Donald Myśliciel

Donald myśliciel był politykiem zamyślonym. Zamiast działać, zamyślał się i trwał tak w bezruchu tygodniami, a czasem miesiącami.

Dookoła świat się walił, a on dumał. Współpracownicy prosili aby zrobił cokolwiek, a on dumał. Przeciwnik bił poniżej pasa, a on dumał. Podkładał świnię, a on dumał. Wypinał rzyć (tylko kopać aby mocno) a on wolał podumać.

Może uciekał w ten sposób przed podejmowaniem decyzji? Czy iść na lewo czy na prawo? Czy wyrzucić krnąbrnego Jana Marię czy nie? Co zrobić z wymachującym penisem Palikotem?

Z pozoru męski, z owym niepokojącym błyskiem w oku, w środku miętki i chwiejny. Lawirował niczym żeglarz pod wiatr. A może nie mógł dojść do siebie po niedawnej przegranej? Tyle kasy poszło na te billbordy…

Swoją postawą zraził wielu zwolenników jego partii, którzy, podobnie jak piszący te słowa, poczuli się osieroceni. Wielu jednak nadal wierzy, że ów śpiący rycerz obudzi się z letargu. Choć na razie nic tego nie zapowiada.

14 myśli nt. „Donald Myśliciel

 1. Flogiston

  Tak, tak. Donald jest nie-Myśliciel. I pomyśleć, że ja na niego głosowałem. Bardzo trafnie go Olejniczak nazwał. Jest to szef „partii PIS-bis”. Głupią ustawę lustracyjną razem z PIS-iorami uchwalili. Zniszczyli Wywiad i Kontrwywiad wojskowy do spóły z Moherami. Opluli Geremka i Mazowieckiego razem z kaczystami. To chyba wystarczy, żeby dać im przydomek myślicieli-nie-myślicieli oczekujących na cud. Myśleć i czekać, aż się cud wydarzy. Oczywiście ciemny ludek do końca świata i 1 dzień dłużej będzie głosował na kaczystów i żadnych cudów nie będzie, a myśliciele niech sobie dalej myślą!

  Odpowiedz
 2. hip

  wspaniałe, niestety jakże prawdziwe, może się obudzi na pieśń Fraglesów, i jak ten rycerz z Giewontu pójdzie w bój :)

  nie zgadzam się z tym „PiS – bis”, bo gospodarczo „PiS bis” to właśnie Olejniczak, kogo obchodzi lustracja i wywiad – kotrwywiad, nie dajmy się zwariować i zejść do klatek myślowych PiS-u, ważne jaką akcyzę płaci się za paliwo i jakie odsetki od kredytu hipotecznego i czy pracę się ma… i przyjaciół.

  Odpowiedz
 3. hip

  i jeszcze ważna jest wolność. wolność. o to walczyliśmy. a teraz chcą nam ją ograniczać. czemu ten Tusk tak siedzi?! kopnę go w tę kamienną d. trola.
  która partia da nam wolność? SLD? PiS? LPR? SO? z tych wymienionych – tylko SLD, ale przyp. takie podatki od wszystkiego, że co to za wolność…
  jedyna nadzieja w tym cholernym PO, które … siedzi, cholera.

  Odpowiedz
 4. Flogiston

  Właśnie, hip, siedzi jak dupa, bo ma dupę z kamienia. Też chętnie bym go kopnął w tę dupę, żeby się zabrał do roboty. Albo niech do chlolery rozwiąże tę partię PIS-bis, to może na gruzach powstanie jakiś ruch społeczny, który wreszcie obali kaczystów!

  Odpowiedz
 5. PaX

  No teraz z komentarzem krótkim, pozycja Poczetu dużo ciekawsza :p niestety szkoda, że aż tak bardzo prawdziwa :

  Odpowiedz
 6. Valdo

  Prawdziwe,az w kamiennej d… szczypie.(oops,przez przypadek uzylem slowa nawiazujacego do nazwiska jednej z poslanek w sposob nie zamierzony)

  Odpowiedz
 7. skubi

  >Albo niech do chlolery rozwiąże tę partię PIS-bis,
  > to może na gruzach powstanie jakiś ruch społeczny,
  > który wreszcie obali kaczystów!

  Nie powstanie. Już w Unii Wolności było widać mocne wady, wtedy powstała właśnie Platforma, która jest dużo skuteczniejsza od Unii (każdy może, prawda, krytykować, ale oddajmy jednak uszanowanie temu, co Platformie udało się osiągnąć). Ale ta skuteczniejsza Platforma nie powstała jako ruch społeczny, tylko jako inicjatywa kilku polityków.

  Jeśli Platforma (czy jakikolwiek twór powstały z przekształcenia Platformy) będzie działać lepiej, to dzięki kilku ludziom dalekowzrocznym, i inteligentnym. Ruch społeczny będzie mógł ich wspierać, ale nic samo oddolnie nie powstanie. Bo gdyby mogło, to by już dawno było powstało, a nie powstało.

  Odpowiedz
 8. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 9. Warszawiak

  mój blog, dopisałem trochę nowości, przepraszam za autoreklamę, ale mam nadzieję, że jest choć trochę w duchu fraglesowych czytelników.

  pozdrowienia
  /-/Cichy

  Odpowiedz
 10. Eva Maria

  Co Platformie się udało osiągnąć? Hmmm, elektorat w poprzednich wyborach. Aaaale przynajmniej pokazał gołą dupcię ;] A dupcia ładna choć brązowa (bez skojarzeń). Taaaa, gołe dupcie to coś, co lubim :3

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.