Obłęd w oczach albo co nie zabije to cię wzmocni

Zacząłem bać się pisać. Stąd moje parodniowe milczenie. Już po raz kolejny wykrakałem. Tym razem sobie.

Czwartkowy wpis skończyłem słowami “Szybko spojrzał na ekran. No tak, znowu jakaś blondynka wysłała 100MB mejla do tysiąca innych. blondynek….bla bla bla”. Zwykłe problemy admina. W piątek było, tak jak radził Hitchcock: Na początku powinno być trzesięnie ziemi a potem napięcie powinno rosnąc.

Trzęsienie ziemi sam sprowokowałem. O świcie zaatakowałem szczypcami kłębowisko. Po godzinie nic nie działało. Po dwóch godzinach wróciło do życia. Popijałem kawę, patrząc z dumą na moje dzieło. Odzyskałem 5 kabli sieciowych, cztery zasilające, jedną kamerę internetową, tablet, trzy kable audio i 2 kilo kurzu.

Tymczasem napięcie zaczęło rosnąć. Nie blondynki a spamerzy, nie jednego a setki tysięcy mejli wysłali. Podszywając się pod fotka.pl oraz naszą klasę. Tego jeszcze nie było.

– Wszystkie ręce na pokład! – krzyknąłem – do pomp! Odpowiedziała mi cisza, bo mój admin (pozdrawiam Tomek, serdecznie pozdrawiam!) pojechał na zlot pingwinów w Krynicy Górskiej. Fajnie tam musi było. Słonko, piwo, kumple i… kuracjuszki. A ja rzucałem nie powiem czym, bo może dzieci czytają.

Do tego wszystkiego przez dwa dni ciurkiem lał deszcz.

O szesnastej patrzyłem błędnym wzrokiem i gryzłem. Na widok komputera toczyłem pianę, zaś za słowa “Internet, email, serwer, logmail, LoadAverage” gotowy byłem zabić.

Sobotę przespałem, jak rycerz po stoczonej bitwie, zaś w niedzielę odchamiałem się w … filharmonii. Żona zaciągnęła mnie na pojedynek zespół rockowy vs. orkiestra.

Dinozaury polskiego rocka dały czadu. Orkiestra nie miała szans wobec tysięcy watt jakie pan dźwiękowiec wydobył z wielkich czarnych pudeł. Zapomniał widać, że to sala o bardzo dobrej akustyce a nie otwarta przestrzeń.

Wokalista pił dużo (tym razem) wody i zużył rolkę ręczników jednorazowych. Machał stojakiem z mikrofonem. Wyginał śmiało ciało. Kręcił długimi włosami. Babcie, córki i wnuczki, jednym słowem fanki, falowały. Panowie kręcili komórkami. Ku pamięci.

Przy bardziej chwytających za serce utworach (“Nie wiele ci mogę dać”, “Ewka”) pojawiły się światełka. Gdzieś z dziesięć. Nie zapalniczki (system przeciwpożarowy!) a komórkowe ekraniki.

Pod koniec jedna młoda pani nie wytrzymała i zaczęła Taniec św Wita. Po jakimś czasie dołączyły do niej kolejne 3 osoby, a pod sam koniec żona. Reszta kiwała się dostojnie w fotelach. Prawice opuchły od oklasków.

W samochodzie przeszliśmy na język migowy. Bębenki szlag trafił.

8 myśli nt. „Obłęd w oczach albo co nie zabije to cię wzmocni

 1. Irena

  Jako jasnowłosa (siwawa) powiem : najczęściej
  głupio i śmiesznie postępują nie blondynki, a brunetki .To są przecież najciemniejsze
  blondynki. :-). Za najgorszych ( w kontekście twego opowiadania) uważam złośliwych, natrętnych , nieproszonych gości spamowców. Na dodatek często ich spamy są redagowane niby po angielsku, niby po niemiecku , albo po „francuskiemu” etc. etc.. Mam nadzieję ,że w końcu znajdzie się skuteczna metoda by spamowców kompletnie wyrzucić z internetu!

  Odpowiedz
 2. TiweK

  Wróciłem.
  Słońca nie było, na kuracjuszki nie było czasu, bo wykłady, naprawdę fajne choć w tym roku na nieco niższym poziomie niż zwykle. Było piwo, jaś wędrowniczek, krupnik i … oscypki z rusztu.
  Zastanawiam się jak to jest. Zawsze kiedy wyjeżdżam coś się dzieje. Gdy byłem na wczasach w Grecji w antenę od internetu strzelił piorun, kopa rzeczy się popaliła (pierwsze moje wczasy).
  Jak 2 lata później pojechałem w czeskie góry zepsuł się dysk w serwerze.
  Nie mówię o każdym wyjeździe na Pingwinaria.
  Poza tym od 13 walczyłem z Tobą, więc ….
  Czasem musi być gorzej, żeby jak jest lepiej świeciło słońce nawet w Twojej piwnicy.
  pozdrówka.

  Odpowiedz
 3. akwamaniak

  jakie piękne foty pyszczaków na twoim blogu , samiec red-red i w oddali yelow

  nic dodać nic ująć ,, pielęgnice – piękno i pasja”

  Odpowiedz
 4. Kobieta z lekka dlonia

  Panie Mironie,
  alez caly czas tutaj jestem :)
  Bardzo wspolczuje awarii sprzetowej ;)..

  Odpowiedz
 5. Black Ops

  „Panie Blackops, przyjedź pan. Sieć nie działa.”

  „Ale jak wychodziłem w nocy, to działała…”

  „No właśnie, jak pan jesteś, to działa. Przyjedź pan.”

  Wyrazy głębokiego współczucia. I zazdrości, bo z odchamiaczy to mi ostatnio jeno teatr offowy został…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.