Szpital na peryferiach odc.2

Do salki w szpitalu na peryferiach, wchodzi szeregowy Czesław Kowalski. Targa wielki bukiet herbacianych róż, a za pazuchą ukrył flaszkę i sztangę szlugów.

– Dzień dobry Panie plutonowy!
– A dzień dobry Czesiu – odpowiada jeszcze słabym głosem jego przełożony
– Pozwalam sobie zauważyć, że Pan plutonowy wygląda już znacznie lepiej!
– Tak? Kiepsko było ze mną motyla noga, oj kiepsko….
– Jak tu ładnie u Pana plutonowego
– Tak Czesiu, mam jednoosobowy pokój z łazienką, telewizję i ten, jak mu tam internat
– Żeński internat? – Czesio uśmiecha od ucha do ucha – A jedzenie dobre?
– Wyśmienite Czesiu, moja stara nigdy tak nie gotowała
– Ja jak leżałem w zeszłym roku, w tym powiatowym, na wyrostek, to na korytarzu. Bieda z nędzą, pielęgniarki wiecznie herbatę piły i tylko plotkowały u siebie w kanciapie. A żarcia to pies by nie tknał.
– Co się dziwisz? Do państwowego żeś poszedł
– No bo stara nastraszyła, że nas nie stać na ten prywatny
– Durnyś jak but, Czesiu
– Nie jarzę Panie Plutonowy
– To co, że prywatny? I tak państwo płaci, nie?
– No niby tak ale…. – szeregowy drapie się po swojej blond grzywie – po co żeśmy ich tak pałowali?
– Kazali pałować to pałowaliśmy. Każda władza musi mieć takich co pałują, nie Czesiu?
– Się rozumie Panie Plutonowy, się rozumie!

Poprzedni odcinek

 

27 myśli nt. „Szpital na peryferiach odc.2

 1. Paqs

  Hwh, większość ludzi przeciwnych tzw. „prywatyzacji” słuzby zdrowia nie wie, że własnie przychodznie, lecznice itp, do których chodzą i przy wizycie nie płacą-to własność prywatna. I to nerwuje, że tego nie zrozumieli.

  Odpowiedz
 2. sardzent

  tak data 15-17 pazdziernika … drogi / droga wyborco pisu ;] wiec nie wiem o co chodzi … aha … no tak GW jest blah i fuj … a pis cacy …

  palestrina … myslenie czasem boli ale kiedys trzeba sprobowac

  Odpowiedz
 3. Flogiston

  Do szpitala dla nerwowo chorych przyjeżdżają dziennikarze, a wśród pacjentów rozeszła się plotka, że „przyjeżdżają” i „będą różniczkować”.
  Wszyscy wariaci pochowali się po różnych zakamarkach i dziuplach, a jeden chodzi po placu i sam z sobą rozmawia, jak to wariat.
  Podchodzą do niego dziennikarze i pytają:
  – A pan to nie boi się, że będziemy różniczkować?
  – Ha, cha , cha … nie, nie boję się, bo ja jestem e do potęgi x, cha, cha , cha…

  A nasi cwaniacy z PIS straszą pacjentów (społeczeństwo), że „jak przyjdą do władzy” (wiadomo kto), to „będą prywatyzować” – no i oczywiście cwaniacy liczą na to, że nastraszą tym wariatów (ciemny ludek). Może by im się i udało, ale znajdzie się taki Fragles i wytłumaczy ludkowi, że naprawdę nie ma czego się bać. A swoją szosą, to ja się dziwię Platformie, że tak się niepotrzebnie zapiera z tym prywatyzowaniem. Jak trzeba zreformować służbę zdrowia poprzez prywatyzację, to reformujmy! Przy okazji zlikwidujemy jedno z ulubionych zajęć towarzysza Kamińskiego czyli wyprowadzanie źle opłacanych lekarzy w kajdankach.

  Odpowiedz
 4. Palestrina2005

  Konferencję Sawickiej większość wyborców widziała 17 wieczorem w Faktach i Wiadomościach…

  Czyli nie mógł efektu łez Sawickiej objąć ten sondaż.

  Wniosek – Gazeta kłamie

  Odpowiedz
 5. uciekinier

  @palestrina
  jestes nudny i sie powtarzasz, wkolko to samo. Chyba ci dobrze w pisie za przeszkadzanie na forach.

  Odpowiedz
 6. uciekinier

  Religa przez dwa lata ni zrobil nic, a teraz stracil kompletnie szancunek. Nie wiem czy on juz zglupial ze starosci?????? a moze PIS cos na niego ma,a on sie boi
  Jest kilka prostych sposobow aby poprawidz jakos uslug medycznych:
  -likwidacja limitow uslug medycznych, aby pacjent mogl swobodnie wybrac. Na tym systemie traca dobre szpitale. Pracowalam w calkiem niezlym, u nas na urologie kolejka byla roczna, w szpitalu dalej nie bylo zadnej. Moglibysmy przyjamowac wiecej pacjentow tylko NFZ nam nie pozwalal
  -prywatyzacja szpitali, dobre zadbaja o siebie same, bedzie konkurencja
  -system talonow
  -symboliczna oplata za wizyte, w przychodniach plaga sa samotne babcie. Pieniadze moglyby byc zwracane potrzebujacym, jesli usluga bylaby konieczna
  -ograniczenie administracji
  i wiele innych ale kolejne rzady i tak maja to w dupie….

