Święto państwowe

Powoli zbliżaliśmy się do trybuny. Widać Go! – krzyknął ktoś z przodu. Kierownik natychmiast kazał wyżej podnieść szturmówki. Skarcił surowym wzrokiem ociągających się. Poprawiliśmy krawaty, dopięliśmy marynarki. Kobiety poprawiły chustki na głowach.

Już od samego początku, zewsząd patrzyła na nas olbrzymia, dobrotliwie uśmiechnięta twarz Ojca Narodu. Wyciągniętą ręką pozdrawiał nas. Dzieci były przekonane, że głaszcze ich po głowach. Serca wypełniała taka niesamowita radość, spokój i szczęście.

Źli ludzie mówili, że wielu poszło, bo mieli rzucić do sklepów, otwartych na trasie pochodu, zapomniane już specjały z zachodu. Podobno z rządowych zapasów. Starsi pamiętali, że kiedyś sklepy były ich pełne, ale woleli milczeć. Zaś najstarsi coś przebąkiwali o jakimś pierwszym maja.

Dziś są Jego urodziny. Święto państwowe. Niech Bóg zachowa Go w zdrowiu jak najdłużej. Niech prowadzi umiłowany naród. Dziś są też urodziny Jego brata, ale o nim nie wolno mówić. Parę lat temu, po wystąpieniu z tej plugawej, liberalnej Unii (po aferze z pierwiastkiem) zrezygnował z prezydentury i zaszył się w ukochanej rezydencji na Helu. Pełnię władzy objął nasz Ukochany Marszałek.

Sto lat! Sto lat! Niech żyje! Niech żyje! – wyrwało się nam z gardeł. Flagi dumnie powiewały na wietrze. Stał niczym olbrzym, patrzył na nas z góry, tak dobrotliwie. Pozdrawiał a kobietom rzucał czerwone goździki. Za nim powiewało olbrzymie logo Zjednoczonej Partii Prawo i Sprawiedliwość. Naszej partii!

Niech żadni plugawcy nie ważą się w komentarzach kalać naszego Ojca. Sprawimy, że jeszcze Go pokochacie z całego serca, tak jak piszący te słowa ;-)

21 myśli nt. „Święto państwowe

 1. Qba

  A niech mnie…
  Złodziejom Księżyca stuknęło 58 wiosen!
  No cóż wypada mi uczcić tę wiekopomną chwilę minutą ciszy…

  Odpowiedz
 2. Palestrina2005

  Fraglesi na siłę robi z Kaczyńskiego totalitarnego przywódcę.
  Taka samą robotę odwala Michnik w Gazecie Wyborczej.
  Ostrzegałem, że wyborcy tego nie kupią, że szkoda zachodu i ciężkiej pracy na blogu i Fraglesiego i Azraela.

  I jaki efekt? PiS w sonadażach dalej na równi z PO.
  A Tusk w ostatnim wywiadzie dla Gazety Wyborczej mówi mniej więcej tak:
  Godzinę temu czytałem wyniki badań opinii publicznej. Okazuje się, że zdecydowana większość wyborców nie widzi żadnego zagrożenia demokracji ze strony PiS. Co najwyżej niektórzy śmieją się z władzy ale to wszystko.

  Tusk wreszcie zrozumiał, że „zagrożenie demokracji” to nie jest najlepsza argumentacja anty-PiS – zrozumiał po zakupie drogich badań to co ja rozumiałem od dawna…

  Kiedy Wy także przejrzycie na oczy. Jesteście zamknięci w swoim małym światku i nie wiecie zupełnie co myśli przeciętny Polak….

  Odpowiedz
 3. Flogiston

  Palestrinko najdroższy,
  zechciej zwrócić uwagę na jakość elektoratu moherowego i elektoratu PO, PSL i LID. Nie bój się porównań. Prawda cię wyzwoli (z resztek złudzeń).

  Wyborcy Moherów to w przeważającej masie ciemnioki, wsioki, prostaki i nieudacznicy wszelkiego typu. Sam Bilbordo-Bulterier to potwierdza, mówiąc, że to ciemny lud. Pewnie, że wśród nich jest też sporo takich zagubionych pseudo-inteligentów, którzy zamiast czytać i wnioskować, potrafią tylko powtarzać zasłyszane slogany i wytarte frazesy.

