Czysta i niewinna

Za górami, za lasami i siedmioma morzami, w krainie Wolską zwanej, dziewoja ślicznej urody żyła. Na imię jej było Renata.

Córka ludu prostego. Wśród gąsek, kur i krów chowana. fama o gładkości jej lic, po okolicznych wioskach krążyła. Gdy tylko wiek nastoletni osiągnęła, kawalerowie z daleka nadciągali by wdzięków jej zakosztować. Nie bez sukcesów.

Mówili, że lubi harcowanie jak koń owies. Bywali tacy co, w jej wilgotnych, głębokich oczętach, stworzenia kurwikami zwane, dojrzeli. Niejedno serce złamała. Z czasem uroda przeminęła i słuch o niej zaginął.

Czasy były niebezpieczne. Chłopstwo ruchawki czyniło. Panów na drogach napadało. Przywódcą ich był krwawy Andrzej, Lepierdusem zwany jako, że wiatry często puszczał. Do bandy Andrzeja przystąpiła i prawą jego ręką została.

Odwagą wielką i błyskotliwością wykazała się, Lwa Rywina nękając. A trzeba wam wiedzieć, iż potwór to był okrutny, ogniem czerwonym ziejący. Sława jej poszła w Wolskę. Lecz sława zawiść budzi. Źli ludzie oskarżyli ją o list fałszowanie. Omal w wieży zamknięta nie została.

Kiedyś chciał ją Adamus herbu Lipa, rycerz okrutnego Króla Jarosława Małego, zbałamucić. Na nic zdały się prośby, błagania. Wstydu mu tylko narobiła, wszystkim o niecnych knowaniach rycerza, rozpowiadając. Uciekł gdzie pieprz rośnie.

Lud Wolski, prosty, w Boga wierzący, bohaterkę w niej widział. Ukochał i chciał wynieść na ołtarze. Niecni ludzie, gruszek w popiele nie zasypywali i znowu ją na wiarołomstwie przyłapali. Podobnoć, przeklinając niczym szewc, o fałszywe listy sie targowała

Czy obroni się czysta i niewinna Renata?

 

21 myśli nt. „Czysta i niewinna

 1. Flogiston

  Reniu, śliczna jesteś, wyglądasz jak boska WENUS! Sfałszuj może jeszcze jakieś podpisy, bo przecież jesteś bezkarna. Tobie wolno wszystko, prawie jak Szamanowi z Torunia, który jest patronem partii zwanej żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”.

  Odpowiedz
 2. glomar

  Masz coś z sierpa po ojcu młocie, chociaż;”Szarańcza jest plaga, chociaż jeden owad nie stanowi plagi. Podobnie jest z głupcami.” – Karol Capek

  Odpowiedz
 3. shymo

  Jak sobie przypomnę jej łzy w oczach po aferze z handlowaniem stanowiskami… Prawdziwie uczciwa kobieta, zatroskana o losy naszego kraju.
  Nie wierzę w ten film, to znowu wredna prowokacja (pewnie koalicji POLiD, szefa Aleksandra i jego podwładnego Donalda) ;) Renia jest czysta jak łza! Powinna być premierem.
  No dobra, trochę mnie poniosło :)

  Odpowiedz
 4. skubi

  Problem, to że już przekroczyliśmy granice skandalu. Są skandale i nic się nie dzieje. W normalnej demokracji politycy boją się skandali, bo wiedzą, że jak skandal się wyjawia, to jego bohater traci stołek.

  Z takich zabawniejszych: jeden amerykański polityk stracił posadę, bo w publiczym WC proponował stosunek homoseksualny człowiekowi, który był policjantem w cywilu i był w tym WC właśnie po to, żeby przymykać ludzi, którzy składają takie propozycje.

  Możemy się śmiać z Amerykanów, którzy wysyłają policję do WC, żeby tam pedały wyłuskiwać. To jest rzeczywiście żałosne.

