Janosik

– Co ci powim to ci powim ale ci powim Jędruś, Piknie!
– Haj! Waluś, ano piknie!

– A słyszołeś Jędruś co my tera bedziem bogatym zabiroć ?
– Waluś, przeca my zabiromy murgrabiemu łod dawna! Konie mu krodniem, dziołchy chędożym, dworskich turbujem
– Tobie Jędruś ino dziołchy w tem durnowatym łbie. Bedziem tyro kowalowi zabiroć i młynorzowi i co bogatszym chopom
– Waluś! Dyć jak? Chopom będziem zabiroć? Toć łone gołodupce!
– Harnaś tako pedzioł! Dutków dużo trza. Zbójecko drużyna coraz ci winksza
– Haj! Mundry on ci! A komuć my te dutki domy? Tem protestowańcom co to w namiotach sidzom?
– Durnyś ty Jędruś, durnyś! Bedziem cińżko zarobione dutki rozdować? Harnaś pedzioł co my je na cińżkie czosy schowomy. Dyć my zawszeć po góreckach łozić nie będziem. Na łemeryturę trza cosik mić.

Inspiracja

22 myśli nt. „Janosik

 1. Qba

  A ile jest tych naprawdę bogatych panie premierze?
  Czy część z nich już teraz rozlicza się w innych krajach, a jeśli tak to jaki procent, MF prowadzi jakieś statystyki?
  Jakie są realne wpływy do budżetu z podatku 40%, czy nie jest to przypadkiem tyko 4-5 miliardów?
  A ile będzie potrzeba na służbę zdrowia, bo w tych socjalistycznych ramach sądzę, że zawsze i dużo w dodatku.
  Jakim trzeba być debilem aby wyjeżdżać tak obracając kota ogonem, uciekając od lotnych kampanijnych hasełek w odpowiedzialność zbiorową. Kto tu qrwa jest rządem i za co jest odpowiedzialny, za limuzyny Giertycha, dzieci Wiśniowskiej, stołki w TVP?
  Następnym pomysłem bolszewii powinien być powszechny zakaz jakiegokolwiek uczciwego bogacenia się Polaków. A że są do tego zdolni pokazuje ten polski pożal się Boże Napoleon.
  Takie plebiscyty panie Kaczyński, to Polska już miała w 1946, 1987, ale czego się spodziewać po kryptokomuniście.

  Odpowiedz
 2. Qba

  Wiemy już także, kto wg.Giertycha jest odpowiedzialny za strajk pielęgniarek, to Michnik do spółki z Kwaśniewskim czyli nic nowego Roman jest w zwykłej formie, pewnie po jutrzejszym artykule w „Wyborczej” zażąda plutonu egzekucyjnego dla dziennikarzy.
  Wiesz już podatniku na jakich ludzi w rządzie idą twoje pieniądze.
  Ale kto tu kogo wykiwał, rzutem na taśmę doczołgał się do sejmu, a teraz firmuje swoją facjatą ten rząd i to państwo?

  Odpowiedz
 3. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 4. Flogiston

  Pewnie nic nowego nie dodam, ale dodam (co wam powim to wam powim): Kaczorowi, jako będącemu u władzy bolszewikowi, chodzi o skłócenie ze sobą jak największych grup społecznych. Czy to nie w Rumunii podobnym do niego bolszewikom udało się napuścić górników na innych strajkujących? Chyba tak.

  Qrde, nie spodziewałem się, że jeszcze raz będę musiał żyć w komunie. Jak to jest, że do ustroju totalitarnego idealnie pasują takie prymitywy jak stalin, hitler czy nasz Wielki Brat?

