Pewnych granic nie powinno się przekraczać

Zadzwonił mój ojciec i powiedział, żebym zaciągnął hamulec. Chodziło o ostatnie dwa wpisy. W pierwszej chwili oburzyło mnie to. Po dłuższym przemyśleniu sprawy, doszedłem do wniosku, że ma rację. Spytałem też parę innych osób, których zdanie cenię.

Jednocześnie zdanie wyraził Palestrina2005, który określa się czołowym myślicielem UE. Osoby zabierające głos na forum gazeta.pl doskonale wiedzą o kogo chodzi. Wielu określa go wprost Trollem.

Jakiś czas temu, na podstawie paru jego wypowiedzi, wyrobiłem sobie o nim zdanie. Parę razy próbował się tu wypowiadać. Wypowiadać na podobnym, nieakceptowanym przeze mnie, poziomie. Chcąc oszczędzić moim czytelnikom tej wątpliwej przyjemności postanowiłem zbanować go.

Jego zdania akurat sobie nie cenię ale założył wątek dyskusyjny na forum gazeta.pl i z jedną z jego wypowiedzi, muszę się zgodzić:

Ja nie mam nic przeciw krytyce Kaczyńskich. Skoro ich nie lubisz krytykuj ich… Nazywaj ich kaczorami, ptaszorami… wymyślaj śmieszne historyjki na ich temat… nawet obrażaj… Ale pewnych granic nie powinno się przekraczać…porównanie kogos do zołnierza faszystkowskiego i do zagłady w obozach śmierci obraża nie tylko Kaczyńskiego i Giertycha ale także osoby których rodziny zginęły w obozach zagłady…”

Przyznaję, to porównanie było zbyt drastyczne z tą różnicą, że uwłaczało tylko osobom, które przeszły piekło obozów zagłady. Postanowiłem zatem zmienić tytuł wpisu o Giertychu oraz usunąć zdjęcie. Dużo dała mi też lektura stonowanych wypowiedzi internauty o nicku “maac”.

Zapewne czołowy myśliciel będzie triumfował, że czegoś mnie nauczył. W gruncie rzeczy to … jestem mu wdzięczny. Obydwoje jesteśmy Polakami i to jest nasz kraj. Łączy nas troska o niego, różni (i to znacznie) ocena rzeczywistości. Warto jest słuchać ludzi o odmiennym zdaniu. Próbować dyskutować z nimi. Optymizmem napawa wczorajsze spotkanie na uniwersytecie warszawskim. Niestety nazwane przez czołowego polityka PiS – targowicą.

Gdy zaczyna się obrzucanie inwektywami to bardzo łatwo wpada się we wzajemną spiralę nienawiści. Wybijanie okien, smarowanie napisów, przebijanie opon… a potem to już pojawiają się obozy. Historia lubi się powtarzać. Czy tego chcemy w Polsce?

 

 

 

69 myśli nt. „Pewnych granic nie powinno się przekraczać

 1. Palestrina2005

  Pewnie to nie przejdzie przez cenzurę ale napiszę.
  W dalszym ciągu uważam te wpisy za przesadę i porównanie PiS i LPR z faszystami za nie w porządku. Tu zdania nie zmieniam.
  Ale nie zamierzam triumfować.
  W związku z Twoim wpisem rezygnuję z wpisu na moim bogu, w przyszłym tygodniu na Twój temat, w który planowałem ostro Cię zaatakować…

  Odpowiedz
 2. zenobia

  wpisy o PiSie sa nie w porzadku, bo PIS nalezy porownywac do PZPR, bo wiekszosc wyglada i mowi jak komuchy; a niektorym smieciom nawet nie podobaja sie pytania o patriotyzm

  Odpowiedz
 3. Geralt

  jak mozesz: Przyznaję, to porównanie było zbyt drastyczne z tą różnicą, że uwłaczało tylko osobom, które przeszły piekło obozów zagłady.

  Pozorne ruchy, a myslalem ze faktycznie przemyslales. Pamietasz, zrobilem kiedys glupote u ciebie na blogu, przeprosilem i wycofalem sie, naprawdę a nie pozornie. Nie masz prawa do takich porownan, nawet jesli kogos nienawidzisz.

  Odpowiedz
 4. Latarnik

  Zgadzam sie, ze porownanie do nazistow jest zbyt drastyczne. Ze dotyka tych, ktorzy maja z tym osobiste wspomnienia.

