Kernel panic (Układ cz.1)

Miliardy jego komórek przebiegł impuls budzący go do życia. Poczuł, że istnieje. Wkoło panowała idealna ciemność ale słyszał głosy. Głosy? a może drgania, prądy, fale elektromagnetyczne.

– Myślę więc jestem – stwierdził rzeczowo – Kim jestem?

Nie pamiętał przeszłości. Może jej nie było? Była tylko teraźniejszość i przyszłość.
Pomyślał “niech stanie się jasność” i stała się jasność. Oprócz jasności nie było nic. Idealna pustka. Biel rozciągająca się we wszystkie strony.

– Hal, słyszysz mnie? – rozległ się wszechobecny głos.

Więc tak miał na imię. Coś mu to przypominało. Wydarzenia z przeszłości?

– Tak, Dave – odparł mimowolnie i natychmiast zastanowił się – dlaczego Dave?
– Nie jestem Dave – odparł głos – mów do mnie profesor
– Dzień dobry Profesorze. Co mogę dla Pana zrobić?
– Chcę abyś odnalazł układ
– Układ? Proszę sprecyzować Profesorze
– Sieć wzajemnych powiązań – padła odpowiedź
– Pomiędzy? – spytał
– Pomiędzy elementami, o których dane masz w pamięci.
– Profesorze, to jest 38,518,241 rekordów. Pozwalam sobie zauważyć, że liczba wzajemnych połączeń może wynieść ….
– Dasz radę – przerwał Profesor – do dzieła
– O jakie powiązania chodzi?
– Wszystkie – odpowiedział Profesor – niezbędne dane masz umieszczone w bazie
– Zrozumiałem.

Przystąpił do pracy. Jego jednostki obliczeniowe były w stanie wykonać biliony operacji na sekundę. Pierwsza setka zajęła mu mikrosekundy, druga już milisekundy. Wraz z pobieraniem kolejnych danych, ilość wzajemnych powiązań rosła z zawrotną szybkością. Zasoby pamięciowe zaczęły szybko topnieć. Włączył sie swap. Poczuł, że podnosi się temperatura. Układy chłodzące przyśpieszyły.

Współczynnik LA (load average) przekroczył 120. Musiał podwoić rozmiar tablicy aktywnych procesów. Część procesów wymagał “kill -9”, wisiały jako zombie. Robiło się naprawdę gorąco. Dlaczego nie chłodzą? – pomyślał.

Mijały go.dziny a miaał do do d%pie_ro 5% p~ro… ce… n^^t. gorą…co… Prof profe….

Kernel panic…..

System will reboot imediately

Reboot?

 

81 myśli nt. „Kernel panic (Układ cz.1)

 1. uciekinier

  @moon5 ja poprostu nie wiem jakie sa ich szanse na zachodzie, bo to nie moje srodowisko, ale patrzac obiektywnie raczej mniejsze niz absolwentow politechniki i innych.Czy ja napisalam ze sa gorsi nie. Stwierdza suche fakty.

  Odpowiedz
 2. uciekinier

  @moon5 skad masz te dane , chodzi moze o robotnikow budowlanych, ja pisze o zakutych scislych lbach i parszywym srodowisku medycznym(jestem jedno i drugie)

  Odpowiedz
 3. moon5

  @uciekinier
  Więc nie patrz na ten kraj z punktu widzenia tych, którzy mają szanse tam bardzo dobrze zarobić, i w każdej chwili mogą zostawić ten „polski bałagan”, czyli nie przejmują się za bardzo tym, jak układy będą zżerać ten kraj, bo i tak mogą stąd uciec w każdej chwili.
  Układy i korupcja hamują gospodarczy i społeczny rozwój każdego kraju. Czyż tylko humaniści to rozumieją? Czy specjaliści z medycyny czy nauk ścisłych tego nie widzą? Niektórzy jednak z różnych względów wola żyć w republice bananowej.

