Diabełki Prałata

– Panienki! Proszę na scenę, Jego Ekscelencja już czeka
Na scenę, wynajętego specjalnie Teatru Wybrzeże, wbiegają kandydatki na kelnerki. Jako pierwsze dziewczyny przebrane za zakonnice.

– Nie, nie, nie – Prałat cmoka niezadowolony – zakonnic ludzie mają dość w kościołach – ładne dziewczynki ale wdzięków nie widać. Nie po to Bóg tworzył kobietę piękną aby teraz zakrywać boskie dzieło.
– To może przebrane za ministrantów? – podpowiada osobisty sekretarz
– Nie, Nie i jeszcze raz nie! Czyś ty rozum stracił synu? – mówi z oburzeniem Prałat – mało ja się nasłuchał podejrzeń?

Na scenę wchodzą kolejne kandydatki. Przebrane za aniołki, piratki, dziewczyny ciężko pracujące oraz zagubione. Przemknął czerwony kapturek i dziewczyna z zapałkami. Śpiące królewny Prałat zgonił niecierpliwym ruchem ręki, ciężkiej od pierścieni.
Sekretarza powoli oblewa zimny pot. Jego Ekscelencja nie jest zadowolony. Niedobrze, niedobrze – myśli – pora pójść Vabank

– Mam jeszcze jedną propozycję, Jego Ekscelencjo, ale sam nie wiem…
– Pokazuj! No już! – Prałat sięga po kielich z winem.

Na scenę wbiegają… nadobne, długonogie diablice. Jedna w obcisłych, lśniących spodniach, pozostałe w kusych spódniczkach. Prałat krztusi się winem.

– I o to właśnie chodzi synu! – Prałat uśmiecha się od ucha do ucha – Do kawiarni z taką obsługą ludzie będą walili drzwiami i oknami!

 

 

24 myśli nt. „Diabełki Prałata

 1. misiek197

  Nie mogę się doczekać, kiedy powstanie sieć agencji towarzyskich księdza dobrodzieja…

  Odpowiedz
 2. doodge

  Tia. A słyszeliście, że on chce film kręcić? Mel Gibson miałby się tym zająć, gdyż „gwiazdor bardzo mocno urzekł proboszcza kościoła Świętej Brygidy w Gdańsku obrazem męki Chrystusa w „Pasji”…

  Odpowiedz
 3. kornett

  Toć to przecie ilustracja pięknych „buzi szatanów” – w/g naszego niskopiennego premiera. Może on o takich właśnie „buziach” myślał, a media go źle zrozumiały.
  Spanie z kotem mogło się nawet Jarkowi już znudzić!

  Odpowiedz
 4. Valdo

  Facet potrafi sie ustawic i robi to z cala premadytacja.Doskonale wie co sie w zyciu liczy i jak to robic.Polecam „Ostatnia wieczerze”Huellego.No coz ,jak owce tak daja sie strzyc?

  Odpowiedz
 5. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 6. kornett

  Pytanko: co można zrobić w ramach demokracji, gdy staje się ewidentne, że Polska ma chory rząd, natomiast ten rząd ma bezwzględną większość w parlamencie i niemożliwa jest zmiana nawet jednego ministra bez przyzwolenia naczelnego wodza!
  Czy w ramach demokratycznych rozwiązań można zmusić autorytarny rząd to oddania władzy – bez koniecznośći czekania na następne wybory?

  Odpowiedz
 7. homopoliticus

  problem, jak zmusić…jeżeli siłą to już rewolucja ;] bo w obecnym układzie „nocna zmiana” nie przejdzie, chyba że podmienią Jarka z Lechem, ale to i tak nic nie zmieni ;):P

  Odpowiedz
 8. Flogiston

  >> kornett

  Obywatele muszą zebrać odpowiednią liczbę podpisów, aby zostało zarządzone ogólnokrajowe referendumw sprawie odwołania Prezydenta (tzw.IVerpe) i rozwiazania Sejmu. Namiary masz tu:
  http://www.referendum2007.org/
  wypełniaj kwity, podpisz i wyślij na skrytkę organizatorów referendum!!

