Kraj prawa i sprawiedliwości

Obywatelki i obywatele!

Wczoraj w Warszawie, elementy reakcyjne chciały przejąć władzę na budynkami rządowymi. Przebrani za pielęgniarki, zwolennicy III RP dokonali licznych aktów wandalizmu. Ucierpiało wielu funkcjonariuszy policji. Zniszczono mienie państwowe i prywatne.

Według ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, za antypaństwowymi wybrykami stali podżegacze z Niemiec, którym zależy na osłabieniu rządu polskiego przed szczytem w Brukseli. Wspomagani oni byli przez rodzimych łże-liberałów powiązanych z PO.

Trzeba powiedzieć: dość! Trzeba zapobiec, zagrodzić drogę konfrontacji, którą zapowiedzieli otwarcie przywódcy PO.

Nie wolno, nie mamy prawa dopuścić, aby wspomniane demonstracje stały się iskrą, od której zapłonąć może cały kraj. Instynkt samozachowawczy narodu musi dojść do głosu. Awanturnikom trzeba skrępować ręce, zanim wtrącą ojczyznę w otchłań bratobójczej walki.

Niniejszym, po konsultacji z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, zdecydowałem się na użycie środków specjalnych. Od dnia dzisiejszego, zgodnie z przepisami ustawy o stanie wyjątkowym, wszelkie protesty będą traktowane z najwyższą surowością. Dotyczy to zwłaszcza służby zdrowia, której ośrodki zostają z dniem dzisiejszym zmilitaryzowane.

Obywatelki i obywatele!

Nasz kraj był, jest i będzie krajem prawa i sprawiedliwości!
Rękę, która porwała się na demokratycznie wybraną władzę, odrąbiemy bez litości!

31 myśli nt. „Kraj prawa i sprawiedliwości

 1. kornett

  Warcholstwo obywatelskie nie będzie się szerzyć w naszym demokratycznym państwie, a wszelakie Fraglesy niepokorne i inne im podobne wychrzyciele zostaną surowo ukarane!!

  Tak nam dopomóż Brat nasz rezydent i posłanka moja Szczypińska, która mnie naprawdę rozumie!

  Odpowiedz
 2. lynks

  hehe, napisałbym coś złośliwego ale muszę iść zabezpieczać okna bo ponoć górnicy na odsiecz już jada :D

  Odpowiedz
 3. Uciekinier z Kaczolandu

  Pisze pierwszy raz, gratuluje zdolnosci satyrycznych, ale dzisiaj szlak mnie trafil jak dowiedzialam sie o akcji kaczek: czolgiem na fartuch. Tylko szkoda, ze mohery i inny ciemny ludek pochwali dzialania rzadu, bo cala ta rydzykowa brac nienawidzi lekarzy, pielegniarek i wogole wszystkich z IQ powyzej 80. Ps.w Polsce tez pracowalam w szpitalu, ale moja cierpliwosc sie skonczyla i jestem teraz na wyspie i mysle ze wiekszosc personelu medycznego tez wyjedzie. I NIECH MOCHERY LECZA SIE SAME

  Odpowiedz
 4. Flogiston

  >> Uciekinier
  słusznie, też uważam, że Mohery powinny leczyć się same! Ale co z ludźmi?

  Odpowiedz
 5. Luciano

  Mam nadzieje ze pierwsze pytanie pielegniarki do pacjeta Mohera bedzie : na kogo glosowales?
  Na obecna koalicje.
  Na to pielgniarka do salowej: Dla tego pacjeta podwojna lewatywe prosze.
  A przedstawiciele wladzy na samym wstepie zostana uraczeni taka lewatywa , ze beda wnukom o tym opowiadac. Co daj Boze.

  Odpowiedz
 6. skubi

  Fraglesi, czy ty ten tekst z głowy napisałeś, czy wziąłeś jakieś przemówienie Gomułki i pozamieniałeś słowa?

  Moja osobista prognoza: na tych pielęgniarkach kaczki popłyną, bo tego ciemlny lud nie zdzierży, tak jak nie popłynęły na taśmach Beger, bo ciemny lud miał to gdzieś.