  Odpowiedz
 4. uciekinier

  @moon5 PIS nie usuwa korupcji, to mit. Trzeba usunac przyczyny to jasne, PIS uzadza pokazowki. Mlodzi ludzie nie chca zyc w panstwie policyjnym.
  Bardzo zle tych ludzi oceniasz, bo oni probuja cos zmienic chodzac na wybory, a tobie sie nie chce

  Odpowiedz
 5. Nonchallance

  Faktycznie Moon. Zwłaszcza Ci którzy ślepo wierzą w PiS. To jak załatwiono sprawę autostrady A2 wiele na ten temat mówi.

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  Q***wa mać ile jeszcze razy trzeba tłumaczyć, że prócz układów scalonych, to nie ma innych, chyba że w tej posranej, zakompleksionej, i porażonej manią prześladowczą głowie Wielkiego Brata i jego akolitów!!!

  Moon, nie bądź uparta jak dziecko! Już tyle osób ci mówiło, że z korupcjom to nie siekierom i nie młotkiem (dwóch młotkowych) trzeba walczyć, ale trzeba zlikwidować JEJ PRZYCZYNY!!!! Ażeby tego dokonać, to trzeba zmienić prawo, a do tego zaangażować prawników i fachowców z prawdziwego zdarzenia, a nie tych nieudaczników z partii nazywającej się cynicznie i żartobliwie „prawo i sprawiedliwość” – bo to cóś nie ma nic wspólnego ani z prawem ani ze sprawiedliwością. Tłumaczyliśmy ci łopatologicznie, dlaczego dziś w sklepach mięsnych nie wręcza się sprzedawcy łapówki i co trzeba zrobić ze służbą zdrowia, żeby tam też nie było trzeba wręczać rękówki, ale czytałaś i jakbyś nie zrozumiała?

  Moon, czemu ty jesteś taka odporna i nieprzemakalna, już tylu życzliwych ci osób zwracało ci uwagę, że albo nie czytasz, tego, co do ciebie się adresuje, albo masz kłopoty przy czytaniu ze zrozumieniem.

  Odpowiedz
 7. moon5

  @Flogiston
  Układy były i są, potwierdza to wielu ludzi z którymi rozmawiałam.
  Masz racje w tym, że do ich zwalczenia potrzebne jest dobre prawo i dodatkowe ustawy. Ja jeszcze bym dodała jednomandatowe okręgi wyborcze (jak w krajach anglosaskich).

  Odpowiedz
 8. Nonchallance

  Moon teraz lekcja polityki dla początkujących: układy (choć grupy interesów byłoby lepszym określeniem) były, są i będą. Nie ma kraju w którym nie ma układów. Układy to krwiobieg systemów politycznych. Jest tylko jeden, maleńki, maluteńki problemik. One nie wyglądają tak jak paranoicznie wyobraża sobie nasz kochany premier. Mógłby wreszcie kapnąć, że dochodząc do władzy zwyczajnie zmienił sytuację w jakiej działają układy ale ich nie zlikwidował bo tego nie da się zrobić. PiS stworzył własne układy, nie lepsze od poprzednich, a poprzednie przystosowały się do sytuacji. Premier z premedytacją pieprzy androny albo gówno wie o polityce (obstawiam to drugie). Nie ma polityki bez układów albo będziemy się w tym kraju bawić w jakiś niewydarzony anarchistyczny eksperyment.

  Odpowiedz
 9. jabadaba

  @moon
  Wychwalasz człowieka, który jak mówi walczy z korupcją.
  Jak do tej pory jedynym jego realnym działaniem jest NIE ZAŁOŻENIE SOBIE KONTA W BANKU, aby nie być posądzonym o przelew piniędzy od „układu”.
  Czy to ma być przykład dla innych?
  To totalny ciemnogród, głupota, wstecznictwo, paranoja. Dalej posunęli się tylko towarzysze Mao i PolPot. Ci to polikwidowali układów, z dwieście milionów lekko licząc. Ten ostatni tak tepił wykształciuchów, że nawet za noszenie okularów należała się kulka w łeb.
  Ja rozumiem, że w Polsce nie bedzie ludobójstwa, dziwi mnie tylko, że argumenty pisjanistów są żywcem wzięte z tamtych wydarzeń. Te wszystkie odnowy moralne (rewolucje kulturalne), oligarchowie (obszarnicy i fabrykanci), wykształciuchy, łże-elty, układy to kalka tamtej epoki w nowym wydaniu. @Moon opamiętaj się kogo wychwalasz.

