Jak zdobyć władzę i ją utrzymać

Weź średniej wielkości kraj, tak ze 30, 40 milionów ludzi. Najlepiej taki, który przeszedł okupację i niedawno odzyskał niepodległość. Około 80-90% mieszkańców to tak zwany ciemny lud, idealne nadający się do realizacji celu jakim jest zdobycie władzy a potem jej utrzymanie.

Dobierz sobie współpracowników. Bezwzględnych, cynicznych i nie za bardzo inteligentnych. Od myślenia jesteś ty. Trzymaj ich krótko, inaczej skoczą ci do gardła. Szczuj jednych przeciwko drugim. Ufaj tylko rodzinie. Idealnie by było gdybyś miał brata. Najlepiej bliźniaka. On będzie odgrywał rolę tego dobrego a ty złego policjanta. Razem ukradniecie księżyc.

Stwórz partię, tylko broń Boże! nie kanapową. Możesz na początku być radykalny bo potrzebny ci rozgłos. Potem ustabilizuj się. Pamiętaj aby dobrze ją nazwać. Dwa, góra trzy słowa klucze kojarzące się z tym, za czym prości ludzie tęsknią: Prawo, Sprawiedliwość, Spokój, Naród, Ojczyzna…

W nadchodzących wyborach obiecaj co się tylko da. Każdemu mieszkanie, samochód, pełną lodówkę. Podlej to umiejętnie sosem naprawy moralnej. Obiecaj rozprawienie się z mitycznym układem, który dławi kraj.

Nie zapomnij zadeklarować się, że po wygranych wyborach, będziesz ściśle współpracował z bratnią ci formacją. Spokojnie, potem szybko ich wydymasz, docelowo zlikwidujesz. Władzą nie należy się dzielić. Zawsze możesz współpracować z populistami, skrajnymi narodowcami. Najlepiej jak będziesz miał na nich haki. Będą ci jeść z ręki aż w końcu zjesz ich ty.

Trzymaj się zasady dziel i rządź. Nieustannie wskazuj wroga. Twoi wyborcy to prości ludzie. Ich świat jest prosty. Winą za swoje niepowodzenia obarczają zawsze żydów, komunistów, cyklistów. Dodaj do tej listy wykształciuchów, zomowców, bure suki, Doktorów zabójców, korporacje, szare sieci.

Cały czas odwracaj kota ogonem. Mądre przysłowie mówi, że w mętnej wodzie najlepiej łowi się ryby. Wroga inteligencja pogubi się w końcu. Zrazi do polityki. Nie pójdą na wybory i oto właśnie chodzi. Twój żelazny elektorat na pewno wybierze ciebie.

Opanuj media państwowe. Niech brzmią mile i przyjemnie. Dużo igrzysk, seriali, festiwali dobrego humoru. Nie przejmuj się niezależnymi mediami. Będą tańczyć jak im zagrasz. To hieny. Codziennie łakną nowego, świeżego njusa. Podadzą go dalej nie dostrzegając mistyfikacji. Są za głupi.

Gospodarki nie dotykaj! Pozostawiona sobie będzie dobrze funkcjonować. Rób pozorne ruchy, żeby nikt ci nie zarzucał, że jej nie reformujesz. Swoimi ludzi powstawiaj gdzie się tylko da. Oni też muszą coś uszczknąć dla siebie. Dzięki temu będą ci wierniejsi niż psy. Nie gryzie się ręki, która karmi. Niepokornych zsyłaj na placówkę do Londynu albo do Mongolii.

Gdy będziesz postępował mądrze, wedle powyższych zasad, rządzić będziesz latami. Pamiętaj aby pieniądze transferować na tajne konta w Szwajcarii. Broń Boże nie trzymaj ich u Mamy. Nie licz na wojsko. To ono cię obali gdy zacznie się ruchawka. Miej w pogotowiu samolot i bierz nogi zapas. Nie ma nic milszego jak emerytura na Karaibach.

