Pieniądze to nie wszystko

Będąc młodą lekarką, wszedł raz do mego gabinętu, pacjęt rozglądający się nieufnie na boki
– Dziemdobry pani doktor.
– A dziędobry. Co pana sprowadza?
– Sprowadzam mniem do pani doktor problem poważny. Czego siem nie doknem, w złoto zamieniam.

– Midas pan jęsteś – zaśmiałam się
– Tak do mnie mówiom wnuki i syny, Mi dasz, mi dasz….
– każdy by tak chciał – odparłam – Dotknij mię pan ten oto dzbanuszek i te kubki….
– Pani doktor mniem źle rozumie – tę razą zaśmiał się pacjęt – Ja tak w przenośni, mniem wszystko w życiu wychodzi. Każden interes, którego się dotknem, kwitnie.
– Masz pan dobrzę, bo jam jest sfęra budżętowa i dorabiać no boku muszę
– Pieniondzem to nie wszystko, pani doktor. Ludziska mniem palcyma wytykajom. Przyjaciele i znajomi odwracajom siem plecami. A jeden to mniem nawet prywaciarzem oligarchom nazwał.
– Niędobrzę, niędobrzę – pokiwałam głąwą ze zrozumięniem – jeszcze CBA gotowę pana zapuszkować
– Niech mniem ratuje, pani doktor – pacjęt patrzał przerażąny

Położyłam pacjęta na kozetcę. Pasami przypłam, Narkozę bejsbolę zapodałam (łub!) i rozwarłam czaszkę (traaach!). Mózg wyjęłam (mlassk). Wycięłam ośrodęk przędsiębiorczości i zaradnąści (grrmm) Fobię i strach przęd wrogięm klasowym i zewnętrznym, dorzuciłam. Całość zęszyłam dratwą i pacjęta obudziłam (łuuub).

Pacjęt zerwał się z kozętki i jął psioczyć na bogaczów, Niemców, Żydów i libęrałów. Znaczy zabięg udał się.

– Pani doktor, gadu gadu ale ja muszem zasiłek odebrać i becikowe, bo wieczorem imprezem robiem. Możem pani wpadnie?
– Nie mogę niestety, dyżur mam – odparłam
– To możem tak siem zrewanżuje – powiędział pacjęt i wyjął grubą kopęrtę
– No co też pan! – udałam oburzęnie ale czujnię spojrzałam w okno czy nie czają się tam znowu wojownicy Ninja.
– To taki skromny souwenir – pacjęt łypnął okięm
– A to co inszego – powiędziałam i szybko schowałam kopęrtę do kieszęni

Poprzedni odcinek

9 myśli nt. „Pieniądze to nie wszystko

 1. TJK

  I gdy pacjęt oddalał siem po gumnie, pomyślałam:
  „Piękny ten nasz kraj jest”
  Żegnam Państwa bardzo serdecznie, bardzo serdecznie.

  Odpowiedz
 2. skubi

  Problem z tym wpisem, to że jest on realistyczny. To nie żadna fikcja, niestety. Kaczory nie usuwają ludziom mózgów operacyjnie, ale powtarzanie głupot jest skutecznym procederem. Nienawiść do Niemców, od kilku dni nawet nienawiść do OBWE, dzielenie społeczeństwa, to są wszystko rzeczy bardzo szkodliwe.

  Gdy Gazeta Wyborcza opisywała łódzkią nekroaferę, była taka scenka, że jeden pielęgniarz morduje matkę na oczach jej córki, a drugi potem mu mówi „będziesz się w piekle za to smarzył”. Ja też im mówię: będziecie się w piekle smażyć razem z Rydzykiem.

  Kaczory dla wiekszej władzy wysysają Polakom mózgi. Dokładnie tak, jak we wpisie Fraglesiego.

  A ostatnia afera z obserwatorami, to niszczenie nie tylko Polski, ale też tych niedużych wysepek demokracji, które isnieją w byłym ZSRR: http://www.skubi.net/obserwatorzy.html

  W sumie jestem przybity.

  Odpowiedz
 3. skubi

  Tu nie chodzi o jakieś kompletne rozwalenie Polski, a tylko o jej poważne osłabienie. Ten pacjent w Twojej historyjce jest na końcu żywy (wbrew wszelkiemu prwdopodobieństwu), ale przygłupi. Dokładnie tak samo będzie z Polską po przygodzie z Kaczyńskimi.

  Odpowiedz
 4. kornett

  Pieniądze to nie wszystko, WAAAAAADZA — to jest to!

  No i zobaczcie, PiSsiaki dogadali się z LiDziakami, żeby dokopać Platformie. Jakoś człowiek „moralnej niepokalaności” podał rękę człowiekowi „zachwianej reputacji”, bo walka o waaaadzę jest rzeczą nadrzędną i teraz Kaczor z Kwasem będą przekonywać nasz naród, że w sumie to może PISOLID to jest to, co my potrzebujemy.

  Odpowiedz
 5. kornett

  – Taka współpraca to strategiczny sojusz, w którym chodzi o zdeprecjonowanie Donalda Tuska – powiedział „Wprost” jeden ze sztabowców PiS.

  A dlaczego u nas nie może dojść do debaty (nawet na antenie TVP) z udziałem WSZYSTKICH liderów głownych partii biorących udział w wyborach … np. śladem debat amerykańskich.

  Odpowiedz
 6. qba

  @kornett
  A czego spodziewałbyś się po takiej debacie?
  Ja na razie miast dyskusji o Polsce i jej problemach widzę bandę zidiociałych smarkaczy politycznych okładających się na przemian łopatkami. Nie inaczej będzie podczas TV show Kwach-Kaczor.

  Odpowiedz
 7. asystent

  witam, dawno nie pisałem, ale czytuję ;)
  muszę przyznać, że nasz PiS robi to znakomicie… Dzieli oczywiście. Jarek Kaczyński, na domiar, zmysł polityczny równy starym propagandystom. Marnie widzę wynik wyborów, ale najwyraźniej należy się nam polakom. Wiecie takie historie ostatnio miały miejsca, mówię o nawrotach do rządów autorytarnych czy bliskototalitarnych ;), ktoś powiedział, że jeżeli lud w wolnych demokratycznych wyborach opowie się za rządami dyktatury to znaczy, że nic nie jest w stanie nas przed nią obronić ;) Pewnie mnie nie pamiętacie, bo też nie jestem oryginalny, ale powtarzałem również tutaj, aby nie dawać władzy ludziom nienawidzącym i zakompleksionym. Najśmieszniejsze, że jesteśmy głupi na własne życzenie, wystarczy mieć średni iloraz i poczytać trochę klasyków (choćby Biesy Dostojewskiego) czy filozofów krytycznego racjonalizmu :) by nie musieć powtarzać błędów totalitarysty Planota i wielu błędów można uniknąć.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 8. asystent

  Jeśli wolno mi coś dodać, bo kiedy tak czytam, to tutaj też psioczycie na ludzi, czy z prawej czy z lewej. Wiem, że dobry wybór to nie ludzie ale chwila, tak by ustanowili coś dobrego i, żeby to dobre trudno było usunąć. W związu z tym poddam taką myśl, nie moją, ale dobrą :) pytanie jak wybrać naljepszych rządzących jest pytaniem źle postawionym :) Pytaniem właściwym jest: jak ustanowić instytucje społeczne (mowa o inżynierii społecznej) tak by źli lub niekompetentni władcy, którzy mimo naszych chęci itak dojdą do władzy wyrządzili jak najmniej szkody. I w tym kontekście ważna jest chwila.
  pozdrawiam, i nie będę więcej zanudzał ;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.