Cosa Nostra

– Halo, Mamma ?
– Si, mio bambino, chciałam…
– Tyle razy prosiłem żeby Mamma nie dzwoniła na ten telefon, CAB agentos podsłuchują!
– Wiem Edgarino ale chciałam ci powiedzieć, żebyś nie przepraszał tych cretinos i…
– Mamma się nie martwi – ucina Don Edgaro – coś wymyślę
– A o mio stazione climàtica, pamiętasz, amore?
– Si, Mamma, si. Ti amo, ciao,

Capo crimine, Don Edgaro Peron odkłada delikatnie pozłacaną komórkę, zaciąga cygarem, zamyśla. Nikt ze zgromadzonych w salonie donów, nie ośmiela się odezwać. Don Edgar jest więcej niż wściekły. Ma problem. Musi przeprosić Don Donaldo z wrogiej rodziny Ciamciaramcia.

– Niedobrze Panowie, niedobrze – mówi po dłuższej chwili cmokając
– Padre, to może ja im betonowe kalosze i siup do rzeki – podpowiada Don Michaelo, prawa ręka, specjalista od mokrej roboty – nie będzie kogo przepraszać, he he he
– Don Jaroslavo głowę by mi urwał! Przed wyborami mamy być correcto. Plebso trzeba otumanić Jak już wybiorą, to zrobimy nasz porządek
– A jak nie wygramy? – pyta najmłodszy, Don Salvatore
– Spokojnie, o to już dba Capo di Tutti Capi, Padre Directore
– To Don Jaroslavo nie jest Capo di Tutti Capi? – pyta zdumiony Don Salvatore
– Coglione! Nigdy nie był – odpowiada Don Edgaro – pomocnikiem jest tylko. To on zakazał Don Jaroslavo tych merda obserwatores wpuszczać
– Santa Maria et tutti Sankti! Dobrze, że Padre powiedział bo my racket chcieli na nim wymusić
– Figlios di puttana! – klnie siarczyście Don Edgaro – To byście bigosu narobili. Natychmiast wyślijcie mu w przeprosiny transport naszej przedniej whiskey i dorzućcie parę dziewic.
– Może lepiej parę młodzianków z chóru parafialnego – mówi cicho Don Patriquo, zawiadujący dobrami organizacji – Padre wie jak teraz ciężko znaleźć dziewice?
– Racja, synu – odpowiada Don Edgaro i wzdycha ciężko – takie czasy, takie czasy no ale panowie, gadu gadu a Jasiu stygnie. Za Cosa Nostra mordy wy moje!
– Za Cosa Nostra! – odpowiadają chórem zebrani i wznoszą szklanice z bursztynowym, życiodajnym płynem.

Poprzedni odcinek

85 myśli nt. „Cosa Nostra

 1. hip

  mnie się najbardziej podobała „konkurencyjna famiglia Ciamciaramcia”, ta nazwa jak nic oddaje ten entuzjazm który wzbudza PO, zwłaszcza swoim programem.
  PS. sei bravo anche in italiano :)

  Odpowiedz
 2. kornett

  Coraz bardziej lubie Pawlaka:

  „Według Pawlaka, tworzenie podziałów to najmocniejsza strona PiS-u.
  – PiS oferuje destrukcyjny charakter polityki i destrukcyjnych ludzi. Dzieli społeczeństwo i to w bardzo wredny sposób. LiD ma pod tym względem trochę naiwne spojrzenie, mówiąc, o dobrych rządach zamiast głupich wojnen: to nie są wcale głupie wojny. Np. więcej jest pacjentów niż lekarzy, więcej notariuszy niż ich klientów. To dzielenie nie jest wcale głupie, tylko wredne i zręczne – uważa lider PSL.”

  Odpowiedz
 3. Marek

  @moon5
  Walendziak wygląda na skromnego co najwyżej szefa 4 cyngli czy drobnego oszusta.
  To wlaśnie Edgar wygląda na Capo di tutti…

  Odpowiedz
 4. moon5

  @marek
  Zawsze wyglądał na oszusta. Niemądrzy ludzie mu zaufali…a potem AWS się rozleciał, ale co skorzystał, to skorzystał.

  Odpowiedz
 5. moon5

  @Uciekinier
  Niby nie ocenia się po wyglądzie, ale wygląd Kaczorów, Edgara i Ziobro służy wielu osobom do wysnuwania bardzo daleko idących wniosków, co do ich cech czy skłonności, i również do robienia zabawnych fotomontaży.

