Quo Vadis

– Cholera ! Pan zobaczy panie sierżancie, Ten to się przyspawał
-Pokaż no Kowalski. Taaa… K* mać! Spodnie opuścił i dupsko klejem posmarował!

– Co kropelka sklei, sklei tego nikt nie rozdzieli – rechocze szeregowy – odrywamy?
– Panowie! Błagam! Ja muszę! Dla dobra Polski! Polska mnie potrzebuje…
– Polską se gęby nie wycieraj! – krzyczy na niego sierżant – dawaj Kowalski, za łapska i na trzy, cztery!

Samodzielnie przyklejony przy pomocy super glue wrzeszczy jak opętany. Sierżant i szeregowy nie dają rady.

– Ożeszku! – Kowalski ociera pot z czoła – zawołać chłopaków?
– Wołaj, sami nie damy rady – odpowiada sierżant
– Halo czwórka zgłoś się, tu ósemka – mówi do walkie talkie, Kowalski – mamy tu jednego przyklejonego. Dupsko se superglue nasmarował i myśli, że go nie oderwiemy od stołka
– Panowie, może się dogadamy – mówi cicho delikwent – mam kredyty, żona, dzieci….
– To otake Polskę ci chodzi, w mordę kopany! – Sierżant dźga go pałą – wybraniec narodu, tfu….
– Dobrze, że się nie skuł łańcuchami jak ten ostatnio – mówi Kowalski zapalając papierosa – trzeba było spawacza aż z Irlandii ściągać.
– Najwyżej go z ławką wyniesiemy – mówi Sierżant
– Oderwiemy, oderwiemy świnię od żłoba – odpowiada Kowalski – szkoda ławek, połowa już tylko została. Stolarze będą mieli full roboty po wyborach.
– Nowe bydło przyjdzie się i przyspawa – Sierżant kręci z dezaprobatą głową – ech….. Quo Vadis…

30 myśli nt. „Quo Vadis

 1. Valdo

  Bardzo sugestywne.I tak,szczesliwie,dojezdzamy do konca IV RP,a co bylo smiechu po drodze,najwspanialszy material filmowy dla nastepcow Barei.

  Odpowiedz
 2. Franzmauler

  Przypomniał mi sie fragment skeczu znanego kabaretu. Otóż rozmowa redaktor z ministrem: R: Wie pan, że porównują Pana do rzeki M: Tak, bo też pochodzę z gór (śmiech) R: Nie bo tak trudno Pana od koryta oderwac

  Odpowiedz
 3. Gregor

  Moim zdaniem Kaczyńscy to kosmici. Ich wysoko rozwinięta technologia pozwoliła na wyprodukowanie bio-kombinezonu imitującego ludzkie postacie.

  Wiadomo – kosmici są niscy, stąd też kombinezony niewiele pomogły. Jednak w ich wzrost jeszcze niektórzy dali wiarę.

  Zdradzają ich natomiast zwyczaje – żaden człowiek nie jest przecież tak niedorzeczny, cyniczny i obłudny… prawda?

  Odpowiedz
 4. Palestrina2005

  Ja bym się tak na Waszym miejscu nie cieszył:
  1. Nie wiadomo czy będą wybory
  2. PiS w sondażach PGB (najbardziej wiarygodne) poparcie ma zbliżone do PO więc ma szanse wygrać
  3. Nawet jak minimalnie wygra PO to jest szansa na POPiS (co Fraglesi już kiedyś pisał)
  4. PiS prawdopodobnie po wyborach będzie z Prezydentem mógł bokować inicjatywy PO-SLD, jeśli coś takiego powstanie… a jak spadną notowania PO to zrobi się kolejne przedterminowe wybory i wygra PiS…

  Odpowiedz
 5. Nonchallance

  „PiS prawdopodobnie po wyborach będzie z Prezydentem mógł bokować inicjatywy PO-SLD, jeśli coś takiego powstanie… a jak spadną notowania PO to zrobi się kolejne przedterminowe wybory i wygra PiS…”

  Wiesz, Palestrina to jest dokładnie to, co wszyscy tu sądzimy o PiS: dobry w niszczeniu, kiepski w rządzeniu. Jakże się cieszymy, że się z nami zgadzasz :D W życiu bym nie przypuszczała, że Cię stać na tak odkrywczą myśl.

  Odpowiedz
 6. Switek

  Niestety, ale obawiam sie, ze nowych swin nie wybierzemy przed terminem. Z news’ow mozna wywnioskowac, ze Selfdefence bardziej zalezy na korycie niz na Worholu. I pewnie poswieca biedaka dla koryta. A On skonczy z lezkami w oczach.
  I to wszystko „Dla dobra Polski”…heh…

  A szczerze mowiac wiele by zyskali przynajmniej w moich oczach, jesliby skonczyli z tym mezaliansem – co nie znaczy, zebym na Nich mial chec glosowac.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 7. mgrkwach

  Nastaną piękne czasy, po egidą PO czyli Pełniącej Obowiązki PZPR z tow. premierem mgr dypl. Kwachem.

