Borat

Nazywam się Jan Kowalski ale przyjaciele mówią na mnie Borat. Jestem z Polski. Mój kraj leży w Europie. To duży kraj. Na pewno słyszeliście o nim. Co mówicie? Kartofle? jakie kartofle? Wałęsa? Nie, nie słyszałem o kimś takim.

To co, że premier mojego kraju trzyma pieniądze na koncie u mamy? Nie ma się z czego się śmiać! Wszyscy tak robimy. Zakopujemy w ogródkach albo trzymamy w skarpetach. Gdybyście wiedzieli jacy u nas złodzieje siedzą w Bankach.

Lubię waszą telewizję. Fajne są u was filmy. Ludzie się w nich całują, tulą a czasem i kochają. Ludzie powinni się kochać. U nas niestety tak nie ma. Wycięte wszystko bo rząd stwierdził, że budzi to tylko złe chucie.

Z tego też powodu, kobiety i dziewczyny muszą nosić chustki na głowie. Nie wolno im nosić spodni tylko długie spódnice. W telewizji są tylko kanały dwa: TVP i TV Trwam. Radio jedno. Nie ma juz w kioskach tych kolorowych gazet z dziewczynami. Czasem szwagier coś przemyci.

Nie wolno nam używać gumek. Za samo posiadanie 5 lat w kamieniołomie. Tylko kalendarzyk. A wiadomo, że często się człowiek pomyli i bach. Bocian leci. Dzieci u nas dużo. To dobrze. Szkół też dużo. Rząd nowe stawia a uczą nauczyciele z Ligii. Dzieci mają niebieskie mundurki a nauczyciele czarne. Ślicznie to wygląda jak tak rano mają apel i śpiewają Bogu Rodzicę Dziewicę. Każde dziecko należy do Giertychjugen. Rosną na dobrych i posłusznych obywateli.

Gejów u nas za to bardzo mało. Większość wyjechała a ci co zostali muszą nosić takie specjalne opaski. Mają swoje własne autobusy i tramwaje. Wiadomo, oni roznoszą AIDS. Napluje taki na ciebie i po tobie. Poza tym geje to w większości pedofile. Jak się, któregoś przyłapie koło dzieci, to trafia najpierw do getta, a potem wywożą ich do obozu pracy.

Lud u nas bardzo wierzący. Codziennie chodzimy do kościoła. Spróbował by ktoś nie. Zaraz trafi do obozu pracy. Na pielgrzymki też chodzimy raz w roku. Dobrze się nam żyje, spokojnie. Nie tak jak za tej, tfu!, III RP. Nie ma biednych nie ma i bogatych. Wszyscy mamy po równo.

27 myśli nt. „Borat

 1. Palestrina2005

  Cóż fajny tekst, oczywiście jeśli potraktujemy go odpowiednio, czyli jako parodię lewicowych środowisk Ameryki i UE…
  A tekst Fraglesi należy potraktować moim zdaniem jako ironiczny obraz Polski jaki mają Amerykanie czytający New York Times i wszelkie zagraniczne artykuły Michnika i Geremka i wierzący we wszystko co im medialne „autorytety” mówią.
  Brakuje jeszcze mi tylko tekstu o tym jak Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki…

  Pamietajcie, że prawdziwy Borat robił sobie jaja z Amerykańskiej wizji Kazachstanu i tego, iż np. Amerykanie myśleli, że obywatel Kazachstanu nie potrafi korzystać z toalety, strzela do każdego napotkaniego Żyda, gwałci swoje córki.
  Na tej zasadzie wpis Fraglesi świetnie oddaje poziom wiedzy na temat Polski lewicowych elit Ameryki, czytających lewicowe gazety, dla których głównym źródłem wiedzy o Polsce są Michnik i Geremek…

  Odpowiedz
 2. skubi

  Fraglesi, tekst na czasie, ale teraz czekamy na coś o Fotydze i kwiatach. Nie rozczaruj wiernych czytelników, Fotyga i kwiaty muszą być.

  Odpowiedz
 3. Latarnik

  Palestrina – Borat nie robil sobie jaj z amerykanskiej wizji Kazachstanu – on im wciskal swoja wlasna kreacje, wykorzystujac ich ingorancje. Amerykanie wczesniej nic o Kazachstanie nie mysleli.

  I rozczaruje Cie – elity Ameryki wiedza bardzo duzo o Polsce i ze szczegolami. Musza – lokuja u nas calkiem sporo pieniedzy. I coraz czesciej spotykam sie z bardzo szczegolowymi pytaniami na kolejnych konferencjach. Pytaniami zdradzajacymi, ze ludzie dobrze oceniaja sytuacje spoleczno-ekonomiczna Polski.

