Przemoc w rodzinie

Matulu kochana! Oj skończyło się moje szczęście. Powinnam była cię słuchać, gdy ostrzegałaś mnie przed Anrzejem. Głupam ci ja, oj głupia!

Oszukać mnie chciał. Wdał się w niecne interesy. Moje dobre imię zszastał. O jakąś ziemię poszło. Teraz dopiero widze jakiż to cham i prostak. Pomyśleć, że tak dobrze mi było z nim. Mój ślubny, na igraszki nasze, oko przymykał a i ja nic nie mówiłam, gdy po nocach wracał od tych swoich krótko ostrzyżonych chłopców.

Wczoraj z wieczora nie wytrzymałam i tłuc Andrzeja zaczęłam. Czym popadnie i gdzie popadnie.

O litość błagał, do nóg mych się czołgał. Niczym pies. Błagał żeby go z domu nie wyrzucała bo podziać się nie ma gdzie. Potem zaczął się stawiać mówiąc coś o przemocy w rodzinie i komisję sąsiedzką chciał zwołać. Odpaliłam mu, że on dla mnie żadna rodzina i że jeszcze słowo zmienię go na nowszy model.

Roman, mój ślubny próbował nas pogodzić ale i jemu się dostało. Udobruchać mnie chciał. W łeb mu dałam jakąś strasznie grubą książką. Tylko nie Gombrowiczem! – krzyczał uciekając.

Nie wiem czy się Matulu pogodzimy ale jeśli nawet, to złość długo mi nie minie.

 poprzedni odcinek

27 myśli nt. „Przemoc w rodzinie

 1. Jormungund

  Ostatnio, bodajże w Szkle Kontaktowym padło stwierdzenie iż nasza okalicja zaczyna przypominać rodzinę patologiczną.

  Tato bije, ale pieniądze przynosi.

  Odpowiedz
 2. Flogiston

  Jędrka dopadła silna schizofreMia. Z rana mówi, że małżeństwa już nie ma. A wieczorem, że małżeństwo trwa nadal i że nic nie wskazuje na to, że małżeństwo ma się rozpaść. I tak codzień, od rana ten sam przeplataniec. Zupa jest coraz bardziej słona, siniaki na twarzy kucharki coraz rozleglejsze, a końca nie widać!

  Tylko patrzeć, aż wreszcie przyjdzie gajowy ze strzelbą i zrobi porządek w lesie!!

  Odpowiedz
 3. Pingback: Top Posts « WordPress.com

 4. Flogiston

  Qrczę, trzeba by sprawdzić, co gada Rydzol w Radio_ma_w_Ryja. Tam na pewno wszystko wiadomo. Czy koalicja będzie TRWAĆ czy nie. Tam wiedzą najlepiej!!

  Odpowiedz
 5. koloratura1

  To rzężenie koalicji jest skutkiem tego, że wszystkie trzy partie odwołują się do tego samego elektoratu i żadna nie chce w jego oczach być winna oficjalnego zerwania koalicji, a – w efekcie – tego, że się nie udało zbudować „IV RP”.

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  Uważam, tak samo jak Azrael, że nie było, nie ma i nie będzie żadnej IVrype. Powinno się ten nowotwór poprzedzać określeniem „tak zwana” (dla podkreślenia fikcyjności nowotworu). Analogicznie, skrót „PIS” należy poprzedzać określeniem „partia żartobliwie zwana prawo i sprawiedliwość” – dla podkreślenia cynizmu, fałszu, obłudy i hipokryzji ukrytej w tej nazwie.

