Alleluja i do przodu!

Ciężko wstaje dzień w podziemnej kwaterze organizacji Potwory i Spółka. W sali konferencyjnej walają się butelki. Stół zawalony odpadkami po nocnej libacji. Dobiega gremialne chrapanie.

Chrapie Gosiu w objęciach Ludka. Chrapie Zbysiu pod stołem. Niesforna grzywka opadła mu na oczy. Chrapie Kuchcik. Jego głowa leży w talerzu z niedojedzoną sałatką. Chrapie Jacuś i dwa przytulone króliczki. Chrapie reszta ferajny, strudzona nocnym fetowaniem sukcesu.

Do sali wpada, cudownie odmieniony, pełen energii, Szef.
– Pobudka! Wstawać pijaki! – wrzeszczy i kopie leżących – do roboty!

Wszyscy poruszają się niemrawo. Kuchcik podnosi umorusaną w sałatce warzywnej, twarz.

– Ale cschoo chooodzi Szeeefieee? – pyta Kuchcik
– Tylko wam picie i d* w głowie – Szef jest wściekły – Wstawać!

Szef sam stroni od wszelkich używek, w tym niewiast. Wczoraj oddalił się jednak świętować w towarzystwie wybranki serca. Impreska mogła więc się rozkręcić na całego.

– Wygraliśśśmyyy Szefie – mamrocze Gosiu – Peeełen suukcesss
– Na sukces to jeszcze trzeba zapracować – przywołuje go do porządku Szef – Pełna mobilizacja! jadę teraz wizytować wały a jak wrócę to wszyscy trzeźwi, umyci, ogoleni, meldują się na odprawie!
– Szefieeee, mam przyyygotować teeeczki? – pyta Jacuś
– Przekaż je Zbyszkowi, teraz on pokieruje akcją “Danzig”
– Ale…. – próbuje nieśmiało zaprotestować Jacek
– Nie ma dyskusji! – ucina Szef i gładzi czule Zbysia po głowie – Mój ty konanie…. A teraz jak to mówi mój przyjaciel: Alleluja i do przodu!

Poprzedni odcinek

261 myśli nt. „Alleluja i do przodu!

 1. Nonchallance

  @Moon5

  Bo jesteś. Ja tylko zauważyłam to nieco później niż Rohan.

  Co do obelg. Nie tyle dotykają one nas co naszego kraju. Obraz jaki tworzą Kaczyńscy poniża wszystkich, ale ich wyborcy są w stanie to znieść bo zdaje im się, że Kaczyńscy poniżają bardziej tych, których wyborcy PiS obwiniają o swoje niepowodzenia. Mylne wrażenie. Kaczyńscy wszystkich po równo mają gdzieś. Wykorzystują tylko odwieczne lęki Polaków, mówią im że wszyscy chcą ich zniszczyć, że wszyscy na nich czyhają – na ich rodziny, domy, kraj. Niska i ubolewania godna strategia.

  Kaczory w tym samym stopniu co wszyscy. Oni też obiecywali reformę finansów państwa i co? I figa z makiem. Walka z wyimaginowanym układem była ważniejsza.

  Odpowiedz
 2. moon5

  @Nonchalance
  Ja nie pozwalam sobie na komentowanie publicznie Twojej dojrzałości czy niedojrzałości, i nie podpieram się tu opiniami innego internauty.

  Pewne normy dobrego wychowania obowiązują.

  Odpowiedz
 3. Nonchallance

  Pogadamy gdy zaczną obowiązywać i Ciebie Moon. To Ty zaczęłaś oceniać dojrzałość komentujących, więc nie oczekuj, że nie zostanie Ci odpłacone pięknym za nadobne. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

  Odpowiedz
 4. Black Ops

  Moon, wytykanie wieku Rohanowi – jakikolwiek wiek by to nie był – było paux fas, jak się w naszej wsi mówi. Nie odwrócisz tego. Decyzja o wymiganiu się z wyborów – cóż, zgadzam się z Nonchallance. Niech to będzie choćby wybór negatywny – skoro chcesz zwalczać postkomunę, zrób to w dojrzały i obywatelski sposób.