  Odpowiedz
 9. Placebo

  Ludzie, co sie czepiacie! Przcież to wszystko aby pomóc ludziom! Sam prałat tak powiedział!

  Odpowiedz
 10. johns

  Flogiston – z tego co pamietam gdzies pisali prawnicy w sprawie referendum o odwolanie prezydenta… Dali wyraznie do zrozumienia ze takie referendum nie mialoby najmniejszej mocy prawnej i prezydent nie moze w ten sposob zostac odwolany ze swojego urzedu. Jak to sie za to ma do sejmu itp. to juz nie wiem :|

  Odpowiedz
 11. Palestrina2005

  Oj wkurzycie się jak Mel Gibson naprawdę zrobi film o Jankowskim.
  Poszła już propozycja. Jak wiadomo Gibson lubi polityczną niepoprawność… więc jest szansa że się zgodzi…
  A znając jego talent rezyserski zrobiłby z Jankowskiego takigo bohatera że 1000 plujących artykułów Michnika nic by nie pomogło…

  Mam nadzieję że film powstanie. Nie dlatego żebym jakoś szczególnie Jankowskiego lubił, ale dlatego żeby zobaczyć minę wściekłego Michnika…

  Odpowiedz
 12. Flogiston

  No widzisz, Palancino, ja ciebie zawsze podejrzewałem, że jesteś antysemitą. To jest najciekawsze, że spoiwem łączącym wszystkich kaczystów jest antysemityzm, ale nauczyliście się posługiwać antysemityzmem nie używając publicznie haseł antysemickich. Aż tu nagle taka wsypa! Antysemita Jankowski publicznie wyznaje miłość drugiemu antysemicie (Mel Gibson-owi). Jeszcze większego smaczku (czyt. smrodku) nadaje Palancina, który bez krępacji bije pokłony przed tamtymi dwoma. Oj, błąd, Palancino! Powinieneś bardziej kamuflować swoje antysemickie zapatrywania!! Bierz przykład ze swoich moherowo-kaczystowskich idoli: posługują się antysemityzmem, nie mówiąc o tym publicznie ani słowa! To tylko wasz poprzednik i jednocześnie wasz pierwowzór, jakim jest Gomułka, otwarcie używał haseł antysemickich. [Mimo to kaczystowskie Mohery na boczku utyskują, że Polskę rozkradło żydostwo i masoneria, panie. Nu i dlatego my, biedne Polaki, mamy taku biede, panie. Wicie, rozumicie, panie, żydostwo i masoneria rozkradło Polskie w złodziejskiej prywatyzacji, panie] – o, to, jest ten wasz język, Palancino]. jaki rozumek, taki język, misie-pysie, obywatele tzw. IV erpe, czyli IV kategorii.

  Odpowiedz
 13. Bartek

  No i co Wy wszyscy chcecie od Księdza Prałata ? Przecież przedsiębiorczość trzeba cenić !

  Odpowiedz
 14. Palestrina2005

  Flogiston,
  Głupota Twojego komentarza po prostu poraża.
  Liczba obelg, insynuacji i kłamstw pod moim adresem powoduje, że mogłbym Cię za to oskarżyć o pomówienie. Masz szczęście że jestem leniwy…

  Bzdury jakie wypisujesz świadczą że jesteś typowym niedouczonym, zindoktrynowanym „wykształciuchem” – w przeciwieństwie do mnie – człowieka wykształconego.

  Piszesz jak zindoktrynowany przedstawiciel lewicy – kto nie zgadza się z Twoimi poglądami jest: faszystą, antysemitą, rasistą itd….