  Odpowiedz
 6. moon5

  @obeliks
  Więc nie mówcie, że nie ocenia sie po wyglądzie :) „Zmęczony” Kwaśniewski na lotnisku złorzeczący Oleksemu… Czemu on ciągle taki zmęczony? Nawet u Fraglesa

  Odpowiedz
 7. Obeliks

  Moon5 a czy ja wyjezdzalem z jakimikolwiek nazwiskami?
  dlaczego od razu napadasz na ludzi? Wiesz, taka agresja jest niezdrowa kochanie… :)

  Odpowiedz
 8. kornett

  Przejadanie ukradzionego księżyca —>

  „Prezydent był w Chicago witany entuzjastycznie. Na imprezę przyszło 7 tysięcy osób. Wśród osób. Przygniatającą większość stanowili zwolennicy PiS-u. W rozmowach z dziennikarzami chwalili prezydenta, krytykowali opozycję i deklarowali, że zagłosują w wyborach na partię Jarosława Kaczyńskiego.

  Jak wyliczył serwis wiadomosci24.pl, wynajęcie na jeden wieczór sali w Millenium Park wraz z obsługą to ok. 100 tys. dolarów, wynajęcie autobusów, którymi dowożono Polaków i VIP-ów na koncert mogło kosztować nawet ok. 15 tys. dolarów. Kolejne tysiące pochłonęły gaże artystów.

  Serwis wiadomosci24.pl zapytał Kancelarię Prezydenta i Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ile kosztowała polskich podatników wizyta w Chicago prezydenta Kaczyńskiego i osób, które mu towarzyszyły.

  Według dziennikarzy serwisu, MSZ odpowiedziało, że „nie posiada informacji dotyczących kosztów” i że sprawę przekazało do Kancelarii Prezydenta. Z kolei wiceszef biura prasowego kancelarii Marcin Rosołowski napisał, że „pytania są nieprecyzyjne”.
  _________________

  To jest bolszewia na dużą skalę, zawłaszczanie najwyższego urzędu państwa do swoich rodzinno-prywatnych gierek.

  ŻENADA!! … a my płacimy za to że kacza szlachta się bawi!

  Odpowiedz
 9. moon5

  @Obeliks
  Ja nie jestem „kochanie”, oj nie…
  To nie agresja, to pesymistyczne spojrzenie na ten polski „chlew” polityczno-biznesowy. Jeśli Fragles żartuje z Edgara, ja moge powiedzieć, co myslę o Walendziaku.
  A jeśli ty nie wiesz, kto to jest Walendziak, to skandal :)

  Odpowiedz
 10. soltyspolski

  PiS broni interesów Capo di Tutti Capi zwanego Padre Directore!

  „Pod listem w sprawie skorzystania ze środków pomocowych Unii Europejskiej przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podpisało się kilku europosłów Prawa i Sprawiedliwośći. Wśród nich Adam Bielan, Hanna Foltyn-Kubicka, Mieczysław Janowski, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski, Konrad Szymański i Ewa Tomaszewska.”
  ________

  Zapamiętajcie te nazwiska rodziny mafijnej.

  Odpowiedz
 11. kornett

  Sitwa i Cosa Nostra:
  {Wikipedia} „Do Stanów Zjednoczonych wysłał Skrzypka w 1995 odchodzący z urzędu prezes NIK, Lech Kaczyński (oprócz Skrzypka w grupie studentów byli między innymi Aleksander Szczygło i Elżbieta Kruk).”

  — Już wiadomo dlaczego teraz są to „najwierniejsi z wiernych” towarzyszy Kaczyńskich.

  Od listopada 2002 był zastępcą Lecha Kaczyńskiego, gdy ten sprawował urząd Prezydenta m. st. Warszawy. Skrzypek odpowiadał m.in. za politykę finansową, inwestycje i nadzór właścicielski.

  — Stąd jest ten cały burdel w finansach Warszawy i rozgrzebane inwestycje, o którym nie raz już mówiła Gronkiewicz-Waltz.

  Odpowiedz
 12. Obeliks

  Moon
  a ktory paragraf w Polski lub miedzynarodowym prawie mowi ze musze wiedziec kto to jest Walendziak?

  Odpowiedz
 13. Obeliks

  Widzisz Moon, w wolnych krajach taka wiedza nie jest wymagana. Po prostu mozna sie takimi zeczami nie interesowac i nikogo to nie oburza.

  Odpowiedz
 14. kornett

  It’s so interesting to have such a surreptitious adversary as Moon5. It makes the conversation if not scholarly but at least rather lively. ;-)

  Odpowiedz
 15. Flogiston

  O, co to? Moon nagle zaczęła nie lubić człowieka z PIS?? Naprwdę, ja nie śpię? Coś podobnego, Moon zwalcza człowieka od kaczystów?!!