  Ale to, co się dzieje w Polsce, czyli kompletny bezwstyd, jest dużo gorsze. Gdyby w Polsce ktoś przyłapał Jarka na składaniu propozycji homoseksualnych, to on by dalej grał tego, co walczy z pedalstwem. Zresztą coś podobnego już mamy: piękna Nelly w kapeluszu popiera prawo do aborcji, a robi to z poparciem Rydzyka.

  Są duże szanse, że nasza ukochana Renata znowu będzie posłem. Mimo kolejnej afery z podpisami. A PiS nadal gra odnowę moralną, mimo że długo mieli w rządzie przestępcę.

  Wyrwij Polskę z rąk przyjaciół Leppera i Łukaszenki, przyłącz się: http://www.skubi.net/kampania.html

  Odpowiedz
 5. kornett

  Nie znacie się. To jest właśnie caly geniusz Jarka.
  Od Ziobry z urzędu poszedł delikatny przeciek do GW, że Renia płaci. Michnik kazał dziennikarzom kupić sprzęt w/g zaleceń Ziobro i nagrać. Panienką, która odbierała kasę od Reni jest ściśle tajna agentka CBA, pracująca na pół etatu dla PiS. A wszystko jest po to, żeby pokazać że PO jest z plasteliny, a Tusk pracuje dla Kwaśniewskiego pisząc jemu proniemieckie wywiady dla gazet.

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  Tak, tak, ja też tak myślę, że te wszystkie machloje, które do codziennej praktyki wprowadziła i autoryzowała partia żartobliwie zwana „prawo i sprawiedliwość”, stały sie już powszechne, stały się praktyką życia publicznego. I to teraz będzie bardzo trudno wykorzenić. Gdyby każdy występek był karany z należytą surowością i stanowczością, to nikt by nie odważył się proponować nikomu „stołków” opłacanych z kasy państwowej za przejście z jednego klubu poselskiego do innego. Za zepsucie prawa i moralności w Polsce odpowiedzialność ponoszą Bracia Mniejsi i ich poplecznicy. Taka Renia to pionek, ona nie mogłaby na zbyt wiele sobie pozwalać, gdyby kaczyści rzeczywiście byli zainteresowani przestrzeganiem prawa i moralności. Oni nadal próbują wrowadzić stalinowska zasadę: „nasz cel uświęca nasze środki” i hitlerowską zasadę: „zwyciężców nikt nie będzie sądził”. A za wszystko winę ponosi Platforma, tym razem na serio, bo trzeba było zrobić te komisje sejmowe, po konstr_wotum.

  A, szanowni koledzy, mam taki pomysł, trzeba raz przechytrzyć kaczystów, w taki oto sposób: po wyborach zawiązać koalicję PO-LID-PSL, utworzyć Rząd Tymczasowy, stworzyć komisje Sejmowe, pokazać ciemnemu ludkowi kim są naprawdę kaczyści i ponownie rozwiązać sejm, po to, żeby już nikt nie chciał głosować na cynicznych populistów z tej sekty PISjanistycznej. I dopiero po nowych wyborach, wygranych przez partię z najlepszym programem – rozpoczęłoby się reformowanie Państwa. Bo po tych wyborach, które zbliżają się nieuchronnie, kaczyści będą mieli zbyt dużą i szkodliwą dla Państwa reprezentację w Sejmie.

  Odpowiedz
 7. uciekinier

  Wodzu Fraglesie przepiekne, wspaniale, genialne

  @Flogiston masz racje komisje sa konieczne tylko jak rozwiazac nastepny parlament jesli pisuar bedzie przeciw.