  Kiedyś, gdy SLD skompromitował się, więc obojętny stosunek do PIS, myślałem że szkodliwymi partiami są Szambo-brona i Liga Populistycznych Radykałów. Obecnie zmieniam zdanie – najbardziej szkodliwym dla Polski ugrupowaniem jest partia zwana żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”

  Odpowiedz
 7. Flogiston

  Życzę im, żeby porządzili jeszcze choć 2 lata, to wreszcie i ciemny ludek też zrozumie, że nie ma już nic bardziej szkodliwego dla Polski niż partia żartobliwie zwana „prawo i sprawiedliwość”

  Najsmutniejsze jest to, palansterino, że takie oszołomy, hipokryci i makiaweliści niszczą Polskę, a ciemny ludek bije brawo! Gdy Chrystus był wieszany na Krzyżu, to ciemny ludek też bił brawo! Nic to, ciemny ludek obudzi się, kiedyś. I wtedy „Mamlok” i jego bardziej rozgarnięty brat będą mieli problemy ze znalezieniem dla siebie miejsca! A co z poplecznikami, zausznikami i faryzeuszami, takimi jak ty, Palastenryno?? Rozumiem, że ktoś miał pod górkę do szkoły, więc niewiele rozumie, co się wokół niego dzieje. Ale ty, palanstenryno, nie wyglądasz na niewykształconego. Co cię trzyma przy sekcie zwanej żartobliwie „prawo i spawiedliwość”? Chyba tylko ukryty, zawoalowany antysemityzm, nieprawdaż?? Wiesz, ta złodziejska prywatyzacja, to na pewno robota Żydów i Masonów – to jest ten wasz język, to jest to wasze rozumkowanie. Tak myśli ciemny ludek, ale dlaczego ty tak myślisz, kto nauczył ciebie tego antysemityzmu, tak, że już nawet nie widzisz rzeczywistości??!?

  Odpowiedz
 8. Palestrina2005

  Flogiston,
  Już to kiedyś pisałem – masz jakąś obsesję z tym antysemityzmem – każdego, kto się z Tobą niezgadza nazywasz antysemitą….

  Czy nie przychodzi Ci do głowy że można być antykomunistą a nie być jednoczesnie antysemitą.
  Poprzez zrównywanie antykomunizmu z antysemityzmem obrażasz Żydów…

  Odpowiedz
 9. Flogiston

  Rozumiem, że można być antykomunistą, ale po co zaraz wpadać w uwielbienie podobnie szkodliwych osobników??!

  Przecież kaczystom bliżej jest do komunistów niż komukolwiek innemu! Palestrino, różnimy się tylko tym że, mając podobne zdanie nt. komunistów mamy zgoła odwrotny stosunek do kaczyzmu!! Od pewnego czasu nie jestem wyborcą PO, co wcale nie przeszkadza mi mieć poglądy antykomusze i anty-PISowskie (konkretnie od wtedy, gdy moja partia zaczęła głosować w Sejmie identycznie jak PIS, krytykując przy tym obłudnie PIS).

  Co do antysemityzmu – przeciętny wyborca partii zwanej żartobliwie „prawo i sprawiedliwość” nie ukrywa swojej nienawiści do Żydów. Wykształceni kaczyści, natomiast, nauczyli się ukrywać swoje anty-żydowskie poglądy, ale wiem, że myślą tak samo, bo zaczynają takie same głupie wywody od tzw. „złodziejskiej prywatyzacji” Tyle tylko, że zdań nie kończą tak dosadnie, jak robi to ciemny ludek.