  Palasterino, pewnie należysz do wyjątków, ale niestety, też dałeś się omotać jakimś sposobem (lub jakiejś osobie z tzw. pseudo-autorytetem).
  Niech żyje złodziej i przestepca Tadzio-Zatruty-grzyb!!!

  Odpowiedz
 4. zenobia

  nie to co naczelny piewca Pisizmu – Palestrina

  na szczescie na razie gloduja jedynie bezdomni, ktorym Urzad Skarbowy razem z PiSem wypowiedzieli wojne

  Odpowiedz
 5. homopoliticus

  i że co? wódka jest dla ludzi, a tym bardziej dla polityków, nie takie układy dobijano w sejmowych restauracjach przy wódce, tam sie dzieje prawdziwa polityka, nie na sali obrad, ale w kuluarach, a najczęściej w restauracjach ;)

  Odpowiedz
 6. Obeliks

  ja sie tylko modle zeby sie Fraglesi w swoich proroctwach pomylil. Ale niestety nadizeja na to mala…

  Odpowiedz
 7. Flogiston

  Taka ciekawostka:
  Gwizdy na propisowskim Kabaretonie. Tego jeszcze na festiwalu w Opolu nie było. Publiczność najpierw wygwizdała Andrzeja Rosiewicza śpiewającego o „czterech Ziobrach”. A od piosenki „Co myśli Jarosław Kaczyński” zaczęła tak gremialnie wychodzić z amfiteatru, że kamerzyści szukali kogoś, kto dobrze się bawi, żeby móc go pokazać w TVP

  Odpowiedz
 8. Switek

  ..i gdy czlowiek z tlumu poprosil o chleb, powiedzial „Spieprzaj dziadu”….
  …a mogl zabic…

  To jest dopiero dobroc.

  Brrr…

  Odpowiedz
 9. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 10. Khair el-Budar

  Flogiston – podziwiam Cię za upór i odwagę do oglądania kabaretonu… naprawdę… Gdy nadejdzie ten czas, powinieneś wystąpić o rentę zdowotną w związku z oglądaniem kaberotonu, programów publicystycznych TVP. Zaś za słuchanie radia Maryja, powinien być dawany dodatek za słuchanie w warunkach szkodliwych dla zdrowia.

  Odpowiedz
 11. Flogiston

  >> Khair el-Budar!

  Nie słuchałem t a k i e g o Kabaretonu, ale wyczytałem w internecie, co sie stało w Opolu i chciałem pospiesznie zawiadomić czytelników Fraglesa. A żebraczego radyjka Rządowego słucham dość często, bo chcę wiedzieć, co wróg knuje. W stanie wojennym na tej samej zasadzie słuchałem Urbana, bo wtenczas siał analogiczną wrogą propagandę do tej którą sieje Rydzol.

  Jeśli ktoś chce obśmiać się, to proszę w wyszukiwarce wpisać: „radiomawryja”

  Odpowiedz
 12. Feckless

  Fragles, Oni sie smieja! A wystarczy przypomniec sobie jak zaczynal Hugo Chavez w Wenezueli. I jak to dzisiaj wyglada… Strach!

  Odpowiedz
 13. Flogiston

  Rzeczywiście, coś przyblokowali tego mawryja, ale za to zapomnieli przyblokować „kopia”. Wejdź w kopię!!

  Odpowiedz
 14. tolas

  Niektórzy ludzie traktują twoje wpisy jako proroctwa. Prznajmniej taki wniosek płynie po przeczytaniu niektórych komentarzy pod tym wpisem.

  Jestem ciekaw jaki jest twój stosunek do tego co piszesz. Tzn. czy wierzysz że czeka Polskę totalitaryzm Kaczyńskich ( oczywiście delikatnie przerysowując/żartując), czy też może piszesz to w tonie żartu z nieudolnych rządów braci ? A może żyjąc w Polsce czujesz się stłamszony i dajesz tego wyraz pisząc tego bloga ?

  Odpowiedz
 15. zenobia

  a dzisiaj na Viasat History (czy jakos tak) pokazywali program o panach co tworzyli kraje swoich marzen: Franco, Pol Pot, Wlodzimierz L., Adolf H., Mao, Fidel, itd. Bracia K. tez buduja kraj swoich marzen. :\

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.