  To że ktoś lubi filmy Gibsona – oznacza wg Ciebie że jest antysemitą.
  Waleczne Serce – film antysemicki?
  Apocalypto – też?
  Pasja – antysemicka? Dlaczego? Że cytowała Nowy Testament słowo w słowo? Że przedstawiała wydarzenia dokładnie tak jak je opisano w Nowym Testamencie?
  Flogiston – rozumiem że wg twojego rozumowania Nowy Testament jest antysemicki a każdy Papież to antysemita… no i pewnie wg Ciebie Nowy Testament trzeba ocenzurować…
  No i że jestem przeciw głupim, naciąganym oskarżeniom Jankowskiego o pedofilię to też antysemityzm.
  Bo wg Flogistona jak się kogoś nie lubi można na niego pluć do woli – nawet rzucac fałszywe oskarżenia – wg Flogistona takie kłamstwa są usprawiedliwione…

  Cóż musze Cię zmartwić i ujawnić Twoją ignorancję i małość intelektualną:
  1. sam Michnik bronił Kaczyńskiego i mówił że oskarżanie go o antysemityzm jest głupie
  2. Kaczyńśki został w Izraelu podczas wizyty lepiej przyjęty i lepiej odebrany niż Wałęsa i Kwasniewski. Dlaczego? Bo mówił o konkretnych interesach…
  3. Słowa antykomunista i antysemita nie oznaczają tego samego – poszukaj w google jak nie wierzysz…
  4. Wielu Żydów to zajadli antykomuniści…

  Niestety Flogiston. Twój intelektualny poziom wskazuje że jesteś idealną grupą docelową dla „inteligentnych” najnowszych reklamówek PO, przeznaczonych dla ludzi, którzy nie odróżniają inflacji od deflacji…

  Odpowiedz
 15. kornett

  @Flogiston – jest takie powiedzenie: lepiej gówna nie ruszać, bo człowiek się zawsze upaprze.
  Ale w tym przypadku jak tego gówna nie uprzątniemy, to będzie śmierdziało.
  Polemika z piewcą kaczyzmu nie ma specjalnie sensu, bo jest to jak rozmowa głuchego z niewidomym. Wielki niskopienny w dwóch osobach był i pozostanie idolem dla takich maluczkich jak Palancina i nic na to nie poradzisz – ponieważ on jest i głuchy i niewidomy. Ale to juz jego problem.

  Odpowiedz
 16. kornett

  FRAGLESI — a Ciebie gdzie wcięło?

  Wiem, ze paranoja w koło panuje, ale czas do roboty się wziąść, a nie bumelować na „słonecznym” wybrzeżu!

  Odpowiedz
 17. Flogiston

  Myślę, że Kornett ma rację, nie będę zniżać się do poziomu Palanciny. To może zamknie swój ptasi dziób. Przypomnę tylko, że Kwaśniewski pił w Charkowie [z biskupem Głódź-Flaszką].

  Taki fajny cytat (sukces z wyjazdu do Izraela) –
  Niemowa mówi:
  „Dobrze” i dodaje: „dobrze, naczy polisz gut, he-he-he” – z uśmiechem błazna od ucha do ucha, intLIGENT jeden. Tak, jakby Izraelczycy nie znali polskiego!

  Odpowiedz
 18. jiima

  @Flogiston
  Mała uwaga. Jeśli chcesz polemizować z PiSowcem, to proszę, rób to kulturalnie. Niestety, twój tekst + nazwanie delikwenta „palanciną” niestety gorzej świadczy o tobie niż o nim…
  Poza tym też nie rozumiem, co ma do tego antysemityzm? Że nie lubi Michnika? Wiesz, to tak jak z tym wywalaniem głupiego Murzyna z pracy. Wywalisz go za głupotę, a on i tak wszystkim powie, że stracił pracę, za to że jest czarny.
  Gibson się zeszmacił, poszedł w stronę komerchy i tanich krwawych widowisk. Zaczęło się w Braveheart, ale tam jeszcze było to pokazane poetycko i z klasą. A potem stopniowo w dół.

