Jak dzieci, jak dzieci – odcinek 2

Jak już wam to opowiadałem, na naszym podwórko są dwie duże piaskownice. W jednej rządzi Donald w drugiej Kaczor. O trzeciej, czerwonej też mówiłem, prawda? Tak na marginesie rośnie ona w siłę…

Parę dni temu, Mareczek, naczelny podwórkowy, wkurzył się okrutnie na Kaczora. Podobno poszło o życie poczęte (cokolwiek to znaczy) ale my wiemy, że kaczory nie chciały się z Jureczkiem modlić pięć razy dziennie. On jest strasznie religijny i chciałby zostać księdzem. Wiadomo, ksiądz to ma życie klawe. Daleko nie szukać np. Ojciec Tadeusz z pobliskiej parafii.

Kłócili się zażarcie. Mareczek wziął swoje zabawki, a na odchodne rzucił, że zakłada własną piaskownicę. Odszedł z nim złośliwy Arturek i paru innych. Kaczory najpierw były smutne, potem wpadły w złość. Jacek szubrawiec to nawet groził, że windę zatrzyma między piętrami w której będą jechali.

Zaczęły więc kaczory na gwałt szukać następcę. Kłócili zażarcie. Ten nie, tamten nie, tego Kaczor nie lubi, tamtego brat Kaczora czyli mały Kaczor. Ten za różowy, tamten za miętki. Ktoś zaproponował nawet Zbysia wanienkę. Ponury gościu. Za każdym razem, zanim wejdzie do wanny sprawdza ją neonówką. Podobno kiedyś prąd go popieścił. Poszli nawet za garaże bo platfusy nabijają się z nich z całych sił.

Póki co Burak siedzi cicho (Kaczor ma niego haka) ale koń nieźle wierzga. Bo koń był kiedyś głównym ministrantem u ojca Tadka lecz ojciec Tadeusz Kaczora umiłował. On lubi niższych chłopców. Koń to nawet zaczął Marka kusić klaserem ze znaczkami, bąkać coś o własnej rozmodlonej piaskownicy.

Zwabiony gwarem, gospodarz Anioł kręcił się parę razy po podwórku i podobno mówił: Jak dzieci, k*, jak dzieci. Kaczory spękały i zaczęły prosić Mareczka aby wrócił. On się dąsa ale kto wie…

—-

Poprzedni odcinek

 

10 myśli nt. „Jak dzieci, jak dzieci – odcinek 2

 1. Flogiston

  Jeśli to prawda, że bawiący się w piaskownicy kaczści, chcąc zrobić reklamę wyborczą Zbysiowi_Wanience, dokonali napadu na niewinny dom o 6.00, to powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu! Oczywiście po wyborach, gdy już będzie normalny Parlament. Co się odwlecze, to nie uciecze! Tylko niewinnego człowieka żal.

  Odpowiedz
 2. Tomek

  Rzecznik Praw Dziecka powinna się tym zająć. Ostatnio broniła Stasia od Wielgusów, z którym Kaczory nie chciały się bawić, nawet napisała list do wujka Benka z Rzyma.

  Odpowiedz
 3. Qba

  Z ostatniej chwili:
  Mareczek nie wróci jednak do wspólnej piaskownicy.
  Zapłakany Jarek opuścił jego piaskownicę i udał się do swoich kompanów. Pewnie teraz będzie ich mamił nowymi zabawkami aby nie rozpierzchli się zbyt szybko.

  Odpowiedz
 4. mamal

  Jureczek nie odchodzi zupełnie z piaskownicy, nie będzie tylko podwórkowym. Zapewne usypie sobie malutką ścieżkę do piaskownicy pisiorków, żeby mogli podchody robić ;) Ale najlepsze jest to, że Edgar Długoręki ma zająć miejsce Ludwika Kamasza – to ci dopiero urośnie chłopak. Fraglesi, jesteś chyba wróżką z tym ostatnim wpisem – teraz to on będzie książe pełną gębą.

  Odpowiedz
 5. Sir Galahad

  A ja uwazam ze oni bardziej przypominaja kukielki nie dzieci. Tak samo skacza i podryguja. Ciekawe tylko kto pociaga za te wszystkie sznurki…
  A w ogole to by sie przydalo pozabierac im te zabawki, zloic tylek i wygonic z piaskownicy.

  Odpowiedz
 6. Pingback: Cyrk dziecięcy « Fraglesowe widzenie świata

 7. Pingback: Wojna podwórkowa « Fraglesowe widzenie świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.