Bezpieczniki strzeliły

Przepraszam ale nie byłem w stanie nic, w weekend ani dzisiaj, napisać. Przeczytałem słowa premiera o szatanach i trach! Bezpieczniki strzeliły. Musiałem odpocząć, nabrać  dystansu.

Gdyby premier i przywódca rządzącej partii nie był premierem i przywódcą rządzącej partii, tylko zwykłym człowiekiem, stwierdziłbym, że to biedny i chory człowiek.  Z kogoś takiego nie wolno się śmiać.  Nie jest przecież możliwe aby ktoś taki rządził średniej wielkości europejskim krajem.

Prawda ?

ps. Patrzę w twarz premiera i ulegam chyba jakiemuś omamowi. Patrzę lewym okiem, premier, patrzę prawym….

33 myśli nt. „Bezpieczniki strzeliły

 1. kornett

  Bo to jest tak, że naprawdę już żal dupsko ściska jak się słucha i patrzy na to, co nasz wielki-mały człowiek wyprawia.
  I jeśli weźmiemy pod uwagę powiedzenie: jakie społeczeństwo – taki rząd, to ja się pytam… czy my wszyscy mam AŻ tak nawalone jak on??!

  Odpowiedz
 2. Flogiston

  Nie, nie, kornett,
  w oryginale było: „Każde społeczeństwo zasługuje na swój rząd”. W czasie wyborów trzeba było iść i głosować. Jeśli ktoś głosował na oszołomów albo nie poszedł na wybory, to niech się teraz nie dziwi. Bierne, nieuczestniczące w wyborach społeczeństwo, jest odpowiedzialne za to, co się dzieje. Społeczństwo zasłużyło na swój rząd!!

  Odpowiedz
 3. kornett

  A dyć przeca jo o tym godom! Jakoże nase społeceństwo zagłosowało na braci mniejsych, a leniuchy-wykstałcuchy zostały po domach, cytajonc jakoweś mundralowe rzecy, zamiast głosować, to tera mamy satańskie wersety premiera i buracane pomyje jego wicepremierów. I tera rzec jest w tym, coby to samo społeceństwo wreście wzieło dupska w troki, posło głosować na mondrych ludziów, bo dyć ta nasa Polska to w perzynę się pewnikiem obróci jeśli to tałatajstwo rządzić dalej nami byndzie!

  Odpowiedz
 4. Marek

  A ja się dziwię, że w środku Europy w XXI wieku premier mówi takie rzeczy i zaczynam się bać.
  Nie głosowałem w ostatnich wyborach bo nasza ordynacja nie bardzo „lubi” osoby pracujące 500 km od miejsca zameldowania. Na lokalne wybory ruszyłem tyłek i pojechałem 500 km, żeby zagłosować. No i czuję się odpowiedzialny. Na następne wybory pójdę gdzielkolwiek bym nie był.

  Odpowiedz
 5. Valdo

  jest to jeden z najbardziej udanych fotomontazy a i komentarz Flogistona….Sami sie nie wybrali ani nikt ich w teczkach nie przywiozl.To jest wladza IV RP.

  Odpowiedz
 6. Středoevropan

  „Rany boskie – jestem kioskiem!”. To surrealistyczne hasło z jakiegoś graffiti sprzedb lat „dopadło” mnie, gdy przeczytałem o tej wypowiedzi premiera. „Moje” słowa są równie adekwatne do rzeczywistości, co oskarżenia JK, z tą różnicą, że ja jeszcze jestem świadom absurdu tego co mówię. I na nic zda się tłumaczenie, że on nawiązywał do poematu Kornela Ujejskiego. Zresztą szatanów to on chyba ma, ale w spodniach. Ci zaś nie uwolnieni przezeń w trakcie życia seksualnego zamieniają się w jego obłędne myśli, słowa i czyny (coś na kształt inkubusów).

  Odpowiedz
 7. Paqs

  Gratulacje za fotomontaż. Co do szatańskich słów-nie słyszałem „na gorąco” tylko ptoem komentarze… I nic mnie już nie zdziwi co o Kaczyńskim powiedzą.

  Odpowiedz
 8. Flogiston

  Totalitarne państwo ma swoje prawa. Mogą być różnice w drobnych szczegółach, ale ogólna realizacja planu jest taka sama. Mamy XXI wiek, jesteśmy w UE i NATO, w znacznym stopniu jako społeczeństwo przyczyniliśmy się do upadku czewonego totalitaryzmu. Byliśmy chwaleni i podziwiani przez inne narody świata. A teraz co? Budujemy nową odmianę totalitaryzmu. Jak to pogodzić ze sobą? Dlaczego u nas nie wykorzystuje się konstytucyjnej możliwości rozwiązania Sejmu przez wyborców? Zebranie odpow. liczby podpisów celem zażądania referendum, które ma odpowiedzieć na pytanie: Ten sejm ma trwać dalej czy być rozwiązany natychmiast?