  Odpowiedz
 10. Palestrina2005

  Flogiston,
  Przecież pisałeś że będziesz głosował na LiD.
  Jak można głosować na partię w której są: Kwasniewski (dawniej PZPR), Miller, Kalisz, Szmajdziński, Borowski itd. Przecież to wszystko stara czerwona gwardia.
  Najpierw zmienili nazwę z PZPR na SdRP, żeby zmylić ludzi, potem ludzie zobaczyli z kim mają do czynienia to zmienili nazwę na SLD, potem znowu się skompromitowani ogromną korupcją (w tej chwili w spółkach skarbu państwa dalej jest więcej osób powiązanych z SLD niż z PiS) i teraz aby zamieszać w głowach wyborcom zmienili nazwę na LiD.
  Przecież LiD to SLD (PZPR) z przystawką w postaci UW. UW chciało do PO ale Tusk ich nie chciał to poszli do SLD (PZPR) – dla mnie żenada – dla zdobycia paru stołków iść pod skrzydła postkomunistów.
  Nigdy nie twierdziłem że PiS jest iodealny. Ale w tej chwili nie widzę lepszej partii w Polsce. Można ich krytykować, ale pokaż mi lepszych i powiedz dlaczego są lepsi.
  Jaka była korupcja w Polsce pod koniec rzadów SLD (zobacz rankingi Transparency International), co zrobiło SLD dla służby zdrowia, co zrobili dla nas – odmrozili progi, obniżyli składkę rentową – nie. Tylko podwyższali składkę zdrowotną.

  W tym roku – z powodu odmrożonych progów i niższej składki rentowej, po raz pierwszy z powodów innych niż podwyżka u pracodawcy będę miał więcej kasy w portfelu.
  Wcześniejszy rząd SLD nie dbał o to aby moje obciążenie fiskalne było niższe. PiS chociaż trochę mniej kasy mi zabiera od dochodu… niewiele mniej ale zawsze trochę mniej…

  Odpowiedz
 11. Flogiston

  >> Palestrina

  W Polsce nie ma lepszej partii niż PO (odpowiada mi ich pro rynkowy, kapitalistyczny program gospodarczy; poza tym nie mają głupich pomysłów ideowych, a poza tym zobacz na ich twarze i porównaj z tym oszołomstwem spod znaku sekty zwanej żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”). Ale niestety, moja partia ma kompleks PIS-dzielca. W niektórych spawach ideowych starali się być bardziej PIS-owscy niż Sekta PISjanistyczna. Mimo, że tak bardzo podlizywali się PISuarom to i tak nie zdołali zaskarbić sobie życzliwości „Parweniuszy i Siermięgów”. A przy tym napierdzielali, np. przy likwidacji WSI – „my niewinni, to PIS z Maciarewiczem rozwalili Polski WYW + KONTRWYW. A ja się pytam: „to po kiego GRZYBA głosowaliście razem z PISem??”. Niekonstytucyjną ustawę lustracyjną też do spóły z oszołomstwem PISjanistycznym uchwalili. Jest więcej takich przykładów, nie chcę wymieniać wszystkich. Pisałem, co sądzę o tym do Zdrojewskiego i Komorowskiego {bo ich uważam za najbardziej godnych zajmowania wszelkich urzędów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej}. Ale od jakiegoś czasu, nie są zainteresowani tym, co ja jako ich elektorat mam do powiedzenia. Więc co mi zostało? Próbuję, w ramach mniejszego zła, zapobiec koalicji PO-PIS. Jak to mogę zrobić? Głosując na LID. Myślę, że gdyby LID zdobył 20% głosów, to Platforma chętniej wejdzie z nimi w koalicję. W chwili obecnej nie ma lepszej koalicji niż PO-LID. Ani w PO ani w LID nie ma takiego oszołomstwa jak w tej sekcie PISjanistycznej. Najlepiej by było, gdyby Platforma mogła rządzić samodzielnie z ponad 50% większością w sejmie, ale niestety, to jest nierealne, zwłaszcza, że PO nie potrafi walczyć o władzę użyć choć odrobinki makiawelizmu (co „genialnie” robią PIS-dzielcy).

  Odpowiedz
 12. Palestrina2005

  Flogiston,
  A ja nie wierzę że Tusk jest prawdziwym ekonomicznym liberalem.
  I utwierdziły mnie w tym reklamy PO bazujące na argumentach socjalistycznych. I mówienie o „biednych pielegniarkach” i popieranie spirali żądań płacowych przez PO. Czy tak robi odpowiedzialna liberalna ekonomicznie partia? Nigdy. Czy tak zrobiłaby Thatcher czy zrobiłby Reagan? Na pewno nie.