  Odpowiedz
 8. dres_w_beemce

  lepszy kwachu bez magistra, niz jeden z drugim z doktoratem z marksizmu, tfu, leninizmu.

  Odpowiedz
 9. salamandra

  wedlug mnie – ich sie nie da odkleic od koryta, za wiele maja do stracenia, by wypuscic wladze z rąk, troche nam urozmaica ten sezon ogorkowy, a potem dojdą do kompromisu, poprzepraszają sie, podadza sobie rączęta i bedzie cacy (dla nich oczywiscie, bo napewno nie dla Polski)…
  …nie macie takiego „smutnego” wrażenia,że obecne rzady to najdroższy Kabareton w historii…

  Odpowiedz
 10. Středoevropan

  Niestety salamandro, zgadzam się z Tobą, choć chciałbym się mylić. Wszak jeden z „braci mniejszych” zakwakał kiedyś bez skrępowania, że władzy raz zdobytej nie oddadzą. A od siebie dodam, że miejsca przy korycie będą zapewne bronić jak niepodległości. Lecz na marginesie tych utyskiwań uważam, że bardzo wygodnie jest pomstować na nich (podobnie jak i na polityków z innych ugrupowań, jeśli akurat są „u żłobu”), a przecież z księżyca się nie urwali (tylko go ukradli). Oni wywodzą się spośród nas, są reprezentantami „średniej krajowej” w zakresie mentalności. Odzwierciedlają poziom ksenofobii, pieniactwa i oderwania od realności w myśleniu o sobie i świecie panujące w naszym społeczeństwie. Warto pamiętać, że odsunięcie ich od władzy nie rozwiąże naszych wszystkich problemów. Iskierką nadziei pzostaje to, że przynajmniej część spraw zależy od nas i nszego działania w ramach obszarów własnej inicjatywy obywatelskiej i korzystnia z możliwości stwarzanych przez ustrój dermokratycznych. Bo jak zatrzymamy się na pomstowaniu, że „wszyscy politycy to złodzieje” i „po co coś robić skoro i tak Oni wszystko mają w garści” to możemy sobie dalej pluć na władzę lecz od tego nic samo się nie zmieni.

  Odpowiedz
 11. Valdo

  >doodge.To juz agonia.To juz kwestia czasu.Tylko mam nadzieje ze dadza sie odspawac od koryta.Polegna w najblizszych wyborach.Wystarczy ze pojdziemy do wyborow.

  Odpowiedz
 12. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 13. Veston

  Przedwczesna radosc.Kaczynski wie,ze kolejny rok oznacza jego smierc polityczna.Obsadzil wazne stolki(rowniez prezydencki).Teraz czas oddac wladze PO i SLD,i liczyc,ze sie rozloza na gospodarce,drogach,lekarzach,EURO2012 itd.Gdyby bylo za dobrze,”pomoze”brat.A potem WIELKI POWROT.Jedynie,co potrzeba,zeby Lepper zerwal koalicje.Podziwiam doradcow Leppera.On(osobiscie uwazam,ze ma „kwity” na braci)lub Walesa moga wykonczyc Kaczynskich.

  Odpowiedz
 14. Flogiston

  Zadziwia mnie Palanstenrina. twierdzi, że jego ulubieńcy, „prawi i sprawiedliwi”, będą blokować wszelkie poczynania nowego Rządu. A czy kaczyści, takie makiawelistyczne osobniki, nie wiedzą, że Xero Curduplo Direttore (cytat Muzeum IVerpe) może być poddany procedurze impiczmentu??

  Ponieważ wiem, iż kaczyści są beznadziejnie słabymi znawcami prawa, to przypomnę im, że

  „Impeachment [wym. impiczment] wysokiego urzędnika państwowego, np. prezydenta, to postawienie go w stan oskarżenia za naruszenie konstytucji, ustawy lub popełnienie przestępstwa, co w konsekwencji może doprowadzić do usunięcia go z zajmowanego stanowiska” – a tu znjdzie się na niego paragraf za wetowanie wszystkiego, co żywe!!

  Czasy makiawelizmu w wydaniu kaczystów już powoli przechodzą do (niechlubnej) historii Polski. Czeka nas jeszcze DE-kaczyzacja na wzór de-nazyfikacji. O tym, kilka dni temu, pisał AZRAEL.

  Odpowiedz
 15. Flogiston

  Wkurzył mnie ten kaczysta! Co to, do cholery jasnej, na Urząd Prezydenta Pan Bóg wynacza ludzi???!! A może, to naród wybiera sobie prezydenta i to narodowi ma służyć prezydent a nie jedynie słusznej parii kaczystowskiej IMPICZMENT dla drania i – na śmietnik historii!!

  Odpowiedz
 16. petrikauer

  „Ponieważ wiem, iż kaczyści są beznadziejnie słabymi znawcami prawa…”

  O Kaczyńskich można powiedzieć wiele złego, ale akurat Lech jest profesorem prawa karnego. A impeachment to bardzo trudna procedura, w Polsce bez precedensu, która wymaga postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu.