Zawsze możesz wrócić w glorii, gdy powinie się noga, tym co cię przegonili. Pamięć ciemnego ludu jest krótka

 

 

 

 

19 myśli nt. „Jak zdobyć władzę i ją utrzymać

 1. ZaaZ

  bardzo zabawne, bardzo :( – szkoda, że tylko takie prawdziwe. divida et impera – to nie na wartościach chrz. opiera się nasza kultura(??)/cywlilizacja(?) a na antyku. coż taki wspaniały naród

  Odpowiedz
 2. Hazreth

  Śmiać się, czy płakać? Bo pokazujesz tutaj [nie tylko w tym wpisie, ale na całym blogu] prawdę, która na pozór jeno wygląda jak żart… Nah, wiesz zresztą o tym, bo komentarze czytam i nie jestem pierwszą osobą, ktora to mówi. Ale ślad zostawić wypada, chociaż taki, bo bloga czytam od jakiegoś czasu. Anyway, gratuluję umiejętności ubierania naszej smutnej rzeczywistości w słowa, które chce się czytać :)

  Odpowiedz
 3. Latarnik

  Wiesz, wyjawszy brata blizniaka i nieruszanie gospodarki – opisales transformacje ustrojowa Korei Poludniowej…

  Wiec ten model moglby byc korzystny nawet dla kraju, chociaz nie przy naszej kulturze i nie przy zaslepieniu Kaczynskich.

  Odpowiedz
 4. Flogiston

  Qrcze, Fraglesie! Właśnie przed chwilą na SpieprzajDziadu umieściłem taki tekst, który tu, u Ciebie, lepiej pasuje:

  Jest jesień roku 2009. Odbywają się wybory parlamentarne.

  1. Właśnie Ojciec Rydzyk na falach jedynego już radia polskojęzycznego wezwał wszystkich katolików do głosowania na katolików i do zatopienia liberałów i komuchów: „MOI NAJMILSI W IMIĘ BOGA JEDYNEGO IDŹCIE DO URN I GŁOSUJCIE NA SWOICH, NA KATOLIKÓW. ZATOPCIE LIBERAŁÓW I KOMUCHÓW, KTÓRZY NOCAMI WYSYSAJĄ KREW NASZYM DZIECIOM”
  2. Wszyscy, którzy już nie mogli zcierpieć rządów kaczystowskich stwierdzili, że nie mają na kogo głosować i w związku z tym postanowili nie uczestniczyć w wyborach. Część z nich wyjechała odpoczywać na świeżym powietrzu, na swoich działkach lub nad morze czy w góry. Inni pozostali w domach. ONI NIE MAJĄ NA KOGO GŁOSOWAĆ, więc nie poszli na wybory.
  3. Kaczyści właśnie oczyścili z wszelkich zarzutów i wypuścili z więzień: Dochnala, Długosza, Jagiełłę, Sobotkę, Pęczaka, Jakubowską i innych prześladowanych ludzi w III RP. Jedyna wspaniała nasza Partia PIS, obiecała ustami naszego wspaniałego Wodza JAROSŁAWA, że wszyscy wymienieni tu ludzie, skrzywdzeni przez III RP, będą kierować w nowym rządzie IVrp (WOLSKI) najważniejszymi ministerstwami.
  4. Nasz wspaniały Przywódca Jarosław zapowiedział, że na premiera nowego rządu wyznaczy Andrzeja Leppera, najinteligentniejszego człowieka, który będąc patriotą i bohaterem był prześladowany w III RP.
  5. Prezydentem i naszym wspaniałym Przywódcą nadal będzie nasz wspaniały Jarosław, bo brat Lech zmarł w tajemniczych okolicznościach z niejasnych przyczyn. Złośliwi mówili, że to zwolennicy Jarosława podali truciznę temu trochę ofermowatemu Lechowi.

