Spóźnieni kochankowie


Był ciepły, jesienny dzień. Prawdziwa złota polska jesień. Stali nad brzegiem rzeki. Odbite słońce rzucało na jej twarz refleksy, pieściło włosy. Jest taka piękna – pomyślał.
– Mario, błagam cię! Nie rób mi tego! – spojrzała mu błagalnie w oczy.

Milczał. Mimo swoich 42 lat wyglądał jeszcze tak młodo. Jego chłopięca twarz była nieprzenikniona. Nie pozwalał przytulić się. Każdą komórką ciała czuła jak ją odpycha.

– Twe serce jest jak kamień – zaszlochała szukając w kieszeni chusteczki

Podał swoją. Tak, W miejscu serca miał kamienną grudkę. Nic nie czuł.

– Mario! Nie kamieniuj mnie – wytarła łzy – Nie zabijaj! Wiem, zawiniłam. Nie powinnam dać sie namówić na lody z tamtym.

Oparła się o balustradę i skuliła. Jej ramionami zaczął wstrząsać szloch. Stał jak skamieniały. Z drzew opadały złote liście. Jestem mumią – pomyślał i nagle poczuł jak bardzo chce wziąć ją w ramiona, przytulić. Pocałować jej jesienne usta. Powstrzymał się resztką sił.

– Skrzywdziłam wszystkich… – monologowała dalej – moją rodzinę, męża, dziecko, moją mamę. Wuj Donald jest wściekły – zamilkła na chwilę i spojrzała w dal – Jestem tylko człowiekiem.
– Betti – powiedział cicho – ja…..te… te czułe słowa, te listy, kwiaty… nie godzę się na to Betti

Nie usłyszała. Patrzyła na refleksy na wodzie.

– Chcę powiedzieć, że jestem tylko człowiekiem, którego zgubiła otwartość, ufność i wiara w dobre intencje drugiej osoby – mówiła dalej drżącym głosem. – Kiedyś ta wiara i ufność pozwoliły na to ,że byłam otwartym człowiekiem. Jak się dziś okazuje nie we wszystkich obszarach życia jest to pożądaną cechą. Nie uchylam się….
– Betti – powtórzył i wziął ją za rękę
– Tak?
– Ja musiałem, kazał mi
– On?
– Tak
– Rozumiem, to koniec? – zadrżała – Proszę odpowiedz mi, to koniec?

Nie odpowiedział. Odwrócił się i szybkim krokiem odszedł.

– Żegnaj Mario – rzuciła za nim

86 myśli nt. „Spóźnieni kochankowie

 1. hip

  Palestynko, ustalenie gdzie kto mieszka po jego adresie IP naprawdę jest banalnie proste. To nie groźba, tylko realia…
  Żadna inwigilacja, przecież nie masz się czego bać, prawda?

  Odpowiedz
 2. Palestrina2005

  hip,
  Jeśli „proste” – to jest to prosta inwigilacja…
  Ale dalej stanowi inwigilację…

  I jasno pokazuje Twoją dwulicowość. Krytykujesz inwigilację a sam chcesz inwigilować…

  Krytykujesz lustrację a sam chcesz lustrować internautów, tylko dlatego że mają poglądy inne niz Twoje…

  Inaczej niż moralność Kalego tego nazwać nie mogę…

  To typowe dla „wykształciuchów” – nie wazne CO się mówi wazne KTO mówi i czy jest „autorytetem”.
  To dlatego macie taka obsesję na temat anonimowości w internecie i dlatego chcecie lustrować internautów…

  Moralność Kalego…

  Odpowiedz
 3. Flogiston

  Zapoznaje się Palestrina z piękną dziewczyną. No zakochuje się (o ile jest zdolny do takich uczuć). Dziewczyna ta ma coraz większe wymagania. W końcu podaje Palestrinie pomysł, jak i co zrobić, żeby tanim kosztem zaspokoić jej potrzeby (kaprysy). Oczywiście Palestrina, ma swoje zasady, nie mieści mu się w głowie jakieś pobieranie łapówek. Ale czas robi swoje, dziewczyna coraz bardziej zaczyna oddalać się od niego … Jest jeszcze szansa, i Palestrina z ociąganiem, wbrew swoim zasadom, bierze łapówę od odpowiedniej osoby, żeby tylko zadowolić swoją dziewczynę … Rzeszty już można dośpiewać samemu … szczegóły nie są najważniejsze – kajdanki, kamery i9 te ochy i achy w TVPiS.