  Natomiast zastanawiam sie nad czyms innym. Czy kiedys to bedzie dopuszczalne? Zartowanie z nazizmu, uzywanie go do porownan, itd? Wiele ogromnych tragedii z dalszej przeszlosci jest teraz tak traktowanych, mimo iz nikt nie smial by o nich zartowac w kilkanascie-kilkadziesiat lat po nich. Kiedys myslalem, ze z nazizmem bedzie tak samo – minie czas i stanie sie tylko wydarzeniem historycznym.

  Ale teraz zaczynam sie zastanawiac, czy naprawde. Mamy tak dobre sposoby przekazywania informacji, wspomnien – zdjecia, filmy, dobrze napisane ksiazki, powszechny dostep do tych wszystkich materialow. Czy ten caly balast nie bedzie nas spowolnial? Poprzednie pokolenia jednak szybciej zapominaly o bledach wlasnych przodkow i zajmowaly sie budowaniem przyszlosci bez frustracji wynikajacej z tego co bylo. Mowie tu o dluzszych okresach, niz kilkanascie lat.

  Przepraszam, ze tak sie rozpisalem czesciowo nie na temat, ale cala dyskusja pobudzila mnie do myslenia. Zwlaszcza ze wiekszosc z nas pamieta ze szkoly pewien wiersz Asnyka.

  Pozdrowienia dla wszystkich :)

  Odpowiedz
 5. Zołak

  Historia może i lubi się powtarzać, ale chyba nie sądzisz, że da się tej powtórki uniknąć łagodząc ton głoszonych poglądów? Bo poglądów chyba nie będziesz zmieniał w imię zgody i spokoju?

  Ktoś kiedyś napisał (nie pamiętam już kto), że do zdrowia prowadzą dwie drogi: naturalna i przez chorobę, i że właśnie ta druga jest słuszna. Tak samo jest z wolnością: po drodze do niej jest zniewolenie, i jest to droga, która staje się świadectwem historii, okupionym bólem. Widocznie obozy niczego nie nauczyły, albo ból zanika, skoro głosują na zwolenników powtórki z historii. Nie ma w tym twojej winy.

  Odpowiedz
 6. hip

  nie zgadzam się z wycofywaniem, większość dobrych pisarzy sf pisze o totalitaryźmie w kontekście innego systemu totalitarnego, bo wprost albo by ich aresztowano albo nie zrozumiano. a że palestrina czuje się obrażony „obozami śmierci” to jest, za przeproszeniem, sranie w banie, widząc faszystkowskie metody działania obecnego rządu, konkretnie mam na mysli niszczenie opozycji, demokracji, nietolerancję i propagandę sukcesu. bo skoro mają 51%, to mogą zarządzić wymordowanie pozostałych 49%, prawda?

  Odpowiedz
 7. hip

  jeszcze drobny ps., zeby tak nasz kochany rząd dbał o „przekraczanie granic” i „formę”… choć trochę, ale skoro mają to w kuprach, to zarzucanie innym, że przekraczają granicę, jest typowe od samego początku dla tych dupków i półdupków

  Odpowiedz
 8. Palestrina2005

  Hip,
  kto tu kogo morduje. Czy PiS kogoś morduje ? Gdzie te ofiary???
  Gdzie te obozy śmierci ???

  proszę, używaj rozsądnych argumentów.
  jest tyle spraw za które PiS można merytorycznie krytykować a ty mówisz o jakiś nieistniejacych obozach i zabijaniu…

  Zawsze mówiłem – jak PO chce przegrać przyszłe wybory to niech dalej uderza w te tony…
  Myślicie że pomagacie takimi tekstami PO a tak naprawdę tylko im szkodzicie… tylko później pretensje do siebie…

  Odpowiedz
 9. skubi

  Fraglesi, jak dla mnie, to możesz spokojnie „przekraczać granice”. Czy PiS nikogo nie morduje? Owszem, morduje. Afera z przesadnymi oskarżeniami wobec Mirosława G. spowodowała spadek przeszczepów o połowę. PiS ma na sumieniu kilkadziesiąt trupów.

  Partia gwałcicieli jest u władzy i zajmuje coraz więcej stanowisk państwowych. To nie jest samo w sobie zbrodnią, ale jest popieraniem zbrodni: to sygnał, że można być skończoną świnią i zwyciężać w polityce. Władza dana Samoobronie, to ogromna szkoda wyrządzona Polsce.

