Za górami, za lasami…

Za górami, za lasami leżała spokojna kraina, zwana Wolską. Rządziły tam dwa smoki bliźniaki zwane Kaczorusami. Gwoli formalności, to rządził starszy, bo młodszy słuchał się brata i o wszystkim mu meldował.

Nie tak całkiem dawno temu, lud Wolski oddał dobrowolnie władzę smokom, gdyż obiecały, że Wolska stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą. Każdy mieszkaniec miał dostać dom, samochód i autostradę do tego domu. Zapewniały, że przegonią smoka czerwonego, który to strasznie dał się we znaki mieszkańcom Wolski. Ciemny lud Wolski to łyknął.

Niestety, jak to bywa z obietnicami smoków, nie zostały one dotrzymane. Co gorsza kumple smoków Kaczorusów kazały sobie żarcie przednie podawać a na deser dziewice nadobne, z czym niestety w Wolsce był problem. Żarły, piły i śpiewały “Teraz K* my!”. Strach padł na Wolskę. Wiele z Wolszczan zbiegło za góry i lasy. Pozostali pochowali się w swoich domkach.

Smok Kaczorus dobrał do komitywy smoka Lepperusa i Giertychusa. To dopiero były wredne smoki. Pierwszy czynił spustoszenia wśród kmiotków, drugi uwielbiał zamiast dziewic, młodych silnie zbudowanych chłopców o wygolonych głowach. Smok Kaczorus, jak to smoki mają w zwyczaju, od dawna kombinował jak się pozbyć Lepperusa i Giertychusa. Nie chciał dzielić się władzą.

Starły się więc smoki w bitwie podniebnej. Lud ciemny Wolski patrzył oniemiały i nic nie rozumiał. Ci mądrzejsi zaczęli pytać cicho gdzie jest szewczyk dratewka. Na rubieżach widziano podobno smoka czerwonego, który ryczał groźnie.

Co będzie dalej z Wolską, dowiecie się już w wkrótce, drogie dzieciaczki…

33 myśli nt. „Za górami, za lasami…

 1. hodak

  Genialne. Jak zwykle ;) Ale takie bajki to chyba nie dla małych dzieci, zbyt traumatyczne przeżycie dla nich. A już na pewno nie jako bajka na dobranoc…

  Odpowiedz
 2. misiek197

  A szewczyka Dratewki już nie ma, bo go CBA zapuszkowało za likwidację ostatniego dinozaura w osobie Smoka Wawelskiego. W dodatku czyn ten haniebny został dokonany w okresie ochronnym na smoki. „Ten szewczyk już nie ukatrupi żadnego dinozaura!” – grzmiał na rynku groźny Ziobrus, zaś ciemny lud Wolski słuchał go z rozdziawionymi gębami.

  Odpowiedz
 3. piotr

  piękna bajka, ale nie ma wszystkich postaci, które w każdej porządnej bajce wystąpić powinny:

  A. Zła czarownica – nie muszę pisać kto to
  B. wspomniany wyżej bohater czyli Dratewka
  C. Leśniczy, czyli postać najważniejsza. Tenże musi na końcu przegonić wszystkich.

  Odpowiedz
 4. mamal

  @ piotr
  czy Leśniczym może być sławny oniegdaj Gajowy Marucha?

  czekam niecierpliwie na ciąg dalszy tej bajki dla dorosłych.

  Odpowiedz
 5. doodge

  @Fraglesi:
  Oj, nie obrażaj smoków – one podobno bardzo słowne są ;-)
  Te Kaczorusy to pewnie jakieś wredne osobniki po prostu… Nie siej antysmokizmu ;-)

  Odpowiedz
 6. boguslaw

  Za górami, za lasami, za liberokomunistycznymi blogasami mieszkał sobie Ród Lechitów który postanowił zrobic porządek w Polsce…

  Odpowiedz
 7. Středoevropan

  Witaj Fraglesi!
  Aleś „przywalił”. Zgadzam się z doodgee’em. Jak możesz tak sympatyczne stwory jak smoki nadaniem pisuauarowo-lisuarowych cech obrażać?!
  Do bogusława:
  „Jawohl! Ordnung muss sein!’ – zakrzyknęli Lechici w swym starolechickim narzeczu i przystąpili do kontynuacji dzieła niejakiego Hitlerusa i Stalinusa…

  Odpowiedz
 8. Flogiston

  Ale dziś PIS-orzyca, Jadwiga Staniszkis, wspaniale przywaliła kaczystom i Lis-om w radio TOK FM. Mówiła o tych wyczynach tej gawiedzi spod znaku PIS same złe rzeczy. Czy słucha ktoś oprócz mnie TOK FM-a, czy słyszał to ktoś?