  Palestrysiu, w ten sposób to z każdego można zrobić przestępcę!! Nawet, gdyby Tobie założono kajdanki – też bym Ci współczuł!! Wiesz dlaczego? Bo to są metody rodem Sowiecko-Bolszewickiej Rosji!!! Nawet w PRL nie stosowano takich metod! W PRL, jeśli kogoś aresztowano pod zarzutem, to ten osobnik z własnej inicjatywy, przeważnie sam wchodził na ścieżkę przestępstwa, a w Sojuzie – agenci NKWD (później KGB) prowokowali uczciwego obywatela do przestępstwa, a później – kajdanki, sąd, czapa …

  Dlatego właśnie, Palestrysiu, pójdę na te wybory, żeby zagłosować przeciw bolszewikom z PIS, po to, żeby Ciebie też uchronić przed powyższym scenariuszem podanym na początku mojego komentarza.

  Odpowiedz
 4. jiima

  @Palestrina

  Niestety, zgadzam się z tobą, że agresja niektórych przeciwników PiS jest niesmaczna i przekracza granice dobrych obyczajów. Niestety, niektórzy anty są tacy sami jak „pro”, typu Junkier czy inne trolle forumowe, zwłaszcza ten wchodzący co rusz z innym nickiem.
  Niestety, bo nie lubię jak wokół mnie są ludzie, którzy robią taki bałagan.

  Całkowicie się z tobą zgadzam, że Sawicka jest łapówkarą i na dokładkę idiotką i mitomanką. Z jej tekstów wnioskuję, że przy okazji miała kompleks niższości (popularny u partii rządzącej i ich byłych koalicjantów, ale jak widać nie mają oni na niego monopolu) i musiała się dowartościować pokazując w stylu posła Misztala co ona nie może. Problem w tym, że podobnie jak wyżej wymieniony („Ludwik, wypier… ich z roboty, wszystkich”), nic nie mogła, ot ostatni rząd ław, który jak wiadomo do koryta załapuje się cudem i w zasadzie nie wiadomo po co.

  To, czego niestety ty i inni zwolennicy PiS nie dostrzegacie, to *metody*. Owszem, powinna siedzieć. Zrzekać się immunitetu nie ma po co, za tydzień i tak go straci, jak nie miała honoru wycofać się z kandydowania do senatu, to miejmy nadzieję, że wyborcy zapamiętają jej nazwisko i wycofają ją sami. Tak samo jak powinien siedzieć za łapówki (a nie za morderstwo) niejaki Mirosław G.

  W metodach jest natomiast problem. Prawa człowieka zakładają, że niewinnym jesteś dopóki nie dostaniesz wyroku. To sąd, a nie Ziobro, Kaczyński czy jakiś ich przydupas orzeka o winie lub niewinności. I szczerze mówiąc, mało mnie obchodzi wrzeszczenie o „układzie” w sądach czy innych takich. W USA, rządzonych póki co przez „wielkiego brata” małych braci, G.W. „Busza” (zasługuje na ten tytuł, bo posługuje się podobnymi metodami jak oni), gangsterzy czasem wychodzą na wolność, gdyż prokurator dał d. tudzież adwokat był lepszy. Niestety, taka jest cena demokracji i praw człowieka, w myśl których lepiej, by jeden przestępca pozostał wolny, niż 10 niewinnych poszło siedzieć.
  Każdy kto uważa, że to nie fair i w związku z tym zrobimy po swojemu, w myśl zasady babci filmowego Pawlaka („sund sundem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”) dokonuje tak na prawdę linczu, samosądu, nazwij to jak chcesz. A to jest przestępstwo. Przykład mieszkańców tej wioski, co zakatowali sąsiada – recydywistę powinien ci dać do myślenia. Zwłaszcza że niejaki Ziobro próbował puścić im to płazem – widać ten sposób wprowadzania sprawiedliwości jest mu bliski…

  Gdyby to było wszystko, byłoby cool. Po prostu Kaczyńscy, wychowani w wiadomym ustroju, wręcz rozpieszczani przez niego, nie dorośli do praw człowieka. Są prymitywni, ale od tego jest prawo, by ich zapędy hamować.