  Odpowiedz
 5. Palestrina2005

  No i wychodzi Wasze zupełne niezrozumienie tego co powiedział Kaczyński.
  Kaczyński mówiąc o referendum w sprawie podwyższenia podatków bogatym tak naprawdę zwrócił się do „wykształciuchów”, wyborców PO.
  Jako inteligentni ludzie (za takich się przecież uważacie) powinniście umieć czytać między wierszami.
  Jesli nie zrozumieliście – wytłumaczę Wam. Kaczyński powiedział wyborcom PO, „wykształciuchom” (czyli Wam):
  1. Zdecydujcie się czy jesteście liberałami czy też socjalistami.
  2. Zdecydujcie się czy jak liberałowie popieracie cięcia wydatków czy jesteście socjalistami którzy popierają rozdawnictwo i protesty socjalne pielęgniarek, nakręcające spiralę żądań płacowych…
  3. Jeśli jesteście wyborcy PO socjalistami to musicie wiedzieć że podwyżki dla pielęgniarek ktoś musi sfinansować. Jak się komuś daje to komus trzeba zabrać (Janosik). I tą podwyżkę sfinansujecie WY, jako najlepiej zarabiający.
  4. Ponieważ mamy demokrację w referendum będziecie mogli się zdeklarować czy wolicie podejście liberalne (koniec rozdawnictwa) czy socjalne (Janosik).

  W ten sposób Kaczyński ośmieszył Tuska i jego ostatnie socjalne żądania. Bo to czego żąda teraz Tusk (reklamy TV poparcie podwyżek) to „Janosikowe państwo”….

  Odpowiedz
 6. Radecki

  Palestrina ma całkowitą rację!
  Tu nie chodzi przecież o proste podwyżki pensji pracowników polskiego rynku usług medycznych.
  (nie lubię określenia 'Służba zdrowia’ – kojarzy mi się z 'Doktorem Judymem’ )
  Potrzebna jest totalna reforma systemu usług zdrowotnych. Ta reforma przyniesie prywatyzację i częściową odpłatność za usługi (przynajmniej niektóre).
  Oczywiście taka reforma, choć konieczna, przyniesie niezadowolenie znaczącej części społeczeństwa.
  Dlatego właśnie poprzednie rządy nie chciały jej przeprowadzić. Bo się bały utraty elektoratu!
  No i oczywiście ten rząd też nie chce.
  Ale coś mi się widzi, że będzie musiał.
  A co robi tchórz, który musi podjąć trudną, niepopularną decyzję, a nie chce ponosić jej konsekwencji?
  Szuka frajera, na którego będzie mógł zwalić ewentualne niepowodzenia.
  „Chcieliśmy dobrze, ale ta paskudna opozycja, ci wstrętni lekarze, te histeryczki pielęgniarki! To oni są winni temu, że (np. musicie płacić 10 zeta za każdą wizytę). Myśmy tego nie chcieli!”
  Taaak.
  Zdecydowanie Palestrina ma rację…
  Pozdrawiam
  Radecki

  Odpowiedz
 7. Uciekinier z Kaczolandu

  Palestrina: 1pielegniarkom i reszcie nie trzeba dac trzeba je przestac okradac 2jak uwazasz ze nie potrzeba reformy sluzby zdrowia to podziwiam twa przewidywalnosc 3 jak wg ciebie kalata cacy a pielegniarki be to wspolczuje slowem: pieniadze sa tylko trzeba je umiec wydac, a nie rozdawac swoim poplecznikom. Jak masz takie zdanie na temat sluzby zdrowia to nie korzystaj, niech cie Rydzyk leczy

  Odpowiedz
 8. Latarnik

  Palestrina,

  cos przeoczylem – czy Kaczynski zapowiedzial referendum tylko wsrod najlepiej zarabiajacych? To bylby ciekawy przyklad demokracji ;)

  Jednego nie rozumiem – skoro mamy wzrost gospodarczy i taki lawinowy wzrost plac, jak to Kaczynscy prezentuja, to dlaczego jest problem z pieniedzmi? Przeciez podatki sa procentowe – wiecej zarabiamy, wiecej wplywa do panstwowej kasy. Moim zdaniem to jednak przede wszystkim kwestia odpowiedniej alokacji, a prezentowane socjalistyczne podejscie rzadu (potrzeba wiecej na cos, wiec wszyscy sie zrzucmy) jest po prostu niegospodarne.