  @Palestrina
  Gibson jest antysemitą. Nie dlatego, że zrobił Apocalypto, które owszem, z Żydami nie ma nic wspólnego. Sam mówił, dlaczego chce nakręcić Pasję. Mówił też wiele innych fajnych rzeczy, głównie po pijaku i to właśnie owe rzeczy zaważyły na takiej opinii pana Wielkiego Aktora.
  Jankowski też sporo mówił o tym narodzie, w sposób godny raczej Gibsona po pijaku, a nie duszpasterza. Ale w sumie to po linii i na bazie ND i innych tego typu produktów. Nic dziwnego, że pasują do siebie. Nie z powodu specyficznej interpretacji pisma (tzw.) świętego.
  Mówiąc, że cieszysz się, że zrobią na złość Michnikowi, pokazujesz swoją małość. Podobnie tytułując się osobą wykształconą czy też „czołowym myślicielem” (czy to znaczy, że myślisz za pomocą czoła?). Masz jakieś kompleksy, Lordzie Farquad?

  Odpowiedz
 19. Palestrina2005

  jiima,
  Pasja nie jest filmem antysemickim. jeśli uznamy ją za antysemicką to równocześnie musimy uznać za antysemicki cały Nowy Testament. Bo Pasja nie jest interpretacją Nowego Testametu. Mówi słowo w słowo cytaty z Nowego Testamentu. Opisuje to co napisane jest w Nowym Testamencie.
  Na marginesie – Pasja nie podobała mi się – zbyt krwawa – to jedyne nadużycie ze strony Gibsona.

  Co do antysemityzmu Gibsona. Nie przyszło Ci do głowy że mogło być tak że najpierw Gibson nakręcił Pasję, potem była wielka krytyka Pasji i to właśnie ta krytyka spowodowała negatywny stosunek Gibsona do Żydów?
  Oczywiście to co mówił po pijaku go nie usprawiedliwia. Ale przecież przeprosił…

  Co do Michnika… nie lubię go bo za często posługuje się socjotechniką, np. sugerując że Papież był liberalny bardziej niż w rzeczywistości, krytykując PiS itd.

  Cóż może jestem złośliwy, że cieszę się że ktoś rozwścieczy Michnika… ale przynajmniej się z tym nie kryję za maską sztucznej dwulicowości…
  Że nie potrafię kochać swoich wrogów… trudno…
  A Wy potraficie pokochać PiS i źle mu nie życzyć?

  Odpowiedz
 20. Latarnik

  Ja tam zle PiSowi nie zycze. Jak sie komus zyczy zeby zmadrzal i przestal krecic, siac nienawisc, byc zadufanym w sobie i gluchym na rzeczywistosc, to sie mu zle zyczy? Nie wydaje mi sie.

  Nie pokocham Kaczynskich, bo ich osobiscie nie szanuje za to, jacy sa. Za to, ze podczas wszelkich osobistych kontaktow z nimi mialem poczucie niesmaku, ze ktos tak niewychowany i gburowaty moze byc wykladowca akademickim na przyklad. Do tego niestety brak im otwartosci, potrzebnej na tak wysokich stanowiskach. Ale jesli przestana mi tym kluc w oczy (na przyklad schodzac ze sceny politycznej), to nie bede mial do nich najmniejszych pretensji – to co napsuli trzeba bedzie naprawiac, a nie pietnowac, bo pietnowanie nic nie zmieni.

  Odpowiedz
 21. Uciekinier z Kaczolandu

  @Palestrina Gibson i Jankowski to przerost formy nad trescia, wiec do siebie doskonale pasuja.Jesli pisesz ze film Gibsona przyniesie uwielbienie dla ksiedza Jankowskiego, to nisko oceniasz przecietnego widza, ale zapewne lepiej sie na pisowym elektoracie, skoro do niego nalezysz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.