  Co innego przecietny obywatel, ktorego obce kraje interesuja tylko wtedy, kiedy jest smiesznie lub tragicznie. Ale to juz inna bajka.

  Odpowiedz
 4. Levy

  Fragles, tak z ciekawości – w komentarzu do tekstu „Pieprzony gej” napisałem, że następny film Cohena będzie o Kaczylandzie. Czyżby była to inspiracja do powyższego?

  Odpowiedz
 5. Flogiston

  Biorąc pod uwagę to, że wyborcy moherów to ludzie ciemni jak tabaka w rogu, a także ludzie zawiedzeni, bo nic im w życiu nie wyszło (oczywiście z powodu masonów, Żydów, cyklistów i innych jakichś tam komuchów, złodziei i innych aferzystów) – ciekaw jestem do jakiej kategorii należałoby zaliczyć takiego Palancina0005?? Do tej pierwszej czy do tej drugiej? Taki Qtas, podnosi mi ciśnienie, gdy zaczyna wyrażać się O Geremku, Michniku, Mazowieckim czy Kuroniu. Palant jeden nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że gdyby nie ci ludzie, to do dziś latałby i wychwalałby wyższość socjalizmu nad demokracjami zachodnimi. No ale cóż, jeśli taki Palancina jest odmóżdżony, to już mu nic nie pomoże. Niech tam sobie słucha tego palanckiego rządowego radyjka z Torunia i tych popaprańców, na których głosował.

  Odpowiedz
 6. Palestrina2005

  Flogiston,
  Muszę Cię obudzić z Twego snu…
  Komunizm i Układ Warszawski zniszczył Prezydent USA Ronald Reagan – Wielki Nieustraszony Pogromca Komuchów (twardy jak nasz Ziobro) w dużej mierze dzięki bardzo silnej amerykańskiej gospodarce, szalonemu wyścigowi zbrojeń i blefem z gwiezdnymi wojnami. Wałęsa (przy całym szacunku dla tego co zrobił), Geremek, Michnik i inni byli tylko pionkami w wielkiej grze… Gdyby ich nie było wynik tej gry byłby taki sam – Układ Warszawski i tak by się rozpadł.
  Zrobiliśmy reformy – bo Gorbaczow pozwolił…

  Odpowiedz
 7. dres_w_beemce

  Flogiston, a Ty co sie żołądkujesz :) take it easy :) jakby Palestynie było tak dobrze w tej jego 4RP, to by sie nie wyżywał na blogach :)

  A prędzej czy później na własnej skórze chłopaczyna odczuje na własnej skórze rezultaty rządów PiS :)Chciałbym wszystkim przypomnieć ze rewolucja w pierwszej kolejnosci pożera własne dzieci :)

  Odpowiedz
 8. salamandra

  …ktos kiedys spiewal (o innych ludziach i innej sytuacji), ze „zycie przeroslo kabaret”, i to znowu sie sprawdza… nie trzeba nam Cohena, nasza szacowna wladza sama pisze scenariusz,sama rezyseruje i sama sobą obsadza głowne role – i wychodzi z tego naprawde dobra komedia, niestety tylko dla kogos, kto to oglada z boku … tylko czemu mnie ona przestala juz bawić?

  Odpowiedz
 9. Palestrina2005

  Ej, Skubi, dałeś się nabrać – to nie była prawdziwa Jola tylko jakaś podszywaczka.

  Ja tez mam takich na forum GW pełno – palestyna2005, palestrina20005, palestrina2o05 itd. zmieniają jedną literkę aby upodobnić się do Mnie… ale kiepsko im to wychodzi…
  Walczę z nimi jak mogę, piszę do administratora i jakoś udało mi się opanowac sytuację…

  Odpowiedz
 10. Latarnik

  Palestrina,

  Niestety, powierzchownie bardzo to przedstawiasz. USA swoimi sankcjami mogloby zburzyc uklad warszawski, ale nie komunizm/socjalizm. Gdyby nie osoby naprawde wielkiego formatu, jak wspomniany Geremek czy Kuron, to mielibysmy PRL 2, PRL 3 lub inne biedniejsze odmiany, z zamordyzmem, bieda i kombinowaniem ponad miare. Vide Kuba i Korea Polnocna. U nas byloby to jeszcze bardziej chore, bo nie mieszkamy na wyspie/polwyspie i mamy sasiadow, wiec przemyt by kwitl…

  Tylko odwadze i wartosciom pewnych ludzi zawdzieczamy, ze mamy Polske demokratyczna z rynkowa gospodarka. Mozesz krytykowac wiele sytuacji, ale zaprzeczajac pewnym ludziom zaslug, marginalizujac ich, bardzo splycasz swoje poglady.