  Niestety, tak dobrze to nie jest. Tak jak Kaczyńskiego nie przekona, że białe jest białe, tak mnie nie przekona nikt, że sprawa pani (p)osłanki (oślicy?) nie jest robiona na zamówienie. Tak jak wcześniej sprawa pana G. z resztą, a także sprawa Andrzeja L.
  Skupmy się na tej najświeższej jednak. Jak to wygląda? Około tygodnia czy dwóch temu, pojawia się „nius” o złapaniu tej pani. PO reaguje błyskawicznie i tak jak powinna każda porządna partia – żegna się z tą panią, podobnie jak wcześniej z panią Gilowską. Nie da się jej wycofać z listy kandydatów (tylko ona może to zrobić, a nie zamierza), ale zawsze można jej nie wybrać – kandyduje do senatu, a tam głosuje się na ludzi a nie listy.
  Sprawa robi trochę szumu, nieznacznie rośnie poparcie PiS, ale w granicach błędu.
  W międzyczasie Jarosław „Malutki Pistolecik” zostaje zdeptany przez tego wrednego, agresywnego chama z Niemiec, niejakiego Donalda T. Niektóre sondaże, równie wiarygodne jak te dotychczasowe, ale mimo to pokazujące pewną tendencję, rejestrują rekordowe poparcie dla PO. Wtedy ni z tąd, ni z owąd, nagle sprawa (p)oślicy wychodzi jeszcze raz. Pani (p)oślica mówi na taśmach (ulubione narzędzie 4 erpe) o prywatyzacji służby zdrowia, zupełnie pod linię najnowszych spotów PiS. Jarek twierdzi że o niczym nie wie – w sumie może, to nie on robi kampanię. Jego bezpartyjny brat bez oporów agituje. Religa, wielki jak dotąd zwolennik prywatyzacji dostaje selektywnej amnezji i potępia pod linię partii… Palestrina, powiedz mi szczerze, czy to nie śmierdzi?
  Poza tym, publiczne wyroki wydawane na konferencjach prasowych, zniesmaczają mnie. To lincz, może jakaś następna ekipa poprawi prawo i uczyni takie zagrywki przestępstwem, bo jak dla mnie to jest to samo co samosąd, chociaż wiem, że na konferencję ziobry póki co paragrafu nie ma. Jak widzę osobę kopaną na ulicy ku uciesze gawiedzi, mam ochotę gawiedź rozgonić i kopanego zawieźć do szpitala, nawet jeśli byłby to morderca. To nie rozgrzesza kopanego, ale nauczcie się zwolennicy jednej słusznej partii, że w niczym nie usprawiedliwia was fakt, że kopany to „złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej”. A robienie widowiska na polityczne zamówienie…
  pisać mi się dalej nie chce…

  Odpowiedz
 5. RMPL

  Fakt. PiS teraz wygra wybory.

  Za cztery lata PiS pokaże film ze “skorumpowaną” Palestriną nad którą towarzysze agenci pracowali od trzech lat i w końcu wpadła na przyjęciu 5 PLN.
  Ostatni zbrodniarz ukarany – publiczne kamienowanie punkt 12.00 na pl. Marszałka Kaczyńskiego ;-)

  Najpierw byli “uczciwi” leninowcy, potem przyszli uczciwsi “trockisci” a tych wykończyli super uczciwi “stalinowcy”. Wszystko w ramach prawa no nie ? Kilka procesów pokazowych mniej lub bardziej rzeczywiście winnych a potem już wsadzamy każdego “innowierce” juz bez zawracania sobie głowy tym czy jest winien czy nie.