  Odpowiedz
 7. koloratura1

  Bardzo, bardzo bym chciała, żeby Skubi miał rację, ale obawiam się, że jednak ciemny lud to, niestety, zdzierży…

  Odpowiedz
 8. Hexe

  Czekałam na to słynne zdanie o „odrąbywaniu rąk”. Po prostu idealnie tam pasuje. A wypowiedź Edgara Perona o „pistolecie strajkowym” to już klasyka teksów Kiszczaka, Kociołka, Cyrankiewicza, Jaruzelskiego. Oj Fraglesi – ale czasów dozyliśmy

  Odpowiedz
 9. Qba

  Kaczyński: To jak towarzyszki i towarzysze pomożecie?
  Ciemny lud (który podobno miał to kupić): Spieprzaj dziadu!!!
  Fraglesi, też bym chciał aby słowa, które napisałeś u Pawła Wrońskiego stały sie ciałem.
  Czas spuścić tych marnych karierowiczów jak g… w klozecie.

  Odpowiedz
 10. Hexe

  wiem, że to nie na temat (bo dotyczy pierwiastka), ale poniższy tekst (ostatnie zdanie) powalił mnie na kolana. Całość tu:
  http://wiadomosci.onet.pl/1557873,12,item.html

  A to fragment:
  „…Gyurcsany zdecydowanie odrzucił powoływanie się przez Polskę na ofiary wojenne przy uzasadnianiu jej żądań. Jego zdaniem, Polska w żadnym razie nie powinna stwarzać wrażenia, że chodzi jej o „historyczne odszkodowanie”.
  Ta wypowiedź węgierskiego premiera była nawiązaniem do wtorkowej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który w „Sygnałach Dnia” mówił, że gdyby nie druga wojna światowa, Polska byłaby dziś krajem 66- milionowym.”

  Odpowiedz
 11. Qba

  @Hexe.
  Nie przejmuj się po prostu Kaczyński odjeżdża w swoim stylu.
  W ostatni dzień urzędowania w URM nie zdziwiłbym się, gdyby wyprowadzili go panowie w białych fartuchach.

  Odpowiedz
 12. salamandra

  @Hexe
  nie chce zeby to zabrzmialo tak, że niby nie mam szacunku dla poleglych w czasie II wojny swiatowej, ale te odwolania Jaroslawa sa poprostu smieszne, Niemcy komentuja to dokladnie w taki sposob, ze Polska wymyslila sobie kolejna mozliwosc na uzyskanie owych „odszkodowan” i ze to sie nigdy nie skonczy, zawsze bedzie wyciagac reke po jeszcze, bo cierpiala przed 50, 60, 70, 80 itede laty…
  a poslugiwanie sie w co poważniejszych dyskusjach przykladem martylologii polskiej jakos niesmaczne mi sie wydaje (i swiadczy też o braku argumentow na poparcie swoich tez…)

  Odpowiedz
 13. tleszkowicz

  Niezłe niezłe, chociaż brakuje tutaj kultowego, gomułkowskiego „Tuwarzysze! Ubywatele!” :P

  Odpowiedz
 14. Piotr Chmielarz

  Fragles tekst jest dobry tylko pomyliłeś trochę obrazek trzeba było wystylizować kaczyńskiego na Jaruzelskiego albo na Cyrankiewicza lub Gomułkę po 1968 roku i 1970 a to jest chyba z 1956 roku.

  Odpowiedz
 15. Kuba

  Hehehe, tekstu nawet nie czytam. Obrazek bardzo zabawny, no na prawdę można umrzeć ze śmiechu. Ludzie Twojego pokroju są zabawni w swoim pędzie do ośmieszania rządzących, których wybrali. Mam nadzieję, iż wkrótce ktoś Cię posądzi za obrazę prezydenta (premiera ;)), wlepią Ci zawias i grzywnę i w ten sposób usadzą kolejną szczekaczkę, która NIC nie wnosi, tylko psuje krew.

  Odpowiedz
 16. Flogiston

  Właśnie, podobno, już są pierwsze precedensy zamykania ludzi za zbyt śmiałe teksty w internecie. Mój znajomy mi to przed chwilą powiedział cytując jakieś coś z Urbana (czyżby szmatławca NIE)?
  Powiedział mi to, po czym zadzwonił mój telefon, więc znajomy wyszedł i nie poznałem szczegółów.