  Odpowiedz
 8. uciekinier

  jesli Pis wygra bedzie gigantyczna fala emigracji wsrod dobrze wyksztalconych mlodych ludzi, najbardziej w srodowisku medycznym, pytalam sie znajamych i odpowiedz zazwyczaj byla jedna : jesli pis wyjezdzam

  Odpowiedz
 9. Flogiston

  @uciekinier
  Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby pisuar uzyskał mniej niż 33% !! (wynika to z odejmowania: 100%-67% = 33%)

  Odpowiedz
 10. Nonchallance

  Fragles jako artystka muszę zaprotestować przeciw profanacji arcydzieła Botticelli’ego ;) Świetny tekst :D

  Odpowiedz
 11. kornett

  Renata NIE WINNA ino owsiana jest! :D

  A przy okazji__

  „- Dziadostwo w polityce zagranicznej źle się kończy – powiedział premier Kaczyński, odnosząc się do zarzutów PO, że prezydent Lech Kaczyński nocował podczas wizyty w Nowym Jorku w najdroższym hotelu.”

  No dobrze, Prezydent RP to rozumiem, ale na kiego grzyba mieli nocować tam też wszyscy znajomi królika, czyli w sumie 32 osoby. A najgłupsza kobieta w historii, Fotyga została tam całe 5 dni.

  Odpowiedz
 12. kornett

  Wolałbym jakieś Koloseum od toru F1 i w nim np. pojedynki młodzieży wszechpolskiej z młodą kadrą SLD, albo krzyżowanie niewiernych z PO, gwałcenie dziewic (hmm..?) Samoobrony, rozszarpywanie schwytanych pisiaków z układu przez dzikie zwierzęta, itd.

  Oczywiście to wszystko po dominującym zwycięstwie wyborczym jedynie słusznej partii i jej wodza naczelnego nieposkromionego!

  Odpowiedz
 13. Switek

  Czekalem na podpis caly dzien. Nic dodac, nic ujac. To Ona, Ona, moja wymarzona…, albo moye Reni Jusis: Zakrecona, zakrecona….

  Przy okazji, cos takiego znalazlem w komentarzu w Onecie, mam nadzieje, ze autor nie pogniewa sie za powielenie:

  japan (autor) 2007.09.28 11:14

  Samochwała w kącie stała I tak rok podsumowała:
  Zdolny jestem niesłychanie, Mam na świecie poważanie,
  W kraju – same osiągnięcia: Dłuższe życie (od poczęcia),
  Koalicja – wzór współpracy, Z Sejmu – dumni są Rodacy,
  Rząd najlepszy od półwiecza, Skupił się na wielkich rzeczach.
  Kompetentni ministrowie, Każdy poseł – ideowiec,
  Z zasadami, jak husaria: Bóg, Ojczyzna, Honor(aria).
  Dla Narodu – becikowe, Nowy peron we Włoszczowie.
  Lepiej żyje się rodzinom (Jednej mamie i dwóm synom).
  Okno na świat – otworzone, Turystyka – w jedną stronę,
  Lepsza praca, wyższa płaca (Zwłaszcza, jeśli ktoś nie wraca).
  Gospodarka rozpędzona: Są mieszkania (trzy z miliona),
  Jest kilometr autostrady, Ład moralny i zasady.
  Politycznej wzrost kultury (Nurt plebejski, przykład z góry),
  Nie ma WSI (choć jeszcze trochę, A zrobimy wszędzie wiochę).
  Cały naród żyje w zgodzie.
  IPN – i po narodzie.
  CBA – udane akcje,
  Super MEN – co rusz, atrakcje.
  W szkołach nie ma już Darwina, Będzie dryl i dyscyplina, Nie podskoczy żaden gieroj!
  Tolerancji nie ma! Zero!
  Żadnych gejów, Ferdydurek, Jest amnestia i mundurek!
  Wolność słowa i pruralizm (Bo rządzących wolno chwalić).
  Jest religia na maturze, Wierny Lud na Jasnej Górze.
  Nie rozumie tylko Unia: Rząd z Warszawy, czy z Torunia?
  Krótko mówiąc: Rok udany! Tylko naród…do wymiany.

  [Switek] Swoja droga,wedlug mnie na koncy powinno byc wyje…ny

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.