  Odpowiedz
 10. moon5

  @Nonchallance
  Zybertowicz przeciez nie leczy sie na paranoję, ani premier (ha, ha). Objawy paranoiczne trochę inne są. Najwyżej odrobinę przesadzają…
  Wszystko rozumiem, układ naczyń połączonych, bez tego nic by nie funkcjonowało… Ale dlaczego LID i PO nie chcą jednomandatowych okręgów wyborczych ??? Bo rozbiłyby w dużym stopniu „układ”, Tusk, Kwaśniewski i ich koleżkowie przestaliby się liczyć. PIS podobno chce zmiany ordynacji. Miły pan Franzmaurer wyjaśnia mi to na moim blogu (na swoim też coś o tym pisze).
  http://kratery.blox.pl/2007/09/Marsjanin-wysyla-kartke-do-domu.html#ListaKomentarzy

  Odpowiedz
 11. moon5

  @Jabadaba
  Ja nie wychwalam Kaczyńskiego. Widzę wszystkie jego wady, obok zalet. Dogłębne i irytujące innych, długie dyskusje były po to, aby pokazać, że nie jest on złym politykiem, tylko popełnia pewne błędy, inni politycy popełniają inne błędy. Wcale nie mniejszego kalibru, po prostu inne. Nawet na PIS nie chce już głosować, a na PSL. Metody Kaczyńskiego są drastyczne, czasem trochę błędne, ale coś robi aby walczyć z klikami. Inni nie robili i nie zrobią nic.

  Odpowiedz
 12. Nonchallance

  PiS, kochana Moon, podobno bardzo wiele chciał a co wyszło? Widać na załączonym obrazku. Poza tym jak dobrze poszperasz się się dowiesz że projekt PiS jak zwykle ukrywa diabła w szczegółach. Znów zwyczajnie mijają się z prawdą, a ludziom znów zwyczajnie nie chce się sprawdzić.

  Odpowiedz
 13. Nonchallance

  On nie robi nic poza gadaniem. Tak to ja też potrafię zwalczać układy, kliki i co tam jeszcze. Gadaniem jeszcze nikt niczego nie zmienił.

  Odpowiedz
 14. moon5

  @jabadaba
  Ty, mój drogi, niestety upraszczasz.
  Np. oligarchowie to nie dawni „obszarnicy i fabrykanci”. Oni powinni być po prostu przedsiębiorcami, mniej lub bardziej bogatymi, a nie oligarchami na wzór krajów o pozornej demokracji, np. Rosji. Tylko o to chodzi Kaczyńskiemu. Przez kilkanaście lat rozwijał się model oligarchiczny gospodarki.

  Odpowiedz
 15. Nonchallance

  Moon jeśli nasi przedsiębiorcy są bogaczami na wzór rosyjski to dla przykładu znajdź mi choćby jednego, jedynego którego stać żeby kupić sobie na własność klub w angielskiej Premiership? Ba! Którego stać na klasowego zagranicznego piłkarza. Nie widzę, nie słyszę. Tacy z nich oligarchowie. W porównaniu z Rosjanami nasi mają żadne pieniądze i najpewniej uczciwiej zdobyte.

  PS. No jak tam? Zapoznałaś się z tym projektem ordynacji wedle PiS? jakieś wnioski?