  Odpowiedz
 11. kornett

  Słuchajcie, jak czytam o wyczynach Giertycha, jak słucham jakającej się Fotygi, jak oglądam cmokającego Prezydenta i jegomać Brata, a na koniec poczytam sobie dolnolotne wywody Palestriny „a w Ameryce to murzynów biją”, to dochodzę do wniosku, że mieszkam w kraju wiariatów, gdzie rozsądek i umiar zostały zakrzyczane i wyrzucone na śmietnik.
  Krew mnie zalewa, gdy czytam jak Giertych z PiSniętym wojewodą W-wskim chcą przenieść obwodnicę W-wy na wał Wiślany, bo mają w pobliżu planowanej od 30 lat autostrady swoje domki. (http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4190304.html) Cholera mnie bierze, gdy (tfu!) minister edukacji wycina książki z listy lektur, bo nie są ideowo spójne z jego popierniczonymi poglądami, i trafia mnie na maksa gdy słucham bełkotu Zawiszy, czy Leppera udawadniających nam wszystkim jakimi jesteśmy IDIOTAMI.

  Quo Vadis Polonia?! Quo vadis…?

  Odpowiedz
 12. Flogiston

  >> Latarnik
  On (w domyśle palancina0005) nic nie spłyca, on ma taki rozumek jakie poglądy.

  Zdaje się, że ja tu on Was wielu jestem starszy i pamiętam, że w czasach I Solidarności i później w stanie wojennym tacy jak Palancina opluwali Solidarność, opluwali dążenie społeczeństwa do niepodległości. Rozumiecie, taki betonowy aktyw partyjny. Nigdy ich nie szło przekonać, że nie mają racji, że Solidarność niczego złego nie robi, że wręcz przeciwnie, że to wszystko niesie nadzieję. Nic to nie dawało. Beton. Beton. Beton. I co ciekawe, te same osoby, które wtenczas zwalczały Solidarność, teraz popierają kaczystów i moherów. Skąd się to bierze? Chyba stąd, że takie Palanciny nie rozumieją demokracji. Dla nich zamordyzm to jest to, co im się najbardziej podoba. Poza tym pamiętajmy, że tamtych wrogów Solidarności i tych wrogów demokracji łączy jedno: niczym nieuzasadniona nienawiść do Żydów. Kiedyś (w latach 90’tych) powiedziałem w obecności takiej właśnie mentalnej Palanciny, że będę głosował na Unię Demokratyczną. Palancina do mnie z przerażeniem w oczach: „Przecież to są Żydzi!?!”. Odpowiedziałem: „No i właśnie dlatego będę na nich głosował!”. I co? Morda się zamknęła. Z taką Palanciną0005 nie ma sensu dyskutować. To jest bieda_umysłowa, jak mówi Matka_kurka. Tacy rozumieją tylko proste pojęcia: Żyd, Nie-Żyd (okradli, rozgrabili, złodziejska prywatyzacja itp. itd.)

  Odpowiedz
 13. hip

  z Palestriną nie ma co dyskutować, to nie jest bieda umysłowa, jak twierdzi Mr. Floginstone, tylko moim zdaniem mała odporność na wciskanie kitu. jak ktoś umie czytać i myśleć, to WIDZI, że RP ma nadal numer III, i że się nic nie zmieniło, paru cyników usiłuje nam wmówić, że jest inaczej. a skoro JEST inaczej – to dlaczego nikt nie umie nic POKAZAĆ, tylko TWIERDZI? na czym, realnie, namacalnie, fizycznie polega zmiana? na zastąpieniu jednych ludzi innymi? czy natura ludzka się zmieniła? Palestrina, odsyłam do „Human Condition”, Hannah Arendt.