  Przecież “leninowcy” tez chcieli dobrze ! Oni przecież walczyli o równość sprawiedliwość państwo opiekuńcze i solidarne…

  Jak pewien Austryjak szedł do władzy w Niemczech to ludzi którzy ostrzegali przed nim pokazywano jako oszołomów (pukano się w głowę że bredzą a pan Adolf ma po prostu taką formę wyrazu) , mówiono “gdzie tam – mamy inwestycje , wzrost gospodarczy , on nas wyciągnie z kryzysu, przywróci godność, przywróci należną pozycję międzynarodową, koniec z polityką zagraniczną na klęczkach, republika wajmarska(czytaj III RP) to niesprawiedliwy twór narzucony przez zgniłe elity, zwalczymy korupcję, przestępczość.

  I co ? Czy nie poprawili koniunktury ? Nie zmienili polityki zagranicznej ? Nie zwalczyli przestępczości i korupcji ?

  Otóż sprawiedliwie to wszystko wykonali tyle że przy okazji narodził się potwór.

  PiS może czwartej rzeszy nie stworzy ale drugą Białoruś – czemu nie. Przecież każdy kto krytykuje PiS i jego metody jest zwolennikiem korupcji i przestępczości – czy nie tak Palestrino ?

  A wiec jak ? Nie wolno dla dobra kraju dopuszczać do publicznego propagowania przestępczości i korupcji więc się zdelegalizuje te skorumpowane twory jakimi są partie nie popierające PiS. W określonych warunkach nie muszą nawet fałszować wyborów – OBWE coś mogłoby na ten temat powiedzieć z doświadczeń.

  Odpowiedz
 6. Flogiston

  @Palestrysiu,
  rusz głową, trochę więcej wyobraźni!!

  Nikt nie rodzi się przestępcą, jeżeli piękna agentka ABC będzie Ciebie codziennie nachodziła, w końcu pękniesz. A wtedy, wiesz – kajdanki, kamery, minister ZERO, i sąd niepotrzebny – jak w średniowieczu, tłum Cię sam ukamienuje. Ale nie martw się, tacy jak ja pójdą też w interesie takich jak Ty i zagłosują przeciw bolszewikom z partii zwanej żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”

  Odpowiedz
 7. Palestrina2005

  Flogiston,

  Logika typu:
  „każdy w PRLu musiał donosić”
  „każdy robił w III RP przkręty bo wtedy nie było jasnych zasad” (coś podobnego powiedział Janik)
  „każdy wziąłby 100 tys. łapówki”

  jakoś mnie nie przekonuje…

  Odpowiedz
 8. btd

  Jak nie przekonuje, skoro sam jej uzywasz?

  A co do twoich obaw o grozenie – tobie podoba sie inwigilacja innych, to czemu nie inwigilowac ciebie?
  Ty na innych mozesz wydawac wyrok, na ciebie nie mozna?
  To jest moralnosc kalego, no ale ty to przekrecasz wg 'nikt nie przekona ze czarne jest czarne’. No ale jesli sam siebie wpisujesz we wlasna definicje 'zwyklego Polaka’ to pierwsze zdanie komentarza nr 5 jest celnym okresleniem.

  Odpowiedz
 9. hip

  Plastynko, źle korzystasz z wolności, bo popierasz jej ograniczanie innym i aż piszczysz, kiedy tylko ktoś wspomni, że może ją ograniczyć tobie.
  jeszcze małe wyjaśnienie: jeśli chodzi o działania prywatne, to nie jest inwigilacja tylko prywatne kopanie w dupę, które ci się należy.

  Odpowiedz
 10. Palestrina2005

  prywatnie tez mozna inwigilowac i lustrowac… i jest to jeszcze bardziej naganne, bo CBA ma prawne uprawnienia prywatna osoba nie…

  a roznica miedzy inwigilowanie osoby prywatnej i posła lub samorzadowca jest duża…

  Poseł to funcja publiczna. Sami się godzą na oświadczenia majątkowe, lustrację itd. Funkcja publiczna ponieważ wiąże się z władzą nad publicznymi pieniedzmi co z kolei wiąże się też w imię przejrzystości z pewnym ograniczeniem wolności…

  I ludzie mają wybór – biorą władzę (zostają posłami) ale zrzekają się części wolności. Tak jest w większości krajów świata. Jeszcze bardziej takiej wolności zrzeka się np. Prezydent. To jest cena za władzę.