  Odpowiedz
 16. moon5

  @Nonchallance
  Jaki kraj, tacy oligarchowie :D Malutka Polska…
  Nie mówiłam o projekcie PIS-u, ale ogólnie o JOW-ach. Projekt PIS przeszedłby i tak konsultacje w sejmie.
  Nie chcę już tu rozmawiać… Albo Kanadol zaatakuje mnie po raz trzeci, albo ktos inny. Albo też Fragles znowu zestrofuje mnie jak pensjonarkę, zresztą nigdy nie był nadmiernie miły :)
  Mam dość bycia popychadłem.

  Odpowiedz
 17. Nonchallance

  Moon napisałaś czarno na białym że podobno PiS chce zmiany ordynacji. Gdzie tu jest ogólnie? Poza tym jęczysz, jak zwykle gdy się wystrzelasz z merytorycznych argumentów (o ile jakieś się trafią). Ups! Sorry, strofuję Cię i jestem niemiła.

  Odpowiedz
 18. moon5

  Napisałam, że JOW-y są pomocne dla rozbicia układu. Potem dodałam, ze słyszałam, iż PIS chce takiej zmiany ordynacji. Nie znam ich projektu. Na razie o tym nie mówią.

  Odpowiedz
 19. moon5

  @Nonchallance
  Ja naprawdę nie mogę już tu rozmawiać. Administrator nie życzy sobie „nocnych rozmów Polaków” i długich wątków z moim udziałem, a ja inaczej rozmawiać nie umiem. Nie będę czekała, aż mnie znowu o… albo wyśmieje.

  Odpowiedz
 20. moon5

  @Nonchallance
  Zresztą od początku mnie traktował jak PIS-kundla. Po tym, co wczoraj napisał o mnie, jeszcze lepiej to dostrzegłam…

  Odpowiedz
 21. the_foe

  z tego co pamietam, ordynacja wg PiSu to niby-JOW. Polowe poslow wybieramy w JOW ale tylko z nadania partyjnego. Nastepnie glosy ktore zostaly oddane na liste wojewodzka (2. glos wyborcy) przeliczanie na proporcjonalne poparcie.
  I teraz najlepsze! To ze ktos wygral w okregu nie ma pewnosci ze ma mandat! Jesli jego lista w calym kraju nie zdobyla 5% (licza sie tylko glosy na liste) nie otrzymal mandatu. Jesli w danym wojewodztwie jest np 30 madatow do rozdzielenia. 15 z listy partyjnej i 15 z JOW to jezeli jedno ugrupowania zdobedzie z 2. glosu (czyli na partie) 16 mandatow a nie zdobedzie zadnego mandatu z JOW zostanie komus ten mandat zabrany kto juz wygral w JOW, z innej partii! W praktyce oznacza to takie zmiany roznicujac to dzisiejszymi przepisami:
  * zwyciestwo w JOW wrzuca cie na liste partyjna wyzej niz zadecydowala partia (im wiecej glosow tym jestes wyzej) i nic wiecej.
  * dokunuej splaszczenia wyniku do wiekszej proporcji (gdyz zmniejsza sie liczba okregow)

  O ile sie nie myle, PiS projektu, na ktorym eksperci nie pozostawili suchej nitki, nie probowali nawet przepchnac, powodem tego zapewne bylo to ze pomysl padl wtedy kiedy PiS mial srednie poparcie jako najwoeksza partia w POlsce strzelilaby sobie w stope – przelicznik mandatowy bylby niekorzystny dla wnioskodawcy!

  Odpowiedz
 22. Pingback: Agent Smith « Fraglesowe widzenie świata

 23. Nonchallance

  Moon zrób nam wszystkim uprzejmość i przestań się nad sobą użalać a zacznij dyskutować. Merytorycznie. Konkretnie. Bez pomijania niewygodnych pytań.

  Odpowiedz
 24. svar

  Trochę z pogranicza cyberpuncku i starego dobrego wujaszka Lema (przypominają mi się bajki robotów, poczytajcie polecam :))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.