  I to nam się zarzuca bezideowość? Eh…

  Odpowiedz
 5. moon5

  @Black Ops
  Zwróć uwagę, że wytknęłam Rohanowi młody (według mnie) wiek dopiero po jego bardzo aroganckim i napastliwym poście do mnie (jednym z ostatnich). Gdybyś chciał zauważyłbyś to. Ale łatwiej nie dostrzegać pewnych rzeczy a potem ironizować, że u Ciebie na wsi mówi się paux fas :)
  A jeśli mieszkasz w Warszawie, to lepiej o tej wsi nie wspominaj, bo jeszcze uwierzą ;)

  Odpowiedz
 6. kmdr_rohan

  “Dorosłość wymaga dojrzałości i nie można za bardzo brać do serca czyichś niekulturalnych zachowań.”
  (c) moon5

  Odpowiedz
 7. moon5

  @Rohan
  I tak będziesz tym zdaniem wyrwanym z kontekstu mnie teraz strofował… Umieściłbyś to pewnie na banerach z moim nickiem w podpisie, aby bardziej mi dokuczyć.

  A ja Twojego nieładnego zachowania nie wzięłam sobie za bardzo do serca. Nie przezywam tego w bólu. Stwierdziłam tylko, ze musisz być młody.

  Odpowiedz
 8. moon5

  @Rohan
  I tak będziesz tym zdaniem wyrwanym z kontekstu mnie teraz strofował… Umieściłbyś to pewnie na banerach z moim nickiem w podpisie, aby bardziej mi dokuczyć.

  A ja Twojego nieładnego zachowania nie wzięłam sobie za bardzo do serca. Nie przeżywam tego w bólu. Stwierdziłam tylko, ze musisz być młody.

  Odpowiedz
 9. kmdr_rohan

  ” Jak mogę się obrażać, gdy komuś w telewizji coś się powiedziało?”
  „Pewne normy dobrego wychowania obowiązują.”
  (c) moon5

  Odpowiedz
 10. moon5

  @Rohan
  Normy dobrego wychowania obowiązują. Ale czy dziadek w telewizji mówił bezpośrednio do mnie? Niech sobie klepie, co chce. Na tym w polega czasami polskie życie polityczne – kto głośniejszy i bardziej kontrowersyjny ten lepszy. Co innego ustawy i rozporządzenia władz.

  Odpowiedz
 11. Nonchallance

  Moon5 wybacz ale nie jestem w stanie Ci odpisać. Twoja odpowiedź mnie osłabiła i powaliła na kolana.

  Odpowiedz
 12. moon5

  Widzę, że prawie wszystko, co piszę Cię powala. Gdybym nie miała robionych testów IQ, pewnie bym uwierzyła w swój debilizm.

  Odpowiedz
 13. kmdr_rohan

  @moon
  „Gdybym nie miała robionych testów IQ, pewnie bym uwierzyła w swój debilizm.”
  Ale miałaś i uwierzyłaś w swój geniusz. To widać, słychać i czuć. Ale nie martw się, życie bardzo często weryfikuje praktycznie takie testy. A wracając do meritum, więc uważasz, że obelgi formułowane publicznie, są czymś lepszym od obelg formułowanych prywatnie? Hm… Twórcy np. kodeksu karnego mają na ten temat inne zdanie no ale nie wiem, czy oni mieli robione testy IQ?

  „Ale czy dziadek w telewizji mówił bezpośrednio do mnie? Niech sobie klepie, co chce”
  A skutki takiego „klepania” są oczywiście nijakie? Pamiętasz pana Kur(..)skiego i jego słynne „ciemny lud to kupi? Z jakich, dostępnych wyżynom Twojego IQ powodów twierdzisz, że łgarstwa rzucane publicznie nikomu nie szkodzą? Dlaczego uważasz, że publiczne dzielenie społeczeństwa, szczucie na lekarzy, bogaczy, sądy, etc – nie szkodzi?
  Jak to szło? „Divide et impera” ?
  Ależ głupi,ci Rzymianie.
  A teraz specjalnie dla Ciebie – pioseneczka na dobry dzień:
  http://pl.youtube.com/watch?v=ZMVql9RLP34

  Odpowiedz
 14. Kondee

  @kmdr_rohan
  Piosenka genialnie ilustruje to co sie właśnie dzieje. Niestety dla takich osób jak moon jest to tylko walka z układami. Gratuluje…

  Odpowiedz
 15. kmdr_rohan

  Tak, uważam, że Fosse w „Kabarecie” genialnie uchwycił to coś, co z normalnego człowieka, robi potwora i pokazał, jak się to zaczyna. A ja po prostu w tym kraju chciałbym spokojnie dopić swoje piwo.