  Odpowiedz
 9. salamandra

  … a ja sie przyznaje bez bicia, że pierwszy raz od bardzo dlugiego czasu po prostu sie pogubilam, w tym co sie dzieje w Wolsce…
  i po chwilowej radosci w zeszly poniedzialek – po odwolaniu wice i wypłynięciu szamba z Torunia, miałam jakąś taką cichą nadzieję, że może wreszcie się to wszystko rypnie, teraz ponownie popadam w marazm i zniechęcenie :( , bo w tym kraju, jak ktoś sie już dopcha do koryta, to go nawet batem nie pogonisz… a ślepota/głupota niektorych po prostu mnie przeraża…

  Odpowiedz
 10. Kondee

  Salamandra, Ty nie bój żaby i nie popadaj w marazm:)
  Jak to się mówi: kropla drąży skałę a PIS z LISEM ( w skrócie PLIS – tu dodam plizz odejdźcie) wylewają
  na siebie wiadra pomyj więc ta „skała” już sie chwieje. Bedzie dobrze – pod warunkiem że mądrzy ludzie pójdą do wyborów w liczbie większej niż durnie, którzy na pewno znów licznie pójdą głosowac – wiadomo na kogo. Pozdrawiam – dla mnie jest jakieś
  światełko w tunelu że te smoki sie zagryzą nawzajem.

  Odpowiedz
 11. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 12. Eva Maria

  Smoki! Jakie tam smoki! Ja sobie wypraszam takie traktowanie tych pięknych i mądrych bestii.

  Proponuję obsadzić krasnoludki i Marysię. Jako że nasza bajka nieco wybrakowaną będąca, to krasnoludki są li dwa, ale za to z co raz to wypływającym wątkiem Śpiącej Królewny Joanny Płowowłosej de Szczyp, zwanej Joanną od Pluszaków.

  Odpowiedz
 13. btd

  Od krasnoludow to proponuje sie odp…
  Nawet krasnoludy glebinowe sa bardziej otwarte na swiat niz te dwa… nie wiem.. nie gnomy, bo gnomy sa przedsiebiorczymi wynalazcami, nie trolle bo trolle sa wieksze i w niskich temperaturach ich mozgi wchodza w nadprzewodnictwo.. Wiem! Gobliny, ktore chca wszystkim wmowic ze sa pieknymi i madrymi elfami :D

  Odpowiedz
 14. Palestrina2005

  Ostatnie dane pokazują że:
  Pod rządami PiS Polska kwitnie a ludziom żyje się lepiej.

  Wg GUS – Przeciętne wynagrodzenie wzrosło o prawie 10% a zatrudnienie w stosunku rocznym o 4,6%.
  4,6% więcej miejsc pracy !!!! To informacja dla wszystkich tych co twierdzą że spadek bezrobocia jest tylko wynikiem emigracji. Nieprawda – w Polsce przybywa
  miejsc pracy.
  A wzrost realnych przeciętnych wynagrodzeń jasno pokazuje – że w Polsce ludzie są coraz bogatsi.

  Więc PiS dotrzymał słowa – jest lepiej niż za SLD, a przecietny obywatel ma więcej kasy…

  Odpowiedz
 15. doodge

  @Palestrina2005:
  Jasne, że tak. Tylko, że PiS nie ma z tym nic wspólnego ;-)
  Tego stanu rzeczy nie sprawiła żadna z PiSowskich ustaw, gdyż a) albo jeszcze ich nie ma, b) nie zdążyły jeszcze wywrzeć wpływu na gospodarkę.
  Każdy, kto ma choć nikłe pojęcie o gospodarce Ci to powie…

  Oczywiście można wierzyć, że to ojciec Rydzyk ubłagał Boga, a ten się zlitował i sprawił, że w Polsce zapanował dobrobyt. Można też oczywiście wierzyć posłom PiSu, którzy mówią, że „robią tak wiele, że aż trudno wymienić”… Ale w gospodarce chyba jednak nie o wiarę chodzi…

  Odpowiedz
 16. jwu

  @Palestrina2005
  Errata:
  Pierwsze zdanie winno brzmieć:
  Pod rządami PiS z powodzeniem realizowane jest hasło „Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej.”

  Odpowiedz
 17. Valdo

  @palestrina.Widzisz PiS za gospodarke sie nie bierze bo po prostu na tym sie nie zna.I lepiej niech nie zaczynaja.Chyba zauwazyles jak duzo ludzi opuscilo kraj i ilu ma jeszcze chec wyjechac.Pewnie PiS dojedzie do wyborow i to bedzie,szczesliwie dla wiekszosci,koniec.Zakonnik Rydzyk bardziej zainteresowany jest kasa i strzyzeniem owieczek niz czym innym.No i wladza!Bardzo wielu ludzi odeszlo od PiS po wiecznych przepychankach miedzy Lepperem i Girtychem.”Mamo chwala nas….”-jak mowi stare porzekadlo.