  Odpowiedz
 7. uciekinier

  @fraglesi palestrina celowo przeszkadza w kazdej dyzkusji, nieustannie wracajac do Sawickiej

  Odpowiedz
 8. kmdr_rohan

  A teraz popatrzcie na wpisy Palestriny i zobaczcie, gdzie tkwi jego kłamstwo. Otóż Palestrina wie najlepiej, jakie programy informacyjne i o jakich porach oglądają respondenci ośrodków badania opinii społecznej i czy jest ich większość, czy mniejszość w porównaniu do…czego, tego już nie napisał.

  Odpowiedz
 9. Flogiston

  To naprawdę najlepszy sposób, zostawmy tego niereformowalnego palestrysia w spokoju, jeśli będziemy go ignorować, to poczuje się głupio i zamilknie. Wiem, że radzić jest łatwiej niż to zrobić, ale taka jest konieczność.

  Odpowiedz
 10. gec

  Palestrina, konferencja CBA w sprawie sawickiej wraz z komentarzem była puszczana kilka razy dziennie w telewizji reżimowej, odpowiednio sformatowana tak, żeby niezdecydowany widz miał dobre, bo jedynie słuszne pojęcie co z niej oraz jej formacji za ziółko. Premiera też co chwila pokazują, który to bredzi o tym, jak to PO jest moralnie „upadnięta” albo jak to krytycy Ziobry są za korupcją… A, że nasz ciemny lud (o dzięki ci Jacku Kursku za to określenie) ogląda głównie jedynkę i dwójkę, to mesydż poszedł szerokim strumieniem w polskie domy.

  Odpowiedz
 11. Flogiston

  Zostawcie go w spokoju, szybciej się wyniesie. A i tak ma tylko jeden głos, choć jak znam życie, to im nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne, więc mogą jakieś czary nad urnami odprawiać.

  Odpowiedz
 12. Palestrina2005

  kmdr_rohan,

  Słyszałeś taki termin jak prime time w telewizji?

  Zresztą nie trzeba się znać na reklamie, wystarczy trochę myśleć, a Tobie tego brakuje najwyraźniej.

  Sondaż przeprowadzony był w dniach 15-17 października.

  Konferencja Sawickiej była 17 października po połudiu, a prime time jest wieczorem więc większość wyborców widziała „łzy Sawickiej” 17 października wieczorem.

  Więc niech mi ktoś wytłumaczy jak skoro sondaż został przeprowadzony przed konferencją gazeta Wyborcza wnioskuje że konferencja i łzy łapówkary Sawickiej wpłynęły na notowania PiS…

  To już nie manipulacja (bo manipuluje sie prawdziwymi danymi ustawiając je w „odpowiednim” świetle) – to zwykłe kłamstwo.

  Niedługo już chyba MIchnik sam zacznie wypełniać kwestionariusze ankietowe dla „dobra” Polaków…

  Odpowiedz
 13. Kondee

  Palestrina, a jak PIS przegra to się odezwiesz? Czy może zawału dostaniesz, skończy sie pensyjka za wypisywanie głupot na forum:) Do usłyszenia w niedzielny wieczór.

  Odpowiedz
 14. Flogiston

  Przed chwilą dostałem odpowiedź na wczoraj wysłany SMS, wzywający do obejrzenia miny Kaczora po wyborach. Nie muszę dodawać, że był to SMS od zagorzałego PISjanisty. Kim jest ten człowiek? Wykształciuch pełną gębą, absolwent Politechniki Warszawskiej, dawniej wyborca Unii Wolności. Niestety, został niesłusznie zwolniony z pracy, sądy, do których zwrócił się przed laty wprawdzie poparły go i potwierdziły, że został bezprawnie zwolniony. Ale nasze sądownictwo na tym poprzestało. Na przyznaniu racji pokrzywdzonemu. Nie wypłacono mu ani odszkodowania ani nie przywrócono do pracy. Co w tej sytuacji robi człowiek? Wstępuje do PIS-u. Podejrzewam, że tak wygląda większość wyborców i członków PIS-u. Oczywiście, oprócz tych ogłupionych przez propagandę kaczystowską i Szamana z Torunia.

  Odpowiedz
 15. Nonchallance

  Palestrinka znów zapomniała kto miał najwięcej tego prime time w naszej kochanej TVP. Zresztą niektórzy widzą tylko to co chcą widzieć. Oczywiście szanujemy ich ;P

  Odpowiedz
 16. kmdr_rohan

  Palestrinko!
  O merytorycznych argumentach zaczniemy rozmawiać, gdy przestaniesz swoje wyobrażenia przedstawiać jako fakty. To były moje ostatnie słowa skierowane do Ciebie. Miłego wieczoru wyborczego.

  Odpowiedz
 17. kmdr_rohan

  @Uciekinierze, czy rzecznik PiS wyjaśnił już, że klacz trojańska wcale a wcale nie powiedziała tego, co mówiła?

  Odpowiedz
 18. kmdr_rohan

  @Uciekinierze – szkoda, że nie powiedział tego Jarosław. Byłoby jeszcze śmieszniej.

  Odpowiedz
 19. qadam

  Drodzy Koledzy Fraglesiści :-))))
  Stare przysłowie mawia:
  „Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
  Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a następnie pokona doświadczeniem”
  …odpuście sobie więc próby „dyskusji”,debat”,”merytoryczności” i innych takich,o których ten aparatczyk na „P” nie ma pojęcia.Jeśli zaś ma,to tym bardziej żle o nim świadczy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.