  Do tego nudzi mnie juz ilosc referendow, ktore Kaczynski chce organizowac. Co trudny temat – to on proponuje referendum. A koszty? Czytalem kiedys analize, ze przy tak wysokich kosztach organizacji oplaca sie je organizowac tylko przy naprawde kluczowych sprawach. A ten chce zastepowac nimi posiedzenia rzadu… Smutne.

  Odpowiedz
 9. tp

  To referendum to znakomity pomysl, w ramach jednych kosztów, jako drugie pytanie sugeruje takie, dotyczace rozpisania nowych wyborow

  Odpowiedz
 10. Palestrina2005

  Uciekinier,
  Okradany to jestem ja wysokimi podatkami…
  Pielęgniarek nikt nie okrada – znają warunki płacowe i jeśli im się nie podoba mogą się zwolnić i jechać do Anglii…
  Reforma jest potrzebna – ale nie pompowaniu w służbę zdrowia coraz więcej lecz na jej prywatyzacji – wtedy gra sił rynkowych (podaż-popyt) zoptymalizuje płace pielęgniarek (wcale nie jest powiedziane że nie będzie to jednak poziom niższy od żądanych przez nie 3000 netto).

  Latarnik,
  Na pielęgniarki może by się i znalazło. Ale jak rząd im da to i tak przyjdą za rok po więcej. A dodatkowo przyjdą nauczyciele, kolejarze, hutnicy, górnicy, policja itd. itp. I tego już budżet mimo szybkiego rozwoju gospodarczego i zakładają najlepszą możliwą alokację zasobów nie wytrzyma… i jeszcze bedzie na dodatek inflacja…
  Bo górnicy, hutnicy, kolejarze, policja, nauczyciele też powiedzą że sparaliżują kraj, też powiedzą że walczą o „godne” zarobki…

  Fraglesi,
  Jeszcze raz – wpis Pana Leskiego nie ma sensu – bo wypowiedź Kaczyńskiego nie miała podstaw w obliczeniach. Była to PRowa wypowiedź mająca uświadomić bezsens sposobu myślenia wyborców PO i samego PO z Tuskiem na czele – czyli popierania przez niby-liberalną partię spirali żądań płacowych…

  Odpowiedz
 11. Uciekinier z Kaczolandu

  Palestrina sa okradane przez niegospodarnosc zusu, nfz,itd. Jak wyjada to dopiero beda koszty bo nowe trzeba przeszkolic. Poza tym jak wedlug ciebie szpitale mniej wazne od swiatyn to podziwiam. Dlaczego nie czepiasz sie afer finansowycg w rzadzie, uwazasz, ze to pielegniarka cie okrada a nie aferzysta wyciagajcy z budzetu miliony zlotych.chore ps. Byly pracownik szpitala na emigracji

  Odpowiedz
 12. doodge

  Zaczynam mieć wrażenie, że to się źle skończy… Bracia już troszkę za bardzo chyba przeginają i obawiam się, że koniec może być ostrzejszy niż tylko przegrana w wyborach…

  Odpowiedz
 13. Coda

  ………wtedy gra sił rynkowych (podaż-popyt) zoptymalizuje płace………

  Ha, no to proszę o wyjaśnienie podaż-popyt w przypadku pielęgniarek. Przerób im zwiększymy? Skóry i te sprawy? To może ustalmy wiek nie przekraczalny a potem ZUS prześle wezwanie do samoutylizacji. Będzie tanio!!! Strajki to nic dobrego, jednak jak popatrzę na pracę pielęgniarek, to za żżżżżżżżadne pieniądze. Skąd kasa na podwyżki? A może pokasować fundusze? A tak w ogóle to na co idą moje podatki i ZUS?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.