  A koalicję PO-SLD uważam za szkodliwą, bo to SLD wtedy przejmie stery i będziemy mieli korupcję jak za Millera. Zowu zaczniemy spadać w rankingu Transparency International.
  A jak przyjda górnicy to biorąc pod uwagę że Tusk to mięczak, znowu będzie rozdawnictwo w imię zachowania stołków i uniknięcia konfliktów – z naszych podatków.

  Mówię jeszcze raz – pewną obniżkę podatków PiS (odmrożone progi i niższa składka rentowa) w tym roku poczuję we własnej kieszeni.
  Wcześniej takich obniżek ze strony SLD nie czułem w swojej kieszeni…

  Odpowiedz
 13. Palestrina2005

  Středoevropan,
  Składkę zdrowotną SLD podwyższało mi co roku… nie pamiętasz? I co z tego miałem? Nic… Burdel w służbie zdrowia coraz większy…

  Poza tym jest jeszcze odmrożenie progów czego SLD nie chciało zrobić a PiS zrealizował.

  Jak na razie PiS na szczęście nie uległ żądaniom lekarzy. Więc punkt dla PiS i nie ma co się martwić na zapas…

  Odpowiedz
 14. batkomachno

  Palestrino! Chyba nie śledzisz na bieżąco zmian w przepisach. Od jesieni wprowadzona ma być składka pielęgnacyjna (,,podatek od starości”) w wysokości bodajże 2,5%……

  Odpowiedz
 15. gryba

  Co tak się podniecacie? Gdy przyjdzie do konfrontacji, to powie, że spadł ze schodów.A tak poza tym, to niech się nikt nie wtrąca, bo oni się kochają. Jak zwykle w takich Sytuacjach.

  Odpowiedz
 16. septi

  Jak można głosować na LiD? Z obrzydzeniem na przykład, niestety. Do tej pory uważałem, że jak nie ma partii, na która mógłbym głosować bez obrzydzenia, to lepiej obniżyć frekwencję. Kaczyńscy przekonali mnie, że lepiej głosować z obrzydzeniem i pozwolili obrzydzenie to posłodzić przekonaniem, że jednak zrobię coś dobrego dla kraju oddając głos.

  A co dobrego zrobili Kwaśniewski i Miller? Zacznijmy może od tego, że wprowadzili nas do Unii Europejskiej. Dzięki temu milion Polaków zaczął zarabiać kilka razy więcej, wiele milionów dostało kilkudziesięcioprocentowe podwyżki albo różnego rodzaju subwencje, a kolejny milion przestał być bezrobotny. W porównaniu z tym te grosiki z progów czy składek rentowych to jest nic.

  A co do CPI, to za Buzka poleciał w dół znacznie bardziej niż za Millera. I w ubiegłym roku był nadal niższy niż w 2002.

  Odpowiedz
 17. DeDark

  W pełni zgadzam się z wypowiedzią Septi. Nic dodać, nic ująć.

  Palestrina, od górników to ty sie odstosunkój. Co do lekarzy, chciałbyś, by cię leczyli i nie brali łapówek, jednocześnie nie pozwalasz im godnie zarabiać, cóż za obłuda. Jednocześnie, skoro twierdzisz, że po obniżeniu składek rentowych poczujesz to we własnej kieszeni, znaczy to, iż zarabiasz najniższą krajową, to zaś kwalifikuje cię do ciemnego ludu, a jak wiadomo, ów wszystko kupi, czego właśnie jesteś przykładem. Reasumując, mamy tu klasyczny przykład indian łasych na błyskotki…

  Odpowiedz
 18. miron

  Pozdrawiam Fraglesi

  Nawet tu nad o dziwo nad słonecznym polskim Bałtykiem / od 2 dni/ zaglądam na blog – jak zawsze wesoło i ciekawie graficznie.

  Ciekawe kiedy te ,,jasełka koalicyjne ” się skończą ????

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.