  Odpowiedz
 16. moon5

  @Rohan
  I „Kabaret”, i Aryjczyk ze swastyką, wszystko po to, aby zwalczyć małego żydowskiego Kaczorka…
  Kodeks karny w Polsce jest do niczego, matołowaci prawodawcy powinni byli przechodzić jednak testy na inteligencję. Ostatnio musieli wprowadzić pierwsze poprawki. Gwałciciele i pedofile dostawali za niskie wyroki.
  Kwaśniewski też mnie drażnił, gdy tylko zaczynał przemawiać.
  Kurski tłumaczył, że nigdy tak nie powiedział, i że jest to manipulacja dziennikarska. Jednak Kurskiego nie lubię.
  Czy oni naprawdę tak szczują na lekarzy, bogaczy i sądy? Czy to nie przesada? Czy naprawdę dzielą, by rządzić? Czy to nie jest tylko wymysł płodnej Matki Kurki i GW?

  @kondee
  „Takie osoby jak moon” też mają prawo żyć… Trochę tolerancji.

  Odpowiedz
 17. moon5

  Mnie się nawet ten PIS szczególnie nie podoba, ale z powodu wykształciuchowatej agresji, kierowanej w moją i tej partii stronę, zaczynam jej coraz bardziej bronić.

  Odpowiedz
 18. kmdr_rohan

  @moon
  Nie zrozumiałaś zapewne. No cóż – nie każdy musi znać filmy, choć „Kabaret” był jednym z najważniejszych wydarzeń w historii X muzy.
  Żydowskie (serio?) pochodzenie kogokolwiek zwisa mi i powiewa – ale Ty zaczynasz gonić w piętkę, przywołując rzekome pochodzenie Kaczyńskich na ich obronę. Pogadaj z Tadziem Rydzykiem – to z nim Kaczonodzy „kręcą lody”.
  Kurski jest wyjątkowo wredną mendą i wyparłby się własnej matki (tak jak Kaczorki – tatusia), gdyby przyniosło mu to korzyść. Są świadkowie na tę jego „odzywkę”. Podobno miał ich pozywać – jakoś mu przeszło.
  Co do kodeksu karnego obowiązującego w Polsce i jego podstaw – proszę – nie wypowiadaj się w takim tonie, bo się ośmieszasz. Poproś kogoś, kto choć trochę liznął prawa – wyjaśni Ci, skąd się takie, a nie inne uregulowania prawne w polskich kodeksach wzięły.
  Czy Kaczonodzy szczują? Nie, no skąd… Przedstawianie bezpodstawnego, jak się okazało, zatrzymania doktora G, jako głównego sukcesu CBA i Zi0bry, postawa rządu w trakcie protestu lekarzy (lekarzu pokaż co masz w garażu), ostatnie wypowiedzi na temat „oligarchii” (Nawet biedakowi nikt nie wytłumaczył, co oznacza to słowo) – to nie jest kolejne dzielenie społeczeństwa i wskazywanie wrogów? Jak inaczej nazwać te wszystkie brednie?
  Mam dla Ciebie moon radę. Poproś kogoś starszego, aby wyjasnil Ci, co to było „rozkułaczanie” za wczesnego PRL-u – a potem spróbuj pomyśleć.

  Odpowiedz
 19. moon5

  @Rohan
  „Kabaret” akurat widziałam kilka razy i wiele innych filmów również. Wszystkie aluzje zrozumiałam, tylko Ty mnie nie rozumiesz. Inny rodzaj poczucia humoru…
  Twoje przekonanie o własnej wyższości jest w stylu typowego wykształciucha. Zwracasz się do mnie, jak do debila. To charakterystyczne dla tej warstwy, przekonanej o swej inteligencji i nieomylności.