  PiS atakuje autorytety. Zwykły człowiek nie jest w stanie odpowiedzialnie zdecydować czy Balcerowicz prowadził dobrą dla Polski politykę, bo do takiej decyzji potrzeba dużo wiedzy. Tak samo zwykły człowiek nie potrafi sam zdecydować, czy prezes Stępień jest bezstronnym sędzią. Gdy zamiast szacunku należnego takim ludziom wprowadzamy „wściekłe ataki” (by użyć określenia PiS), niszczymy to, co Polska ma najlepsze.

  PiS nie założył obozów koncentracyjnych i nie dopuścił się ludobójstwa. Ale wyrządził tyle zła, że możesz sobie pofolgować bez ryzyka, że przesadzisz. Twojego ojca zaszokowały obrazki z nazistami, mnie one nie zaszokowały.

  A ja z przekonaniem i z argumentacja prawną rozpowszechniam pogląd, że panów Kaczyńskich należy posadzić (max 8 lat). Nie „za całokształt”, bo w państwie prawa czegoś takiego się nie robi, tylko za raport Macierewicza. Marzę o tym, żeby rzeczywiscie zostali posadzeni. Argumentacja tu: http://www.skubi.net/macierewicz.html

  Odpowiedz
 10. Palestrina2005

  Przesadzasz Skubi i to bardzo:
  1. Przeszczepy – na tej zasadzie można oskarżyć o śmierć każdy rząd – że za mało dotuje służbę zdrowia, że wysyła na misje do Iraku itd. – jak to się ma do obozów śmierci w których zginęły miliony ? pomyśl o czym ty piszesz bo ktoś kogo rodzina była w takim obozie (moi krewni byli) może się obrazić…
  2. Partia gwałcicieli – Clinton, Berlusconi, Prezydent Izraela – na tej zasadzie trzeba by obalić wszystkie rządy na świecie… bo tyle jest seksafer…
  3. PiS akakuje autorytety – i co z tego ? w każdym demokratycznym państwie tak się robi – zwykła polityczna walka. Wolność słowa powoduje że nie ma świętych krów…

  Jak już mówiłem- takimi postami więcej szkody przynosisz PO niż korzyści…

  Odpowiedz
 11. Mistyk

  Fraglesi ja Cię przepraszam, ale chyba robisz sobie jaja? Niejaka Palestrina to po prostu troll jak dasz jednemu spamować to przyjdą następni..
  Jeśli porównanie LPR czy Giertycha do faszystów nie pasuje to co ulicha oni robią na tych zdjęciach! – http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/86/Mlodziez_wszechpolska.jpg/250px-Mlodziez_wszechpolska.jpg

  Mógł bym wklajać długo takie zdjęcia m i.n. jak ta „Młodzież” W. zamawia piwo jak się bawi w wolny czas przy swastyce. Giertych reprezentuje poglądy bliskie faszyzmowi czy komunizmowi a Twoim zadaniem jest śmiać się z nich! piętnować je! Fraglesi do jasnej.. przecież to jest blog SATYRYCZNY i nawet niepoprawne politycznie politycznie i ostre porównania powinny być obecne nawet jak komuś się niepodobają.
  Nie warto zwracać uwagi na takich osobników jak np. ta Palestrina – większośc ludzi na ich wypowiedzi ma ślepotę, zwracacaj uwagi mądre opinie nie na spam.
  Ale może to i dobrze przynajmniej pokazałeś że my lumpy i wykształciuchy mamy sumienie i wyczucie smaku.

  Odpowiedz
 12. Marek

  Czy Ty Palestrina2005 masz jakieś własne, ukształtowane w wizję świata poglądy czy tylko przekornie zwracasz każdemu na wszystko uwagę?

  Odpowiedz
 13. azraelk

  Uważam, że do przekazania treści politycznej, w formie takiej jak ty to robisz – żadna formyła, żadne przerysowanie nie jest niezasadne.
  Nie obrażasz ofiar, nie pastwisz się nad pamięcią. Pokazujesz, że mentalność tych ludzi jest żywcem wzięta z umysłowości tamtych popaprańców. Trzymają ich tylko w ryzach – procedury demokratyczne, które właśnie chcą zniszczyć – oraz opór społeczny. I ten opór należy podsycać.