  Odpowiedz
 9. skubi

  Mnie przybiło, jak słuchałem o tym, że zadaniem samorządowców z PiS jest walka ze złem.

  Weselsza nutka: pod wpływem Fraglesiego chciałem w końcu kupić ten Wprost. Poszedłem w niedzielę do sklepiku z gazetami i mówię „czy jest cycata Andżela”. Na to pani enigmatycznie „wiem, o co panu chodzi, ale nie wiem”. Potem poprosiła koleżankę, która się zajmuje pismami porno. Dałem spokój, cycatą Angelę znalazłem w kiosku obok.

  Odpowiedz
 10. Basiek

  Ja tam nie mam złudzeń. Za dwa lata nasz piękny kraj będzie zamieszkiwał 5-cio milionowy, wyłącznie kaczy elektorat oraz 10-cio milionowy lud pracujący miast i wsi prosto z Chinlandii. Ci pierwsi obstawią [oczywiście] wszystkie stanowiska kierowniczo-administracyjno-biurowe, Chinowie natomiast podejmą się tak prozaicznch zajęć jak budowanie domów, dróg, mostów i stadionów: ku chwale nowej ojczyzny! Obskoczą również po 10 etatów w szpitalach i przychodniach i będą niezwykle wdzięczni [i w pas się kłaniać!] za 1,2 tys. jałmużny.
  Zostanie też spora, acz niegroźna, grupa pensjonariuszy ośrodków dla psychicznie i nerwowo chorych; ubezwłasnowolnionych ludzików, którzy na własne oszczy i uszy zobaczyli wyjście 30 milionów Szatanów z Ojczyzny…

  Odpowiedz
 11. Bartek

  Hmmm, to jakis cholerny Terminator co za kiedys w koncu wykonczy Polske. I wtedy juz nie bedzie gdzie wracac.

  Odpowiedz
 12. Flogiston

  Przed chwilą zapisywałem na dysku ten Fraglesa obrazek i zastanawiałem się jak go lepiej nazwać:

  – czy to jest Chamo-warchoł,
  – czy może WARCHOŁO-Cham,
  – albo może Kaczoro-burak??

  Odpowiedz
 13. Kondee

  Czy szatan może mieć buzie? Chyba mordę, pysk czy gębę… Buzia? No panie Kaczyński – tu już pan przesadziłeś z tą buźką

  Odpowiedz
 14. moon5

  Czy nadal nie widzisz, że premier użył cytatu literackiego w swojej wypowiedzi o szatanach?

  Poza tym jest doktorem prawa, nie gorszym niż setki innych doktorków w tym kraju, i nie rób już z niego takiego debila.

  Odpowiedz
 15. Gb.Ottis (MiszczQ)

  Fraglesi, „Cię” wielką literą. :P
  Wiem, że nie każdy zasługuje, ale przynajmniej tacy jak ja się czepiać nie będą. :}

  I jeszcze jedno. Fraglesi, ja wiem, że to jest dziwne, ale… pomimo tego co się u nas w państwie wyrabia, to… ok 30% ludzi dalej chce głosować na PiS. Dziwne, ale prawdziwe.

  Odpowiedz
 16. Gb.Ottis (MiszczQ)

  Salamandra, którzy są prości? Fraglesi i spóła czy Ci wiecznie głosujący na PiS? Ja wolę trzymać z Fraglesami (można to odmieniać?) niż z tymi, którzy ślepi wpatrują się w swe ideały. Z Fraglesem? Z Fraglesami? nie zawsze się zgadzam, ale przynajmniej oni też nie lubią PiS (ja dodatkowo nie lubię PO, SLD itp.), ale ja już taki jestem. :D

  Odpowiedz
 17. moon5

  @fraglesi
  Pewnie, że nie jesteś durniem. Umiesz tworzyć nie tylko tekst, ale i obrazki.
  Poza tym zazdroszczę Ci Twojego prostego spojrzenia na świat, choć może ten blog nie wyraża Twoich poglądów politycznych, ale jest tylko czymś w rodzaju dzieła sztuki blogowej.

  Odpowiedz
 18. fraglesi

  @moon5
  Proste spojrzenie na świat to ja miałem gdy miałem 18-20 lat. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, już nie jest ono takie proste. Czego niestety bardzo żałuje.

  Odpowiedz
 19. salamandra

  ->Gb.Ottis (itd)
  ..oczywiscie ci ludzie, ktorzy glosuja na pis (nie napisalam gorszego epitetu, bo nie chce schodzic do poziomu tych 2 klonow)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.