  Odpowiedz
 20. moon5

  Żydowskie pochodzenie Kaczyńskich nie jest rzekome, a realne. Nie pasuje to jednak ekipie Michnika, budującej filosemickie mity i wykorzystującej je do walki politycznej i ideologicznej.

  Odpowiedz
 21. kmdr_rohan

  moon wrote:
  „I “Kabaret”, i Aryjczyk ze swastyką, wszystko po to… ” Dla Twojej informacji – „Aryjczyk” był nieodłączną częścią filmu „Kabaret”. Użycie przez Ciebie dwóch spójników sugeruje, że traktujesz je, jako dwa równorzędne byty. Ale nic, tłumacz się dalej. Brniesz coraz bardziej.

  moon wrote:
  „“Kabaret” akurat widziałam kilka razy i wiele innych filmów również.”
  Wirzę Ci na słowo. Ale gdybyś nie oglądała – cóż to zmienia? Ja np. w życiu nie przeczytałem „Nad Niemnem”. Nie wstyd przyznać się do ułomności. No, ale pewien rodzaj ludzi prędzej zastrzeli przecinika, niż przyzna się do własnej słabości.

  moon wrote:
  „Twoje przekonanie o własnej wyższości jest w stylu typowego wykształciucha. Zwracasz się do mnie, jak do debila. To charakterystyczne dla tej warstwy, przekonanej o swej inteligencji i nieomylności.”
  Kto zaczął od epatowania publiczności swoim rzekomym IQ?
  A co do pochodzenia Kaczyńskiego – może Ty dzielisz Polaków na tych pochodzenia żydowskiego, ormiańskiego, tatarskiego, ukraińskiego itp. Mnie takie roróżnienie nie jest do niczego potrzebne. Powtórzę – z takimi rewelacjami idź do Tadzia Rydzyka – on najchętniej zagląda Polakom w rozporki.
  A tak podsumowując – strasznie się rozpisałaś, aby przykryć swą ignorancję w zakresie prawa.
  Nie znasz się na tym – niew wstydź się powiedzieć! Ale proszę – nie kłam.

  Odpowiedz
 22. Kondee

  @moon5
  Czy ja powiedziałem, że nie masz prawa żyć? Czemu przypisujesz mi słowa, których nie powiedziałem. Co Cię tak zdenerwowało? Moim zdaniem po prostu mnóstwo ludzi nie dostrzega tego zła, które czynią bracia Kaczyńscy… A jeśli Cię to dotknęło to chyba jest coś na rzeczy. Przecież jeszcze nigdy w pokomunistycznej Polsce nikt nie siał tyle nienawiści, pomówień co czynią bliźniacy a szczególnie nasz premier. Zauważ, piszę, nasz premier, bo niestety żyję w Polsce gdzie akurat zły los sprawił, że ten człowiek rządzi. Uważam, że cała ta paranoja, którą sieje PIS prowadzi do totalitaryzmu – wcześniej czy później przerodzi się to w jakiś totalitaryzm. Jedyna szansa to zmiana warty w sejmie i w rządzie.

  Odpowiedz
 23. moon5

  @Rohan
  Aleś Ty agresywny! A jaki bezsensownie drobiazgowy… Aryjczyka podałam osobno, bo taki blondyn z Hitlerjugend pojawia się w niejednym filmie i urósł rangi do symbolu, a „Kabaret” jako całość, to trochę więcej niż antyfaszystowski film obrazujący tamtą epokę.
  Nie dzielę ludzi w Polsce na lepszych i gorszych ze względu na pochodzenie etniczne. Jeden z moich pradziadków też był Żydem. Według Ciebie każdy, kto nie popiera Donalda i Kwaśniewskiego musi automatycznie lubić radio Maryja?