  Więc nie porównuj głupio mojej wolności z wolnością posła…

  Odpowiedz
 11. hip

  mam propozycję zmian w wymiarze sprawiedliwości:
  zlikwidować sądy, zostawić tylko (już teraz działające) prokuraturę i telewizję. telewidzowie sms-ami głosują „winny, niewinny”. opłata 2,44 za sms. na koniec, po głosowaniu i modlitwie o słuszny wyrok, wychodzi Kaczyński lub osoba przez niego oficjalnie upoważniona i pokazuje palcem w górę lub w dół. jeśli w górę, Kaczyński jest wychwalany przez spikera jako łaskawca, który pochyla się ze zrozumieniem nad losem maluczkich (ponad 70% smsów na „niewinny”) jeśli w dół, wchodzą siepacze, Palestrina notuje słowa Kaczyńskiego o karaniu zbrodniarzy i opisuje na swoim blogu, krok po kroku i podsumowuje, że słusznie, bo wreszcie będzie porządek.

  Odpowiedz
 12. hip

  Pal, oczywiście że nie ma co porównywać wolności człowieka do twojej. no, podstaw głowę, przecież ten kaganiec i kolczatka to dla twojego dobra.

  Odpowiedz
 13. danio

  poseł powinien ponosić większe sankcje prawne, ale jeśli Ziobro mówi ze słabi psychicznie nie powinni pełnić funkcji publicznych to wszystkich kandydatów trzeba wcześniej przebadać żeby nie było problemów, posłów kastrować, posłanki sterylizować, zapodać terapie hormonalna, ciekawe kto wtedy podejmie się pełnić funkcje publiczne.
  każdego z polityków może rozpracować sztab psychologów i innych specjalistów, potem wysyłają agenta lub agentkę po szkole aktorskiej i masz babo placek…

  mnie jedynie martwi że pani Sawicka jest agentką, która posłusznie wykonuje rozkazy, bo pozować do ukrytej kamery w parku (hehe 3 kamer) to trzeba jednak umieć…

  Odpowiedz
 14. J.S.

  Powtórzę za innym internautą : Czy CBA szkoli mężczyzn do uwodzenia polityków -homoseksów i kobiety do uwodzenia kobiet-lesbijek ?
  Niezależnie od tego jak na dłoni widać ,że CBA powstało,aby zwalczać przeciwników Kaczyńskich. Za ustawą głosowała cała PO, mimo że wielu wskazywało na prawdziwe zamiary Kaczyńskich. No i dostali za swoja głupotę. Ale dlaczego za tę zabawę musi płacić całe społeczeństwo ?

  Odpowiedz
 15. btd

  I najgorsze jest ze tusek niedawno powiedzial, ze cba zostanie, bo jest potrzebne. Ciekawe, czy o takie potrzeby mu chodzilo :->

  Wybory w niedziele to chyba faktycznie bedzie pomiedzy wdepnieciem w gowno a w kaluze wymiocin.

  Odpowiedz
 16. uciekinier

  @btd spowodu tych wypowiedzi Tuska i jego zapedow do RM glosuje na LID. Nie ufam Platformie, bojesie jakis koszachtow z PIS.

  Odpowiedz
 17. Moon

  Nawet jeśli PIS odejdzie od władzy (prawdopodobnie), prezydent może być wykorzystywany do wetowania ustaw czy innych niekorzystnych działań.

  Odpowiedz
 18. Palestrina2005

  hip,
  „zlikwidować sądy, zostawić tylko (już teraz działające) prokuraturę i telewizję. telewidzowie sms-ami głosują “winny, niewinny”. opłata 2,44 za sms.”

  Alez tak już jest w wielu krajach (może nie dosłownie ale podobnie).
  Ostatnio czytałem naukowy tekst o wykorzystaniu Public Relations w dziłaniach prawników.
  I znakomitym przykładem była sprawa O.J. Simpsona w USA. Dowody były przeciw niemu miażdżące.
  Ale został uniewinniony. Miał doskonałych prawników ale to by nie wystarczyło. Kluczem była znakomicie przeprowadzona akcja PR…
  Czy to demokracja czy prawo – bardzo dużo w dzisiejszym świecie zależy od mediów. I musimy się z tym pogodzić. Tak jest na całym świecie…

  Odpowiedz
 19. Flogiston

  @uciekinier,
  Nie lękaj się Platformy, wczoraj w Białymstoku Tusku powiedział jednoznacznie, że idzie do władzy po to, żeby osunąć PIS od rządzenia Polską. Widać było, że go kaczyści rozwścieczyli go tymi pokazami Sawickiej do maksa. Powiedział swoje słynne: „jeszcze do wczoraj by mi przez gardło nie przeszły te słowa – „Kiszczak powinien był uczyć się od Kaczyńskiego, jak się niszczy opozycję„.

