Czarna żmija

Mój luby, Jaro Kaczy kooper, wyhodował żmiję na łonie. Czarną żmiję. Jego pomocnik, Zbig, młody chłopak, były stajenny, porwał się na swego nauczyciela i przejął władze w Ducktown.

Niewdzięczny plugawiec. Toż Jaro wszystkiego go nauczył. Za syna go miał. Razem tropili czerwonych komanczów. Razem przegonili z miasta bandę złego Donalda de Tuskos. To dzięki Jaro, ten parszywiec, stał się poważanym obywatelem. Prawą ręką szeryfa.

Kto mógł przewidzieć, że gdy obrośnie w piórka, obróci się przeciwko memu lubemu? Teraz rozumiem czemu tak często gościł w redakcji naszego dziennika. Czemu tak często zwoływał wiece, A ta wyprawa do tych psów szwajcarów, bankierów z Zurich Town, z w poszukiwaniu rzekomego złota czerwonych komanczów?

Nie jest więc już mój luby szeryfem. Czarna żmija zamknęła go w areszcie. Grozi mu stryczkiem. Podburza lud (a lud u nas ciemny) przeciwko niemu. Twierdzi, że mój luby za mało bezwzględnie rozprawiał się wrogami. Tymi na zewnątrz i tymi wewnątrz.

Za jego wezwaniem mieszkańcy Ducktown zaczęli budować nowe więzienie na terenie dawnej kopalni. Stwierdził, że stare jest już niewystarczające. No tak, powsadzał do niego wszystkich dawnych pomocników Jara.

Poprzedni odcinek

7 myśli nt. „Czarna żmija

 1. lcc

  Oj, żeby tylko pułkownik Szczy-Gieł nie przybył z odsieczą, na swym karym rosomaku, z jastrzębiem-nielotem na smyczy…

  Odpowiedz
 2. Qba

  Nawet Putros don Wąsons stracił na tę okoliczność swój zarost;)
  A tak na poważnie, to Ziobro zbliża się wielkimi krokami do ściany zderzenie z nią może się okazać dla tego ambicjonera wyjątkowo bolesne.

  Odpowiedz
 3. Valdo

  Bracia nie dopuszcza do tego.Przerost ambicji,samodzielnosc.To smiertelna pulapka dla Najsprawiedliwszego.Kwestia czasu bedzie tolerowanie samowolki przez Braci.Kara jest jedna-odlot.

  Odpowiedz
 4. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 5. doodge

  No cóż. Był już minister, co to samodzielny być próbował… i nawet języki obce znał… Może Zbig już nie pamięta tej historii, bo zaczyna popełniać te same błędy…

  Odpowiedz
 6. Bolek

  Zbig jest zbyt młody i nie zna wierszyka z czasów prlu, według którego Jaro prowadzi politykę personalną:
  „Nie krytykuj, nie podskakuj,
  Siedź na d.pie i przytakuj,
  A dożyjesz starczej renty
  Nawet w d.pę nie kopnięty
  I gdy przyjdzie życia kres
  Westchniesz cicho -„s.ał was pies”.
  Kazio i Radek też nie znali tego wierszyka…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.