  Odpowiedz
 24. kmdr_rohan

  moon wrote:
  ” A jaki bezsensownie drobiazgowy…”
  Z tego żyję i dzięki temu jeszcze żyję.

  moon wrote:
  „taki blondyn z Hitlerjugend pojawia się w niejednym filmie i urósł rangi do symbolu,”
  Ale ja nie dałem linka do „niejednego blondyna”. Jego kolor włosó jest akurat jedynie nieznacznym wzmocnieniem przekazu. Nie o włosy chodzi.

  moon wrote:
  „Nie dzielę ludzi w Polsce na lepszych i gorszych ze względu na pochodzenie etniczne. Jeden z moich pradziadków też był Żydem”
  Więc po co w ogóle zaczęłaś ten temat?
  Była taka anegdotka:

  Spotkało się na pewnym koncercie – dwóch dyrygentów orkiestr symfonicznych. Niemiec i Amerykanin. Niemiec, chcąc zademonstrować swoją „neutralność rasową” – powiedział:
  – A wie pan, kolego, że u mnie w orkiestrze gra siedmiu Żydów? A u pana?
  – A ja nie wiem, ilu Żydów gra w mojej orkiestrze, odparł Amerykanin.”

  Czy czujesz moon5 tą subtelną różnicę?

  moon wrote:
  „Według Ciebie każdy, kto nie popiera Donalda i Kwaśniewskiego musi automatycznie lubić radio Maryja?”
  Nie, według mnie każdy kto popiera Kaczyńskiech – bierze odpowiedzialnośc za to, że akceptuje popierających go antysemitów i złodziei.

  Odpowiedz
 25. moon5

  @Kondee
  Powtórzę, że więcej nienawiści siał Michnik – do Ciemnogrodu, czyli prostych, niewykształconych ludzi, (niejednokrotnie mądrzejszych życiowo niż niejeden wykształciuch).
  Wielu prawdziwych inteligentów pójdzie zagłosować na PIS. Znam takich. A Matka Kurka niedawno napisała, że PIS to partia z elektoratem proletariacko-chłopskim. W ogóle, to jak Matka Kurka przedstawiła chłopów ze swojej (mazurskiej jak sadzę) wsi mnie przeraziło. Mazury są niedaleko. Wątpię, aby byli tam tak ciemni ludzie.

  Odpowiedz
 26. moon5

  @Rohan
  Zaczęłam pisać o żydowskim pochodzeniu Kaczyńskich, aby jeszcze bardziej uzmysłowić niektórym, że nie zapowiada się na jakąkolwiek faszystowską dyktaturę w naszym kraju.

  Odpowiedz
 27. Kondee

  @moon
  Nie rozumiem, autentycznie, nie rozumiem tej fobii do Michnika. Co wam, zwolennikom PISu ten człowiek takiego zrobił? Ja wyborczą przeglądam sporadycznie, więc może czegoś nie wiem, ale jakoś nie dostrzegam tam siania nienawiści. Za to gdy włączę tvp to w każdych wiadomościach ktoś z PISu wmawia mi że otacza mnie układ, zdrajcy i jeszcze nie wiem kto. Wmawia mi się, że trzeba zabrac bogatym i oddać biednym. Czy to nie jest populizm? Zauważ, że wszelkie totalitaryzmy tak się właśnie zaczynały, od siania nienawiści do pewnej grupy społecznej/etnicznej etc. Pokazywano ludowi wroga i lud to kupował. Potem tego wroga trzeba było za wszelką cene zlinczować, naprawdę tego nie dostrzegasz? Tego, ze Kaczyńscy nic nie naprawiają tylko walczą z jakimś nieokreślonym bliżej układem? Komunizm się skończył. Halo! Mamy rok 2007, zaraz będzie 2008. Jesteśmy w NATO, UE.. . Zbudujmy wreszcie normalne państwo a nie rozwalajmy wszystkiego co jest do tej pory zrobione.
  Matka Kurka faktycznie czasami w swoich tekstach przegina, przyznaje, ale ja władzy Kaczyńskich autentycznie się boje – ich pełnej władzy. Niestety do tego może dojść już po tych wyborach.