  Odpowiedz
 17. kaczmar

  Kaczor uniosl sie na wyzyny swoich mozliwosci, zapomnial chyba jak sam strajkowal (a moze on wtedy siedzial z mama?), i ze tez roznymi metodami chcial „rozmawiac” z wladza, a teraz udaje ze to maz stanu i nie bedzie z „takimi” ludzmi rozmawial. Ech..

  Odpowiedz
 18. Qba

  @Kuba
  Czyją krew?
  Pielęgniarek, lekarzy, kolejarzy, nauczycieli, a może kogoś jeszcze?
  Każda kolejna ekipa tonęła pod gradem swoich wcześniejszych obietnic, ale warto pamiętać, która robiła to jako ostatnia.
  Nikt już nie musi czytać, słuchać, oglądać czegoś o tym rządzie, bo każdy doświadcza na własnej skórze „solidarnego państwa”, które mam wrażenie jest solidarne co najwyżej wobec pana Gwiazdy i jemu podobnych.
  Pretorianie Kaczyńskiego na każdy argument swoich polemistów odpowiadali do niedawna, że przecież mamy fantastyczną koniunkturę, wzrost gospodarczy po prostu Polska mlekiem i miodem płynie za Kaczyńskich. Też mi się tak wydaje tyle, że dotyczy to ludzi Leppera i Giertycha, kadr Jasińskiego i innych stołków z nominacji partyjnej.
  A ciemny lud?
  No coż niech sobie poczeka cierpliwie, może za rok, dwa…(?)
  Ale okazało się, że ciemny lud nie chce czekać. I dobrze, bo kto jak nie PiS rozbudził populistyczną gadką z 2005 i późniejszą nadzieje przede wszystkim pracowników budżetówki.
  Pewnie, że ten protest może mieć na końcu konsekwencje polityczne, ale najbardziej powinna mieć to na uwadze przyszła władza.
  Każda kolejna ekipa potykała się, traciła społeczne poparcie w wypadku jakiś zdarzeń, zawiedzionych nadziei, afer itp.
  PiS i spółka zrobią to najbardziej groteskowo potykając się o własne nogi.

  Odpowiedz
 19. piotr

  @Kuba- ja nie lubię czytać Rzepy, więc jej nie kupuję i nie czytam; nie lubisz czytać Fraglesiego to nie, załóż sobie blokadę na ten adres i wszystkiego najlepszego, no chyba, że jesteś masochistą

  Odpowiedz
 20. Kuba

  @Qba
  Smutne to. Przecież nie chodzi o wielki bal groteskowy, wspaniałe przedstawienie. Każdy upadający rząd podkopuje kraj.
  Widzieliście ostatni spot PO? Nie jest populistyczny? Porównywanie prezesa i nauczycielki. Śmiechu warte. Próbują trafić w elektorat PiS, ośmieszając się przed własnym.
  Nie ma co się spodziewać cudów po przyszłych wyborach. Jak dla mnie wybór się skończył, każda z wiodących partii kiedyś rządziła i żadna się nie PoPiSała.

  Odpowiedz
 21. Qba

  @Kuba
  Cóż przykro, mi jeśli nie głosujesz, bo to jest jak dotąd najmocniejszy nasz argument przeciwko pazerności, głupocie i niekompetencji rządzącego nami OGÓŁOWI posłów.
  Jak najmniejsza frekwencja wyborcza, to paliwo dla generacji BMW-Biernych, Miernych ale Wiernych.
  Ja nie takiego kraju oczekuję. Kraju nepotyków, partyjniaków, agenciarzy wraz z rodzinami. Nie oczekuję władzy mającej poparcie 10% ogółu, a sądząc po obecnej sytuacji to jeszcze mniejsze. Nie oczekuję „dyktatu ciemniaków”, naginaczy i omijaczy prawa.
  Oczekuję mądrego i racjonalnego wyborcy, nowych inicjatyw oddolnych, ciekawych pomysłów na ten kraj, bo tak naprawdę to tylko takie działania mogą pokazać panom z Wiejskiej, że nie ma ludzi niezastapionych.

  Odpowiedz
 22. Kuba

  @Qba
  Oczekujesz nowych inicjatyw i pomysłów na ten kraj. Widzisz, nie jesteś osamotniony w tym oczekiwaniu. Niestety jakoś żadna grupa nowych, czystych fachowców nie może się przebić. Powiedz, jaki widzisz wybór na chwilę obecną?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.