  A oto wyciąg z Wikipedii:
  W 1990 WALENDZIAK był członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Od 1990 do 1992 należał do Koalicji Republikańskiej, zaś od 1992 do 1994 do Partii Konserwatywnej. Do działalności partyjnej powrócił po odejściu z TVP. Od 1998 od 2001 pełnił funkcję wiceprezesa Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2001 wraz grupą innych członków SKL niechętnych współpracy z Platformą Obywatelską utworzył Przymierze Prawicy. Rok później wraz z całym Przymierzem Prawicy wstąpił do PiS. Wraz z rezygnacją z mandatu poselskiego wycofał się również z działalności w PiS.

  Odpowiedz
 16. kornett

  Flogiston, a teraz pewnie trzęsie dupskiem, bo jest wiceprezesem Prokomu Krauzego i kaczyści mogą mu się dobrać to tego trzęsącego się organu partyjnego.

  Odpowiedz
 17. Marek

  @kornett
  dzięki, że podajesz tyle danych finansowych z podróży Lecha do USA, k… za nasze podatki ten co oddał legitymację partyjną

  Odpowiedz
 18. moon5

  @Kornett
  Jestem dość fluent i znam wiele trudnych, choć ostatnio głównie czytałam, a nie mówiłam.
  A dlaczego Ty testujesz mnie pod katem angielskiego? Ja nie chcę być u Ciebie sekretarką, nawet nie nadaje się do tak nudnej pracy.

  Odpowiedz
 19. Marek

  @moon5
  cały „myk” polega na tym, że Walendziak to oszust i każdy o tym wie i to widać gołym okiem. Nie sztuka być oszustem, sztuka być „skromnym” Edgarkiem i mieć „szacun” jak mówi młode pokolenie.

  Odpowiedz
 20. moon5

  @Marek
  Czyli Edgarek gorszy, bo ukrywa się za swoja skromnością? Słyszałam, że tylko jakiemuś uzdrowisku w swych rodzinnych stronach pomógł…

  Odpowiedz
 21. moon5

  @Obeliks
  Musisz jeszcze zobaczyć jak wygląda i mówi, a zwłaszcza jak kiedyś przekonywał do tego czy tamtego i co z tego nie wynikło, wtedy zrozumiesz dlaczego ludzie nie lubią tej osoby.

  Odpowiedz
 22. Obeliks

  Moon ja nie mam z nim zadnych interesow i prawde rzeklszy uwazam ze to co ludzie mowia i jak wygladaja to wylacznie ich sprawa. Ja wcale nie musze na nich patrzec ani ich sluchac.
  Nawet maja prawo zeby robic to co chca jak dlugo nie krzywdza tym innych.
  Chyba ze nie zyja w wolnym kraju a na przyklad w Korei Pln. albo IV RP…

  Odpowiedz
 23. kornett

  Czegoś w tej konwersacji nie rozumiem.

  Nie podejżewam Moon5 o celowe zagranie socjotechniczne, ale skierowała rozmowę na pusty temat Walendziaka i zaprzestaliśmy rozmawiać o tym co jest teraz ważne.

  Dokładnie taki sam trick stosuje Kaczyński, aby narzucić puste tematy zastępcze, aby odwrócić uwagę Polaków od całkowitej klęski swoich 2-letnich rządów.

  Jestem pewien, że media nie podchwycą żadnego z wątków, które np. dzisiaj przytoczyłem (wizyta świty prezydenckiej w Chicago), ponieważ skala absurdu w postępowaniu braci jest tak wielka, że tego się nie da nawet ogarnąć.

  Odpowiedz
 24. Obeliks

  kornett
  potrzeba panem et circensess zeby plebs byl zadowolony. Panem jako tako tako jest a Bracia Mniejsi ciezko pracuja nad tym zeby bylo circenses. A jak lud jest nazarty i zadowolony to mozesz z nim zrobic co Ci sie podoba.
  Juz kiedys gosc o imieniu Juliusz to odkryl i wykorzystal.

  Odpowiedz
 25. moon5

  @Obeliks
  Ty nie masz z nim żadnych interesów, ale mój kraj miał z nim interes, kiedy pchał on Krzaklewskiego do władzy, a właściwie Buzka, a Krzaklewski z Walendziakiem rządzili za kulisami, i kiedy na 4 lata nastała nam kolejna ekipa kolesiów, Walendziak był tam mózgiem. On właśnie skrzywdził Polskę. Nie odwracaj kota ogonem!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.