosowania, bo czułbym się jakbym zagłosował na LPR albo Samoobronę.

  Koniec końców, jeżeli nic się przez najbliższe lata nie zmieni to właśnie zagłosuję na partię, która w czasie wyborów prowadziła kampanię rozsądnych propozycji (chociażby podatek liniowy), a nie groziła „pustą lodówką”.

  Trochę się rozpisałem ale jeszcze jedno: mam w dupie stosunek czyjkolwiek do homoseksualistów, kościoła, ewolucji czy krasnoludków dopóty, dopóki ten ktoś nie zacznie z tego robić najważniejszej sprawy dla rozwoju Polski

  Odpowiedz
 4. Szyba

  ….a ja nie mam. Nie dlatego, że jestem homo- bo nie jestem. Chciałbym głosować wreszcie „na kogoś”, a nie „przeciwko czemuś”. Na partię, czy komitet, który wreszcie się ode mnie od$%(li… Chcesz mieszkać z facetem- to mieszkaj….chcesz żeby twoje dziecko chodziło do szkoły z językiem hebrajskim, i malowało się na niebiesko- silwuple. PO wpadło w grzech pychy- jesteśmy najlepsi, najwspanialsi, wszyscy nas kochają. Nie powiemy jaki mamy program, bo się wszyscy wystraszą. Przed wyborami mówiliśmy, i przegraliśmy ze szmacianym kotem- to teraz nie powiemy.
  Teraz na PO głosy przerzucają frustraci, którzy wcześniej głosowali na Samoobronę, a jeszcze wcześniej- na SLD. Chłopcom samo rośnie dlatego, że siedzą cicho…Boję się, że jeśli PO przejmie władzę, to okaże się, za nimi stoi pustka. PiS to banda oszołomów, ale z wizją. PO zaś sprawia wrażenie, że ci ludzie są ze sobą tylko siłą inercji.
  I jeszcze jedno- nie lubię też SLD- to w kwestii formalnej…

  Odpowiedz
 5. softeam

  >Szyba

  „PiS to banda oszołomów, ale z wizją.” – czyli oszołomy do kwadratu. Dziękuję, postoję.

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  Na początek dwa sprostowania: Dlaczego, Ty, Fraglesie uważasz, że Kaczy_dupol mówi o iteligentach? Przysłuchaj się uważnie, on o Tobie nie mówi. On mówi o Int’ligentch (a może o Int_ligentach?, oj, pogubiłem się, chyba jednak o Int=ligentach!!). Na pewno nie o inteligentach!

  No a po drugie, to Midas wszystko zmieniał w złoto, a ten Ćwok wszystko przemienia w zgliszcza (tak sam zresztą piszesz), więc jest to Anty-Midas!

  No cóż, tak się porobiło, że na naszej scenie politycznej jakby nie ma na kogo głosować. Jedno jednak jest pewne: już teraz nie wolno bojkotowć wyborów!!! Teraz, to nawet ciężko chorzy powinni zabezpieczyć sobie możliwość pójścia na wybory. Trzeba iść na wybory i głosować na nie_Moherów!
  Jasne, że ja też nie cierpię fałszywej mordy Milera, ale nie miałbym nic przeciwko osobom, które zagłosują na partię Milera. Sam będę głosował na Platformę, mimo wielu ich wpadek (największa, to jednakowe głosowanie z sektą zwaną żartobliwie „prawo i sprawiedliwość” nad ustawami lustracyjnymi i o likwidacji niewygodnego Rydzykowi Kontrwywiadu Wosjkowego). Platforma podpadła mi kilka razy, ale będę na nich głosował, bo są na pewno mniejszym złem niż sekta PISjanistyczna. Borowski, Kwaśniewski, Mazowiecki, Frasyniuk i Geremek też są porządnymi ludźmi i też można na nich głosować. Nie bójmy się Milerów, którzy stoją w drugim szeregu za tymi pierwszymi. Na pewno nie narobią aż tyle zła co wszechkaczystowsko-buraczana sekta PiSjanistyczna! Nie narzekajmy tylko, że nie ma na kogo głosować, bo okupacja wszechkaczystowska będzie trwać nadal i straty naszego kraju będą coraz większe!! Trzeba pójść i głosować, tak aby kartką wyborczą, bez jednego wystrzału, zabić tych sq***synów!!