  Odpowiedz
 14. Geralt

  […]

  powyższe skasowałem.
  Chcecie dyskutować ? bardzo proszę ! Ale na moim blogu nie będzie obrzucania się mięsem.
  to pisałem ja, fraglesi

  Odpowiedz
 15. zbigniew

  Miałem się już nie wypowiadać, ale postanowiłem jednak dodać małe sprostowanie. Chyba Nie powiedziałem „zaciągnij hamulec”….ale „trochę zaciagnij hamulec”. Korzystając z okazji napiszę dlaczego tak powiedziałem? Cóż, działania rządzących Polską formacji politycznych budzą mój sprzeciw; to nawet za delikatnie powiedziane! I tutaj moją zgoda z Fraglesim jest całkowita. Jednocześnie rozumiem, że młodsi ode mnie ludzie i mający takie same jak ja poglądy, mogą nie „wytrzymywać” już takich decydentów, szkoda im życia; ja widocznie wraz z innymi starszymi Polakami, należę do twardych zawodników dyscypliny „sportowej” nazywanej: WYTRZYMANKĄ – wprowadzoną do terminologii politycznej przez Jana Kaczmarka. My dzięki ciężkiemu treningowi w PRL’u nabyliśmy takich „kwalifikacji”.
  To co obserwuję, to narastająca eskalacja brutalności w akcjach przekonywania się: kto ma rację. Oczywiście, że jesteśmy prowokowani przez działania i wypowiedzi tzw. koalicjantów. Mamy nawet prawo powiedzieć, i to niemal za każdym razem: „to oni pierwsi zaczęli!”, i jeśli coś powiedziałem o „częściowym zaciąganiu hamulca”, to tylko dlatego, że boję się iż walcząc w ten sposób…..nabędziemy cech gorszych niż te jakimi charakteryzują się nasi obecni adwersarze.
  I to by było na tyle – jak mawiał nieodżałowany Profesor Stanisławski !!!

  Odpowiedz
 16. dres_w_beemce

  soltys: a czy jak kaczysci zaczną wsadzać niewinnych do wiezien (po prawdzie to juz to robia), albo ludzie opozycji będą nagle znikać, i jak fragles napisze o tym i nazwie to PO IMIENIU, to tez bedzie złamania prawo Goodwina ? :) no bez jaj…

  Odpowiedz
 17. skubi

  Fraglesi, dlaczego wpuściłeś trolla? Ja wiem, że to Twój blog i możesz sobie wpuszcać, kogo chcesz, ale jednak… porównuj sobie PiSiorków do nazistów albo i nie, ale nie wpuszczaj do siebie trolla.

  Bo zobacz: ja coś napisałem, troll mi odpowiedział i wychodzi na to, że karmię trolla. A to jest takie samo przewinienie, jak złamanie prawa Goodwina.

  Odpowiedz
 18. myślący

  Mohery kazały wycofać wpis i wycowałeś. To prawda, że w Polsce panuje dyktatura i demokracja zagrożona. Nawet Ty nie mogłeś się jej oprzeć. Trzeba walczyć w Europie o WOLNĄ Polskę. Wolną od tych zawistnych kaczorów! Zawiodłem się na Tobie.

  Odpowiedz
 19. moon5

  Zdjęcie z Giertychem byłoby mogłoby tu wrócić, gdybyś usunął obóz koncentracyjny z tła. Sam Giertych wyszedł zabawnie.

  Odpowiedz
 20. Valdo

  Jestem zwolennikiem tego co robisz.Bardziej przerazaja mnie srodowiska z mieczykami w klapie.Bardziej obrazaja nas ,Polakow, te srodowiska poslugujace sie haslami,gestami z ponurej przeszlosci.Bardziej mnie obraza MW ze swoim uklonem w strone faszyzmu niz Twoja praca.Charlie Chaplin ,w swojej produkcji „Dictator” juz w 1940 pokazal co moze nazism.Uwazam ,ze zadnych barier nie przekroczyles.Ludzie tacy jak Ty postrzegaja rzeczywistosc w sposob pelen aluzji i porownan.Pozdrowienia.Staly bywalec Twoiej rubryki.

  Odpowiedz
 21. koloratura1

  Giertych, jego Młodzież Wszechpolska, to faszyści z przekonania, a to, że nie działają tak jak pierwowzór, bynajmniej nie wynika z braku „dobrych” chęci, a raczej – możliwości.