  Odpowiedz
 17. koloratura1

  …chyba że jest to partia brata-bliźniaka i to tego wiodącego bliźniaka… Wtedy już nic się nie poradzi, bo bliźniacy po prostu tak mają…

  A co do impeachmentu, to wymaga on 2/3 (chyba) liczby głosów całego Zgromadzenia Narodowego i wątpię, niestety, czy Kaczyński przegra aż tak wysoko.

  Odpowiedz
 18. Flogiston

  >>petrikauer
  Sprostowanie,
  PO PIERWSZE:
  pan Lechu jeszcze długo nie będzie profesorem prawa ani niczego innego. Pan Lechu ma prawo korzystać z tytułu „PROF” tylko na terenie Wydziału Prawa i Administracji [Katedra Prawa Pracy] w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; pan Lechu ma tytuł tzw. PROF UCZELNIANEGO. Na zewnątrz uczelni nie powinien posługiwać się tym tytułem. Bo to jest tak jakby ktoś zrobił doktorat z WF i leczył ludzi. A zasłyszanych informacji nie należy powtarzać bezkrytycznie, bo to wazeliniarze pana Lecha tytułują go bezmyślnie i lizusowsko „prof” (bezprawnie i bezpodstawnie).
  PO DRUGIE: czas już zrozumieć, że nawet gdyby miał ten stopień i tytuł „PROF” – to już nie raz zademonstrował jak kiepskim jest prawnikiem, szczególnie, że ma cały sztab doradców – podpisuje stale niekonstytucyjne ustawy, m.in. bezprawnie ujawnił tajny raport o WSI (za co będzie odpowiadał przed Trybunałem Stanu) – to jest drastyczny przypadek, ale dowodów na nieznajomość praw przez pana Lesia jest znacznie więcej!!!!

  >>koloratura1
  Jeżeli pan prezydent wszystkich PISjanistów będzie szkodził Polsce torpedując kolejne ustawy Nowego Sejmu, to szybko w Zgromadzeniu Narodowym znajdzie się większość nawet 3/4 i obalenie pana prezydencika popierającego Jedynie Słuszną Partię zwaną żartobliwie „Prawo i Sprawiedliwość” będzie śmiesznie łatwą igraszką. Proszę, zwróć uwagę, że już obecnie PIS nie ma żadnych przyjaciół politycznych. A jakie partie dostaną się do Sejmu, to wszystkie będą wrogo nastawione do partii żartobliwie zwanej „PIS”. Resztę możesz dośpiewać sama.

  Odpowiedz
 19. ZaaZ

  a co później? i tak te same twarze będziemy widzieć w Żałosnej tragifarsie zwanej obrady sejmu. może w lekko innych proporcjach. w sumie Rp to coś pomiędzy Afryką a Ameryką Południową, jeżeli chodzi o klimat polityczny

  Odpowiedz
 20. Świrgoń

  petrikauer: „…ale akurat Lech jest profesorem prawa karnego.”

  Gówno prawda. Zna się na prawie pracy ani nie na prawie karnym.

  Odpowiedz
 21. Flogiston

  … i żeby było śmieszniej, to pan Lesio jest „specem” od socjalistycznego prawa pracy (nic więc nie ma w tym dziwnedo, że rozprawę doktorską opierał o chore pomysły Lenina). Informatyk, matematyk, fizyk, lekarz itp. – posiadają wykształcenie uniwersalne, pasujące do każdego ustroju, ale prawnik z zakresu socjalistycznego pracy ma blade pojęcie o prawie jako takim. A szczególnie ten osobnik, tak nierozgarnięty i niesplamiony błskotliwością.

  Odpowiedz
 22. Punisher

  Hehe, jak zwykle wasze przepowieści będą trafione jak kulą w płot, ale fajnie sie z was pośmiać czasami, piszcie dalej, ciao :)

  Odpowiedz
 23. Flogiston

  Brawo Marcinie (zwracam się do pana Skubiszewskiego)

  Robi Pan dobrą robotę dokumentując bezprawne poczynania kaczystów! Nie jestem aż tak młody, żebym nie znał pewnych prawideł, zjawisk społecznych i historycznych. Stąd wiem, że upadek kaczyzmu jest nieuchronny, to tylko kwestia czasu, kiedy on nastąpi. Podzielam pogląd matki_kurka, że im kaczyści później skapitulują tym gorzej dla nich. Ale im później zostaną wyrzuceni na śmietnik historii, tym z coraz gorszymi konsekwencjami prawnymi dla nich i tym mniejsze będą mieli szanse na wklejenie swoich przyczółków w przyszłym parlamencie.

  Dobrze robią tacy ludzie jak Pan Marcin, że zbierają „argumenty” na kaczystów, będzie można ich łatwiej postawić w stan oskarżenia, osądzić i pozbawić dożywotnio praw publicznych. Niech siedzą w czterech ścianach i do końca życia modlą się za grzechy, jakie popełnili w stosunku do młodej demokracji polskiej! [Podobno są wierzący?!?!?]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.