  Odpowiedz
 28. moon5

  @Kondee
  Nie pisałam, że to sianie nienawiści jest ma miejsce teraz. To szaleństwo miało miejsce w latach 90-tych i jeszcze trochę zaraz po roku 2000r. Teraz w GW od dwóch lat jest „antykaczyzm”.
  Czyli nie wiesz nic o układzie gdańskim? Nie śledziłeś doniesień „Wprost”, „Newsweeka” i innych gazet na ten temat? A byłe układy Kwas-Kluczyk i Kwas-Karuze?
  Czemu sprawa Rywina wypłynęła dopiero po pół roku? Bo były małe przepychanki w układach… Wtedy zadziałał Nadredaktor.
  Pierwszy milion (miliard) można było ukraść od państwa (nas wszystkich) i jest O.K.?

  Odpowiedz
 29. Kondee

  Proszę, wystarczy posłuchać jaśnie nam panujących:
  „Jeżeli PiS przegra do władzy dojdą broniący korupcji” J. Kaczyński
  Czyli oczywiście znów podział na my i oni… Boże, czy ten człowiek umie działać bez siania strachu, bez siania nienawiści? Odpowiedz mi moon prosze.

  Odpowiedz
 30. moon5

  Nie umie działac bez siania strachu.
  Ale chyba tak działali jego poprzednicy i A.M. Straszyli krwią na ulicach i zamieszkami, jeśli dojdzie do rozliczenia komunistów i esbeków. Potem straszyli zapaścią ekonomiczną i izolacją, jeśli nie wejdziemy do Unii. Lewacy straszą terrorem Kościoła. Prawica straszy eutanazją. Kwaśniewski i Tusk też lubią postraszyć. Zwróć uwagę. Każdy chce władzy. Ale nie każdy ma do niej prawo.

  Odpowiedz
 31. Kondee

  No ciekawe co by było jakbyśmy nie weszli do Unii, gdybyśmy nie byli w nato.. Czy to było straszenie? Nie, to byłoby straszne, bo kto wie czy nie bylibyśmy wtedy w tzw ZBIRZE. (Związek Rosji i Białorusi) Myślisz, ze za czyje pieniądze teraz budujemy drogi? Za czyje pieniadze Kaczyńscy moga rządzić i jest wzrost gospodarczy? Po czyje pieniądze Rydzyk wyciaga teraz łape?
  Zgadzam się – nie każdy ma prawo do władzy. Szczególnie populiści.

  Odpowiedz
 32. moon5

  @Kondee
  Czy wzrost dzięki unii? W Niemczech nie ma wzrostu, bo tam nie ma co rosnąć, już urosło. Teraz stoi w miejscu.
  Dla mnie populistą jest Kwas. Miał dać pracę i mieszkania dla młodych. Pamiętam dobrze te jego obietnice. A ogromne poparcie dla niego wśród narodu to objawy syndromu sztokholmskiego, jak żartowano na pewnym blogu.

  Odpowiedz
 33. moon5

  @nonchallance
  Każdy trochę starszy pamięta 100 milionów Wałęsy, które miał dostać każdy obywatel. W końcu go wybrali na prezydenta.

  Odpowiedz
 34. Nonchallance

  W przypadku Wałęsy jeszcze jestem w stanie uwierzyć że wierzył w te słowa gdy to mówił. Było nie było czego można wymagać od elektryka? A Kaczyński ględził głupoty i dobrze o tym wiedział. Tak Moon nie ma u nas nikogo wolnego od populizmu. Ale populizm cyniczny jaki uprawia PiS jest jego najgorszą odmianą.

  Odpowiedz
 35. kmdr_rohan

  @moon!
  Wyskoczyłaś z tym żydowskim pochodzeniem Kaczyńskich jak filip z konopii. Jeśli uważasz, że faszyzm, a ogólnie rzecz biorąc – totalitaryzm – opiera się tylko na antysemityźmie, to oznacza tylko, że na lekcjach historii w liceum – byłaś na zwolnieniu lekarskim. Może przegapiłaś – ale kilka dni temu portale obiegła informacja, o rozbiciu przez policję izraelską – organizacji neonazistowskiej (sic!). Natomiast współpraca Kaczorów z Rydzem Ludojadem świadczy tylko o tym, że ci pierwsi pozbawieni są jakichkolwiek zasad, zwłaszcza, jeśli prawdą jest to co piszesz o ich pochodzeniu.