  Odpowiedz
 18. uciekinier z kaczolandu

  dla mnie to kaczory upiory pierscienia to najlepiej pasuje do ich manii wladzy a pis i lis orki

  Odpowiedz
 19. Tomek

  To są zdecydowanie Gremliny, pokropione wodą przez ojca Tadeusza i wystawione na światło dzienne

  Odpowiedz
 20. Tomek

  Palestrina: masz 100% racji, z jednym zastrzeżeniem – Twój tekst sugeruje, że jest jakiś związek między rządami PiSu,a tymi wszystkimi sukcesami gospodarczymi. Nie traktuj mnie jak „ciemnego luda”.

  Odpowiedz
 21. recces

  Palestrina2005-zauwaz pewne powiazania:
  -wzrostowa tendencje emigracyjna polakow, a co za tym idzie wzrost plac dla tych, ktorzy pozostali (pracodawcy nie mieli wyjscia-chcac zatrzymac dobrego pracownika musieli mu znaczaco podniesc pensje),
  -w zwiazku z emigracja rodakow zaczyna brakowac ludzi do pracy, stad pozorny wzrost miejsc pracy (realna liczba nowych miejsc to jakies 0.5 %-reszta to wakaty po emigrantach)….
  „Więc PiS dotrzymał słowa – jest lepiej niż za SLD, a przecietny obywatel ma więcej kasy…”-poniewaz to dzialania poprzednich wladz przynosza obecnie korzysci, i nie ma tu zadnych dzialan pisowcow (rzeklbym ze prubuja zachamowac wzrost gospodarczy bzdurnymi przepisami…..)

  Odpowiedz
 22. Flogiston

  Aha, jesliby ktoś miał jakieś wątpliwości, to palestrinie żyje się dostatnio i mu wszystko kwitnie i jest mu coraz lepiej – od czasu, jak kanapowa partyjka żartobliwie zwana „prawo i sprawiedliwość” zatrudniła go na stanowisko państwowe i w ramach „taniego i solidarnego państwa” obdarowała go wysoką pensją.

  Palestrina jest zapewne odźwiernym w Palestrze, bo idąc za definicją z WIKIPEDII, to Palestra – w starożytnej Grecji szkoła zapasów i boksu (od gr. pale – zapasy). Palestra zazwyczaj wchodziła w skład gimnazjonu. Członkami palestry byli wolni chłopcy i młodzieńcy, którzy ćwiczyli pod kierunkiem trenera. Publiczne palestry znajdowały się praktycznie we wszystkich greckich miastach oraz okręgach kultowych, gdzie urządzano igrzyska. Istniały również komfortowe palestry prywatne. Dla tego rodzaju szkół przyjęła się jednolita architektura. Palestra była prostokątną budowlą z czterema portykami, które okalały kwadratowy dziedziniec. Po jednej ze stron (zazwyczaj północnej) budowano portyk o podwójnej kolumnadzie. Znajdowały się tu: salki z workami treningowymi, szatnia.

  UUffff, no, i tam haruje nasza palestrina, której żyje się dostatnio i tam obrasta ona w siły i sadło. I dlatego tak chwali solidarne państwo!! Tacy jak on, żyją m.in. z moich wypracowanych podatków.

  Odpowiedz
 23. salamandra

  …klasyczna wypowiedz Palestrina – jak zaczyna sie cos dziać, co niezbyt dobrze ;) świadczy o pis, ten zaczyna rzucac statystykami, ktore to niby obrazują wspaniale dokonania prawych i sprawiedliwych….

  Odpowiedz
 24. doodge

  @Valdo:
  Bądźmy sprawiedliwi. To, że Polacy wyjeżdżają za granicę nie jest zasługą jedynie PiSu. Jest o wiele więcej argumentów przemawiających za wyjazdem. Fakt jednak faktem, że mnie osobiście nie przekonuje najbardziej możliwość większych zarobków, tylko spokojnego życia, pewności, że politycy nie wpadną na jakiś kompletnie idiotyczny pomysł (który jednak ma wpływ na wszystkich obywateli) tylko po to, żeby utrzymać się na stołku…

  Odpowiedz
 25. pesymistka

  pis ma tyle wspólnego ze wzrostem gospodarczym co z wzrostem patriotyzmu i katolików, tudzież przyrostem naturalnym czyli chciałby, ale nie wie jak, a pozatym się boi…

  Odpowiedz
 26. Pokaz PISofobii, na dodatek kiepski

  Co tu za kwiatki.. Radio TOK FM, może jeszcze autorytety z Gawiedzi Wyborczej? :) Klan obronców III RP? Panowie, nie ma czego bronić.

  Lepiej zajmijcie się znów pijanym A. Kwaśniewskim, albo chorym z nienawiści Kaczorem Donaldem (czytaj Tuskiem).
  Proponuję używaż cześciej rozumu, niż tylko oczu i uszu nastawiaonych na TVN i Wyborczą. Może Dziennik poczytać: http://www.dziennik.pl ….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.