  Odpowiedz
 7. qadam

  Ech,rozmarzyłem się…
  …społeczeństwo obywatelskie,świadome swych praw i obowiązków,w Polsce…
  Mrożek by tego nie wymyślił!

  Odpowiedz
 8. Sceptyk

  Przepraszam – czy yntelygent = oportunista, który w swojej pracy naukowej powołuje się na Lenina (chociaż „od zawsze” jest jego wrogiem) tylko po to, aby zwiększyć prawdopodobieństwo jej zaakceptowania?

  Odpowiedz
 9. Sceptyk

  Przykro mi, ale na Tuska nie będę głosował. Podpadł mi za „Kalizm” (Miodowicz, Palikot). Wolę już Kwasa (choć też widzę sporo wad). A – mam nadzieję – Miler&Co wycofają się z wielkiej polityki. Młodym z SLD brakuje ikry, ale do wyborów jeszcze dwa lata (wcześniejszych, na 99% nie będzie).

  Odpowiedz
 10. Valdo

  Ci nasi Bracia mniejsi cos za czesto dlubia przy Konstytucji.Czy oni nie chca stworzyc czegos,co da im wladze nieskonczenie dluga w mysl starej zasady”wladzy raz zdobytej nie oddamy juz nigdy”!.Kwachu byl dwie kadencje,powstaje pytanie,jak Bracia mniejsi zniosa,czy wogole dopuszczaja mysl ze beda tylko i az jedna kadencje ku naszemu zadowoleniu.Midas zamienial wszystko w zloto a naszym moze to po prostu sie nie udac.Juz lepiej niech gospodarki nie tykaja bo sp#@&*a.

  Odpowiedz
 11. Flogiston

  Za parę lat trzeba będzie przeprowadzić de-KACZYZACJĘ kraju. Ma ona przebiegać w podobny sposób, jak to zrobił obecny prezydencik wszystkich PiS-iorków, w czasach gdy został prezydentem Warszawy. Gdy otrzymał to zaszczytne stanowisko, nazajutrz zaczął zwalniać młodych ludzi (absolwentów studiów). W pierwszej chwili nie mogliśmy zrozumieć o co chodzi. Okazało się, że jedyną winą tych ludzi było to, że zostali zatrudnieni w czasie, gdy rządził SLD.

  KACZYŚCI odejdą nazajutrz po najbliższych wyborach, ale zostawią po sobie fatalny spadek: pozatrudnianych niekompetentnych Biernych, Miernych, ale Wiernych (BMW). BMW trzeba będzie usunąć ze wszystkich stanowisk całego kraju. To będzie wielka i trudna praca: De-KACZYZACJA!!

  Odpowiedz
 12. hip

  ależ Fraglesi,
  przecież to jest król Sadim, przeciweństwo króla Midasa.
  Czego się nie dotknie, to zmienia się w gówno.

  Odpowiedz
 13. MG

  następny będzie miś kolabor:-))) (chociaż on powinien przyznać się pierwszy)… nawet w piosence się przyznawał: „miś kolabor śpiewa wa wam…”

  Odpowiedz
 14. marselo

  Jedna mała poprawka, proszę się prawidłowo wysławiać Panie inteligencie, nie Prezydent Kaczyński tylko pRezydent Kaczyński.

  Odpowiedz
 15. Tomek

  „I wear this crown of shit
  upon my liar’s chair
  full of broken thoughts
  i cannot repair
  beneath the stains of time
  the feelings disappear
  you are someone else
  i am still right here”(Hurt-Nine Inch Nails)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.