  Odpowiedz
 36. moon5

  @Rohan
  O tym pochodzeniu słyszałam od wielu osób. Najprawdopodobniej z Żydów odeskich. Słyszałam, że Żydzi odescy nie dołączali do innych Żydów, i zawsze trzymali się osobno. Zresztą tych „rodzajów” Żydów jest wiele. Poza tym, widać to po nich dość dobrze.
  Ale najważniejsze jest to, że Kaczyńscy są przechrzczeni, więc to już zupełnie inna sprawa… Mój pradziadek też się przechrzcił. Z tego powodu nie odczuwam już takiej więzi z tymi polskimi Żydami, którzy nadal praktykują judaizm. Nie wierzę, że Kaczyńscy wprowadzą jakiś totalitaryzm. Za bardzo są ulegli wobec USA.

  Odpowiedz
 37. kmdr_rohan

  @moon
  Ja Ciebie proszę. Ty zejdź już z ten Żyd! Czy Ty chcesz, żeby wszystkie Goje na blogu się z nas śmiali?
  (To był żart)
  Po drugie.
  Piszesz:
  „Nie wierzę, że Kaczyńscy wprowadzą jakiś totalitaryzm. Za bardzo są ulegli wobec USA.”
  Na litośc Buddy! Moon! Czy Kaczyńscy są tak samo ulegli wobec USA jak Pinochet, czy może tak jak Somoza, albo Stroessner?
  Wybacz, ale być może z powodu zbyt późnej pory – zaczynasz tracić kontakt z rzeczywistością.

  Odpowiedz
 38. Kondee

  @moon
  tak droga moon, ten wzrost gospodarczy zawdzięczamy temu że jesteśmy w Unii, dzięki temu, że jesteśmy w strukturach europejskich czyli demokratycznych. Kaczyńscy przeżerają teraz środki unijne, które w tym roku są rekordowe. Żaden rząd wcześniej, ups, przepraszam, wcześniej nie było rządów, były układy i mafia pokomunistyczna – nie miał do dyspozycji tylu środków z zewnątrz. W Niemczech jest wzrost, nie tak dynamiczny jak w Polsce, więc znów sie mijasz z prawdą. W całej Unii jest wzrost rzędu 2-3% ale jest. Poza tym kasa z Unii to w bardzo dużym procencie kasa właśnie z Niemiec, które w tej chwili wpłacają do kasy unijnej chyba najwięcej ze wszystkich krajów. No ale nasz wódz najchetniej by z Niemcami wywołał wojne bo to odwieczny wróg. Alleluja i do przodu, z szablą na czołgi. Brawo

  Odpowiedz
 39. moon5

  @kondee
  Przemyślę to.
  Z drugiej strony nie wypisują się z Unii. Chcą mieć tylko silną pozycję w czasie unijnych głosowań. Dlatego była taka brzydka walka o utrzymanie jeszcze na dłuższy czas traktatu nicejskiego.

  Odpowiedz
 40. Nonchallance

  Może oni się nie wypisują ale przesadne prężenie takich marnych muskułów jakie ma Polska nie przysparza nam w Unii przyjaciół. Zresztą jeśli już chcą się prężyć to niech starają się to robić z rozsądkiem (którego im brak) i w poważnych sprawach a nie wpadać na rafy gadając niestworzone androny o ewolucji, aborcji, eutanazji czy gejach. Nie potrzeba nam takiej durnej autoreklamy.

  Odpowiedz
 41. moon5

  PIS jest tu chyba mało winny. To o ewolucji, eutanazji, aborcji i gejach mówili głównie ci z LPR-u, aby zaistnieć czy wyróżnić się.

  Odpowiedz
 42. Nonchallance

  Ach to prezydent nie popisał się gadaniem o gejach będąc w Irlandii? A ta cała bezsensowna batalia o Dzień przeciw Karze Śmierci? To PiS zażądał żeby włączyć w to dyskusję o eutanazji i aborcji inaczej nie ma o czym gadać. Doprawdy nie mamy większych problemów w tym kraju.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.