Początek końca

Parafrazując słowa Joanny Szczepkowskiej, powiem: Proszę Państwa, 11 maja 2007 roku skończył się w Polsce kaczyzm …

A wy co myślicie na ten temat?

25 myśli nt. „Początek końca

 1. ciocia_a

  Są jeszcze sędziowie w Warszawie!!!!
  Ale jest jeszcze stado kaczystów – i tych zwyczajnie otumanionych i tych cynicznie nikczemnych. Koniec kaczyzmu nastąpi – ale to dopiero początek kończ.
  Niemniej 11 maja będziemy świętować – i dzisiaj i w przyszłości.

  Odpowiedz
 2. salamandra

  Korzystajac ze zbioru praw Murphy’ego:

  VI ZASADA FINAGLE’A
  Nie wierz w cuda – licz na nie.

  Odpowiedz
 3. marcus andronicus

  Dobrze by było aby to była prawda ale szczerze mówiąc „przypuszczam że wątpię”. Szkoda…..

  Odpowiedz
 4. skubi

  > 11 maja 2007 roku skończył się w Polsce kaczyzm …

  Już widziałem kilka końców kaczyzmu, a kaczki nadal kwaczą. Największy koniec, to było wzięcie Leppera do rządu, czyli kompletne zanegownie rewolucji moralnej. Ale także taśmy Beger, afera z gwałtami w Samoobronie, secesja Chrześcijanskiej Unii Jurka (która przy okazji pokazała, że PiS nie broni wartości chrześcijańskich, czyli tego, po co niby został wybrany). Jak premier mówił o tych, co stoją tam, gdzie stało ZOMO: polityk, który odrzuca ludzi zamiast próbować ich przyciągać, to nie żaden polityk, to człowiek skończony.

  Kaczyzm będzie upadać stopniowo, kawałek po kawałku. Ale to idzie wolniej niż powinno. Tak samo jak wybory: Kaczor wybrany przy frekwencji 50%, a Sarkozy przy 87%

  Odpowiedz
 5. Sneezer

  oj Fraglesi, aleś ty naiwny… :(

  obawiam, sie, że teraz to dopiero się zacznie jazda…

  na całej aferze z trybunałem niestety wygrał PIS, który pokazał swoim moherom, że SALON, ELITY, WYKSZTAŁCIUCHY to agenci komunistycznej bezpieki zaciekle jej broniący. A ciemny lud to kupi…

  ja już dawno wybrałem wewnętrzną emigrację – staram się mieć to cale towarzystwo głęboko w D. i jeszcze, jako lumpenliberał, mówię, Wam, drodzy czytelnicy , że jeszcze nasze czasy nastaną :) PRZECZEKAJMY.

  Odpowiedz
 6. koloratura1

  A wiecie, co mnie tu jeszcze „niesmaczy”?
  To, że – jak wspomniał Brocha – PO „głosowała w całości za tym bublem”, a teraz Rokita w Gazecie Wyborczej, Zdrojewski w TV3 radośnie ględzą, jakby z tym faktem nie mieli nic wspólnego…

  Odpowiedz
 7. Kondee

  Ciemna strona mocy, a raczej ciemna strona nienawiści jeszcze panuje. Rebelianci odnieśli pierwsze zwycięstwo ale na pewno Imperator K ze swoim klonem kończy budować tajną superbroń w postaci Gwiazdy śmierci i nie zawaha się jej użyć więc miejmy się wszyscy na baczności. Niech to zwycięstwo nie przesłoni nam zagrożenia, które jestem pewnie dopiero teraz nadchodzi.
  Niech moc będzie z nami!!
  Pozdrawiam wszystkich.

  Odpowiedz
 8. Sneezer

  @ koloratura1

  a czy nie jest tak, że PO jako opozycja ma prawo poprzeć nawet największe głupstwo żeby wypunktować i obnażyć rządzących. A to, że w ostateczności ten bubel zostanie zablokowany przez TK, mógł się każdy średnio inteligentny polityk domyślić.