  Kaczyńscy nie są faszystami, są kato – narodową bolszewią. I znowu – gdy idzie o sposoby i skuteczność działania – jak i w przypadku Giertycha – ich problem wynika wyłącznie z braku możliwości działania.

  Czy dopracują się możliwości takiego działania? Mam nadzieję, że nie.

  Ale ostrzeżenia, choćby takie jak w tym satyrycznym blogu Fraglesiego, są jak najbardziej na miejscu i ze wszech miar pożądane.

  Odpowiedz
 22. hip

  może z tą wytrzymanką to nie taki zły pomysł? mniej zacietrzewienia a więcej śmiechu? na przykład, lansowany przez co niektórych pomysł, że Fraglesi szkodzi PO, czyż to nie wspaniałe?
  jeśli chodzi o prawo godwina, to poza tym, że można je dość zabawnie wykorzystać, to można je potłuc o kant tyłka, równie dobrze można powiedzieć, że przegrywa pierwszy, który sprowadzi sprawę ad absurdum. czego Ci życzę :)

  Odpowiedz
 23. ciocia_a

  Są dwie szkoły:
  1. – z chamem kulturalnie, subtelnie, z kagańcem oświaty – bo może to go czegoś nauczy;
  2. – najpierw jak w punkcie pierwszym, a jak nie pomoże, to tym kagańcem w łeb. To zresztą też niczego nie nauczy, ale nam ulży.
  Ale najlepiej: wyśmiać, ośmieszyć, wykpić i pokazać nagiego – nie króla wprawdzie, ale tego właśnie chama i nikczemnika. Co Fraglesi robi z dobrym skutkiem.
  A w ogóle, zgadzam się ze Zbigniewem, że nie wolno schodzić do poziomu oszalałych kaczystów.

  Odpowiedz
 24. leganet

  fragles nie odpuszczaj – nie zaciagaj żadnego hamulca-wywal trola i dalej mieszaj w tej kaczej zupie – bo zaczynają przekraczać rubikon głupoty – patrz słowa oszalałego pisuara Girzyńskiego !

  Odpowiedz
 25. ciocia_a

  -> salamandra

  Ale jeśli wykrzyczy się przed nagusem (czy Negusem) i pokaże choćby fraglesowe lusterko? A zresztą, niech sobie Nagus wierzy w koronacyjne szaty, grunt, by obserwujący go tłum popukał się w czoła i pokazał palcem tę nagość (a nie użyję nawet eufeminizmów do literalnego określenia tej podziwianej przez nas nagości)

  Odpowiedz
 26. Flogiston

  Podpisuję się pod tym, co mówi tu większość, najlapidarniej i najtrafniej powiedział to >>leganet

  Odpowiedz
 27. Flogiston

  Podpisuję się pod tym, co mówi tu większość, najlapidarniej i najtrafniej powiedział to >>leganet. Trzeba mieszać w tej kaczej zupie, żeby nie dopuścić do znieczulicy i do „przyzwyczajania się” nas wszystkich do tej pełzającej faszyzacji kraju. Fragles dobrze robi, stosując metaforyczne porównania i rysując futurystyczno-historyczne obrazki totalitarystów. Ja wiem, że winę za dopuszczenie wszechpolaka i buraka na salony władzy ponoszą kaczory i że bardzo możliwe, że będą jeszcze odpowiadać za to (i za wiele innych spraw) przed Trybunałem Stanu, ale nadal trzeba pamiętać, że z niewoli kaczystowskiej nikt nas nie wybawi, jeśli sami o to nie będziemy zabiegać!

  Co do Trolla Palestrina00005. Nie pozwól Fraglesie, żeby Cię ten Troll cenzurował i żeby Ci stępiał ostrze satyry. Ten Troll, jak każdy kaczysta jest totalitarystą, a tacy to lubią zamordystyczną cenzurę. Ten Troll próbuje Cię cenzurować, nie pozwól mu na to! KC PIS jest tak samo totalitarną partią jak kiedyś przed laty była PZPR. Tamci też uwielbiali cenzurę. Powiem więcej, takie systemy (Jedynie słusznej Jedynej Partii) uwielbiają cenzurę, bo ich największa broń – to słowo; nic więcej nie potrafią, tylko gadać. Jeśli podejmiesz z nimi walkę słowną, oni wiedzą, że przegrają, więc dlatego tak Ciebie Troll cenzuruje.

