Allāhu Akbar الله أكبر

W dali rozległo się szczekanie psów. Nadchodziła obława, bynajmniej nie na młode wilki. Na nich. Siedzieli przy dogasającym ognisku w głębi lasu. Ubrania podarte, długie brody, tobołki z dobytkiem. Teraz kloszardzi, kiedyś politycy z pierwszych stron gazet.

– Koniec panowie – powiedział najwyższy, kiedyś wicepremier, rzucił do ognia ostatnie polano – nie ma sensu dalej uciekać.
– Roman, ja nie chce iść do więzienia – powiedział płaczliwie najmłodszy, Wojtek – z moim wyglądem wezmą mnie za jakiegoś geja, scwelą mnie.

Najstarszy, Mahmud, słuchał tranzystorowego radia. Leciały wiadomości. Przed Trybunałem Stanu rozpoczynał się właśnie proces przywódców zdelegalizowanego PiS. Kaczyńscy, Gosiewski, Ziobro i inni – wszystkim groziło wieloletnie więzienie.

– Belfmuk naka! – zmiął w ustach arabskie przeklęcie – wy pójdziecie siedzieć, a ja ?
– Masz przesrane Mirek, skrócą cię niechybnie o głowie – przytaknął Roman – albo wyślą do twoich a tam juz będą wiedzieli co z tobą zrobić
– Na pal cię wsadzą – zachichotał Wojtek

Najstarszy pochodził z Afganistanu. Jego matka była polką, ojciec Talibem. Dawno temu dał się namówić na podróż do kraju matki. Zrzucił turban, w obozie w Klewkach nauczył języka. Przybrał imię Mirosław, nazwisko zmienił na dawne panieńskie matki, Orzechowski.

Za namową Romana wstąpił do Ligii. Z radykalnego Taliba, stał się radykalnym chrześcijaninem. Już było tak dobrze. Razem z towarzyszami niósł (bywało, że ogniem i mieczem) wiarę w jednego Boga.
Allāhu Akbar الله أكبر, żywym mnie wezmą – powiedział i wyjął sejmitara

Ps, Salamandra – mówisz, masz ;-)

 

 

9 myśli nt. „Allāhu Akbar الله أكبر

 1. doodge

  Coraz częściej zaczynam się zastanawiać, czy to Ty czerpiesz pomysły z życia, czy nasi „politycy” z Twoich historyjek…

  Odpowiedz
 2. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 3. TJK

  Witam
  Pomysł przedni. Naprawdę, jestem zachwycony galerią Matejki czasów nowożytnych :).
  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 4. Maria-Dora

  Dowcipnie. Choć w zasadzie to wszystko nie jest wcale śmieszne. a każdym razie może dobrze, że ktoś potrafi podejść z humorem, a nie ze zgrzytaniem zębami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.