  Odpowiedz
 9. Azrael

  Cholera, DOKLADNIE TO samo mi przyszlo do glowy! Jak tylko wysluchalem. Odnalazlem wiekopomny artykul Rybińskiego ze stycznia tego roku – i sie zaczynam pastwic nad nim…

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 10. Valdo

  Idzie powoli,ale idzie i o to chodzi.Powtarzam ,przy wyzszej frekwencji wyborczej,najdalej w kolejnych wyborach,Bracia Mniejsi przejda do historii i lamusa.Oby dzisiejszy dzien byl tego zaczynem.Robmy swoje.

  Odpowiedz
 11. K4c2m4r

  Innego wyroku byc nie moglo. Skompromitowali sie tymi atakami na TK ale maja zaufane rzesze szarych zuczkow, ktorym i tak wcisna swoja spiewke ze to wiecznie uklad mataczy.

  Najgorsze jest to, ze kiedy przeglada sie rozmaite sondaze to wciaz jest kilkadziesiat % osiolkow ktorzy dalej oddali by na nich glos.

  Zatrwazajace :-)

  Odpowiedz
 12. sorapis

  W normalnym kraju Kaczyński zapadłby się pod ziemię ze wstydu (nie mówię, że poddałby do dymisji rząd) już parę razy. A będzie jak napisała Ewa Milewicz: Kaczyński coś wymyśli, on się tak łatwo nie poddaje. Człowiek pozbawiony wstydu i zahamowań moralnych jest gotów zrobić wszystko. Doczekaliśmy się Łukaszenko duo. Takie czasy, że jeden rdzeń nie wystarcza, muszą być dwa…

  Odpowiedz
 13. Qba

  Powiem tak. Gomułka po marcu 1968r też był poobijany, ale utrzymał sie do grudnia 70. Z Kaczyńskim może być podobnie. Będzie się miotał w urojeniach, powyzywa jeszcze kilka milionów ludzi i odejdzie w odstawkę ale dopiero po wyborach w 2009r.
  Musimy się uzbroić w cierpliwość. Trybunał wygrał dopiero bitwę ale jeszcze nie wojnę z kaczyzmem. Dezubekizacja i dekomunizacja, to następne szykowane gnioty, ale tu lont może być krótszy i eksplozja większa.

  Odpowiedz
 14. Flogiston

  >> K4c2m4r
  Wśród tych żuczków jest wieś, która czerpie profity z wstąpienia do Unii i mało kto tam pamięta, że kaczyści, wszechpolacy, rydzyk i przestępcy spod znaku seks-buraka, byli przeciwnikami wstąpienia do Unii. Spytaj pierwszego lepszego sprzedawcę z bazaru, co sądzi o kaczystach. Dowiesz się, że „bazarowi” też uwielbiają kaczystów. Nie wspominam o słuchaczach żebraczego radia, bo ci są fanatycznymi wyznawcami kaczyzmu. Znajdzie się jeszcze spora grupa ludzi, którym w życiu, normalnie, nie powiodło się. Liczyli, że dokonają o wiele więcej. A jedyne co ich spotkało, to zbiór ciągłych porażek, często niezawinionych przez nikogo, ale takiej osobie, subiektywnie wydaje się, że „ktoś za tym stoi”, że oni zaliczają kolejne porażki. I to z grubsza jest ten kaczystowski elektorat.