  Odpowiedz
 14. the_foe

  ta cala koalicja to po prostu bezideowe barachło:
  1. Jarosław Kaczyński w 1990 roku, jako szef TS stwierdza ze dzinnikarz ma obowiazek pisac tylko o tym i w taki sposob jak szef czyli on każe, kilkanascie lat pozniej jak premier rządu chcial wprowadzac prawo nakazujace drukowac gazetom to co dziennikarz napisze niezaleznie czy red. naczelnemu sie podoba to czy nie.
  2. w 1991 roku JK stwierdza, ze najwiekszym zagrozeniem dla demokracji jest proba adaptacji norm chrzescijanskich na grunt prawa panstwowego. Kilkanascie lat pozniej, razem ze zwalczanym ZChN zaklada PiS i kokietuje kosciol
  3. JK tuz po upadku rządu Olszewskiego prowadzi intesywne rozmowy z Unia Demokratyczna w celu stworzenia rzadu, tak aby Pawlak nie zdolal dostac wotum zaufania (ach jaka szkoda ze ktos tego nie nagrywal!). Plan powiedzie sie polowicznie. UD rzeczywiscie zostawi Pawlaka z reka w nocniku, ale tworzac rzad z ZChNem, wtedy smiertelnym wrogiem PC i Kaczynskich. W rzadzie Suchockiej wiceminstrem edukacji zostaje kazimierz Marcinkiewicz.
  4. W 1993 roku Jk przeprowadza „dzienna zmiane”: razem z Krzaklewskim obalaja rzad na zasadzie „nas nie dopuszczacie do koryta to my je wywrocimy”, mimo ze bylo juz wiadomo ze SLD wygra wybory.
  5. W 1995 roku Kaczynscy angazuja sie w kampanie antywalsowska, tak zeby za wszelka cene nie wygral wyborow. Pierwotnie Kaczynski (nie pamietam niestety ktory) mial kandydowac, ale wyniki sondazy rzedu bledu statystycznego zbily go na ziemie. Do samego konca dezintegruje jakiekolwiek proby jednosci prawicy w popieraniu walesy (inicjatywa 3/4), bioroac pod uwage ze Kwasniewski wygral o wlos, bez problemu mozna stwierdzic ze Kaczynscy pomogli wygrac postkomuniscie wybory. Zrobili to tylko by zemscic sie na Walesie.
  6. teczka kaczynskich w sumie ma 12 stron. JK stwierdza ze polowa jego teczki zostala dodana przez Lesiaka, co oznacza ze oryginalna jest tylko okladka. W raportach SB z najwazniejszego zrywu – wydarzen sierpniowych – nie ma ani slowa o JK, i lediwe kilka zdan o LK. Notke SBeka, ktory pisze ze JK boi sie tak internowania ze jest nie grozny dla ustroju, dzis JK uznaje za falszywke Lesiaka. Nie przeszkadza to im deprecjonować dokonania takich gigantow jak Kuron (9 lat w wiezieniach!), Michnik (juz w 1968 roku zaliczony do wrogow PRL przez samego Gomułke – co zrobil publicznie!), Wałesa (600 tomow akt w IPN), Bartoszewski.
  7. Pomimo rzekomej pryncypialności JK ma swoich szeregach politycznych prokuratorow z czasow PRL (Wasserman), zdrajcow z PRONu (Karski), „różowych” Uwoli (Ujazdowski) i tworzy koalicje z bylymi czlonkami PZPR, klakierami Jaruzelskiego, ludzmi znajdujacymi sie na liscie Macierewicza, kryminalistami, pedofilami, fundamentalistami katolickimi, kłamcami, rozwodnikami, ateistami (niedawno ochrzczonymi)

  Odpowiedz
 15. doodge

  @Fraglesi:
  Zapomniałeś o tym, że geje to przecież samym spojrzeniem potrafią zarazić homoseksualizmem… Na szczęście Narodowe Laboratorium Katolickie pracuje już nad lekarstwem na tę wstrętną chorobę…

  Odpowiedz
 16. Latarnik

  Flogiston, hip:

  Mimo wszystko uwazam ze dyskutowac nalezy umiec z kazdym. Jesli Palestrina ma takie poglady – jego prawo. Nie zamierzam go przekonywac, nie jestem Syzyfem, ale jesli widze, ze gdzies moge mu wykazac podstawowe bledy logiczne (bez wnikania w szczegoly), to to zrobie. Wydaje mi sie ze wbrew pozorom jest to myslacy czlowiek – przynajmniej drugi raz takiego argumentu na innym forum nie uzyje, bo bedzie wiedzial ze nie do konca ma racje. A jesli nie bedzie chcial przyjac do wiadomosci? Coz, przynajmniej nie bede czul, ze mnie znieczulica opadla i mi wszystko jedno :)

  Poza tym nigdy nie zejde do argumentow typu wyzwiska – to jest cos co mnie mierzi w Kaczynskim (jeszcze od czasu uczeszczania na jego wyklady), wiec na pewno sam tak postepowac nie bede. Mam za duzo szacunku do innych ludzi. Gdyby taki szacunek mieli Kaczynscy, fraglesi bylby poczytnym autorem sci-fi, a ja nie mialbym tylu znajomych Polakow w Londynie…

  Odpowiedz
 17. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 18. Marek

  Fraglesi, niedawno pisałeś o wietrze swobody a dzisiaj co tak smutno?
  Palestrina, jeśli Wałęsa, Geremek i Michnik byli pionkami to kim są dzisiaj Kaczyńscy?