  Po prostu, sprawy zaszły za daleko, poprzednio ja też bałem się PIS+PO i też chciałem głosować na LID, ale teraz – spoko, idź i głosuj na PO, w końcu to PO ma szansę być 1-sza na liście po wyborach. Bo z normalnych partii jest jeszcze LID, ale oni nie mają szans na 1-sze miejsce, więc głosując na LID, pomożesz PIS-owi zająć to 1-sze miejsce. Przemyśl to, ja już to zrobiłem.

  Odpowiedz
 20. btd

  Najnowszy sondaz, przeprowadzony przez pentor dla prawomyslnego 'wprost’ (tak wiec powinien byc nie zmanipulowany, no nie? ) po konferencji cba : po ma 43%, pis ma 29%, lid ma 16%.

  Tak wiec jednak 'zwykly Polak’ to nie jest bydle jak usiluje nam tutaj wmowic palestrina.

  http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1625869,news.html
  wiadomosc z onetu, nie gazety, zeby nie bylo ze manipulacja

  Odpowiedz
 21. uciekinier

  @Flogiston no nie wiem ale uwazam, ze koalicja PO-LID jest lepsza niz rzady samej PO. PO dla mnie jest ciut zbyt konserwatywna obyczajowo, popieram za to jej program gospodarczy. Teraz sie liczy zeby radykalnie odsunac PIS od wladzy, a nie niestety walka na programy. Przykre. Sa to chyba najsmutniejsze wybory po 1989.

  Odpowiedz
 22. uciekinier

  @moon zeby PIS mogl podtrzymac weto prezydenta musi miec 183 glosy, dlatego tak wazny jest kazdy glos. PSL dobry wybor, dla mnie wprawdzie zbyt tradycyjny, juz predzej PPP, ale oni sie nie licza

  Odpowiedz
 23. Black Ops

  @btd,
  gwoli ścisłości, Onet przypadkiem nie należy do grupy TVN/ITI?

  Co nie zmienia faktu, że miło widzieć „inny” sondaż (było nie było, „Wprost” trudno nazwać prasowym organem opozycji) – miło widzieć, że jest szansa na nieco sensowniejsze konstruowanie rządu.

  Utknąłem gdzieś pomiędzy PO a LiD – właściwie ani jedni, ani drudzy nie mają mojego pełnego poparcia. Ale – co robić? Na kogoś zagłosować trzeba.

  Małżonce wyrwie się jeszcze czasem „przecież to postkomuniści” (w rozmowie o LiD) – ale sama nie przykłada już chyba ciężaru do tych słów. Było nie było, wszyscy jesteśmy – w pewnym stopniu – postkomunistami.

  Odpowiedz
 24. ekopozytywizm

  Pal, wyobraź sobie, jakby fajnie było rozumieć, co się samemu pisze… jesteś przyszłością tzw. 4 RP. no nic, trudno. nadzieja umiera ostatnia. :D

  Odpowiedz
 25. salamandra

  wedlug mnie CBA potrzebne jest – ale nie w tej formie – nie powinny byc to bojowki/tajne sluzby partii rzadzacej a instytucja niezalezna politycznie, w tej chwili bardziej przypomina to twor posredni pomiedzy KGB a ZOMO (w sumie teraz mamy dwie takie jednostki: CBA i telewizje publiczna, o obu trudno powiedziec, ze sluza dobru ogolnemu…)

  Odpowiedz
 26. Nonchallance

  Heheheh wygląda na to, że jakże wspaniała CBA straciła z oczu forsę z łapówki. Farsa. A teraz jadą na PO w temacie że Platforma przy pomocy tych pieniędzy chce finansować swoją kampanię i ma je natychmiast oddać. Kabaret. Czy tylko ja mam wrażenie, że właśnie o urządzenie takiej operetki wyborczej chodziło w tej „tajnej operacji”?