  Odpowiedz
 15. Kondee

  Zmieniam front. Przejrzałem na oczy, zakładam włosiennice i drałuje na jakąś pielgrzymkę.
  Wszystkie swoje oszczędności oddaje najświętszemu ze świętych – ojcu naszemu kochanemu Rydzykowi.
  Jak mogłem atakować premiera i prezydenta miłościwie nam panującego teraz… jak mogłem…
  I Wy wszyscy też wstydźcie się – jak można…
  Teraz dopiero widzę, że rządzą nami święci ludzie, naprawdę ludzie bez skazy.
  Starają się jak mogą a tu cały kraj, ba – cała Europa a nawet i świat cały przeciw nim.
  Proponuję już za ich życia słać listy do papieża aby wyniósł ich na ołtarze.
  Przecież premier całe życie w celibacie (no kota nie liczę) stara się służyć ojczyźnie
  a przede wszystkim nam, zwykłym szarym ludziom… Nie bacząc na protesty łżeelit, wykształciuchów
  i innych zdrajców ojczyzny. On ma rację, on i tylko on.
  Santo Subito dla premiera i prezydenta – wołam Santo Subito!!
  Otoczeni są ludźmi bez skazy, kryształowymi rycerzami walczącymi za wolność naszą i waszą…
  Dla posła Kurskiego wnoszę wniosek do papieża o natychmiastowe uznanie go błogosławionym,
  to samo sie tyczy posła Wierzejskiego i wicepremiera Giertrycha.
  Jako wzór cnót, przykład najbardziej pracowitego człowieka wnoszę również o to samo dla wicepremiera
  Gosiewskeigo.
  Zastanawiam się nad wicepremierem Lepperem… ale tu chyba cnoty też przeważają, chyba też można go
  uznać za wzór do naśladowania – zresztą przecież niedawno udał się z pielgrzymką na Jasną Górę,
  grzechy mu odpuszczono, pokajał się… tak zdecydowanie tak – błogosławiony Andrzej Lepper.
  Nie czekam na werdykt papieża, dla mnie oni już są święci…
  Proszę Was, nie najeżdżajcie na nich już więcej, to naprawdę nie wypada.

  Odpowiedz
 16. Flogiston

  Tak jest, koloratura1, ma absolutną rację. Do niedawna broniłem ludzi z PO z całych sił. Nie pozwalałem pod ich adresem nic złego mówić. No cóż byłem ich wyborcą. Ale ostatnio, ze smutkiem stwierdzam, że coraz mniej ich różni od kaczystów. Złośliwi mówią, że to jest PIS-bis. Nie pozostaje mi nic innego, jak uczciwie przyznać rację. Poza tym, to zdziwiony jestem ich postawą, w czasie gdy PiS-iorki ich oskarżają o współpracę z SLD: panicznie się boją takich „oskarżeń”, próbują wszelkim swoim działaniem i każdym słowem odcinać się od SLD, tak aby cienia wątpliwości nie było. Z drugiej jednak strony jeżdżą po tym 'pisie’ jak po burej suce, a głosują tak samo jak 'pisy’. Byleby tylko nikt ich nie podejrzewał o współpracę z SLD. Na dłuższą metę tak się nie da. Ja już im nie wybaczę tego, że kazali mi (razem z kaczystami) naginać karku i podpisać lojalkę względem kaczystów. Wczoraj wieczorem Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tę, wymuszoną na mnie lojalkę, mogę sobie wsadzić do buta!

  Jest mi znacznie bliżej do w miarę normalnej partii (SLD) niż do sekty PISjanistycznej. Skoro moja partia odpycha mnie i zmusza do wyboru innej, to muszę tu oświadczyć, że szybciej przejdę do SLD niż do kaczystów.

  Odpowiedz
 17. TK

  Zdecydowanie za wcześnie na hurra-optymizm.

  Bracia Kaczyńscy raz otrzymanej władzy tak łatwo nie dadzą sobie odebrać. Za ich rządów lustracja i „rozliczanie przeszłości” nie tylko stało się tematem zastępczym dobrym na każdą okazje, stała się dodatkowo instrumentem nacisków i pomysłem na politykę.

  Dopóki archiwa poprzednich służb będą dostępne jedynie dla wtajemniczonych „kapłanów” tej lustracyjnej religii my zwyczajni zjadacze chleba będziemy mogli wyłącznie słuchać tych „nabożeństw” zupełnie tak jakby były przeprowadzone w czystej łacinie – wszelkie pytania grożą ekskomuniką i napiętnowaniem.