  Odpowiedz
 19. Sceptyk

  Tylko nie analogie.
  Jeżeli dwa półdupki tworzą d..ę, to nie znaczy, że dwa półgłówki tworzą głowę. (Do panów z CBŚ: Wszelkie podobieństwo… i te de. A ponadto zdanie: „My wiemy lepiej, co wtedy myśleliście” pamiętam z przesłuchania w 1953 roku).

  Odpowiedz
 20. Palestrina2005

  Latarnik,
  Nie zgadzam się z Twoją argumentacją.
  Nie napisałem że Wałęsa nic nie zrobił, tylko że w skali makro był pionkiem.
  Inne kraje nie miały Wałęsy, Michnika, Geremka i jakoś im się gorzej od nas nie wiedzie też weszły do UE… Dlaczego? Bo Gorbaczow pozwolił bo widział ze cały system się wali.
  A USA nie rozwaliłoby Układu Warszawskiego tylko przez sankcje. ZSRR potwornie bało sie wyścigu zbrojeń który ich gospodarkę doprowadziłby do ruiny i gwiezdnych wojen które zakłóciłyby rownowagę sił.

  Poza tym wątpie w PRL 2 i PRL 3.
  Dlaczego? Członkom PZPR się to nie opłacało.
  Nakradli w PRLu ogromne sumy i nie było co z nimi zrobić i jak ich pomnażać.
  Bo gospodarka kiepsko się miała. Ludzie z PZPR i SB własnie dzieki transformacji rynkowej mieli możliwość efektywnie spożytkować i pomnożyć to co wczesniej ukradli a przy okazji jeszcze więcej nakraść przy okazji „uczciwych” prywatyzacji.
  Poza tym jak się ma kasę każdy chce z niej korzystać. A jak korzystać z kasy w „szarym socjaliźmie”? Trochę trudno. Syn Jaroszewicza musiał wyjeżdżać i szaleć w kasynach, ale nie każdy mógł sobie pozwolić na takie skandale w komunistycznym ustroju.
  Więc lepiej było przejść do gospodarki rynkowej. Dzięki temu byli członkowie PZPR mogą teraz kupować apartamenty w Wilanowie, rozbijać się nowymi Mercedesami klasy S które kupili za ukradzione pieniądze.
  W sumie dla takiego Kwaśniewskiego korzystniejsze było zostać „szanowanym” preziem w miarę demokratycznego kraju niz I Sekretarzem KC.
  Teraz może sobie swobodnie żyć i korzystac z wolnorynkowych dobrodziejstw.
  Nie mówię to już o SBkach którzy nakradli pozakładali z ukradzionej kasy firmy, nakradli prze prywatyzacjach itd…

  Generalnie ogólnie przeciętny Polak bardzo skorzystał na transformacji ustrojowej. Tu nie ma co dyskutować.
  Ale najwięcej skorzystali byli członkowie PZPR i SB. Więc nie mów o PRL 2. Nie było takiego zagrożenia nawet jakby nie było Wałesy. Bo PZPRowcom to się po prostu nie opłacało…

  Odpowiedz
 21. abc

  Niestety to chyba prawda, najlepiej na zmianie ustrojowej skorzystali członkowie PZPR. Nie wszyscy pewnie, tylko ci z wyższych i najwyższych szczebli. Czy teraz jest lepiej – na pewno tak, ale… Najpierw pouczał nas prawie magister, teraz dwóch prawie premierów. I boli mnie w tym wszystkim to, że po rządach „czerwonych” miałem nadzieję, że się trochę zmieni na lepsze. W działaniach Kaczyńskich nie widzę zagrożenia dla demokracji, niestety wszystko to zaczyna przypominać „Proces” Kawki. Kiedy w końcu doczekamy się normalności.

  Odpowiedz
 22. carlfrost

  polityka reagana doptrowadziła do reform gorbaczowa, reformy gorbaczowa pokazały żę syetem jest niereformowalny wpuszczenie odrobiny swobody doprowadziło do jego upadku
  a co do Polski powód jest prozaiczny, gospodarka była w rozsypce, (zdaje się że juz w 1980 roku wysokosć naszych zobowiazań przewyższała wartość PKB) a komunistycznemu rządowi który miał na koncie wprowadzeniu stanu wojennego nikt nie chciał pożyczyć kasy więc komunisći mieli do wyboru albo oddać władzę i ugrać na tym spokojną emeryture, albo pociągnać jeszcze troche u władzy aż wszystko padnie na twarz

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.