  Odpowiedz
 27. Palestrina2005

  btd,
  Pewnie sondaż jest telefoniczny (bo na face to face nie mieli czasu) – pierwszy błąd.
  Druga sprawa – na wzrost notowań PiS nie wpłynie pozytywnie konferencja CBA… wzrost notowań zapewni wczorajsza konferencja Sawickiej i to jak ją pokazywały wczoraj wieczorem podwyższy notowania PiS… A więc trzeba zobaczyćby wyniki badań face to face z dzisiaj. A to już przed wyborami niemozliwe… A więc jedynym wiarygodnym sondażem będą już wybory…….

  Odpowiedz
 28. Palestrina2005

  manipulacja GW – piszą sondaż po konferencji Sawickiej.

  A na dole sondaż przeprowadzony w dniach 16-17.10.

  Jak mogło być po konferencji Sawickiej? To jawne kłamstwo…

  Tak naprawdę o konferencji ludzie dowiedzieli się wczoraj wioeczorem a sondaż zaczął się we wtorek.
  GW jak zwykle kłamie….

  Odpowiedz
 29. Nonchallance

  Palestrinko po co tak się jakimś głupim sondażem podniecasz? Uspokój się bo Ci żyłka pęknie. Przecież wszyscy wiemy że sondaże są be i do niczego ;)

  Odpowiedz
 30. Kanadol

  Flagresi,
  Wybacz, przestaje czytac komentarze na Twoim blogu, ktory zreszta uwielbiam, z powodu smieci produkowanych przez Palestrine, to przestaje byc strawne…

  Odpowiedz
 31. Nonchallance

  @Kanadol

  Traktuj to rozrywkowo, jak my ;) Taki mały dodatek do arcydzieł Fraglesa :D Zresztą sam widzisz że Palestrina jest w strasznym stresie, wykaż się zrozumieniem, gdzieś się biedula musi wygadać i prosić o pomoc ;)

  Odpowiedz
 32. Przyczynek

  Pomyślmy…..myślenie ma przyszłość (tak mądrzy ludzie mówią)….
  No to myślimy.
  I głowa zaczyna boleć.
  Mamy poważny problem z korupcją – nikt nie zaprzeczy
  Jest ona poważną chorobą osłabiającą państwo.
  Najbardziej skuteczne zwalczanie wszelkich chorób polega na eliminowaniu powodów ich powstawania, a nie na leczeniu objawowym.
  Co jest głównym powodem korupcji w naszym państwie?
  Ano skomplikowane, wieloznacznie dające się interpretować przepisy prawne, często wzajemnie ze sobą sprzeczne. Wręcz zachęcające petenta do podania koperty z odpowiednią do wagi zagadnienia zawartością. By urzędas zinterpretował przepis (zgodnie z obowiązującym prawem!) korzystnie dla petenta, a nie według widzimisię urzędasa (też zgodnie z prawem!).
  Co, Palestrino, pis w tej materii zdziałało?
  NIC
  Więcej – powstało za ich panowania mnóstwo kolejnych potworków prawnych. (a podobno Kaczyńskie to prawnicy….)
  Dlaczego?
  Może dlatego, że w mętnej wodzie rybom haki dostrzec trudniej?

  Odpowiedz
 33. Naharim

  No, Fraglesi, po raz pierwszy zawiodłem się na Tobie. Moim skromnym zdaniem są rzeczy, z których się nie żartuje. Na przykład ludzka tragedia. Do tej pory każde odwiedziny na Twojej stronie to była czysta radość z inteligentnej rozrywki. A teraz dwa razy się zastanowię zanim znów wejdę.

  Mimo to pozdrawiam! Spotkamy się przy urnach, choćbyśmy głosowali na dwóch końcach kraju. Bo wiemy, przeciwko czemu głosujemy ;)

  Nah

  P.S. Co do Palestriny… Co można powiedzieć? Nie karmić trolla (płci dowolnej).

  Odpowiedz
 34. Pingback: Fraglesowe widzenie świata » Los palabras de amor – odcinek 7689

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.