  Nie martwmy się jednak, powstają nowe archiwa CBA w których mogą być gromadzone dane o przekonaniach religijnych, orientacji seksualnej, pochodzeniu rasowym…
  Dane te oczywiście będą dostępne wąskiemu gronu i wykorzystywanie jedynie podczas prowadzenia śledztwa a następnie niszczone (a może również skopiowane do zasobów archiwalnych jako „kopie bezpieczeństwa”)

  Może za 20-30 lat politycy będą debatować nad otworzeniem archiwów CBA czy innych służb już rozwiązanych czy zdelegalizowanych – historia lubi się powtarzać.

  Tymczasem jeśli teczek z IPN nie stanie, będzie można wrogom przywalić podejrzeniem o „branie” bycie gejem, lesbijką, muzułmanem, żydem, masonem i to nie prosto w twarz zgromadzonym materiałem dowodowym (bo tym sie poważni ludzie nie zajmują), tylko kontrolowanym przeciekiem za pomocą doborowej gwardii wiernych dziennikarzy „Naszego Dziennika” czy „Gazety Polskiej”

  Metod by kogoś skompromitować ci u nas dostatek i mamy do tego odpowiednie narzędzia.

  Tak z ciekawości zapytam, co by się stało gdyby sędzia Trybunału Konstytucyjnego okazał się homoseksualistą albo chorym na HIV?????

  Polityka ulegnie zmianie dopiero wówczas, gdy mądrość będzie się rozprzestrzeniać równie łatwo, jak głupota. (Winston Churchill )

  Odpowiedz
 18. ciocia_a

  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest w przekonaniu optymistów punktem zwrotnym. Oby!
  W moim przekonaniu – taki punkt wyznaczy wyrok Trybunału Stanu. I oby rychły

  Odpowiedz
 19. salamandra

  zgadzam sie z TK, to jeszcze nie jest poczatek konca PiSu, kaczek i poplecznikow – teraz to dopiero zacznie sie nagonka – normalni ludzie zaczna sie zastanawiac, czy przypadkiem w oczach wladzy nie naleza do jednej z grup wymienionych przez mojego poprzednika, a nawet jesli do nich nie naleza – to nagle moze sie okazac ze sa czlonkami korporacji – a to juz w oczach braciszkow najwiekszy grzech (no chyba ze korporacja jest zarzadzana przez pisowcow)…

  Odpowiedz
 20. doodge

  Tia, ciekawe tylko, jak teraz zachowają się bracia. No bo przecież TK nie pozostawił im innego wyjścia, jak upublicznić teczki (jak to się jeden z braci odgrażał). Ostatnio przypadkiem natrafiłem na filmik, na którym J. Kaczyński zapytany o jego teczkę, mówi: „Proszę panią, zaraz wszystkie teczki będą ujawnione”. (zwrot „proszę panią” uwiarygadnia tę wypowiedź :P) Dodam tylko, że to był fragment wywiadu, który odbył się około 2 lat temu… Ciekawe, jak będzie tym razem…

  Odpowiedz
 21. koloratura1

  Nijak nie będzie.

  Kczyńscy
  1. nigdy nie zrezygnują z broni, jaką są teczki w walce z niepokornymi, a otwierając archiwa prlowskie sami wytrąciliby sobie tę broń z ręki;
  2. tak do końca nie wiadomo (a może właśnie to i owo wiadomo?) co i na kogo tam można znaleźć.

  Odpowiedz
 22. seba

  Zadziwiające. Wśród ogólnego poparcia innych ugrupowań niż PiS odnośnie całkowitego otwarcia archium IPN zdumiewają głosy czołowych polityków PiS – wyraźnie temu się sprzeciwjających.
  I o co tutaj chodzi?
  Lustracja na niejasnych warunkach – TAK Upublicznienie teczek – NIE?

  Ja wysiadam, zaraz mi jakaś żyłka pęknie ;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.