  Jak miło i wesoło żyje się nam tu wszystkim w tej Naszej Umiłowanej Ojczyźnie wszystkich Wolaków!!!

  Odpowiedz
 5. salamandra

  amen…
  …fraglesi, a moze tak z okazji dluuugiego weekendu „machniesz” jakas optymistyczna notke, bo mi sie jakos tak dziwnie smutno zrobilo (ja nie mam wolnego :( ) …a w sumie to kiedys, ktos juz spiewal „jeszcze bedzie przepieknie, jeszcze bedzie wspaniale”…i tego sie trzymajmy…

  Odpowiedz
 6. Qba

  On nawet jako Imperator wygląda jak świstak.
  No cóż jeśli nie zmobilizuje się większości społeczeństwa by ruszyła tyłki i poszła głosować, to w 2009 czeka nas smutne deja vu.

  Odpowiedz
 7. Flogiston

  >>Valdo vel Brocha!
  PIS-deusze mają swój główny elektorat na wsi, a przede wszystkim wśród ludzi o niskim wykształceniu, takich, co mają problemy w czasie czytania ze zrozumieniem. Ani Ty, Brocha, ani prawie nikt inny spośród tu piszących – nie mamy zbyt dużego kontaktu z tymi ludźmi, więc nic dziwnego, że ich tak rzadko spotykamy. Mam taki głupi styl bycia, że gdziekolwiek jestem, prowokuję ludzi na tematy polityczne. Czasami robię zakupy na bazarze; ci znudzeni sprzedawcy są szczerzy – to są wyborcy PIS-dzielca! Cieszą się, że min. Zero przyczynił się do śmierci Barbary Blidy! H O Ł O T A!!! Niestety jest ich nie mało! Ale my, wykształciuchy, nie mamy na kogo głosować, więc znów nie weźmiemy udziału w wyborach i pozwolimy rządzić Moherom! Ot, co!

  Odpowiedz
 8. Liberalny Kalwin

  Zapomniales dodac:

  Z Kosciolem nie zadzieraj. Modl sie publicznie, pokazuj przy kazdej mozliwej sytuacji z jakims biskupem, odznaczaj ich orderami. Ale zeby sobie za duzo nie mysleli, pokaz ze mozesz i ich zniszczyc – ot jakims kwitkiem, podpisem sprzed 20 lat. W ten sposob beda sie za ciebie modlic, a ich krytyka bedzie oszczedna, jesli w ogole.

  Odpowiedz
 9. A.W.

  Około 80-90% mieszkańców to tak zwany ciemny lud, idealne nadający się do realizacji celu jakim jest zdobycie władzy a potem jej utrzymanie.

  sugerujesz, że prz4z tyle lat komuniści wykształcili tylko 10-20% społeczeństwa?
  A II IRP tyleż samo?
  Masz rację. wykształciuchów przecież do tego 20% grona zaliczyć nie możemy. Prawda.
  Jest szansa by teraz współczynnik ludzi wykształconych skoczył do góry i to znacznie. ;-)

  Odpowiedz
 10. A.W.

  p.S.
  za rządów „wcześniejszych” takich tekstów być nie pisał i nie dlatego, ze nie miałbyś powodu ale dlatego, ze już dawno by cię zamknęli. Wałęsa, Kwaśniewski – nie pozwolił by sobie na to.

  Odpowiedz
 11. A.W.

  oto dowód!!!

  Weź średniej wielkości kraj, tak ze 30, 40 milionów ludzi. Najlepiej taki, który przeszedł okupację i niedawno odzyskał niepodległość. Około 80-90% mieszkańców to tak zwany ciemny lud, idealne nadający się do realizacji celu jakim jest zdobycie władzy a potem jej utrzymanie.
  Fraglesowe widzenie świata

  i synku nie przeklinaj. to bardzo brzydko.

  Odpowiedz
 12. Pingback: wykształciuchy według franglesa ;-) « Piśmienidło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.