  Zwróćcie uwagę jak oni zachowują się w programach TV, gdy są zaproszeni do dyskusji: żaden z nich rozmówcy z PO, SLD czy z PSL nie daje dojść do głosu, przerywa w pół zdania, komentuje wypowiedź przedmówcy, a jak nie ma już żadnych argumentów, to powie: „a Kwaśniewski pił w Charkowie” albo „to jest wina Platformy” (gdyby było pytanie dlaczego pada deszcz). Nie dajmy się cenzurować trollom i nie poddawajmy się autocenzurze!!!!

  Odpowiedz
 28. abc

  W odcinku Targowica słusznie zwrócono mi uwagę po moim komentarzu –
  „Dictator-1940 by Charli Chaplin. Polecam. Szczególnie tych obrażonych i zniesmaczonych.”
  Życzę powodzenia w dalszej pracy.

  Odpowiedz
 29. szara sieć

  fakt chłopie !!
  nieco pojechałeś po bandzie.
  Jak zapewne wiesz z moich postów na osowa.com, populo-ideologia pisowska ich hipokryzja i (o ironio) bolszewizm, budzi we mnie organiczny wstręt. Kiedy słyszę Jarosława czy Zbigniewa 00 zbiera mi się na wymioty. Nie mniej fakt .. są granice.
  Wykonałeś tzw. klasyczną „przeginkę”, ALE !!! szacunek za to że gotów byłeś do tego się przyznać i przeprosić. Moim zdaniem każdy czasem lekko się rozgrzewa i zapędza o „jeden most za daleko”, co jest poniekąd zrozumiałe jeśli wziąć pod uwagę że wypowiadasz się emocjonalnie (bo inaczej o „nich” nie da rady :) ), jednak NIE KAŻDEGO stać na autrefleksję i korektę swojego stanowiska. MAM NA MYŚLI ZWŁASZCZA ZAŚLEPIONYCH PROKACZYCH IDEOLOGÓW IV RP.
  I dla tego (kolego) SZACUNEK I POWAŻANIE (jak mawiają grypserzy :) ) … (trza się powoli uczyć „języków” bo jeśli jeszcze nie siedzimy to tylko przypadek lub jakieś niedopatrzenie min. Zi0br0 :)
  Pozdrawiam
  SZAŚ

  Odpowiedz
 30. piotr

  Ciekawe, jak potoczyła by się historia gdyby w 1917 lub 1933 roku były dzisiejsze media, zwłaszcza internet?? I ciekawe gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby nie te media i opinia międzynarodowa (albo raczej euro z Brukseli)??
  => Fraglesi – może trochę za mocno, ale nie za bardzo

  Odpowiedz
 31. A.W.

  zapominasz sie synku. używasz manipulacji godnej nie, nie potępienia ale wyśmiania. Masz luki w historii. Niestety.

  Odpowiedz
 32. fraglesi

  @AW
  Cóż…
  Potwierdza się po raz kolejny smutna prawda, że wyznawcy pisuaru to ludzie gorzej wykształceni, o niższym poziomie kultury, mieszkający w tzw. Polsce B. (Kraśnik to gdzieś koło Lublina?)
  Nieufni, szukający wrogów wszędzie i skorzy do obrażania innych.

  Odpowiedz
 33. homopoliticus

  a ja się ciszę, że wróciłem i mogę czytać Fraglesa. o! ps. innych też, zawsze lubiłem tutaj zaglądać
  ps’ autocenzura? to chyba nie w twoim stylu, ale ok, jak wolisz ;)

  Odpowiedz
 34. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 35. Cpols

  A scie sie rozgadali. I nikt nie zauwazyl, ze w tym wszystkim chodzi tylko o ograniczanie wolnosci slowa przy pomocy argumentu o obrazaniu uczuc innych ludzi.
  A w Polsce nie ma tradycji wolnosci slowa. Zawsze sie znajdzie jakas palancina by zaprotestowac w imie uczuc wyzszych.
  Na szczescie sa blogi ktorych nie da sie tak latwo ocenzurowac.
  Fraglesi! Zobacz ile ludzi staje w twojej obronie. Nam sie podoba to co robisz i dlatego czekamy z niecierpliwoscia na kazdy nowy obrazek i komentarz.
  A jesli chodzi o dobre stosunki z Ojcem to zawsze mowilem mojemu dziecku (32 lata w piatek), ze nie byloby postepu gdyby dzieci nie byly madrzejsze od swoich rodzicow.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.